Aile Planlaması Korunma yöntemleri önerilerinizi bekliyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Seliinsuu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
23
10
25
Merhaba hanımlar ben 21 yaşındayım(eşim de 23) 1ay sonra düğünüm var ve hemen çocuk istemiyoruz. Doğum kontrol hapı kullanmaya başladım doktor tavsiyesi ile ama en fazla 6 ay kullanabileceğimi söyledi. Pekii 6. aydan sonra nasıl korunabiliriz prezervatif kullanmak istemiyoruz başka bir çözümü yok mu bunun

Neden 6 ay kullan dedi bir rahatsizliginizmi var ki yada ne yapsr 6 aydan sonra.. eee ben 2 yil kullandim .ve yine basladim hapa spiral icin bir ton sey duydum ama hep kulakdan duyma tabi doktora sormak lazm birde iğne yapiliormus korunmak icin.

Neden 6 ay kullan dedi bir rahatsizliginizmi var ki yada ne yapsr 6 aydan sonra.. eee ben 2 yil kullandim .ve yine basladim hapa spiral icin bir ton sey duydum ama hep kulakdan duyma tabi doktora sormak lazm birde iğne yapiliormus korunmak icin.
Çok şükür bir rahatsızlığım yok bende şaşırdım 6 ay diyince. Siz 2 yıl kullandıktan sonra çocuğunuz oldu dimi bi sıkıntı olmadı yani

Çok şükür bir rahatsızlığım yok bende şaşırdım 6 ay diyince. Siz 2 yıl kullandıktan sonra çocuğunuz oldu dimi bi sıkıntı olmadı yani
Yok ben cocuk istemiorm da ama konyrole 4 aydir gittim adetim gecikti die gitmistm bisey yok dior ne kist ne birsey ama bir yerden yumurtaliklari tembellestiriyor die duymustm ama doktordan duymadm oyle birsey adet duzenlemek amaciyla ve cocuk istemedgm icin kullaniorm ben suan yasmin kullaniorm hafif ilac die.ama ilsci birakanlar gayet dier aya veya sonraki aylarda hamile kalabildiklerini solemislerdi bu sitedede okudum yazanlar var nettende bakabilirsin doktorda soler yapabilirsin cocuk die kontrol ediyorlar ya yumurtaliklarini ondan

Bende microgoynon diye bi hap verdi sağlıkocağı doktoru onj kullanıyorum maf etti beni hamilelikden beter oldum bulantıyla baş edemiyorum 3 gun kaldı bu bitsinde yasmine gecicem. Çok teşekkür ederim yardımınız için bende yaklaşık bir sene kadar kullanmayı düşünüyorum bakalım Allah herkesin sağlığını korusun hayırlı zamanda bebişimizde olsun insallah

Ne demek her zaman arastrdim dogum kontrol haplari ilk 3 ay bulanti veya baska lekelenme akinti vas agrisi migren vs beliritileri yapiormus sonra geciormus haberin olsun birde sigara 8cen hanimlarda pihti yapiormus yaklasik 1 aydir tez hazirlicak kadar arastirma yapiorm ama ilacin o arkasinda kagidindada yazior nette yazior gerçi. Yan etkileri die o geciciymis haberin olsun.ama kilo olayina tamintiliyim yasminda daha kilo almadm bakalm daha 1 ay dolcak sende yasmine gecince 1 ay filan dolunca yaz olurmu sende ne etkiler oldu ama ostrojen miktari daha az oldgundan şişlinlik az.olur yada olmaz.diede duydum bakalm nolcak tbi

Tabi yazarim yine suanda kullandım ilaçda bulantı cok fazla yaptiği icin hic bişey yiyesim gelmiyor o yüzden de ister istemez kilo kaybı oldu 2-3 kilo kadar insallag yasminde kilo almam

Hormon iğneleri var, aylık ve 3 aylık periodlar ile alınabilen.
Bunu muhakkak bir kadın doğum doktoruna sorarak ve danışarak kullanabilirsin.

Ben ilk evlendiğim sene bu şekilde korundum.
Çünkü lateks alerjim var, bu da ciddi anlamda sorun yaratıyordu bende.
Ben aylık iğne kullandım, hiç sorun yaşamadım.
Her ay iğneyi eczaneden reçete ile alıyordum, gidip vurduruyordum.
Aşırı adet kanaması, kilo alımı vs. gibi sorunlar yaşamadım.

1 buçuk sene kullanım sonrasında eşim ile çocuk sahibi olmaya karar verdiğimizde beni korkutmuştu biraz.
Çünkü 7 ay hamile kalamamıştım, yine bir kadın doğum uzmanına gittiğimde, iğne kullandığımdan dolayı, yumurtalıklarımı yavaşlattığını söylemişti.
2 tane ilaç verdi (hormon ilaçları) 1 ay sonra hamile kaldım.
Yani diyeceğim, bu anlamda da korkacağınız birşey değil.
Bıraktıktan sonra da bazı doğum kontrol yöntemleri korumaya devam edebiliyor (özellikle hormon içeren doğum kontrol yöntemleri) ve o da çözümlenebilen birşey.

Araştırın derim.

Prezervatif en sağlıklı korunma yöntemi. Geri kalan her yöntem sana az veya çok zarar verir. Neden istemiyorsunuz?

Çok teşekkür ederim araştıracağım. Bende dogum kontrol hapını kullandikdan belli bir süre(3-4ay) çocuk olmaz vücudun kendisini temizlemesi gerekiyor diye duymuştum tabi ne akdar doğru tartışılır

Yabancı gibi hissederim gibi geliyor

Yok öyle birşey ya aksine özellikli olan kondomlar var çok daha keyifli oluyor.
Boş yere kendine hormon yükleyip sağlığını riske atma. Hem doğum kontrol hapını unutursun edersin ya da ne bileyim ishal durumunda bile koruyuculuğu azalıyor. Riske girmeye gerek yok bence

Aslında doğru söylüyorsunuz bostan yere hap içip vücuduma az da olsa zarar veriyorum yumurtaliklarim tembellestiriyorum bi konuşuyum nişanlımla o da kabul ederse bırakırım hap kullanmayı. Teşekkür ederim

Aslında doğru söylüyorsunuz bostan yere hap içip vücuduma az da olsa zarar veriyorum yumurtaliklarim tembellestiriyorum bi konuşuyum nişanlımla o da kabul ederse bırakırım hap kullanmayı. Teşekkür ederim
Ay keske bizde killanbilsek ama sinirliyim bir turlu esim sevmiyor o hani ince ne deniyordu onlara daha cok hissettiren olanlardan da kullandik yok olmuyr olmuyorr bnde sevemedm birde malesef adet duzensizligim var 4 aydir oyüzden de hapa mecbur kaldm hani 21 kullanip ara verilior ya iste o srada mecbur adetim gelcek diede tercih ettim gecen ay tarlusal kulandim yok bir onceki ay doktora baska bisi verdi yok en sonunda dgm kntrl hapa gectm mecburen oda.ondan yasmin kullaniorm ofa hafif hapmis.ee sigara da icmiorm bol bol su icip yesllk yiprm heralde bi zahmet kan pihtisi yapmaz sporda yapiorm damarlara etki edememesi lazim.iste bakalm yasminde daha kilo almadm 1. Ayim dolmak uzere bakalm nolck

Erkeklerinde bir kismi prezervatifi kbl etmior arkadas.benim eşimde oyle işte nerdeyse yumurtalklari baglaticam kökden cozum bazen kafam atmior deil hehe

Benik eşimde kabul etmedi bende bi kutuyu bitirdim doktor hasta olursun 21 gun sonunda demişti ama daha olmadım dün sonuncu hapı içmiştim yarın falan olur heralde bende kilo almadım aksine bulantim olduğundan zayıfladım 7 gün sonra yasmine geçicem bakalım o insallah bulantı yapmaz. Sen de de iyi olur insallah herşey

Erkeklerinde bir kismi prezervatifi kbl etmior arkadas.benim eşimde oyle işte nerdeyse yumurtalklari baglaticam kökden cozum bazen kafam atmior deil hehe
Benim ki de oyle canım ben dusunuyorum sanırım bende rahatsız olurum ya onu kullanınca bide ilk olucak ya şimdi. Bir iki cocukdan sonra spral düşünüyorum bende tabi bi arastirmam doktorla konusmak lazım önce

Ay inş cok tsk ederm mecbur kullanıcaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…