Aile Planlaması Korunma yöntemleri önerilerinizi bekliyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Merhaba hanımlar🤗 ben 21 yaşındayım(eşim de 23) 1ay sonra düğünüm var ve hemen çocuk istemiyoruz. Doğum kontrol hapı kullanmaya başladım doktor tavsiyesi ile ama en fazla 6 ay kullanabileceğimi söyledi. Pekii 6. aydan sonra nasıl korunabiliriz prezervatif kullanmak istemiyoruz başka bir çözümü yok mu bunun😔

ilk zamanlar dogum kontrol hapi kullanmanizi anliyorum. fakat bence en yanlis korunma sekli odur.
evlendikten sonra esim hemen birakmami istedi ve ben o aylik ilac bitince doktora danisarak biraktim.
prezervatif hem güvenilir, hem zarari yok eger alerjiniz yoksa hemde gayet kolay bir korunma bicimi.

nisanliniz size prezervatif kullanmak istemedigini mi söyledi

Sipral Taktirabilirsin

cocuk olmadan spiral saglikli degil ve heleki bakireyken spiral takilmiyor. ben cok arasitrmistim.

Neden 6 ay kullan dedi bir rahatsizliginizmi var ki yada ne yapsr 6 aydan sonra.. eee ben 2 yil kullandim .ve yine basladim hapa spiral icin bir ton sey duydum ama hep kulakdan duyma tabi doktora sormak lazm birde iğne yapiliormus korunmak icin.

kulaktan duyma degil. hic dogum kontrol hapinin yanindaki prospektüsünü okudunuzmu. ben ilk actigimda gazete gibi kocaman bir yan etkiler yazisi gördüm. hayatimda ilk kez gazete gibi bir prospektüs okudum.
okuyun bakin kulaktan dolma mi yoksa bilimsel mi yanetkiler.

Benim ki de oyle canım ben dusunuyorum sanırım bende rahatsız olurum ya onu kullanınca bide ilk olucak ya şimdi. Bir iki cocukdan sonra spral düşünüyorum bende tabi bi arastirmam doktorla konusmak lazım önce

neden rahatsiz olacaginizi düsünüyorsunuz daha hic deneyiminiz yokken.

cocuk olmadan spiral saglikli degil ve heleki bakireyken spiral takilmiyor. ben cok arasitrmistim.

kulaktan duyma degil. hic dogum kontrol hapinin yanindaki prospektüsünü okudunuzmu. ben ilk actigimda gazete gibi kocaman bir yan etkiler yazisi gördüm. hayatimda ilk kez gazete gibi bir prospektüs okudum.

Cok okudum evet biliorm zararlarını ben mecburum die yazdim ztn.esim prezervatif sevmior bende orayada yazrim adet duzensizligi arti Korunma oldugu icin tercih ettm yoksa hap bu kötü tbiki bende iyidir demiorm.spirali de arrastrdm herkes bir ton sey solemis onada.yoksa hic kullanmicm hap filanda esim istemeyince işte bende sevemedm ince olanlarida olsa yok olmuor.spiralede yok kaydi hamile kaldim yok hormonlari kilo aldirdi yok adet duzensizligi yapti çeşitleri varmış onlari blmiorm bak.tek bildigim dogum kontrol haplari oda mecburi kullaniorm istemeyerek kullaniorm aslinda tüpleri baglatsak daha iyi olcakda işte.

Bu arada bu dediklerim direk doktora danisarak prospekuslerini okuyarak ve deneyimimlerim üzerine yazidigm birseydir bu yazilar okumadan yorum ypamiorm arkadaslar yanlis anlasilmasib lutfen.yan etkileri yazior her ilacin vsrdir arti deneyimlerim.ben mecbur kaldim die yazdim siz spiral de kullamabilirsiniz haplarda doktor kontrolunde alinior spiral de doktor kontrolunde ztn

Cok okudum evet biliorm zararlarını ben mecburum die yazdim ztn.esim prezervatif sevmior bende orayada yazrim adet duzensizligi arti Korunma oldugu icin tercih ettm yoksa hap bu kötü tbiki bende iyidir demiorm.spirali de arrastrdm herkes bir ton sey solemis onada.yoksa hic kullanmicm hap filanda esim istemeyince işte bende sevemedm ince olanlarida olsa yok olmuor.spiralede yok kaydi hamile kaldim yok hormonlari kilo aldirdi yok adet duzensizligi yapti çeşitleri varmış onlari blmiorm bak.tek bildigim dogum kontrol haplari oda mecburi kullaniorm istemeyerek kullaniorm aslinda tüpleri baglatsak daha iyi olcakda işte.

sizin adiniza üzüldüm.
bende cevremde duyuyorum bazi erkeklerin böyle olduguna.
cok bencilce bir davranis.
her halukarda size zarar verecek yöntemlerden uzak durun bence.
cok biliyorsa kisirlastirtsin kendini, kökten cözüm.
ama yok erkekligine laf gelir sonra.
ver kadina hormonu ver kadina hormonu.
niye beyefendi prezervatiften hoslanmiyor.
bende hormondan hoslanmiyorum ne olacak.

bence keyfimi yoksa saglik acisindan mi oturulup konusulmasi gerekiyor ve esler bencil olmamalilar.

Bende cok arastrdm ben bakire deilm evliyim cocukda istemiorm ztn hic bir zaman için oraya yazdim evliyim istemiorm die o ayrida.hap zararli tek dedigim mecburum die yazdim yararli kullanin demedm ztn.agri kesici bile kötü ayri konu spirale de guvenemedgm icin mecburum yazdm yoksa kullanmicm da iste doktorda bur gram yprum yapmio basindan atio bizi bir an once kiziorm

sizin adiniza üzüldüm.
bende cevremde duyuyorum bazi erkeklerin böyle olduguna.
cok bencilce bir davranis.
her halukarda size zarar verecek yöntemlerden uzak durun bence.
cok biliyorsa kisirlastirtsin kendini, kökten cözüm.
ama yok erkekligine laf gelir sonra.
ver kadina hormonu ver kadina hormonu.
niye beyefendi prezervatiften hoslanmiyor.
bende hormondan hoslanmiyorum ne olacak.

bence keyfimi yoksa saglik acisindan mi oturulup konusulmasi gerekiyor ve esler bencil olmamalilar.
Ay harika yazdin ya bencede kisirlastrsin neymis 45 50 tl prezervatife vermezmis sinirlendm hap kullaniorz onun yuzunden bnde sustm adetide duzenlior die iliskiye girmemek lazm okdr kiziorm esime

Kac tane doktora soruorm bak hangi hapi kullanayim birsey yaparmi bir yorum yok arkadas aman bisey olmaz bilmem ne.cesitleri var haplarin nasıl olmaz doktora danisarak alioruzda ne oluyor bak oda geldi aklima simdi 20 sn odasinda kalamiorz doktorun cnm.kalabilsek danisicaz.kiz olmak zor ciddem erkek ohh ne rahat

Ay harika yazdin ya bencede kisirlastrsin neymis 45 50 tl prezervatife vermezmis sinirlendm hap kullaniorz onun yuzunden bnde sustm adetide duzenlior die iliskiye girmemek lazm okdr kiziorm esime
Bizde aylık hapa para veriyoruz ben yasmini bir hafta once 47 tl ye aldım o az para mı sanki

Kac tane doktora soruorm bak hangi hapi kullanayim birsey yaparmi bir yorum yok arkadas aman bisey olmaz bilmem ne.cesitleri var haplarin nasıl olmaz doktora danisarak alioruzda ne oluyor bak oda geldi aklima simdi 20 sn odasinda kalamiorz doktorun cnm.kalabilsek danisicaz.kiz olmak zor ciddem erkek ohh ne rahat
Aynen öyle doktorun yuzune bile bakamıyosun hemen ne var dı diyip iki yazıp cizip yolluyolar

Merhaba hanımlar🤗 ben 21 yaşındayım(eşim de 23) 1ay sonra düğünüm var ve hemen çocuk istemiyoruz. Doğum kontrol hapı kullanmaya başladım doktor tavsiyesi ile ama en fazla 6 ay kullanabileceğimi söyledi. Pekii 6. aydan sonra nasıl korunabiliriz prezervatif kullanmak istemiyoruz başka bir çözümü yok mu bunun😔

Ben hiç korunmadim valla bir buçuk seneye yakın eşim korundu 6 aydır çocuk istiyoruz hala olmadı birseyi anladım kısmeti olmayan gelmiyor kısmeti varsa korunsanda hamile kalıyorsun

ilk zamanlar dogum kontrol hapi kullanmanizi anliyorum. fakat bence en yanlis korunma sekli odur.
evlendikten sonra esim hemen birakmami istedi ve ben o aylik ilac bitince doktora danisarak biraktim.
prezervatif hem güvenilir, hem zarari yok eger alerjiniz yoksa hemde gayet kolay bir korunma bicimi.

nisanliniz size prezervatif kullanmak istemedigini mi söyledi
Evet canm ben hap'ı nasıl kullanıcamı danişmak için doktora gittim o da şimdiden başlamam gerektiğini ve en fazla 6 ay kullanmam gerektiğini soyledu bende nişanlıma dedim ve kullandıktan sonra çok kotu oldum kusma bulantı halsizlik zayıflama gibi bunlardan sonra da 6 ay hap kullanalım da 6 aydan sonra başka bi yöntem bulamazsak mecbur prezervatif kullanırız ama hiç istemiyorum gibisinden bi konuşma geçmişti

Bizde aylık hapa para veriyoruz ben yasmini bir hafta once 47 tl ye aldım o az para mı sanki
Dpgru soluosun vala.oda pahali.adeti duzenlesinde istiorm bende umarm hap bitmeye 3 gun var bitince inş 7 gun icinde adet olurum bugune kdr kullandigimda oldumda bu yasmin hani farkli die olmamazlik yapmaz ins yoksa hep duzenli kullandm ama bakalm

Aynen ama bence hap kullanma esin geri çekilmeyle korunsun eşimle bir buçuk yıl böyle korunduk
Aaa ee biz hep geri cekme yontemiyle korunduk ama korukudan hapa basladm doktor dior tam korunmaa yontemi deil o dedi ufff adette düzensiz benim yumurtlama gjnu ne zmn blmiorm hadi dicem o gunler konple iliski olmasin ama blmiorm geri cekmede ne kdr korursa bugune kdr korudu ayrida ya olursa istemiorm hamile kalmak

Aynen öyle doktorun yuzune bile bakamıyosun hemen ne var dı diyip iki yazıp cizip yolluyolar
Yaaa soramadm dedm korunucam ben bana dedigi su.tmm dedi dogum kontrol hapi kullan dedi okdr ulen benimde duzensizligi bilen doktor ultrasona fln bakildi oldr tahlil bisi cikmadi ondanmi blmiorm hap kullan diyip yolladi insan hap onerir bunu kullan der kullanma yada bisi der insan.doktor kontrplunde hap kullanicm istee ama kullanamiorm heheh yasmini ben arastrdm da oyle kullaniorm hafif hapmis die hormon seviyeleri ne kdr olduğu paylasilmis uzman sitelerde ona gore kendim buldm düşün.forum sitelerinden bulmadm yani.tez hazirlick kivama getirdi doktor beni 😆😂

Aaa ee biz hep geri cekme yontemiyle korunduk ama korukudan hapa basladm doktor dior tam korunmaa yontemi deil o dedi ufff adette düzensiz benim yumurtlama gjnu ne zmn blmiorm hadi dicem o gunler konple iliski olmasin ama blmiorm geri cekmede ne kdr korursa bugune kdr korudu ayrida ya olursa istemiorm hamile kalmak

Benim adetlerim.cok düzenli ama o yumurtlama zamanlarını felan çocuk için ogrendim hep iki ay yaz kullandım ağrım çok fazla diye sonra bıraktım bilmiyorum bizi korudu simdide olmuyor zaten 😂 ama hao kullanıyorsan düzenlemesi lazım adetlerini

Benim adetlerim.cok düzenli ama o yumurtlama zamanlarını felan çocuk için ogrendim hep iki ay yaz kullandım ağrım çok fazla diye sonra bıraktım bilmiyorum bizi korudu simdide olmuyor zaten 😂 ama hao kullanıyorsan düzenlemesi lazım adetlerini
Dimi inş yaa yasmin kullaniorm ben yeni 1 ay dolcak yani yasmini ilk defa kullaniorm.bundan onceki iki ayda tarlusal adet söktürücü filan vermidti doktor onu kullaniodm cok gec geldi ztn.umarim cok gec geldi diede bu ay yasmine ragmen gelmemezlik yapmaz.korkum o şuan.

X