Korunarak hamile kalmak

İşte insanlar geriliyor ya. Bence çoğu insan korunduğunu sanıp korunmuyor tam olarak. Sorulduğunda ya geri çekme yöntemi diyorlar ya doğum kontrol hapi diyorlar( saati saatine içtiklerini sanmıyorum ya da unuttukları gün oluyordur) ya da prezervatif diyorlar ama ilişki başlar başlamaz takmıyorlar. Ya da prezervatifte delik yırtık oluyor.

Arada mucizevi bir şekilde kalanlar vardır. Aşırı düşük bir ihtimaldir.
Önleminizi alıyorsanız gerilmeyin lütfen. Bu psikoloji gerçekten çok kötü..

Bu yerinde bir yorum olmuş işte
Sadece bir iki gün ya da bı haftacik hap saatlerine dikkat etmemeyle gebe kaldım misal

Çokta oynamadı saatler ama bişey diyemiyorum gayri
Bir de hap var hap var.
Mesela Diane 35 yan etkisi en az olan, en sevilen ve yaygın doğum kontrol haplarindan (fiyatı da bir tık daha uygun)
Ama üstünde oral kontraseptif değildir yazıyor.
Yani bunun meali doğum kontrolünde etkili değildir. Ama doğum kontrol hapı olarak veriliyor
Bana mesela yıllar önce gittigim doktor bunu önermişti, iki sene önce gittiğim kadın dogumcu da oral kontraseptif olmadığını ve koruma etkisinin düşük olduğunu söyledi.
Dikkat etmediğimiz böyle şeyler de olabilir kullanılan haplarda

Ben varım
Ama itiraf ediyorum hapı bazen tam saatinde içmiyordum, 22 yaşında bekar biri için fazla riskliydi, ama farkında değildim. Hamile olduğumu öğrendikten sonra farkında oldum, 22 yaşında bekar anne olunca daha da farkında oldum, şimdi yıllar geçti saatli içiyorum hamile kalmıyorum

Ben oral kontraseptif değil diye evlendigim gün bırakmıştım dianeyi ve yasmine geçmiştim( eczanede çalıştım okurken, oradan biliyorum)
Yasminle korunurken oldu da bitti masallah

Ya konuyla alakasız bir şey soracağım. Ben bu ilacı kullanıyorum şuan adet düzensizliği için doktorum verdi. 3 ay kullan gel dedi. Hormonlara tekrar bakacakmış. İlacı çok zor buldum 5 eczane gezdim. Artık üretilmiyor çok yan etkisi var dedi her girdigim eczane. Gerildim ben de. Doktorum da illa bu ilacı kullanacaksın diyor. Goguslerimde hassasiyet var. Adetim bitti ama bu ilacın yan etkisi midir ? Sizde çok yan etki yaptı mı?

Biz en başından takıyoruz prezervatifi, ilişki sonunda da kontrol ediyoruz. Yumurtlama dönemlerinde de dışa boşalma oluyor. Daha ne yapabilirim bilmiyorum
Bence de bu psikoloji çok kötü ama işte ama ara ara böyle oluyor bir konuya takınca içim içimi yiyor, stresten midem vs bulanıyor.

Bulması biraz zor evet ama üç yerde yoksa dördüncüsünde oluyor yan etkisi çok az diye biliyorum ben. Bana öyle söylenmişti. Hatta bence artısi bile var. cildi patlatıyor,saçları gurlestiriyor, sivilceyi azaltıyor ben bugüne kadar hiç yan etkisi görmedim. Hatta inanılmaz duzensizdi adetlerim,bir süre kullandım bıraktım, sonra düzene girdi.
Bence kullanmaya devam et^^

Ben evliyim aslında. Yaşım henüz genç. 25'im ve kendimi de hiç hazır hissetmiyorum çocuk sahibi olmaya. O yüzden bu kadar dikkat ediyorum diyebilirim. Dkh'yı doktorum da şu an önermiyor çünkü hali hazırda kullandığım ilacın da yan etkileri oldukça fazla.
Dediğiniz gibi korunuyoruz. Umarım bir sürpriz yaşamam

Seninki de pusuda bekliyormuş bacım.yıllarca uğraşanlar dişlerini gıcırdatıyor.

Merhaba ben aranıza yeni katıldım ve yardımınıza tecrübelerinize ihtiyacım var, bende geri çekilme yöntemiyle ilişki yaşıyorum (geri çekilmenin korunma yöntemi olmadığını bilenlerdenim) adetime 2 hafta varken göğsümde çok kötü bir acı ağrı oluşmaya başladı, yavaş yavaş da şişiyor gibime geliyor ama sert değil yumuşak, yumurtlama dönemini takip edemiyorum bu yüzden ama bu ay 3-4 kez birlikteliğim oldun normalden daha az, adetlerim düzensiz 35-40 günü bulabiliyor, ama bu ay hiçbir adet öncesinde yaşamadığım bir göğüs ağrısı yaşıyorum, ama adet öncesi gibi sivilcelerim artmaya başladı, psikolojik mi bilmiyorum ama sık idrara çıkmaya başladım, yani sizce hamile miyimdir? İnsan stres yapıyor gerçekten var mı böyle bi durum yaşayan

Teşekkür ederim yorumunuz için. Inşallah benim de düzene girer bu ilaçtan sonra..

Burada da korunmayı bırakır bırakmaz ilk ay hamile kalandan geçilmiyor.ben herkese ağzım açık bakıyorum.ne yapalım takdiri ilahi. Tüp bebek başlıklarında da durum tam tersi.kısmet bu doğurganlık işleri.

Bir sıkıntı var doktora görünün. Hamileliğin başlarında sık tuvalete çıkılmaz.

Benim gibiler için içine boşalma bile korunma yöntemi.olmuyor olmuyor.eşit yaratılmamışız bacım.
Ne alaka, daha geçen aylarda kürtaj yaptirmadiniz mi? Demek ki oluyor.
Hem dogurmayacaksiniz niye hamile kalmaya çalışıyorsunuz?
Bari ikinci üyelik açın,böyle şeyleri orada soyleyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…