Kortizon ve diyet yardım lütfen!

Sisko_sisko

.....
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
36
10
Arkadaşlar uzun yıllardır kortizon ve antidepresan kullanıyorum son zamanlarda sürekli bişeyler yeme isteğime engel olamıyorum ve hızla kilo alıyorum özellikle akşam olunca bana bişeyler oluyor, tuz kullanmıyorum yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum ama nerdeyse 70 e 2 kilo kaldı vücudum kortizon yüzünden şişiyor zaten elma tipi kilo alıyorum çok mutsuzum ne yapabilirim iyice saldım kendimi yardım lütfen...

canım bak bende daha 2 hafta önce kortizon tedavisi gördüm kilo alcam diye korktuğum icin çok araştırma yaptım yabancı siteler dahil şimdi kortizon tedavisinde tuzu HİÇ ama gerçekten hiç kullanmayacaksın kilo daha doğrusu ödem yapan bu. ben kendime güzel bir diyet uyguladım ve neler yiyebileceğim konusunda liste hazırladım birazdan yazayım onu. YEŞİL ÇAY çok öneririm ödemi atmaya yardımcı oluyor gece yatmadan önce 3 bardak içiyordum bim den alabilirsin sade yeşil çay poşet çay olarak ben çok faydasını gördüm bu diyetimin yanında ama çok sabır gerektiriyor 2 haftada inan ki 3-4 kilo verdim.
tatlıyı bırakacaksın bak zor bu diyet ama bir başla miden küçülecek ve ekmeği bırak. benim bu diyet sadece sebze ve meyveden ibaretti diyebilirim alışınca kolay oluyor hatta diyeti biraktıktan sonra yeme iştahın da kesilecek ama sabırlı ol şimdi listeyi yazayım:
elma, salatalık, maydanoz, brokoli,lahana ,marul,patates(haşlama) , muz,nohut,fasulye,bezelye, mercimek,nohut,mısır, muz, yoğurt , yarım yağlı veya yağsız süt . şimdi aç kalırım diye düşünme elma salatalık muz çok doyurucu , haşlanmış sebze(karnabahar, brokoli,lahana) bu şekilde tüketebilirsin şeker yağ un tuz bunlardan uzak duracaksın.
ben sabahlar 1 tane elma yiyordum sonra aradan 1 saat geçtikten sonra kendime yağsız tuzsuz salata(marul,domates,kırmızı biber, salatalık) yapıyordum bu doyurucu, akşam ise elma yiyordum çok aç oldum mu bi tane de şeftali veya muz, yatmadan önce kesinlikle 3 bardak yeşil çay. çok faydasını gördüm iki hafta bu şekilde gittim ha salataya az yağ katabilirsin ama gerçekten çok az olacak.
sodyum içeren ürünlerden uzak duracaksın örneğin konserveler,hayvar, midye, karides, jambon, sakatatlar, kereviz, kaşar/otlu peynir, süttozu , tuzlu kraker,mısır gevreği, böreklik yufka, margarin, salata sosları, hazır çorba,ketçap , turşu.

bu şekilde beslenirsen vücudun o toksinlerden kurtulacak ve kilo vereceksin sadece sabırlı ol belki sende daha fazla vakit gerektrir herkesin bünyesi farklı ama ben kilo veremiyordum artık. hamur işinden uzak dur, makarna piav tüketme.
yumurta,tavuk,et ve balık haftada 2-3 gün tüketebilirsin.

ve son olarak yeşil çayı kesin unutma ve hergun en az 40 dakika hafif tempolu yürüyüş yap çok faydasını göreceksin. diyeti bırakınca bi anda çok fazla şey tüketme yavaş yavaş eski haline dön ama eminim bu diyetle vücudunun ne kadar rahatladığını göreceksin.....bol su iç bir de hem doyurucu hem kilo vermeye yardımcı :)

X