koronada bebek denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslinda bu konu için bir anket açılmalı ve sadece su an hamile olan uyeler cevap vermeli.
Öyle bir anket olsa gebeler cevap verse deseler ki az ertele bir şeyler belli olana kadar diye, arkadaş yine bildiğini okuyacaktır. Pseudoscience ı yol bellemiş, inadından ve bencilliğinden bir adım öte gitmiyor.

Aslinda bu konu için bir anket açılmalı ve sadece su an hamile olan uyeler cevap vermeli.
Ben bu salgından önce hamile kaldım ve her an korku içindeyim. Huzurlu geçen tek bi günüm yok bebeğime bişey olcak düşüncesi mahvediyor beni. Bilseydim asla hamile kalmazdım . İlk hamileliğim ama doya doya yaşayamıyorum . Kontrollerime gidemiyorum . Allah hepimizin yardımcı olsun . Bu salgında asla hamile olmayı istemezdim

Iki saat izlesen fikrin değişecek. İzlemelisin. Bir inat uğruna kendini yakacaksın.
Normalde çok inatçi biriyimdir ama bu İnan inat değil.. O kadar felaket senaryoları çiziyorlar ki abartı geliyor şu an virüsün en yaygın olduğu zaman ve ben (kocaelinde) yaşanan durum haricinde hamile olup sıkıntıda olan ya da şu dönemde doğurup bebeğinde ya da anne de sıkıntı olan birini duymadım yani ..

Bilim adamları ya da haberler yerine başka şeyler takip ettiğiniz için duymamanız normal
Ama sizin duymamanız olmadığı anlamına gelmiyor.

hani hamile kalınca doktora gideceksiniz ya
şu an hastaneler hasta kabul etmiyor ne yapacaksınız

hani hamile kalınca doktora gideceksiniz ya
şu an hastaneler hasta kabul etmiyor ne yapacaksınız
Gitmeyecek ki kontrolleri minimuma indirecekmiş.
Kendisi gerekli ayarlamaları anlaşmaları yapmış gebeliğin dört dörtlük, tamamen sağlıklı devam edeceği yönünde. Buradaki gebelerin, doğum yapanların yazdığı hamileliğin normal, olabilecek aksiliklerinden hiçbirini yaşamayacak, kesin emin.

Siz duyduysanız türkiyede kocaeli dışında söyleyin bilelim
Hanımefendi neden anlamak istemediğinizi anlamıyorum gerçekten.
Türkiye dünyada değil mi?
Biz uzayda mı yaşıyoruz?
Ya da diğer ülkeler uzayda mı?
Oradaki vakaları kabul etmiyor musunuz?
Dünya çapında bizden yahut başka ülkelerden de bebek ölümleri var.
Mesela bu haber var.
Siz amerikanın farklı bir galakside olduğunu mu düşünüyorsunuz?
Yahu hepimiz aynı dünyadayız
Virüs aynı virüs
O bebeğe zarar veriyorsa başka bebeğe de zarar verme ihtimali var.
Bunu gözardı edebiliyor musunuz?
Bebeğiniz doğumda virüs falan kapsa hiç mi vicdanınız sızlamayacak ya. Bu kadar mı görünüz bürüdü? Anne olacağım diye bebeğinizi tehlikeye atıyorsunuz. Bana bencil diyorlar diye kızıyorsunuz ama evet bencillik. Sırf anneliği tadacağım diye bir bebeği tehlikeye atıyorsunuz.
2 3 ay erteleyeceksiniz.. Sıkın dişinizi, ortalık durulsun öyle yapın bebeğinizi.
Astrolog yerine de haber dinleyin.
Aşıyı bilim adamları yapmaya çalışıyor, virüsü ve olası zararlarını bilim adamları söylüyor. Astrologlar değil.
Valla kusura bakmayın siz virüs kapsanız zerre üzülmem ama bebeğinize üzülürüm.
İnana kendi bebeğini bile riske atacak kadar bencil olmamalı.

beş buçuk ay midem bulandı su bile içemedim haftalarca hastanede yattım tansiyondan bebeğin suyu yoktu cinsiyeti ne durumda olduğu bile görünmüyodu
en son 5.5 aylıkken sezeryanla aldılar 76 gün kuvözde kaldı
arkadaşın anlaşması mı varmış yukarıyla sorunsuz geçecekmiş hamileliği

Hanımefendi diyorum ki Kaç tane bebek enfekte oldu ? Kocaeli haricinde milyon kadın doğum yapıyor ben duymadım 1 tane örnek dışında yok yaniii

Hamile olacağım ya da olmayacağım bilmiyorum
Ayrıca Şu an hamile olan kadınlar hastaneye gidemiyor mu ? Benim gördüklerim gidiyor doğurup geliyor hayatına devam ediyor
anca doğuma gidiyolar işte
doktor bulamayınca ona da gidemeyecekler sokakta doğuracaklar
gerçekten türkçe anlamıyor musunuz

Evet sanırım bir tür anlaşma yapmış, yoksa bu kadar emin olmasının başka açıklaması olamaz.

Hanımefendi diyorum ki Kaç tane bebek enfekte oldu ? Kocaeli haricinde milyon kadın doğum yapıyor ben duymadım 1 tane örnek dışında yok yaniii

Hanımefendi attım ya bir tane haber.
Anlamıyor musunuz? Okumuyor musunuz?
Dünyada bir sürü enfekte olan bebek var sayısını nereden bilebilirim.
Velev ki sadece 1 tane bebek var. Bu haberle beraber 2. Sizinkinin 3. Olmayacağının garantisini kim verdi? Kim veriyor?

Hamile olacağım ya da olmayacağım bilmiyorum
Ayrıca Şu an hamile olan kadınlar hastaneye gidemiyor mu ? Benim gördüklerim gidiyor doğurup geliyor hayatına devam ediyor
Bir tanıdığım şu an 5 aylık gebe. Doktoru (özel klinik) randevu aralarını açmış asla dışarı çıkmıyorsun bir sorun olmadıkça da gelmiyorsun demiş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…