koronada bebek denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben ölüyor demedim ki. Şu an hamile olan üyeler bu ortamda gebelik yaşamanın zorluklarını anlatmış zaten, herkes ölmüyor vs falan bunları tartışmanın anlamı olmadığını düşünüyorum. Bu %50leri neye göre söylüyorsunuz? Olur-olmaz değil hayatta her şey. Tedbir dediğimiz şey olma ihtimalini düşürmek için var. Her durumda %50-50 şansımız olsaydı hiçbir önlem almadan yaşardık.
Siz ölüyor demediniz de herkes hamile olunca hayatın sonuymuş muamelesi yapıyor ..

Ben tdk’nın yalancısıyım. Bilim ve ilim eş anlamlı kelimeler, bilim Türkçe ilim Arapça diyor kendileri.

Hadi diyelim ki dediğiniz gibi olsun. Astroloji ilimleri fakültesi var mı dünyada? Yok. İslami ilimler fakültesi var ama mesela. Sizin deyiminizle “ilim” bile saymamışlar ya sizin inancınızı 😂
Astroloji ilmini hurafeden ibaret gören size ne diyebilirim ki ben ne desem boş..
Ama bu da bi nasip biliyo musunuz belki de nasipsizlik ..bilemiyorum

Astroloji ilmini hurafeden ibaret gören size ne diyebilirim ki ben ne desem boş..
Ama bu da bi nasip biliyo musunuz belki de nasipsizlik ..bilemiyorum

Kız ben değil sadece dünya hurafe diyor diyorum. Dünyada kabul görmeyen bir şeyin (ne olduğu bile belli olmadığı için şey diyorum) neyini kabul edelim biz? Var mı fakülte sen ordan haber ver?

Siz ölüyor demediniz de herkes hamile olunca hayatın sonuymuş muamelesi yapıyor ..
Hayatın sonu değil de, zorluğunu bile bile yapma diyorlar sadece. Rahat rahat kontrollere gitmek, tadını çıkararak alışverişini yapmak, daha sağlıklı bir psikolojiyle geçirmek varken neden zora sokasın diyorlar. En kötü senaryolar olmayabilir belki evet ama normal bir gebelikten zor geçeceği %100 😕

Hayatın sonu değil de, zorluğunu bile bile yapma diyorlar sadece. Rahat rahat kontrollere gitmek, tadını çıkararak alışverişini yapmak, daha sağlıklı bir psikolojiyle geçirmek varken neden zora sokasın diyorlar. En kötü senaryolar olmayabilir belki evet ama normal bir gebelikten zor geçeceği %100 😕
Evet bu berbat bi duygu ama bunu bile isteye yapan kişiye kendi düşen ağlamaz denir ben eğer hamile kalırsam her şeyin ilkini yaşıycam ilk defa yaşayacağım bi durumun elbette stressiz olmasını isterim şu an evde tıkılı kalmış vaziyetteyiz berbat bi durumun tam ortasında ama böyle olduğu halde ısrarla bunu isteyen bi kitle var ve bende bu kitleye dahilim düşünün artık ne kadar istediğimi/zii :KK43:((

Evet bu berbat bi duygu ama bunu bile isteye yapan kişiye kendi düşen ağlamaz denir ben eğer hamile kalırsam her şeyin ilkini yaşıycam ilk defa yaşayacağım bi durumun elbette stressiz olmasını isterim şu an evde tıkılı kalmış vaziyetteyiz berbat bi durumun tam ortasında ama böyle olduğu halde ısrarla bunu isteyen bi kitle var ve bende bu kitleye dahilim düşünün artık ne kadar istediğimi/zii :KK43:((
Bebegin vebali boynunuza.
Devamli doktor kontrolu gerektiren bir hamileliginiz olursa boynunuza.
Hastaneye girip çıkmaktan basiniza is gelirse boynunuza.
Su surecte yasanacak olumsuzluklardan dolayi bebekte problem olursa boynunuza.
Dogumda sorun olursa boynunuza.
Dogum sonrasi sorun olursa boynunuza.

Insan bu kadar korlemesine hareket etmez. Kendi dusen aglamaz da siz kendinizin degil bebegin basina is acabilirsiniz, tek uzuldugum o.

Anne olmak doğurmak degil. Daha dogurmadan onceligi bebege vermek. Siz kendi hamile kalma bencilliginizden birkac ay bekleme ozverisinde bile bulunamiyorsunuz daha.

Su kosullarda bile isteye "kendi dusen aglamaz" diye diye hamile kalacaksaniz her seyin vebali sizin boynunuza. Bir insan birkac ay beklememek icin nasil cocuguna zarar verebilme ihtimalini goze alabilir anlamiyorum. Sanki bes yil bekle diyor insanlar. Birkac ay ya, birkac ay.

Kimsenin kimseyi yargılamaya hakkı yok
Ben hamile kalmaya uğraşıyorum ve benim gibi uğraşan çok kadın var Herkes Özgür Kararında şu dönemde hamile kalmamak için korunmaya Tedbir demiyorum ben... bana göre tedbir demek hayatın seyrinde devam ederken olumsuz bir şeyle karşılaştığında yapacağın şey demek trafiktede kaza ihtimali ve ölüm riski %50 sizin tedbir dediğiniz şey trafiğe kaza olucak diye hiç çıkmamak gibi bşy .(hamile kalmayın diyorsunuz çünkü) trafiğe Çıkıp kemer takmayı tedbirden saymıyorsunuz (hamile kalıp sınırlı şekilde kontrollere gitmeyi tedbirden saymıyorsunuz )..korona var diye korunmak kaza olacak diye trafiğe çıkmamak kadar mantıksız geliyor bana .. Size doğru geliyordur siz korunun ..ben ve bnm gibi düşünenlere saygı duyun..
Hamile kalırsanız mutlu mesut hastaneye gidip nasıl kontrollerinizi yaptıracaksanız merak ediyorum. Sağlık çalışanları evlerine gitmiyor virüs yüzünden sizlerin bu rahatlığı çok korkunç

İşte biz buna bencillik diyoruz. Bebeğinizin sağlığı için planınızı erteleyemiyorsunuz. Bütün derdiniz yeter ki doğurayım, yeter ki anne olayım. Uygun koşullar oluşmadan gebe kalmak, bu uğurda özellikle uğraşmak bencillik. Kendinizi düşünmediğinizi anladık ama siz çocuğunuzu da düşünmüyorsunuz. Bir kanamanız olsa hastaneye nasıl gitmeyi düşünüyorsunuz? Doktor kontrollerini azaltırım demişsiniz bir yorumunuza çok mu eminsiniz sorunsuz hamilelik geçireceğinizden? Evde doğum yapmak zorunda kalırsanız ne olacak? Artık biraz olsun kendi bencil ve pembe dünyanızdan çıkın, gerçeklerin farkına varın. O örnek verdiğiniz anneanne, Babannenize eğer sağlarsa bugün bir telefon açar mısınız kendi kendine veya sadece ebe ile evde yaptığı doğumlarda kaç çocuğu ölmüş. Israrla bunu isteyen kitle eleştiriliyor zaten siz ne olursa olsun yeter ki ben de anneliği tadayım kafasından çıkın. O çok istediğiniz annelik kendinden önce çocuğunu düşünmektir. Sadece doğurmak değildir annelik. Siz ne kendinizi ne çocuğunuzu düşünüyorsunuz.

Kız ben değil sadece dünya hurafe diyor diyorum. Dünyada kabul görmeyen bir şeyin (ne olduğu bile belli olmadığı için şey diyorum) neyini kabul edelim biz? Var mı fakülte sen ordan haber ver?
Birleşik krallikta diploma veren fakülteler var. Bana gore de bilim degildir ama sozdebilimdir. Gokyuzu analizleri ve öngörüler de yorumlayan kisiye gore degisir ama altinda yatan hesaplamalari da goz ardi etmemek gerek.

Son düzenleme:
Bir şeyin bilim olduğunun yada gerçekliğinin kanıtı yoksa bu artık inanca girer
Kişi başkasının özgürlüğüne haklarına dokunmuyorsa istediğine inanmakta özgürdür
Neye inanmak istiyorsa ona inansın
Astrolojiye mi inanıyor
İnansın bizene
Dinlerde böyledir
Hiçbir dinin gerçekliğinin ispatı yoktur
Ama kişi inanmakta ibadet ermekte öğrenmekte özgürdür

Birleşik krallikta diploma veren fakülteler var. Bana gore de bilim degildir ama sozdebilimdir. Gokyuzu analizleri ve öngörüler de yorumlayan kisiye gore degisir ama altinda yatan hesaplamalari da goz ardi etmemek gerek.

sizi gözardı etmişim ben hesaplamaları etmem çok mu? 😂

Neden göz ardı ettiğimi hatırlamıyorum ama ettiysem vardır haklı bir sebebim mutlaka. O yüzden alıntılamayalım mümkünse.

Ben hamile kalmaya uğraşıyorum ve benim gibi uğraşan çok kadın var Herkes Özgür Kararında şu dönemde hamile kalmamak için korunmaya Tedbir demiyorum ben... bana göre tedbir demek hayatın seyrinde devam ederken olumsuz bir şeyle karşılaştığında yapacağın şey demek trafiktede kaza ihtimali ve ölüm riski %50 sizin tedbir dediğiniz şey trafiğe kaza olucak diye hiç çıkmamak gibi bşy .(hamile kalmayın diyorsunuz çünkü) trafiğe Çıkıp kemer takmayı tedbirden saymıyorsunuz (hamile kalıp sınırlı şekilde kontrollere gitmeyi tedbirden saymıyorsunuz )..korona var diye korunmak kaza olacak diye trafiğe çıkmamak kadar mantıksız geliyor bana .. Size doğru geliyordur siz korunun ..ben ve bnm gibi düşünenlere saygı duyun..
dilerim siz ve sizin gibi düşünenler hamile kalsın
ve dilerim bu pandemi de doğal seçilim olsun

ülkede ve dünyanın yarısında okullar kapalı
bu ne demek biliyor musunuz
savaşlarda bile okullar eğitim vermeye devam eder
bi ağaç altında bi duvar kenarında ama eğitim hep devam eder
şu an eylüle kadar ve sonrası belirsiz olmak üzere okullar kapalı
anlayabiliyor musunuz

dilerim siz ve sizin gibi düşünenler hamile kalsın
ve dilerim bu pandemi de doğal seçilim olsun
Kimse için bu dilekte bulunmak hoş değil
Hamile bir kadının acılar içinde kalması iki insanın bu şekilde can çekişmesi kimsenin ikimse için isteyebileceği bir şey olmamalı
Kınamak kızmak uyarmak ayrı birşeydir bu şekilde bir temenide bulunmak apayrı birşey

Dilerim en ucuz zararla kurtulur refaha çıkarız

Yazmadan geçemedim. Ne alaka yahu lütfen yazdıklarınızı bir daha okuyun lütfen. Hiç mi haber izlemiyorsunuz doğumda virüs kapan var virüsü kapmış şekilde doğan bebek var. Hiç mi vicdanınız yok? Sınırlı olarak kontrole gittin diyelim ya erken doğum olur 1 hafta hastanede yatarsa? Ya da doğumda virüs kaparsa? Mesela benim 32. Haftada nişan geldi ve 1 hafta hastanede yattım çıktıktan sonra ağır grip oldum ve 2 sene önceydi.

Yazmadan geçemedim. Ne alaka yahu lütfen yazdıklarınızı bir daha okuyun lütfen. Hiç mi haber izlemiyorsunuz doğumda virüs kapan var virüsü kapmış şekilde doğan bebek var. Hiç mi vicdanınız yok? Sınırlı olarak kontrole gittin diyelim ya erken doğum olur 1 hafta hastanede yatarsa? Ya da doğumda virüs kaparsa? Mesela benim 32. Haftada nişan geldi ve 1 hafta hastanede yattım çıktıktan sonra ağır grip oldum ve 2 sene önceydi.
Haber izlemiyorum .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X