koreli bts isimli grup

Bu yaşlarda olur böyle şeyler diyorum ama yine de bir şeyler yapmalı... Bambaşka aktiviteler bulun ona bütün günü çok yoğun geçsin ki o grubu düşünmeye zamanı olmasın piknik sinema falan haftada bir gün 2 saat sonrası yine boş... Bi enstrüman kursuna yollayın mesela veya bir spora bir dansa başka yöne kaysın ilgisi

Hayranlık ve çok sevme durumlarından çıkmış kızınızdaki durum,
Profesyonel yardım almanız yararınıza olur..
Ben de sadece Koreli ile evlenmiş olmak için, bilmediği ülkeye tek başına giden 18-20 yaşında kızlarımızı gördüm ve çok üzüldüm gençlerimizin bu duruma düşürülmesine..
Allah yardımcımız olsun
Bu devirde evlat yetiştirmek , bizim yetiştiğimiz zamana göre *10 zorluğunda...

akşam kızımla aynen şöyle bir konuşma yaptım. annecim hayatından sana keyif değil üzüntü veren ne varsa çıkar dedim seni üzen bir arkadaş seni ağlatan bir kitap bir film bir şarkı bir sanatçı her ne varsa. seni mutlu eden şeyleri hayatına dahil et. bu gurup belliki seni üzüyor mutlu etmiyor seninle bir karar alalım resimlerini posterlerini ne varsa yırtalım atalım. seni mutlu edecek başka şeyler bulalım olurmu dedim. onlar beni ağlatıyorlar ama aynı zamanda yaşama sebebim onlar dedi. kendini benim yerime koy ozaman dedim sen annesin senden bir parça olan çok güzel 12 yaşında bir kızın var dedim ve bi sanatçı için kendini heba ediyor hergün ağlıyor yemiyor içmiyor. ne yaparsın dedim onu anlamaya çalışırdım dedi. ben seni anlıyorum ama seni üzecek her şeyi yok etmek istiyorum dedim bu yüzden artık bu evde onlarla ilgili hiçbirşeyin olmasını istemiyorum dedim. anne bana en büyük kötlüğü yaparsın ozaman dedi

Yaşama sebebim mi? :KK14: Bence el birliğiyle kızınıza yeni ve faydalı yaşama sebepleri bulmalıyız. Bir enstrüman çalmaya çalışsa, mesela ne bileyim at çiftliği varsa binicilik dersi aldırsanız, tabi bunlar hep benim ilgi alanlarım belki kızınızın ilgisini çekmez ama. :confused: Ne bileyim bir evcil hayvan, gönüllü yardım faaliyetleri vs.

akşam eşimle konuştuk oda aynen sizin yazdığınız şeyleri söyledi önce destekleyelim dedi bizde dinleyim onlar hakkında sohbet edelim sanki hayranmışız gibi davranalım dedi sonra da yavaş yavaş onlar hakkında çıkan kötü dedikodulardan bahsedelim dedi bak gördünmü aslında şöyleymiş. biz böyle biliyorduk ama öyle değilmiş gibi falan. böyle yaparsak annemle babamda seviyordu onların kötülüğünü istemez demekki var birşeyler gibi düşünebilir dedi. ama hep olumsuz yaklaşırsak annem babam onları zaten sevmiyordu onları kötülemek için yalan söylüyorlar diye düşünebilir dedi. birde böyle deniycez inşallah işe yarar.

Af edersin ama kiziniz salak degil birden kötü hikayelere inansin. Ki niye asparagas hikayeler söylüyorsunuz ki? Siz hiçmi genç olmadiniz, birine hayran olmadiniz?

Benim zamanimdada backstreet boys, nsync vardi. Bende tüm paralarimi posterlere, cd'lere veriyordum. Ve evet bunu 12-13 yaslarinda yapiyordum. Aglamayi degil, bunu bile garipsiyorsun. "arkadas gibi davrandik, poster almasina birsey demedik" diyorsun. Zaten poster almakta birsey yokki.

KudrAlobar KudrAlobar 'a katiliyorum. Cocuk sosyalessin. Yeni müzikler ile tanissin. Konserlere gitsin, aktiviteler yapsin. Bunlarin hepsi geçecek.

olur arada bende ismail yk,lara için ağlıyordum :KK9: ama bu kadar değildi tabi.
başka şeylere yönelin yaz geldi deniz havuz vs.evde durdukça perçimlenir

vala bende tarkan hayranıydım halada aynıyım evimde posterler koluma tarkan dövmeleri vs vs .bizim zamanımızda bu kdr sanatçı esyalarına ulaşma sansı yoktu net bukdr populer değildi şimdiki gençler enlerde yaşıyor herşeyi .o yüzdenn abartı gelmiştir bi süre sonra geçer lakın korelilerde çok tatluu bee bende blackpink takılıyorum bu ara .gözetiminiz altında olsun paralarını çok harcamasın sosyal medyadan takip etmesini önerin sadece

günaydın arkadaşlar,

fikirlerinize ihtiyacım var. 12 yaşında bir kızım var. bu grubun bağımlısı oldu. bir arkadaşı aracılığıyla tanıdı bu gurubu başta şarkılarını falan dinliyordu ses etmiyordum çok doğal geliyordu bana sonra posterlerini dergilerini hayat hikayelerini anlatan kitaplarını falan almaya başladı arada uyardım yeter dedim daha fazla alma dedim ama eline geçen her kuruşu bu gurup harcamaya başladı. anlamaya çalıştım hayran dedim. o dinlerken şarkılarını bende onunla birlikte dinleyip ona eşlik ettim ki ters tepki olmasın diye. onu anlamaya çalıştığımı bilsin diye. ama kızlar artık işler çığırından çıkmaya başladı. geçen hafta kuaföre gidelim dedi saçlarını guruptaki bi üyenin saçları gibi kestiricekmiş uzasın diye gün saydığı özenle baktığı saçlarını onların ki gibi kısacık kestirmek istedi. neyse konuştuk ikna ettik vazgeçirdik. son bir haftadır durduk yere ağlamalar başladı. uzun uzun resimlerine bakıyor. çok mutluyken bir anda ağlamaya başlıyor. gece gündüz kulaklıkla sürekli, onları dinliyor. akşam balkonda oturmuş ağlıyor gözleri kıpkırmızı annem niye ağlıyorsun dedim. anne şunu izle diye bir klip izletti altta fon müziği slayt şeklinde bunların resimleri geçiyor resimlerin altında yazılar yazıyor. yazılar şöyle ''biliyorum bts i çok seviyorsun onu bir kez olsun görmek istiyorsun tüm gün resimlerine bakıyorsun ama bu hayalin gerçekleşmeyecek biliyorsun bir kez görsen canını vermeye hazırsın'' falan filan. sanki hipnoz olmuş gibi. boş boş etrafa bakıyor durduk yere ağlıyor durduk yere gülüyor. kızlar çok üzülüyorum kızımın psikolojisi hiç iyi değil. yemeği falanda bıraktı iştahsız keyifsiz mutsuz sürekli karalar bağlayan bir çocuk haline geldi. bende babası da arkadaş gibiyiz kızımla eşimde çok üzülüyor ama üstüne gidip ters etki yapmaktan korkuyoruz. nasıl çözeriz bu sorunu bir akıl verin. nette araştırdığımda çok şeyle karşılaştım 15 yaş altı çocuklarda bağımlılık yapıyormuş bu gurup cinsiyetsizliği benimsemiş hem erkek hem kadın gibi yaşıyorlarmış. 40 dan fazla çocuk intihar etmiş. bir akıl verin lütfen...
Fazla anlayışlı davranıyorsunuz.
Arkadaş gibi olmayın diye uyarıyor artık uzmanlar, suyu çıktı çünkü.

Çocukların bazı saçmalıklarına çok anlayışlı yaklaşırsanız, yaptığının hata ve saçmalık olduğunu göremez.
Otorite eksiği var evde, bir kişiden çekinmeli çocuk.

Bu benim fikrim, Allah yardımcınız olsun.

Aynı şey değil ya.
Bizim zamanımızda da blue vardı. 😅
Lee, duncan, simon, anthony.
Ay ne dinlerdik.
Hayatımda odama poster astıgım tek dönem.
Sürekli arkadaşlarla kavga hangisi benim diye.
Çünkü dünya bizin okuldan ibaret.🤣
Zamanla geçti.
Ama bence aynı şey değil konu sahibinin bahsettiği.
Sanki bir şeylerin yerine koymuş da aşırı bağlanmış gibi.
Bence bir çocuk ergen psikoloğuna danismalari iyi olacak.
Bir de bu kore ile ilgili de tuhaf durumlar anlatıyorlar. Tek tip güzellik, sayisiz estetik ameliyatlar, intihara meyil. Hoş gelmiyor.
Normalde şarkılarda filmlerde mesaj vs meselelerine güler geçerim ama bunlardan hosnutsuzum.
Ayy bak sen yazınca aklıma geldi. Heyy gidi günler heyy. Annemin telefonu vardı bana daha almamışlardı o zaman onun telefonuna para verip lee'nin duvar kağıdını almıştım. Değiştirmesine de izin vermiyodum. Kadın 1 sene öyle kullandı cep telefonunu. :olamaz:
Geçiyor geçiyor. Anne babanın bir şey demesine gerek kalmıyor. Sonra okuldan birini gözüne kestirecek grup hayranlığı bitecek, platonik aşkları başlayacak. En son sevgili bulunca normal insana dönüyor ergenler :KK66:

Ya aslında anlattıklarınızı bende yaşamıştım Him diye bi gotik metal grubu vardı onun solistine aşıktım :KK45::halay: platonik aşk acısı çekiyordum o adamın giydiği gibi giyinmek saçlarımı onlar gibi bende kesmek istiyordum bir buçuk sene sürdü üzerinden 8 sene geçti sonrasında 1 kere bile aklıma gelmedi bende kıyafetlerini albümlerini vs alırdım hatıra diye sakladım bazen kutudan çıkarıp bakıp ay ne saçma işler diye gülüyorum kızınız da böyledir bence üzülmeyin

geçenlerde eşim dayanamamış kızmış bu guruba hakaret etmiş kızım iki gün babasıyla konuşmadı. onlar için bizi karşısına almaya hazır. neyseki eşim uzatmadı sanki suçlu kendiymiş gibi o yanaştı kızıma ondan sonra tekrar babasıyla konuşmaya başladı.
Ergenliğin zirvesinde olan bi çocuk için tavrınız onu gruba daha çok itecektir bence. Bence sizde kızınızla müziklerini dinleyip birlikte paylaşın bu hobisini kızmak yasaklamak çare değil.

Ya aslında anlattıklarınızı bende yaşamıştım Him diye bi gotik metal grubu vardı onun solistine aşıktım :KK45::halay: platonik aşk acısı çekiyordum o adamın giydiği gibi giyinmek saçlarımı onlar gibi bende kesmek istiyordum bir buçuk sene sürdü üzerinden 8 sene geçti sonrasında 1 kere bile aklıma gelmedi bende kıyafetlerini albümlerini vs alırdım hatıra diye sakladım bazen kutudan çıkarıp bakıp ay ne saçma işler diye gülüyorum kızınız da böyledir bence üzülmeyin
inşallah canım inşallah kızımdada geçer bu heves

inşallah canım inşallah kızımdada geçer bu heves
Geçer tabiki ben o gruba aşıkken bi abla ile tanışmıştım bana logosunun basılı olduğu kupa tişörtler çanta hediye etmişti. Kendisi evden kaçıp konserlerine felan gitmiş biriydi ben onunla tanışınca vay bee demiştim sonra abla bana demişti ki ileride ne kadar ergenmişim diye hatırlayıp güleceksin demişti bende demiştim saçmalama ben ville valodan asla vazgeçmem onun için ölürüm bile :olamaz::olamaz: şimdi diyorum ay o bana kurban olsun be o ne öyle

Sizin konunuzdan sonra biraz baktım Google ve Youtube dan gerçekten şaka gibi 😐 ailemden bile daha önce geliyorlar , 10 saniye görsem yeter sonra öleceksin deseler ölürüm falan yazmış herkes , bence bu kadarı aşırı bence ,( hayatım hayallerim hepsi onların üstüne kurulu, onlarsız hayatın anlamı yok falan ) Allah'ım sen koru tehlikeler artıyor her gün.

Bu geçiş dönemidir. Zamanında blue diye 4 erkekten oluşan bir grup vardı belli saatte çıkardı klipleri herkesi susturur beklerdim. Bütün dergilerini, çanta rozetlerini toplardım. Onlar gibi dans etmeye çalışır, keşke birinin sevgilisi olsam falan diye düşünürdüm 😂 Hatta bir tanesinin adı Lee idi onu başka arkadaşım beğeniyor diye kavga ederdim😂
Çoğu genç kızın ergenliğinde bu tür saçma halleri oluyor napalım geçer bence üzülmeyin.
Türkiyeden birine mesela Edis’in konserine falan götürün ilgi alanını değiştirin :)

Ergenlik doneminde rol model edinme istegi oluyor. Hepimiz o yaslarda hayranlik duydugumuz kisiler olmustur. Cok sert tepki vermeyin yasi ilerleyince zaten kendisine de komik gelecek. Yalniz bu g. Koreliler acayip misyonerdir kendi kulturlerini inanclarini tanitmada cok azimliler. Yalniz bu cinsiyetsiz olma meselesi sıkıntılı. Cunku kizinizin yasi mendi cinsiyetini tanidigi donem. Karisik mesajlar iyi olmayabilir.

yaşadığımız şehirde adam akıllı kurs yok ki sinemaya götürüyorum pikniğe götürüyorum havuza götürüyorum iyi gibi oluyor eve gelince yine aynı
Yaz kampı araştırın genelde tüm özel okulların yada belediyelerin yaz kampları oluyor. Mutlaka bir spor dalına yazdırın örneğin yüzme kursu yada tenis ❤️

Ay bunu is yerinde okuyorum, kahkaha atmamak için kendimi zor tutuyorum :KK70::KK70:

Demek 40 küsür yasindaki kadin bir yil boyunca her telefona baktiginda lee'nin fotosunu görüyordu..

Anneler cidden çoçuklari için herseyi göze aliyorlar :KK70::KK70:

X