koreli bts isimli grup

Faydalı bir yaklaşım olmuş.
Ben de çocuklara karşı bu kadar anlayışlı, arkadas gibi olunmasını doğru bulmuyorum.
Ipin ucu kaçıyor bir yerde.
Çocuklar baskı ile büyümesin elbet ama anne babanın da bir otoritesi olsun.
Çocuk sürekli onay beklemek zorunda bırakılmasın ama şımarıklık yapip aileyi de yok saymasın.
Biraz denge gerekli bu konularda ama zaman zor gerçekten.
E az önce başka konuda çocuk şımarıklık yapar falan gibi çocuğun saygısız yaklaşımını onylıyırdunuz ne oldu :KK45:

E az önce başka konuda çocuk şımarıklık yapar falan gibi çocuğun saygısız yaklaşımını onylıyırdunuz ne oldu :KK45:

Çok yazık, okuduğunuzu hic anlamamışsınız.

Çocugun terbiyesizliğini eleştirebilirsiniz, ama konuşması/ağzı (soyledikleri ve üslubu degil konuşma şekli, gırtlaktan konuşma gibi) yüzünden aşağılayamazsınız,
Dedim.
Sonuna kadar arkasındayım.
Dönüp tekrar okuyabilirsiniz yazdıklarımı.
Kimse kimsenin konuşması yüzünden ogurmesin . 7 bolge bilmen kaç memleket sayısız ağız var.
Ayıptır.

Bence biraz fazla abartıyorsunuz.
O yaşlarda böyle birilerini idolleştirmek çok normal. Onun yerine internette bu kadar serbest bırakmayın, youtubeda neler izlediğine daha çok dikkat edin.

Yanlış bir şey yapıyormuş gibi keskin önlemler almak yerine anladığınızı hatta kendi geçmişinizde varsa böyle hayranı olduğunuz birini anlatın, zamanla nasıl duygularınızın azaldığını falan ve gerçeklikle kopmamasını sağlayın.
Yasaklamak hiçbir zaman çözüm olmaz.

Popülerdi. Başka bir açıklaması yok.
Çılgın bediş teki oktay vardı mesela zamanında yakısıklı zannediyorduk 🤣

Neyse ben kendimi cabuk kurtardım.
Blue dan sonra depeche mode, u2, maroon5, coldplay derken adam oldum.

Aslında problem ailelerde biraz. Çocukları kaliteli müzikle tanıştırmıyoruz türk halkı olarak genelde. Demet akalına, serdar ortaca maruz kalarak büyüyorlar sonra farklı bir şey gibi bts hayranı oluyorlar. U2, coldplay dinlemiş çocuk bts ile tatmin olmaz zaten. Yeğenimle yaşıt arkadaşımın kızı var, baba opera sanatçısı annenin müzik zevki muhteşem. 13 yaşında benim bilmediğim 20-30 yıl öncenin şahane gruplarını çıkarıp getiriyor, kudra abla bak ne keşfettim diye. Bir diğer arkadaşımın ikizleri var bebekliklerinden beri o konser senin bu festival benim dolaşırlar bizimle bts lafı duymadım hiç onlardan da. Ama benim yeğen büyüdü ya türkçe popçularla ya yabancı popçularla. Sonuç bts manyağı bi bebe. 8-9 yaşındayken teyze sen rock mı dinliyon, rock dinleyenler çok kötü şeyler yaparlar uyuşturucu kullanırlar diye travma geçirmişti çocuk, kim soktuysa aklına.

günaydın arkadaşlar,

fikirlerinize ihtiyacım var. 12 yaşında bir kızım var. bu grubun bağımlısı oldu. bir arkadaşı aracılığıyla tanıdı bu gurubu başta şarkılarını falan dinliyordu ses etmiyordum çok doğal geliyordu bana sonra posterlerini dergilerini hayat hikayelerini anlatan kitaplarını falan almaya başladı arada uyardım yeter dedim daha fazla alma dedim ama eline geçen her kuruşu bu gurup harcamaya başladı. anlamaya çalıştım hayran dedim. o dinlerken şarkılarını bende onunla birlikte dinleyip ona eşlik ettim ki ters tepki olmasın diye. onu anlamaya çalıştığımı bilsin diye. ama kızlar artık işler çığırından çıkmaya başladı. geçen hafta kuaföre gidelim dedi saçlarını guruptaki bi üyenin saçları gibi kestiricekmiş uzasın diye gün saydığı özenle baktığı saçlarını onların ki gibi kısacık kestirmek istedi. neyse konuştuk ikna ettik vazgeçirdik. son bir haftadır durduk yere ağlamalar başladı. uzun uzun resimlerine bakıyor. çok mutluyken bir anda ağlamaya başlıyor. gece gündüz kulaklıkla sürekli, onları dinliyor. akşam balkonda oturmuş ağlıyor gözleri kıpkırmızı annem niye ağlıyorsun dedim. anne şunu izle diye bir klip izletti altta fon müziği slayt şeklinde bunların resimleri geçiyor resimlerin altında yazılar yazıyor. yazılar şöyle ''biliyorum bts i çok seviyorsun onu bir kez olsun görmek istiyorsun tüm gün resimlerine bakıyorsun ama bu hayalin gerçekleşmeyecek biliyorsun bir kez görsen canını vermeye hazırsın'' falan filan. sanki hipnoz olmuş gibi. boş boş etrafa bakıyor durduk yere ağlıyor durduk yere gülüyor. kızlar çok üzülüyorum kızımın psikolojisi hiç iyi değil. yemeği falanda bıraktı iştahsız keyifsiz mutsuz sürekli karalar bağlayan bir çocuk haline geldi. bende babası da arkadaş gibiyiz kızımla eşimde çok üzülüyor ama üstüne gidip ters etki yapmaktan korkuyoruz. nasıl çözeriz bu sorunu bir akıl verin. nette araştırdığımda çok şeyle karşılaştım 15 yaş altı çocuklarda bağımlılık yapıyormuş bu gurup cinsiyetsizliği benimsemiş hem erkek hem kadın gibi yaşıyorlarmış. 40 dan fazla çocuk intihar etmiş. bir akıl verin lütfen...
19 -22 yaş aralığında ben de Koreliler’e ve dizilerine müziklerine bağımlı bir şekilde yaşıyor, dizilerindeki gibi bir aşk yaşayıp evleneceğim sanıyor, safece onları düşünüyordum. Aaah o günler. Sonra gerçekten büyüdüm ve şu an bana komik geliyor Bunlar. Kızınız biraz erken tanışmış. Büyülü bir dünya gibi gösteriliyor Koreliler in hayatı. Ben ailevi sorunlarımı unutmak için kafam dağılsın diye izliyordum ama sizin kızınız daha küçük. Yerinizde olsam kursa yollar, haftasonları onunla gezer dikkatini dağıtırdım. Böyle şeylere kapılınca insanın ne kitap okuyası geliyor ne ders çalışası

Müzik duygular üzerinde çok etkili ben depresyonda olduğum, üzgün olduğum dönemlerde müzik dinlemem depresyondan çıkma yöntemim bu. Çünkü sana aslında gerçek hayatında olmayan acıları hissettiriyor. Kızınızda tam platonik aşk yaşama çağında, adamların kötü özelliklerini gösteren videoları varsa bence onları izletin biraz gerçek yüzlerini görsün.

Ama güzel çocuklar Allah var.... geçer ya çok üzmeyin kendinizi o yaşlarda oluyor sonra birini bulur onları unutur böyle döngü gibi biter gider sonra

Bu BTS grubundan hic haz etmiyorum. Nefretlik bunlar. Kizlar deli divane oluyorlar bunlara. Hayir ben de bunlar neymis diye actim bir iki video izledim. Kadinimsi sozde erkekler sarki soyluyorlar. Erkeksi degiller cekici degiller neyine asik olup ölüp bitiyorlar hic anlayamayacagim. Zamaninda one direction mi ne vardi onlar gecti gitti sukur. Justin bieber da vardi o da kalmadi galiba piyasa da. Kiziniz insallah buyudugunde geriye bakip bu hallerine guler. Sancili bir donem ve bu grup piyasadan tez silinecek gibi de degil😒

Emre belozoglu hayraniydim. Oyle boyledegil ama. Ne hayaller ne ruyalar 😂 aman Allahim adami ekranda gorsem gozum dolardi 😂 bir gun kayseri macina geldiklerinde okuldan kacip kaldiklari otele gitmistim. Aglaya aglaya yanina gitmeye calisiyordum. Gecti yani 😂 hatta diyorum bucur ve cirkefin teki. Neresini sevdin 😁

Konuyu okuyup google'dan tiplerine baktım. Ay ıslak odunla dövülesiler yemin ediyorum. BU NEDİR?:kusmuk:
1561367381861.png

Hayranlığı, para harcaması, benzemeye çalışması falan normal de ruh halini bu kadar etkilemesi ne yazık ki ürkütücü. Biz de hayran olduk, ben de dizilerini izler, yemeklerimi çubuklarla yerdim -hala da arada yerim- ama psikolojik boyutunun sizi endişelendirmesi çok normal. Bence ne kadar sosyal aktivite, o kadar sanal dünyadan uzaklaşma demek. Bir uzmandan yardım alabilirsiniz ki o da aynı şeyi önerecektir. Olabildiğince kafasını meşgul edin, okuma alışkanlığı yoksa hoşuna gidebilecek kitaplar okuyun birlikte. Ona sarsın en azından.

Aynı şey değil ya.
Bizim zamanımızda da blue vardı. 😅
Lee, duncan, simon, anthony.
Ay ne dinlerdik.
Hayatımda odama poster astıgım tek dönem.
Sürekli arkadaşlarla kavga hangisi benim diye.
Çünkü dünya bizin okuldan ibaret.🤣
Zamanla geçti.
Ama bence aynı şey değil konu sahibinin bahsettiği.
Sanki bir şeylerin yerine koymuş da aşırı bağlanmış gibi.
Bence bir çocuk ergen psikoloğuna danismalari iyi olacak.
Bir de bu kore ile ilgili de tuhaf durumlar anlatıyorlar. Tek tip güzellik, sayisiz estetik ameliyatlar, intihara meyil. Hoş gelmiyor.
Normalde şarkılarda filmlerde mesaj vs meselelerine güler geçerim ama bunlardan hosnutsuzum.
Ay lee ya 😂 olurdum ona been. Ama blue efsaneydi simdi 😂

bızım zamanımızda evanescence vardı bagıra bagıra pöyküre pöyküre ıgrenc seslerımızle sarılarını cok guzel okudugumuzu sanır degısık trıplere gırerdık bırde emolar olduk bır gozumuz sacımızın altında yandan sac kesımıyle sıyahlara belenmek

en marjınal oldugumuzu sandıgımız zamanlar...

zaman cok acayıp degıstı

bende rafet el roman hayranıydım , karısı onu aldattı diye ne kadar üzülürdüm falan , posterler cd ler vs... Ergenlik çağı , geçici heves çocuğunuzun yaşadığı o da zamanla anlar ama şuan sıkıntılı bir yaşta yanında olup onu anlayın aktivitelere yönlendirin geçicektir
halbukı o karısını aldattı :KK70: rafet el roman tugba altıntop ayrılık nedenı dıye yazın bakın neler cıkacak

ya burak kut vardı bızım zamanımızda 80 ler sonu mustafa sandalın onun arabası var sarkısı :KK70:
ay bırde su yetımhanede buyuyen kımdı bır adam hah hatırladım dogus :KK70: klıbınde sahnede sahılde takla atıyordu onu yapmaya calısıyorduk bızde kuzenlerle tovbe ya :KK70:

Ay lee ya 😂 olurdum ona been. Ama blue efsaneydi simdi 😂

Backstreet boys da vardi ki hala varlar. Artik 40li yaslardalar. Turlara bile cikiyorlar:))) Ben ortaokulda iken sene 97 98 Seker Kiz Candy furyasi vardi. Kizlarin hepsi Anthony hayraniydi. O öldügünde aglayanlar hasta olanlar. Ben hep arizalilari sevdigim icin galiba Terry'i severdim, Anthony öldü diye sevinmistim😝 Terry de Terry idi yani. Asi ruhlu prens. Cizgifilmin tam olarak sonlanamamis olmasi hala icimi acitir. Guzel zamanlardi. Ama bizim nesil baskaydi galiba.

Backstreet boys da vardi ki hala varlar. Artik 40li yaslardalar. Turlara bile cikiyorlar:))) Ben ortaokulda iken sene 97 98 Seker Kiz Candy furyasi vardi. Kizlarin hepsi Anthony hayraniydi. O öldügünde aglayanlar hasta olanlar. Ben hep arizalilari sevdigim icin galiba Terry'i severdim, Anthony öldü diye sevinmistim😝 Terry de Terry idi yani. Asi ruhlu prens. Cizgifilmin tam olarak sonlanamamis olmasi hala icimi acitir. Guzel zamanlardi. Ama bizim nesil baskaydi galiba.
Bizim zamanimizda 1 saat internet lukstu. Oyle kolay erisemiyorduk herseye. Guzeldi ama. Harry potter peki? Var miydi ona asik olmayan bir kiz acaba 😂

halbukı o karısını aldattı :KK70: rafet el roman tugba altıntop ayrılık nedenı dıye yazın bakın neler cıkacak

ya burak kut vardı bızım zamanımızda 80 ler sonu mustafa sandalın onun arabası var sarkısı :KK70:
ay bırde su yetımhanede buyuyen kımdı bır adam hah hatırladım dogus :KK70: klıbınde sahnede sahılde takla atıyordu onu yapmaya calısıyorduk bızde kuzenlerle tovbe ya :KK70:
Mirkelamin kosmasi peki😂 tarkanin gobek danslari 😂

Bizim zamanimizda 1 saat internet lukstu. Oyle kolay erisemiyorduk herseye. Guzeldi ama. Harry potter peki? Var miydi ona asik olmayan bir kiz acaba 😂

Ben internetle 15 16 yaslarinda tanistim. O acidan sansliyim galiba. 98 99 00 basi tam internetin emekleme donemi idi. Ilk cikan cep telefonlari da ayni sekilde. Zaman nasil degisti. Eskiden cocuk olarak cocuk kanallarimiz bile yoktu. Cizgifilm izleyecegiz diye saati kollardik. O da 20 dakika belki surerdi. Ozel kanallar zaten cok sonradan cikti. Su anki donem cok zor bir donem. Internette her turlu tehlike var. Abimin 7 yasindaki kizi yatip kalkip Bizim Hikaye mi ne o diziyi izliyor, sarkilarini soyluyor. Bize geldiginde anlatmaya calisiyorum kizim bu dizi sana uygun degil diye ama beni dinlemiyor. Ki ben tek bolum izlemis degilim. Sonucta annesi babasi degilim. Ama halini gorunce ic gecirmeden edemiyorum.

Çok katı bir öneri olacak belki ama,yasaklayın. Baban ve ben senin iyiliğin için,bu grupla ilgili hiç bir şeyle meşgul olmanı istemiyoruz diye söyleyin. Hayata küsmüş çocuk,bunalımda. Daha kötü ne olabilir ki?
Şimdi savunmanız,12 yaşında çocuğa bu yapılmaz,olacaktır.
Oğlum 14 yaşında.Babası ve ben ortak kararla bazı şeylere izin vermiyoruz. Zarar görmemesi için bu kararı aldığımızı biliyor. Sorun çıkarmıyor.

Tecrübeli anne geldi.
Kızım 16 yaşını bitirecek ve bu koreli gruplar hayatımıza 4 veya 5. sınıfta girdiler.
Odasının bütün duvarları posterlerle doluydu. Bu grupların baskısı bulunan kıyafetler gırla gidiyordu evde.
Önce tavır koydum ama baktım ki daha çok bağlanıyor bizde oluruna bıraktık.
Kızım da harcama yapıyor bu konuda ama biz O'na harcamaları sadece kendi harçlığıyla yapabileceğini söyledik. Bizden ekstra bir şey istemiyor.
İntihar veya depresif bir tavrı olmadı. Hatta bir müddet sonra sıkılıp başka şeylere yöneldi.
BTS denen grubu aksine hiç sevmiyor ama diğer koreli gruplara bayılır.
Arada birlikte izleriz.
Hatta hangisi en güzel/yakışıklı diye yarışma yaparız.

Eskiden bizimde bayıldığımız uğruna öldüğümüz şarkıcılar gruplar vardı. Bu nedenle fazla kısıtlama yapmayın. Ama takip de edin.

X