Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben sadece bu yavruya acıdım benim de liseli kızimlarim var o kadar duygusallar , kalpleri o kadar hassaski bi evi olamamak ne acı nereye siğinsin bu çocuk baba baba değil anne desen anne değil bu derdi olsa kime anlatsın bu kiz

Önceki konunuza uzun uzun yazmıştım tekrarlamayacağım. Bu adamdan boşanın çok samimi söylüyorum hem çocuğun hem kendi hayatınızı mahvedeceksiniz bu gidişle, vebal altına gireceksiniz, boşanın bitsin. Çocuklu biriyle evliliği kaldıracak yapıda değilsiniz

Anne zaten çocuğu istemiyo adam ev alsın oraya bı hane açsın , nasıl olcak bu iş adami dizilerdeki iş adami sandınız heralde

Size diyecek bir şey bulamıyorum çocuklu bir adamla evlenirken bunların olabileceğini düşünerek hareket etmeliydiniz. Kıza çok üzüldüm. Tam anne baba şefkatini sevgisini görmesi hissetmesi gereken yaşlarda. Ya kızı kabullenin evinize alın ya da boşanın yoksa bir çocuğun hayatına sebep olacaksınız gibi gözüküyor

Kucuk bir cocuk degil ki ugrasacagin birsey olsun. Genc kiz olmus o kiz artik. Ona ablalik yapabilir dogruyu yanlisi gosterebilir arkadas olabilirsiniz. Siz hep olumsuz bakiyorsunuz. O kizin yerine koysaniz keske kendinizi. Eger hala istemiyorsaniz kizi bosanin babasi baksin bari kiza yasli basli insanlarin yaninda annesiz babasiz kalmis kuzum.

Senin derdin daha yeni evliyim.. ilk geldiğinde balayından döneli 1 ay olmuştu.. özel hayat olmadan nasıl olacak ki?? Seks seks seks tek derdin bu.
Ne oluyor balayından yeni gelince ? Sanki biz hiç balayından dönmedik.
Ödünüz kopuyor dimi adam uzaklaşacak diye.
Allah o kızın yardımcısı olsun babaannesine uzun ömür versin.

Ülkede adam kalmamış gibi çocuklu biri ile evlenip çocuğunu istemediğiniz takdirde sorunuza çözüm yok.

İki konu yerine 22 konu da açsanız bu gerçek değişmeyecek yol yakınken ayrılın..

Burada daha yeni bir konu açılmıştı, anne baba boşanıyor kızları çok küçükken, baba başkasıyla evleniyor, evlendiği kadın hiçbir şekilde istemiyor adamın kızını, maddi manevi hayatında olmuyor kızının anne ölüyor durum yine aynı. Çok üzülmüştüm o konuyu okuyunca.
Yani maalesef tek değilsiniz siz ve kocanız gibiler. Çocuğuna sahip çıkamayan babacıklar, çocuklu adamla evli olup çocuğunu istememek en doğal hakkım diyen kadınlar. Gerekçenızde o kızın size esinizin ilk evliliğini hatırlatmasıymış. İnanılır gibi değil cidden. Bu kadar kötü kalpli olmayı nasıl başarıyorsunuz?
Allah babaanneye ömür versin ama kızın sizinle yaşaması iyi fikir değil. Çünkü bu kadar kötü düşünceli biri o çocuğa kötü davranır, kocanı zaten aklinı vicdanını başka kaybetmiş, kızını istenmediğinin söyleyen bir kadınla evlenerek. O kocanız ileride kızına muhtaç kalırda, kızı yüzüne bakmaz umarım. Cok şey yazasim var da sizin anlamaniz mümkün değil.

Son düzenleme:
Benzer durumdayız eşimin de ilk evliliğinden oğlu var ama o aynı şehirde annesi ile yaşıyor arada gelir giderdi ama son yıllarda pandemi ,onun sınav hazrlığı vs derken senede 1-2 gelmeye başladı ama babası ile hergün gerek telde gerek yüzyüze görüşür kızımız var kardeşler haliyle onlarda arada konuşur, görüşür ama bende kendi doğurmadığım bir çocuğun sorumluluğunu almak istemem ve almadım da , hep derim Allah annesine ve eşime sağlık versin maddi manevi birşeyine karışmam en başından beri mesafeli bir ilişkimiz var ama aramızda kötü değil.
Bence iş eşinizde bitiyor anne de baba da sorumsuz imiş, sizin burda kmsenin sorumluluğunu alma zorunluluğunuz yok aynı evde yaşanabilir ama o da artık genç sayılacak yaşta imiş kendi pisliğini ve dağınıklığını toplamayı öğretmelilerdi çoktan evinize gelipte her işini yapmanız beklenecek ise başka çözüm bulunsun ama ayrı odası olacaksa ev kurallarınıza uyum sağlayacak ise ve babası dersleri,sğalık durumu vs ile ilgilenecek ise aynı evde de kalınabilinir sadece çocuklu bir ev olmuş olacak eviniz.

Onceki konunda yazdim ama.. cocuklu bir erkekle evlenmissin.. yani babannenin ayagi tasa takilsa birsey olsa kim bakacak? Bunlari cidden dusunmedin mi

Hep toplumumuzda cocuklu kadinlarla evlilik sorun gibi gozukur ama asil cocuklu erkekle evlilik daha zordur. Anne zaten cocugun kulotunu camasirini laf etmez yapr ama iste baba yapmadigi icin uvey(!) anne yaptigi icin kucucuk kizin ic camasiri bile laf olur.

Noldu sahi kutraj olmustun en son, kocan ne dedi?

Vallahi kavgada söylenmez bu dogru sözler yaptığınız yorumun noktasına kadar 100/100/100 begeni

Çovuklu insanlarla evlenirken çocuğun sorumluluğunu kaldırabilir miyim diye düşünmektiniz.
İstemiyorum diye bir şey olamaz .
Adam çocuğunu sokağa mı atsın ya.
Nasıl bir zihniyet bu .
Bir adamı seviyorsam çocuğu varsa onuda kabul ederim ne olucak .
Çocuklu insanlarla evlenip sonra çocuğundan vazgeçmesini istiyorsunuz utanmıyorsunuz hiç
Senin çocuğun olsa bırakıcak mıydın kocan istemiyor diye ayıp ya

Ana istemesin baba dusmus kari derdine, sorumluluk alsin alsin ama daha 13 yasinda ayrica ergen yani en karisik olacagi donemler.. yani duan yerinde anne babasina saglik versin Rabbim, ozellikle annesine.. cunku baba zaten cocuklarini istemeyen biriyle evlenmis

Eş annesiyle 12 yaşında bir çocuğu bir tutan birine laf anlatmaya çalışmak boş çaba aslında.
Babaanne ölürse çocuğu yurda versinler değil mi?
Konu sahibinin hayatı niye zorlaşmasın
Başına birşey gelmemiş kadının, çocuklu ve annesinin de bakmadığını bildiği çocuklu bir adamla evlenmiş. Sonrada o çocuk ilk evliliği hatırlıyor diye istemiyorum diyor. Savunduğunuz kişinin gerekçesi.

insan şu adamı nasıl yanına yakıştırıp bir de çocuk yapar inanamıyorum
adam diyorum ama insan vasfı bile yok
Sanıyor ki kendi doğuracakları farklı olacak. Adam bakmıyor ki çocuk Ayşeden mi Fatmadan mı. Çocuğunu atmış evlenmiş koşa koşa. Yazıklar olsun öyle babaya.

Babaanne de size yakın bi ev tutsa olmuyor mu? Gunduz gelir özledikçe gece yatmaya gider en kötü. Bu denklemde annenin hic olmayışı çok sinir bozucu. Ben gene sorayim velayet kimde?

Babaanne de size yakın bi ev tutsa olmuyor mu? Gunduz gelir özledikçe gece yatmaya gider en kötü. Bu denklemde annenin hic olmayışı çok sinir bozucu. Ben gene sorayim velayet kimde?
Çocuğu görmeye tahammülü yok.eski evliliğini hatırlatıyormuş.rahatı bozulur piremsesin olur mu hiç?hem boşuna yazıyoruz ortalarda yok konu sahibi.

Eski evliligi mi hatirlatiyor senin hic mi erkek arkadasin olmadi biriyle birlikteligin olmadi.. ne kadar tuhafsiniz ya

Buyuk ye buyuk konusma bize yalan soyledin ya kurtaj oldum diye.. yarin ertesi gun o cocukla ortada kalirsan sasirma..

Cidden cocuklu biriyle evlenip cocuksuz gibi yasamayi istemek neyin kafasi..

Kaldi ki oyle olsaydi bile..yani esin kiziyla hic gorusmeyseydi..insan bir dusunur.. bu adam kizina boyle yapiyor bana neler yapabilir ya da cocugumuz olsa nasil davranir diye..

Kendine acindirmaya calisiyorsun ama bosuna bence.. bile bile lades demissin.. isine gelmiyorsa bosan!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…