Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

selam canım yailaçları kullanmayınca nelerle karşılaştın bide vücut gelişimin nasıl acaba doktorlar ikinci amaliyatın kolay olacağını söylüyorlar sen zor olanı aşmışsın zaten

selam canım yailaçları kullanmayınca nelerle karşılaştın bide vücut gelişimin nasıl acaba doktorlar ikinci amaliyatın kolay olacağını söylüyorlar sen zor olanı aşmışsın zaten
Bu durumda vücut gelisimim olmadi tabi. En zor yanı buydu zaten.herkesten farkli olmak. 16 17 yaslarinda ilk adetimi oldum.geçte olsa ilaçlar sayesinde durumu toparlayabildim.

benim bugun diğer değerlerimde çıktı 17 oh progesteron 7,6 a kadar düşmüş ama hala normal seviyelerde değil bebeğime bir zararı olurmu acaba bunun..kortizol da 0.642 çıkmış oda çok düşük anlamadım vallla.. bakalım dr ne diyecek bu arada hala 0.50 dekort kullnamaya devam ediyorum..

Kadın doğuma gittim bugün keseye gördük 6.haftamdayim ama bebeği ve kalp atışını duymadık 2 hafta sonra gel dedi.ama herseye hazırlıklı ol dedi.kese olmasi kesin bebek olacağı anlamına gelmiyor dedi.bebek olmayabilir dedi.senin hastalığından dolayi risk in diğer gebelere göre daha fazla düşük riskin de fazla dedi.cok canım sıkıldı.((((

Karakedi teşekkürler canım cok stresli bir süreç ama geçecek inşallah ben daha fazla ertelensin istemiyordum zaten kızım 19 aylık oldu, Selçuk tip bize yakın manevi desteğe de ihtiyacımız olacağını düşünerek buraya karar verdik, inşallah şifa bulur yavrum

Merhaba bhCG değeriniz kaç, canınızı sikmayin inşallah bebek de kalp atışları da görülür

bhcg değerlerim normal adet olacağım gün baktırmıştım.644 doktorum 2 gün sonra tekrar istedi. 1277 çıktı. gayet normal dedi. herşeyim normal aslında bebeğin kesesi ve ölçüsü haftamla uyumlu. yolk kesesini bile gördük. bakalım kısmet inşallah duyarız. bol bol dua ediyorum..

Sağolun teşekkürler,siz de hoşgeldiniz, kliteroplasti sürecini atlattık ama cerrahi de işimiz bitmedi malesef zorlu bir sürecin ilk basamagini atlattık çok şükür
Hoşbuldum teşekkürler.Sonrası için ne diyor doktorlar? Bundan sonra tehlikeli olan bişey varmı?

Hoşbuldum teşekkürler.Sonrası için ne diyor doktorlar? Bundan sonra tehlikeli olan bişey varmı?
Hoca ile ameliyat sonrası gorusemedik ama asistanı açıklama yaptı idrar kanalı ile vajinal kanal açıklığa 1 cm kala birleşiyormus bu kanalın ayrılması gerekiyormus biraz büyüdükten sonra bir operasyon daha gerekiyormus, Çarşamba kontrole çağırdılar bakalım hoca ne söyler

hmmm anladım.Bizim ameliyatlarımız başarılı bi şekilde olmuş bitmiş ozamanlar.Şimd tıp okadar geliştiki.Daha kolay hale gelmiştir eminimki.Hiç dert etmeyin.iyi olur inşallah

çok geçmiş olsun.. benden malesef kötü haber var.bebeğim in 7. haftada kalp atışlarını duymuştuk fakat 8. haftada duyamadık malesef kürtaj oldum. aldılar bebeğimi.çok zor bir durum... o kadar zaman bekle bekle sonunda tamam oldu derken sevincimiz yarım kaldı.şimdi tekrar başa döndük... çok üzgünüm. ben non klasik kah lıyım. merak ediyorum acaba bebeğimin kalp i bu yüzden mi durdu.tekrar gebe kalırsam aynı şey olurmu. bu düşüncelerden yoruldum artık ... Allah çözümsüz bir hastalık vermesin ama bu hastalıkta büyük sabır gerekiyor.. çocukluğumdan beri bu hastalıktan çekiyorum.çok yoruldum....

Çok üzüldüm.Allah sabırlar versin. üzülmeyin yine olur insallah. Doktorlar kalp durmasinin sebebi olarak ne söylüyor. bilgilendirirseniz sevinirim.

çok teşekkür ederim. Bebeğe genetik tarama yapılacak onun sonucunda çıkacak ortaya. ama genelde kromozom bozukluktan dolayı oluyormuş kalp durması.

Çok ilginç. ben hormonal dalgalanmadan kaynaklanir diye düşünüyodum. Bizim sorunumuz sadece hormonlarla ve kortizonla. Yani ben gebelik surecinde hormonal bir terslikten kaynaklanir diye düşünmüştüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…