Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

darısı sağlıklıca tekrar başına ve başıma ..

amin arkadaşım inşallahhh bakarsın aynı dönem hamile kalırız....biz önümüzdeki ay çalışmalara başlıycaz tekrar şuan korunuyoruz doktor ilk adetinden sonra korunmazsın dedi..bakalım inşallah tutar tekrar.. ve bu sefer sonuna kadar sorunsuz gider.

amin arkadaşım bizde bu ay ciddi çalışmaya başladık. hatta incir havuç kürüne de başladım bakalım hayırlısı .olmassa bikaç ay deneme sonrası kadın doğum kısırlık bölümüne gidecem.

Kelebek çok geçmiş olsun.inşallah en kısa zamanda tekrar hamile kalırsın.hamile kalmadan önce dekor kullanmıyormuydun benim kızlarımda nonklasik devamlı hidrokortizon kullanıyorlar.fakat nonklasiklerin devamlı ilaç kullanmaları tartışılıyor.senin ne zaman farkedildi ve ilaç kullandınmı.17 oh kaç çıkıyordu ilaçtan önce ve sonra.

çok teşekkürler sizede geçmiş olsun. benim 8 yaşımda fark edildi. o dönem 2 - 3 sene kullandım dekort u sonra bıraktık ergenlik dönemimde adet olamayınca tekrar dekorta başladım.. 1 2 sene de o dönem kullnadım. adetlerim düzenli olduğu için ilaca bir daha başlamadım. ama hamile kalamayınca 7 sene sonra doktoruma tekrar gittiğimde ilacı bırakmaman gerekiyordu ömür boyu kullanacksın dedi. şimdi hergün 0.50 mg dekort alıyorum.. zaten başladım ve 3 ay sonrada hamile kalmıştım.. benim ergenlik dönemimde 17 oh 200 lü rakamlar çıkıoyrdu.. ama 7 ay önce 28 çıkmıştı.. ilacı kullandıktan sonra 7.6 ya kadar düştü şimdi ölçtürsem daha düşüktür..

kelebek sen genetik bölümüne gitmişmiydin?

yada aranızda genetik bölümüne giden varmı arkadaşlar?

evet canım gittik biz eşimle bana ve eşime yapıldı. bende bulundu ama eşimde rastlanmadı. ama türkiyede yapılan genetik testler % 100 bütün vücudu taramıyormuş.. ama taranan kısımda karşılaşılmadı eşimde.. artık kalan % 30 kısımda varsa da yapacak bir sey yok şans yani..

merhabalar;
kah hastalığında illaki kortizon mu almak gerekiyor, bir de gebe kalamama problemi mutlaka oluyor mu?
kızım 7 yaşında test sonuçları henüz çıkmadı ama kah olabilir dedi dr. çok endişeleniyorum. buraya yazanların çoğunda kız kardeşte de aynı problem var. kızlarım daha çok küçük. tüm yaşamları boyunca ilaç mı kullanacaklar. bilgi verirseniz sevinirim

geçmiş olsun evet bu hastalıkta illa kortizon almak gerekiyor başka yolu yok hatta bazı hastalar kortizona ek olarak tuz ilaçları da almak zorundalar bunlar ömür boyu kullanılması gereken ilaçlar genetik bir hastalık olduğu için kardeşlerde görülme olasılığı fazla hasta olmazsa da taşıyıcı olma durumları olabiliyor hamile kalmak herkeste zor değil kişiye tedavisine göre değişiyor

kelebek mrb bizede yapıldı genetik test eşimdede bende de çıktı kah genleri ama bende olan 2 gen eşimde yok eşimde olan 2 gende bende yok doktor bu iyi bişi en azından dedi :)
bu arada ben hamileyim bu hafta 7 haftalık . doktor ilk 3 ay düşük riski çok yüksek dedi . ve yapılabilecekte birşey yokmuş . hakkımızda hayırlısı. hamile kalmam incir kürü sayesinde oldu .

aaaa çok sevindim.. hadi hayırlısı olsun...çok mutlu oldum.. darısı başıma. ben kürtajdan sonra 2 ay adet olamadım. bu ay oldum sonunda.. bakalım artık. ne zaman olursa. oluruna bıraktım.. ilk 3 ay önemli tabi ama bu risk herkes için geçerli. hiç birsey olmaz inşallahh..dualarım seninle.. kötüyü düşünme.. ara ara bilgilendir bizi..

Arkadaşlar merhaba burda benim gibi insanların olduğuna sevinsem miii uzulsem mıı bilemedim. Allahım hepinize kolaylık versin..bende kah 21 hastasıyım dogusta teshisim konmuş. Deltacortril kullaniyorum.sıkıntım yok şükür . 5 aylık evliyim bebis istiyoruz ama doktorum kadın doğum doktoru bulman lazım dedi. Ama hangisine gitsem burda bakamayiz dediler. Sizlerde nasil hamilelik öncesi ilaç kullanmak gerekebiliyomus.bilgi edinmek istiyorumm. Lutfennnn

Arkadaşlar merhaba oncelikle herkese gecmis olsun. Ben 31 yasindayim ve suan gec baslangicli kah arastiriliyor. Bu yasta bu tani konulan varmi merak ediyorum. Adetin 3. Gunu test yapildi 17oh 136 ng/dl dheas 351ug/dl cikti. Ama benim adetlerim cok duzenli, kilo problemim yok, herhangi bir erkeklesme belirtisi yok, gecen ay yumurtlamam kontrol edildi ondada sikinti yok, fsh lh degerlerimde iyi, yuzumde sivilce falan da yok. Ilk ergenligimdem beri killiydim ama 2007 de lazerle onlardan da kurtulmustum ve tekrar cikmadilar. Sadece 3 yildir bebek sahibi olmaya calisiyoruz. Gecen aralik ayinda 6 haftalik dusugum var. Oda tedavisiz oldu. Ama ondan sonra tekrar gebe kalamadim.
Tek bu hastaliga iliskin belirtim test sonuçları. Dun acht testi yapildi sonuclar haftaya cikacak ama merak ediyorum bu kadar gec bu taniyi alan varmi alan varsa ondaki belirtiler nelerdi? Yardimci olursaniz cok sevinirim:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…