Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

Selam kızlar kızımın soğuk algınlığı var biraz ateşleniyor.ilac dozunu iki katına çıkarmam gerekiyor mu suan 7,5 mg alıyor çok halsiz diş de çıkıyor gibi çok tedirginim.

Selam kızlar kızımın soğuk algınlığı var biraz ateşleniyor.ilac dozunu iki katına çıkarmam gerekiyor mu suan 7,5 mg alıyor çok halsiz diş de çıkıyor gibi çok tedirginim.
Benim bildiğim 38 veya 38.5 üzerine çıkarsa ateşi doz artırılıyor.dr.uzu telefonla arama imkanın varsa ara bi sor yinede.ama her soğuk algınlığında yükseltme.kontrole gittiğindede sorarsın ne zaman ve nasıl iki katına çıkarmalıyım diye.çok geçmiş olsun

merhabalar unutmuşum sormayı ?sizin ilk sonuçlar nasıl ve değerler nasıl oldu . benzeri bir durum olduğundan.
Merhaba.kızımın ilk sonucu 17.oh 6 çıkmıştı sonra Hacettepeye gönderdi hocamız orda 25 çıktı.ilaçlarla 0.1 e kadar bile düştü bir ara.5-6-10-13-22-25 gibi Değerlerde çıktı zaman zaman.25 in üzerine hiç çıkmadı.10 a kadar olan Değerlerde Dr.umuz ilacı sabit tutuyor pek artırmıyordu.

Çok teşekkürler.üniversite hastaneleri banada güven veriyor her zaman.

canım geçmiş olsun inşallah mesajımı görürsün klasik kahlı biri olarak ilacını arttırmanı öneriyorum 2 katına çıkarma hemen ama 7,5 alıyorsa 10 yap kesmiyorsa 12,5 yap yavaş yavaş hem arttır hem de durumunu gözlemle yarına kadar bu şekilde bekle hem soğuk algınlığı hem diş onu perişan eder destek vermelisin geçen gün ateşim yok sadece boğazım batıyor yani ciddi bir şeyim yok uyku sersemi ilacımı içip içmediğimden emin olamadım içmişim farkında değilim öğlen de sabah içmedim diye tam doz aldım akşam da tam doz aldım anında beni dinçleştirdi o kadar diyeyim sana sonucu da yazarsan sevinirim

her soğuk algınlığında arttırma derken neyi kastediyorsun? mesela hangi soğuk algınlıklarında hangi durumlarda almak gerekiyor sence?

zambak hanım çok geçmiş olsun biz ateşi 37,5 geçerse ve çocukta halsizlik varsa artiriyoruz nihal hanımın dediği gibi çocuk yarım saatte kendine geliyor bu gibi durumlarda acilen doktorunuzu arayın eğer ulasamiyorsanizda ilacını artirmanizi tavsiye ederim artirmamak daha tehlikeli. Ben bir keresinde artirmamistim kızim ememiyor yutkunamiyor ,gözlerini acamiyordu ve halsizligi vardı doktorunu aradığımda acil ilacı arttırıp hastaneye getirmemizi soylemisti bu gibi durumlarda acabaniz olmasın...

Selam kızlar.nasılsınız umarım herkes iyidir.hastalara acîl şifalar diliyorum.ben de iyiyim çok şükür Eş durumundan tayin istedin çok az okul açıldı ve hep ilçelerde.inşallah yakın bi ilçe olursa Gidiş Geliş kolay olur.küçük Kızımın doğum Gününü yaptık iki yaşını bitirdi.zaman Nasılsa hızlı geçiyor.herkese Kolaylıklar diliyor bebişlerin Gözlerinden öpüyorum

dilerim hakkında en hayırlısı olmuştur okul açısından, miniğin doğum günü kutlu olsun bu yıl ona ve ailesine bol sağlık getirsin

Malesef ocak ayında da düşmedi. ben günde 0.5 mg deltacortil kullanıyordum. 1 ay kullandım bu ayda düşmemiş geçen ay progesteron değerim 2.82 bu ay ilaç kullanmama rağmen 3,42 çıktı. galiba stres yaptım biraz .. doktorum stresten uzak duracaksın dedi.. ve ilacımın dozunu artırdı.günde 2 tane alıoyrum deltacortil i.sabahları 8 gibi kahvaltıdan sonra.
doktorum bir süre bu ilacı kullan 4 5 ay kadar bakalım tekrar değerlerine dedi. belkide bu sürede kendiliğinden bir gebelik gerçekleşir belli olmaz ve aşılamayada gerek kalmaz dedi. çünkü benim yumurtalarım çok iyi eşimin spermi çok iyi . inşallah olacak. artık oluruna bıraktım..hayırlısı olsun.. gelişmeleri buradan yazacağım bizim gibi hastalara umut olsun diye .. çünkü ben formu okuduğumda non klasık kah hastalarının hepsinin gebe kaldığını gördüm.çok sevindim banada umut oldu.. teşekkürler..

dilerim hakkında en hayırlısı olmuştur okul açısından, miniğin doğum günü kutlu olsun bu yıl ona ve ailesine bol sağlık getirsin
Teşekkür ederim iyi dileklerin içinokulum biraz uzak oldu malesef .45 km uzakta bir ilçe oldu.allahtan sadece 3 gün dersim var.gidip gelicem artık.

Yarın Ahsen hanim hayırlı olsun,90 km olsaydı tekrar tayin isteyebilirdiniz 45 çok sayılmaz yine de.bben 100 km uzakta bir ilçede çalışıyordum suan merkeze atandım

adamm size özelden mesaj yazdım umarım internete girdiğinde görürsün bu mesajimi, senin ve Ankara da oturan arkadaşların yardımına ihtiyacım var,,

Nihalcim mesajını gördükten sonra ilaç dozunu artırdı kızıma faydası oldu,ttoparlandı geç kalmış bir teşekkür Sağol canım hayırlı günler

merhaba, bende konjenital adrenal hiperplazi hastasıyım.şu an 26 yaşındayım ve hiçbir şikayetim yok Allah a şükür ama bu günlere gelene kadar çok zorluklar yaşadım. Yinede şükrediyorum halime.Dinlemek isteyen olursa konuşmak isterim

merhaba arkadaşlar iyisinizdir inşallah bizde iyiyiz çok hızlı bir ay geçirdik fakülteye hocaya gittik ameliyat olmasını önerdi cerahlarla görüştü .ameliyatımızı olduk başarılı geçtiğini söyledi doktorlar 15 gün oldu hastaneden çıktık.Rabim herkese şifalar versin

tabiki isteriz nasıl bir süreç geçirdiniz biz anneler bu hastalıkla ilgili her şeyi öğrenip çocuklara ona göre davranmayı.Allah yardımcımız olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…