Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

bendede adet düzenlizliği var.21 yaşındayı.17 oh progesteronum 8 çıktı.bu tedavisi zor bir durum mu ? lütfen aydınlatırsanız sevinirim

Kızlar dün doktora giitim 6-7 haftalık hamleyim suan için sancıları var biraz buda düşük riskini getiriyorrmus bnu dısında eğer kızz bebğim olursa sorun olabilirmiş bu hastalıpım yüüznden 2 hafta sonra bebğin kalp atılrını duymak için gitcem ondan sonra hemen izmire gitcem onun içinde edavi görmem gerekiyomuss sizce neler olcakkk

tebrikkkllerrrrrr
hiç moralini bozma canım erken tanı çok önemli anne karnında gereken yapıldığında hiçbir sorun olmaz kızın bile olsa ben öyle bi araştırmıştım ilaç kullanman gerekecek hepsi bu
çok şanslı bi bebek bu topiğin ilk bebeği sağlıkla hayırla gelmesini diliyorum.

bendede adet düzenlizliği var.21 yaşındayı.17 oh progesteronum 8 çıktı.bu tedavisi zor bir durum mu ? lütfen aydınlatırsanız sevinirim

canım bende adet düzensizliği yok fakat kıllanma var bende 24 yaşındayım ve 17 oh pro 19.00
tedavisi zor değil kortizonla düşürüyor fakat tanısı zor tedaviye gecene kadar baya bi test falan yapılıyor ama belli olmaz işin ehli dr hemen neyin ne olduğunu anlayıp ilaç tedavisine başlıyor.
bekarmısın evlimisin eğer bekarsan mutlaka tedavi ol çünkü gebe kalmak senin için zor olabilir benim yüksek olduğu için gebe kalamıyorum ama bitanemo arkadaşımız yüksek olmasına rağmen gebe kalabildi işini şansa bırakma derim ben.

canım tebrikler çok sevindim senin adına Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin doktor kontrolünde kötü hiçbir şey olmaz bence içine ferah tut derim zira hastalığımızda hamile kalmak,doğurmak falan çok önemli diğer bebeklerden daha çok önemsenecektir ve bence erkek olacak

teşekür ederim canım.evet bekarım.kıllanma sorunum yok sadece düzensizlik var bende.hani bu hastalıkla bir bağlantım var mı onuda bilmiyorum sadece 17 0h yüksek çıktı.kortizon verdi detoks diye.onu kullanmaya başladım.1 ay kullan dedi.kullanınca düşüyor peki sonra tekrar yükseliyormu hormon yoksa belli bi süre normal seviyelerde mi gidiyor? bide bu ilaç kilo yapıyormu?sürekli spor yapan bir insanım etkisi çok olurmu

o ilacı bende kullanmıştım ama bırakınca kısa süre sonra tekrar yükseliyor kilo çok fazla yapmıyor spor yaptığına göre sen pek etkilemez 3 5 kilo alsanda sorun olmaz sağlığın daha önemli inş adetlerin düzene girer.
eğer tek sorun 17 oh pro ise evet adet düzensizliğine o sebep ve inş düzenli bi tedaviyle bu sorundan kurtulursun canım.
bekarken tedavini en iyi şekilde olmaya bak benim sana tek tavsiyem bu.

çok teşekkür ederim bilgilerini paylaştığın için canım. inşallah hepimizin sorunu çözülür kısa sürede.eğer bir süre sonra yükseliyorsa tekrardan sürekli onu kullanmam mı
gerekıcek peki?

çok teşekkür ederim bilgilerini paylaştığın için canım. inşallah hepimizin sorunu çözülür kısa sürede.eğer bir süre sonra yükseliyorsa tekrardan sürekli onu kullanmam mı
lazım peki?yoksa başka yöntemler mi uygulanıyor?

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım inşallah geçici bir şeydir adet düzensizliğidir sadece ama değilse evet o ilacı sürekli kullanmak zorundasın detoks diye bir ilaç bilmiyorum ama dekort var benim kullandığım 17 alfam ilacı kullanmadığımda 13 e çıkıyor 3 yaşından beri ilaç kullanıyorum ve ölene kadar kullanacağım bizim hastalığımızda öyle tam olarak neyin olduğunu bilirsen tedavin daha başarılı olur iyi bir hastaneye ve endokrin uzmanına gitmelisin

canım dekort genelde uzun süre kullanılmıyor doktor o ilac sonunda bi test daha yapıyor ve başka tedaviye geciyor aslında dekort bir nevi vucudun kortizon değerini ölçmek için verilen bi ilaç bundan sonra tedavin başlar inş ve kısa zamanda adetinde düzene girer inş.
ama peşini bırakma devamlı kontrollerini yaptır.

ama ben dekortu sürekli kullanıyorum, o vücudun durumuna göre değişen bir şey eğer dekortla hormon değerlerin normalse ondan devam edilir bugüne kadar codalton,prednol ve dekort kullandım en iyisi dekort oldu bana

bende sürekli kullanıyorum. geçen ay jinekolog prednol vermişti 17 oh değerim 22 oldu. endokrinci "ya sabır" diyerek tekrar dekort verdi.:) dekortla 17 oh değerim 1lere düşüyor.
şimdi 7.5 mg dekort alıyorum günlük. sizin dozunuz ne kadar?

canım inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alıcaksın. inşallah erkek olur da içinde bir şüphe olmadan rahat bir hamilelik geçirirsin. :)

begsa keşke kah bademcik iltihabı gibi bir süre ilaç kullandıktan sonra iyileşilecek bir hastalık olsaydı. hastalığın derecesine göre insanlardaki etkisi değişiyor. tedavi yöntemleri de öyle. hastalığının kesin teşhisi kondu mu? ne dedi doktorlar?

ya doktor bir şey demedi sadece kullan 1 ay sonra gel dedi.bundan önceki doktorum polikistik over sendeki demişti.Bu doktorum henüz bir şey söylemedi.dozajını 0.50 mg olarak verdi.Bunu sürekli kullanmak zor değil mi? sonuçta kortizon çok dikkatli beslenmek spor yapmak gerekiyor.Daha kullanmaya başlayalı 3 gün olmasına rağmen kilo problemim olcak diye korkmaya başladım.

zor olmaz mı zor tabi ben 18 yıldır 0,5 dekort kullandım. bir aydır 0.75 alıyorum. kilolu değilim hiç kilo problemi de yaşamadım. sadece yanaklarım tombul.dekort kullanman yaşam kaliteni olumsuz etkilemez. teşhisin kah ise 17 oh dekort ile düşer. adetlerinde 3-5 ay sonra normale döner.

çok teşekkür ederim kızlar.aklımda ki sorular aydınlandı sayenizde.:)
sanırım bu hastalıkta da diğerleri gibi gen faktörü var.teyzemde de adet düzensizliği varmış 3 4 ay olmazmış.ama tabi eskiden bu konuda pek doktora gidilmediği için gidememiş.ama maş 3 tane erkek çocuğu var şuanda.
Peki 17 oh faktörü hamileliği etkiliyor mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…