Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

Şuanda gerçekten neyim olduğunu bilmiyorum. 17 oh prog. bende zaten 1 düzeyinde. her ay düznli adet görürüm ama doktor yinede verdi bu ilaçları işleri kolaylaştırmak için. Bu ay olmadı bakalım bi daha ki aya kısmet.

izmir in en iyi doktoru AYŞİM ÖGE

Bugün doktorumla görüştüm bana şuanda sana tüp bebek bile yapsak rahminde durmaz bebek dedi. progesteron yüksekmiş. O kadar bunaldım ki anlatamam. doğduğumdan beri doktor peşinde gezmekten, hayal kırıklıklarından bıktım.
kendimi çocuksuzluğa alıştırmaya çalışıcam. hatta kocamı kaybetmeye de. inşallah sizin yüzünüz güler. öpüyorum hepinizi.

karakedi öyle kötü düşünme allhın bir takdiri olarak bak olaya kimse neyin nezamn olCğını bilemez sen anne olcaksan buna kimse engel olamaz ama herkes anne olcak diede bişey yok sen gönlünü ferah tut hayırlısını iste rabbim gönlüne göre verir insallh ama yok bebkten kocamdan gibi baslayan cümlelerle karamsarlığa düşme moral en büyük ilaç insallh bebişinde olcak peki progesteronun düşmesini sağlayacak bşey yokmu

canım benim üzülme yaa kıyamam ilerde düşünce olur hiç düşmeyecek diye bir şey mi dedi doktor hayır ne desen haklısın bende isyan ediyorum bazen ama isyan ederek bir yere varılmıyor bir müddet düşünem bence hem ayrıca sen kuluçkalık tavuk musun pırt pırt doğurma şartıyla mı evlendiniz? çocuğun olmayacak diye kocanı kaybedeceksin sanır ve zaman gerekiyorsa o da yapmalı öyle kötü şeyler düşünme detttt öpüyorum sakın üzülme bak

Sağolun kızlar. dün moral bozukluğuyla saçmaladım buraya bişiler. kusura bakmayın. ilacımı artırdı progesteronu düşürmek için. işte Düşe kalka devam ediyoruz. çok teşekkürler desteğiniz için. iyi ki varsınız. çünkü derdimi kimseye anlatamıyorum

Son düzenleme:
insallh progestreronun düşecel ve istediğin o bebişi allhın izniyle kucağına alırsın canım sen yetrki süphesiz inan

canım benim bende seni merak ediyordum bi sorayım bakıyım bu ay ne olmuş diye girdim buraya
demek progesteron yüksek olunca rahim tutmuyor bebeği he
biliyorsun benimde 17 oh progesteronum çok yüksek 19larda senin 1 lerde diye biliyordum.
bende eşim sskdan bagkura geciş yaptı onun açılmasını bekliyorum hemen soluğu drda alıcam
inş şu progesteronlarımız düşerse bizlerde anneliği tadarız.
sakın moralini bozma allaha şükür tedavisi var.

bitanemo sende ne var ne yok canım neler yapıyorsun

tatlım gidemedim henüz devletin işeriyle uğrasıom sanki bitecekde iş iş iş diye bahane edip duruyorum üniversite hastanesindede randevu bulamıyorum ama gitmem sart işte konustuğumuz gibi kardeşimdede aynı sorun vardıya şimdi troidlerindede soeun cıktı olmadı kaldıüım yerden aydından devam etcem bakalım işten sevkle balıkesirden aydına gidebiilrsemm.

Sağol canım. çok şükür halimize elimiz ayağımız tutuyor. 17 oh progesteron 7.5 olmuş bebek düşünmeden önce daha iyiydi hormonlarım. progesteron da 3.5 olmuş. doktor yumurtlamadan önce rahim progesterona maruz kalınca yumurtayı da embriyoyu da tutmaz rahimde dedi. bu ay da bebek olmayacak. ama napalım allah bir dert verdiyse dermanını da verir inşallah. endoktrindeki doktoruma da gittim. kadın doğumcuyla görüşüp doz ayarlaması yapacaklar. inşallah canım sende sigortan açılınca git hastaneye. çok şükür tıp ilerledi. hastanelerimizde doktorlarımızda çok iyi. sen benim gibi moralini bozma. yeni başladık daha canım. her şey çok güzel olacak :)

evet canım herşey çok güzel olacak inş
ben inanıyorum şimdi senin dozun ayarlansın bak gör sen gebe kalacaksın
yaz hemen buraya hee umut olsun bizede

birde kızlar birşey sorcam benim sorunlarım bebeklikten değil ergenlik döneminden geliyor ne olduysa ergenlikte oldu.
şimdi eminimki zaten doktorumda demişti kortizonla tedavi olacaksın diye peki en az kaç ay kullanmam gerekir hamile kalabilmem için 3 5 ayda düşermi 17 oh pro.
yoksa en az 6 ay ondan sonramı bi etki beklemem lazım.

hımm canım inş bi çare bulabilirsin istda olsan tedavi olabileceğin yer çok ama orada hastane durumu nedir bilmiyorum.
kardeşinede çok geçmiş olsun dilerim o da sende bizde biran önce kurtuluruz bu dertten.

genelde 6 ayda düzene giriyor diyorlar canım. ama ben bir ayda bile değişiklik gösterdiğini görüyorum. senin ki geç başlangıçlı kah sanırım. geç başlangıçlıda ergenlik döneminde ortaya çıkıyor. gebelik kaderimizde varsa zamanını bekleyecek. doktorlar çok sağlıklı çiftler de bile kesin konuşmuyorlar şu zamanda olur diye. bende çok kafaya takmamaya uğraşıyorum. taktıkça daha kötü oluyor.

kızlarrrr heen size yazyorum cok garip seyler oldu 5 6 gündür adet gecikmsi yasıyordum hiç umudum yoktu ama bu sabah test yaptım sonuc pozitif şimdi ve ben kendimi okadr hep negatif olacağı yönünde inandırmısıkii soktayım ve ne yapacağımı bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…