Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

dekortu kullandıktan 1 ay sonra düşüyormu 17 oh progesteronun 1 lere yoksa 3 6 ay arasındamı düşüyor.
ben ergenlik çağımda kullandım hiç hatırlamıyorum neydi ne kadar oldu.
belki dr bana yine verir dekortu eğer 1 ayda düşürüyorsa inş verir.

tam olarak bilemiyorum canım çarşamba tahlil yaptırıcam bakalım kaç olmuş meret :26: dekort 0.75 başlayalı bir ay olacak neredeyse.

inş düşmüştür canım.
birde dekortla ilgili birşey daha soracağım alt komşumun kızı var benle yaşıt önce 6 ay yasmin kullandı adetleri düzenli fakat kıllanma var dr ona şimdide dekort vermiş 0.75 mg 1 ay kullan gel tekrar test yapalım demiş ama şimdi nasıl kullanacağını bilmiyor yani şöyle adetliyken mi başlamalı yoksa adet olduğunda bırakmalımı ve günde 1 tabletmi alcak yada 1 tableti 2 ye kırıp sabah akşammı alcak bana sordu ama ben unuttum nasıl kullandığımı sonuçta 7 8 yıl geçti aradan.
size bi sorayım dedim nasıl kullanmalı.
druna sor dedim fakat bi bunu sormak için taaa hastaneye gidemem çok uzak dedi yasmin gibi kullanıyım bari dedi ama siz ne dersiniz?

ya varya ben şaşırıyorum bu insanlara sağlık bu ve doktora gitmeye üşeniyor öyle mi kafasına göre kullansında bütün iç dengesini mahvetsin aferin ona adetli adetsizken kullanmak farketmez ama dozu çok önemli ölçülmesi lazım doktorunun aydınlatması lazımdı kafana göre kullanamazsın bu ilacı hem de 0,75

ne zaman başladığı önemli değil. hiç ara vermeden kullanılır. ben 0.75i tek seferde alıyorum. ama bence doktoru nasıl kullanması gerektiğini anlatmalıydı. yada bi telefon etsin rahatlasın. Gerçi gidemem dediğine göre rahat baya dekort dikkatli kullanılması gereken bir ilaç malum

bu rakadasın yapması gerekn telk sey varr gidip doktoruna nasıl kulnması gerektiğini öğrencek uzak die bir cümle olmazya kullnacağı ilacın ciddiyetinde değil sanırım kortizon alcak ne gibi etkileri olduğunu bilmiyor sanırım bilinçsiz kullnıldığında aciln doktoruna sorsun bencee
veee kızlar gelelim bana dün baska bir hastanede baska bir doktora gitiim bebişm tam 7 haftalık ve kalp atıslarını duuydum doktorum cok sekr ve moral verici konusuyor hep gece doktorun dediğini onaylamadı sorun olmucak merak etme dedi biz hep izlicez onu dedi hem seni cok etkileyen bşi olsaydı hamile kalmazdın dedi böle hasta olduğunu bilmeyen bir sürü bauan var hepsi birsekilde dünyaya getirio sen moralii bozma cok güzel bir bebiş olcak dediiiii bana
sizce nelr olcakkkkk ..............

kızlar cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşımı ikna ettim ve dr a gittik günde 1 defa alacakmış ve hep aynı saatte.

Kızlar dün sakaryada bir tüp bebek uzmanına gittim. konjenital adrenal hiperplaziyim deyince bana öcüymüşüm gibi baktı. ne kadar nadir bulunan bir hasta olduğunun farkında mısın dedi :) ne ilginç doktorlar var. kendimi öcü gibi hissettirdi ya daha da bişey demiyorum.

canım her okul aynı değil işte kimi doktorlar sadece kitaplardan okuyor bizi vaka görmüşlüğü yok senden değil onun dangozluğundan kaynaklanıyor o ama gerçekten özel hastayız ve bazı kaynaklarda bize hasta değil özel kişi bile deniyor bir yerde öyle okumuştum mesela benim burada gittiğim doktor daha beni kapıda görmeden bile hatırlıyor bir sürü şeker,guatr hastası falan var yaşlı teyzeler falan hemen beni alıyor sen özelsin diyor inşallah bu merkez iyi gelir kuzum benim

sağol canım. bu merkez de işe yaramaz.sakaryada doğru dürüst doktor bile yok. hep kenarda köşede kalmış kıytırık tipler burada adam olmuş!!!birşeey olacağını sanmıyorum sakaryada. ankara gidip gelicem artık öbür aydan sonra. aylık 500 tl gözden çıkardım napim artık.

Allah kolaylık versin

karakedi canım tahlil yaptıracaktın hormonun düşüp düşmediği ile ilgili.sonucu ne çıktı acaba ? 1 ay kullanmak normale soktu mu herşeyi?

kızlar size birşey sormak istiyorum.kortizon içip içki kullanılabiliyor mu zararı varmı ?

karakedi canım tahlil yaptıracaktın hormonun düşüp düşmediği ile ilgili.sonucu ne çıktı acaba ? 1 ay kullanmak normale soktu mu herşeyi?

bulunduğum yerde 17 oh testi yapılamıyormuş. ankara yada ist.e gitmem lazım. önümüzdeki ay gidicem artık.alkolün nasıl etkisi var bilmiorum canım.

yok canım alkolik değilim ama 1 2 bira yada şarap içerim en fazla.ama cesaret edemedim bilmediğimden :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…