Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

ilaçlar her bünyede farklı etki gösterir hem o ilacın geniş bir kullanım alanı var düzenleyebilir de düzeni bozabilir de

ilaçlar her bünyede farklı etki gösterir hem o ilacın geniş bir kullanım alanı var düzenleyebilir de düzeni bozabilir de

demekki benimkini bozdu 4 gün kullandım alt üst etti doktorların neden vermemek istediğini şimdi daha iyi anladım.
bu arada test negatif kızlar hamile falan değilim en iyisi pzt dra gidip söktürücü almak.

demekki benimkini bozdu 4 gün kullandım alt üst etti doktorların neden vermemek istediğini şimdi daha iyi anladım.
bu arada test negatif kızlar hamile falan değilim en iyisi pzt dra gidip söktürücü almak.

üzülme elbet olacak bir gün işte malesef denemden bilemiyorsun sen yine de doktoruna sor hormonların farklı çünkü

üzülme elbet olacak bir gün işte malesef denemden bilemiyorsun sen yine de doktoruna sor hormonların farklı çünkü

zaten ilaçları kadın doğum doktoru vermişti ama bi endokrine git demişti işte endokrinde şimdi bırak o ilaçları adetliyken gel bi test yapalım usg çekelim dedi tabi ben adet olamadım endokrin ne vercekti bilmiyorum ama dekort u ömür boyu kullanabilirsin demişti.
ya şu kadın doğumcuya kızdım madem gecikme yapıyor niye söylemiyorsun boşu boşuna ümitlendim.

bugün bi dahiliyeciye gittim hormon testlerimi yazdırmak için hastalığın ne dedi kah dedim şöyle bir yüzüme baktı haa dedi daha önce yazılmış testlerime baktı yine eksik yazmış :)) sanırım doktorların da bu hastalık konusunda bilgilenmeye ihtiyacı var. ilaca gelince ben daha önce de kullandım ergenlik dönemimde bi sıkıntı yaratmamıştı. ama sonuçta ilaç yapay bişey yani vücud alışkın değil. ben de aynı gecikmeyi yaşadım. ama artık takacak gücü kalmadı o yüzden koyverdim.

ben bu sabah test yaptım ilk önce çıkmadı bilmiyorum 2 dk baktım bıraktım sonra belki 5 6 dk sonra silik bi çizgi çıktı ablama eşime gösterdim acaba benmi öyle görüyorum birde siz bakın dedim ki eşim bilmezs tek mi olcak çiftmi olcak 2 çizgi var dediler ama çok silik halen bakıyorum testte evet var.
ama yinede kan testi daha iyi olcak umutlanmak istemiyorum.
ergenlik dönemimde bende kullanmıştım bu ilaçları böyle bi sorun olmamıştı şimdi niye gecikme yaptı bilmiyorum gittiğim endokrin doçent kendisi bu hastalığı biliyor hatta ben kah dediğimde hemen hiperlazi dedi kendimi anlattıkça hafif bulgulu kah dedi bana ilaçlar bırak kullanma şimdi dedi bi sorun olmaz dimi hocam böyle ani bırakınca dedim yoo hayır dedi.
birde ben de..rt u adetime 5 6 gün kala içtim 4 tane hatta endokrine gittiğim gün 1 2 gün vardı adet olmama nasıl etkiledi bilmiyorum hani adetimin başından beri içsem hak vericemde adete 5 6 gün kala nasıl geciktirdi anlamadım.
halbuki çokta güzel yumurtlamıştım.

canım ikinci çizgi silik çıktıysa büyük ihtimalle hamilesin umarım yanılmıyorumdur. çok meraklandım şimdi.

bu arada ben 3 4 günde ilacın adet düzensizliği yapacağını sanmam belirtilerin varmı göğüslerin falan nasıl

bu arada ben 3 4 günde ilacın adet düzensizliği yapacağını sanmam belirtilerin varmı göğüslerin falan nasıl

gögüslerim adetime yakın şişer benim bu sefer öyle olmadı adetim gecikince şişmeye başladı şuan gögüslerim şiş damarları ortada resmen.
alt karnım şiş ve hassas bu da dün başladı bugün daha da arttı ya sanırım ben adet olacağım az önce yine test yaptım negatif.

canım doktora ne zaman gideceksin geldimi yoksa

yarın gideceğim canım halen adet olmadım.
yarın drdan da negatifi duyarsam adet olurum zaten.

şimdiye kadar idrar testinde çıkardı ama belli de olmaz belki bekliyosundur die gelmiyodur. benim de 4 gün gecikti. annem gecikmeleri rahmin hamileye kalmaya hazırlanmasına bağlıyor. yalnız sen doğum kontrol hapı kullanıyordun bildiğim kadarıyla doğum kontrol hapı 28 günde bir adet yapar senin toplamda kaç gün oldu. o da adet geckmesi yamış olabilşr

çok çok geçmiş olsun güzelim benim,üzüldüm gerçekten.sağlıktan öte hiçbir şey bu kadar önemli değil haklısın.sınav bir yana sağlıktan 90 puan alsak o daha da iyi olacak değil mi ? :):)

dediğin gibi bizlere biraz kıllanma dışında bir zararı yok.çocuk istiyoruz bizde bakalım ben de benzer süreçleri izlenecek sanırım.kortizol kullanmak zorunda kalmak ödümü koparıyor insanın zaten bir de bu konuda doktorların yetersizliği ayrı bir problem ya.üniversite hastanesine mi gidiyorsunuz?

sebic88 sen "d...rt " mu kullanıyorsun? şimdi kaç mg ve ne kadar zamandır kullanıyorsun ilacı?ergenlikte de "d..rt" mu kullandın?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…