Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

canım ben devamlı doktora gidemedim hep ara ara gidip bıraktım o yüzden doktorumda haklı herşey yarıda kalıyor tekrar başlayınca sil baştan oluyor mecburen.
tabiki önce kendi sağlığım için gidiyorum zaten ilacı bi verseler öncelikle ben bi rahatlıcam sonrada allah nasip ederse gebe kalırım.
aç tok farketmiyor bildiğim kadarıyla fakat sabah olması gerekiyor diye biliyorum ben öğlen 4 te yaptırdım belirttimde doktora sanırım bu saatte doğru sonucu vermez diye ama olsun yapalım dedi.
sorun yüksek olmasıda değil elbet düşürmek için vardır bi çaresi hep diyorum ne olcak düşermi diye evet kortizonla düşer diyorlar bu kadar ama herhangi bi ilaç vereceklerine şu testide yaptır şunuda bunuda dedikleri zaman cinleniyorum sorun ortada bu kişi kah hastası böbreküstü bezlerinde problem var oyalayıp duruyorlar hayır diyorumda tedavi görmeyeceksem söyleyin bi oraya bi buraya yollayıp durmayın tamam bu testide yaptır gel diyorlar sonra ne olcak diyorum sen bi yaptır yaptırıyorum yine ilaç yok.
ee birde devlet hastanesi herşey 2 günde olsa eyvallah bi sonuç 1 haftada çıkıyor bi bilmem ne için 3 5 ay sonraya atıyor yıldım artık kafaya taktım bu işi mutlaka halledicem çok sıkıldım kortizon vermesi için yalvarcam artık doktorlara o duruma geldim.
psikolojim yerle bir yaşamımdan zevk alamıyorum artık kendimden nefret ettim ne hormonmuş be yedi ömrümü.

detttt öyle deme sakın her şey zamanla düzelir evet senin dediğin gibi ara vermek kötü bak sana bişey anlatayım ben anaokulundayken sınıfın en büyük çocuğydum ama öyle böyle değil dev gibi bişeydim kortizonu o zaman dozunu hatırlamıyorum ama 2 tablet içiyordum sonra babam kızdı dedi bişey olduğu yok çocuk dev olma yolunda gidiyor başlarım böyle işe dedi ve ilacı kesti kontrole de gitmedik ben tabi zayıfladım çöp gibi oldum tanınmaz duruma geldim sonra çağırdı bunlar bizi gittik doktor babamı neredeyse dövecekti ve tedavim sil baştan en başından başladı gene ilacı bastılar bana balon gibi oldum ama sonra hiç bırakmadım zaten bırakınca çok hasta oluyorum neyse yani sende en azından doktora gitmesen bile ki ilacı söke söke aldıktan sonra gitmesen bile ilacını hiç bırakma ve o tahlilleri mutlaka yaptır zaman kaybı gibi düşünme sakın bakarsın hiç umulmadk başka bir şey çıkar başka bir şeyden iyilik bulursun haklısın isyan etmekte ama yılmamak lazım bak minicik bebekler bile katlanıyor sürekli kortizondan bahsediyoruz sen ondan etkileniyorsun belki senin daha başka bir ilaca ya da kortizonla birlikte farklı takviyelere ihtiyacın olabilir sıkma canını doktora hastaneye ulaşabildiğimiz için şanslıyız

Papatyacım başladın ya bu doktor işine dediğin gibi hiç bırakma takibini. eninde sonunda ilacını verecekler sana. ama çok haklısın doktorlar, tahliller, koşuşturmaca insanı çok bunaltıyor. bazen diyorum kendi kendime herkes sağlıklı benim gibi hastanelerde sürünmüyorlar. ne vardı bende onlar gibi olsaydım diyorum. ama sonra bakıyorum haberlere kiminin kolları bacakları yok, kiminin yüzü yok. nakil peşinde koşturuyorlar uğruna canlarından oluyorlar .çok şükür diyorum. allahım bana tedavisi olan bir hastalık verdi. sende böyle düşün bunaldığında. bu forumdaki herkes aynı hisleri yaşıyor. çok şükür sizi buldum burada. dünyada bir tek ben kah'lıyım sanıyordum :)

bu formu bende çok seviyorum sizlerle tanıştım tam tamına aynı olmasada sorunlarımız benzer durumda tek fark sizinki doğuştan benimki ergenlikten sonuç aynı ama kahlıyız.
hastaneye gidince halime şükrediyorum gerçi çok bunalmıştım kızlar ama bugün hasekinin kısırlık bölümüne gittim bi kan tahlili daha yaptırdım sonuclar daha çıkmadı ama yüksek çıkacağı belli söyledim doktora benim kortizon kullanmam gerekmiyormu dedim evet dedi peki neden gittiğim doktorlar sadece söylüyorlar ama vermiyorlar dedim sen hiç tedavi görmedinmi dedi hayır 2 yıl önce 8 ay devamlı doktora gittim hep kortizon dedi ama vermedi dedim o zaman sonuçlara göre tedaviye başlarız dedi güleryüzlü anlayışlı bi doktordu inş burası bana iyi gelir derdimi anlarda çareme bakarlar.

sevindim senin adına papatya inşallah çok iyi olur tedavin her şey yolunda gider

karakedi yanlıs okumadım sanırım değilmi hamilemisin cok sevindim canım yaa cok mutlu oldum insallh hersey yolunda gider merak etme bence hersey yolunda gidecek bak birdik 2 olduk insallh devamıda gelecek üçüncüyü papatya olarak bekliyoarum rabbim isteyen herkese nasip ets,n cok sev,ndim anlatmam ayy cok heyecanlıyım haberleri bekliyorum bu artada biz 31. haftamızın içindeyiz hepinizi öpüyorum kendinize iyi bakın

geçmiş olsun miniğe ateşlenmesi geçer de inşallah tek ameliyatla kurtulur yavrum inanın çok yürekten ediyorum bu duayı çünkü çok yıpratıcı bir süreç hatırlamazken bitsin en azından

dualarnız için teşekkur ederiz.dr acele edilcek bir durum yok o yuzden biraz daha büyüdükten sonra yapabiliriz bizim açımızdanda kolay olur dedi.bakalım artık hayırlısı..

evet 3. benim kimseye vermem sıramı

Evet canım çok şükür bebek karnımda :) kızına kardeş geliyor :) çok teşekkür ederim. inşallah sorunsuz gider herşey. Sonuna kadar sağlıkla büyür.

dualarnız için teşekkur ederiz.dr acele edilcek bir durum yok o yuzden biraz daha büyüdükten sonra yapabiliriz bizim açımızdanda kolay olur dedi.bakalım artık hayırlısı..

Ameliyat konusunda başka hastanelerin, doktorların fikirlerini de alabilirsiniz. Aklınıza en çok yatanı tercih edersiniz. Belki içinize daha çok siner.

Ameliyat konusunda başka hastanelerin, doktorların fikirlerini de alabilirsiniz. Aklınıza en çok yatanı tercih edersiniz. Belki içinize daha çok siner.

bende öyle düşündüm şöyleki hastaneye gittiğimizde sabit bir doktorumuz yok zaten kime denk gelirsek o bakıyor tekrar bir daha başa dönüyoruz dosyayı falan okuyor kendi görüşünü söylüyor her kafadan farklı bişiler çıkıyor ortaya kafamız karışıyor yine bir sonuç yok.istanbulada götürsemmi diye de düşünüyorum..sistoskopiyle bakılcak ondan sonra artık karar ne olur bilmiyorum

nursimam doktor tercihinizi çok iyi yapın. istanbul cerrahpaşa çocuk cerrahisi bu konuda baya iyiymiş. ben ameliyat olmadan önce sayısız doktora göründüm. ankarada izmirde istanbulda. sonuçta çok önemli bir konu. maddi gücünüz iyiyse prof.ların özel muayenehanelerine gidin bence. böyle olunca ameliyatına da proflar girebilir.

nursimam ben Cerrahpaşa'da doğdum büyüdüm sayılır şiddetle tavsiye ederim hatta size kendi doktorumu önerebilirim isterseniz her kafadan bir ses çıkıyorsa zor o iş aklınız karışmakta haklısınız orada düzenli gider her şey soğuk kanlı ve ciddi insanlardır pişman olmazsınız 30 yaşına geldim hala arada pediatride takip ediyorlar beni kolay bırakmıyorlar yani sen bizim kızımızsın diye :)

endokrin dr var hastane yattığımız zaman bakan onun muayanehanesine gittik burda yapcağımız bişi yok sizin işiniz hastaneyle dedi.çocuk cerrahisinin muayanesine daha gittmedik.ameliyatına kım gırecek dıye bilgi almak istedim ekipce giriyoruz belli olmuyor dedi dosyasına bakıp oyle gıriyorlarmış belli bir isim yok yani.

çok güzel sanşlısın dr çok önemli ya bu gittiğimizde dr eliiyle kızımı muane etti.elime erkek yumurtası gibi aşağıda bişiler denk geldi olumsuz sürprizler sizi bekliyor olabilir dedi.sasırıp kalıyorum artık ne tepki vercem bilemedim.ultrason tahliline gün verelim dedi biz beklemedik özelde yaptırdık çok şükür dr dediği gibi bi olumsuz sonuç yok rahimi sağ yumurtası sol yumurtası yerli yerinde..bu yuzden bende bilindik biri her zaman bir dr baksın istiyorum.bu yanlış görüşlerle bizde yıprandık.zor allah kimseye dermansız dert vermesin.dr isim neydi burada dr isim veriliyormu bilmiyorum ama bir mahsuru olurmu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…