Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

papatya ne yaptın tedavin nasıl? hangi ilaçları kullanıyorsun şimdi?

canım bana halen ilaç verilmedi gecen ay başladı zaten onuda adet zamanımda gidemedim gerçi sorunu anladı doktorda sadece yumurtlamaya girebildi 3 ay takip edelim birde adetin 2.3. günü kan testini tekrarlatalım dedi yarın adetimin 3.günü gidip kan vercem ondan sonra birşeyler verir herhalde.

ayyyyyyy çok güzel ya nasılda yatıyor
çok mutlu oldum çok sevindim şimdi sıra karakedi85 te yavaş yavaş hepimiz koycaz böyle duygu yüklü resimleri inş.

inş canım. ikimizde en kısa zamanda anne oluruz inş. benim karnım ağrıyor bugün. sanki yarın adet olacak gibiyim. :18:

biraz önce evde gebelik testi yaptım. negatif çıktı. böğüre böğüre ağladım. hayal kırıklığı yaşıyorum. üzgünüm

biraz önce evde gebelik testi yaptım. negatif çıktı. böğüre böğüre ağladım. hayal kırıklığı yaşıyorum. üzgünüm

üzülmeyin inşallah hamile kalırsınız çocuk sevgisini rabbim isteyen herkese nasip etsin.sabrın sonu selametmiş.bende çok üzüldüm böyle yazdığınızı görünce dualarım sizinle...

üzülmeyin inşallah hamile kalırsınız çocuk sevgisini rabbim isteyen herkese nasip etsin.sabrın sonu selametmiş.bende çok üzüldüm böyle yazdığınızı görünce dualarım sizinle...

canım benim kıyamam ben sana uyyy üzülme sakın papatyanın dediği gibi bekle bakalım adet gününü olsan da sorun değil tabi haklısın umut edip olmaması üzüyor seni ama zor olacağını biliyoruz zaten kuzum ya az sabır valla olacak bak sıkma canını kuzenimin 2. tüp bebeğide tutmamış artık kapatmışlar konuyu bak onların ikisi de sağlıklı hiçbir sorunları yok anlattım ya sana ama bak buna inat kahlı arkadaşlar hamile kalabiliyor stres çok etkiliymiş üzülme bitanem benim seninde olacak ama biraz uzak yoldan geliyor hepsi bu sen böyle yazınca kahroldum bak sakın ağlama

kızlar benim lh prl fsh falan bu tarz hormonların normal çıkıyor fakat androjenler tavan yapmış şekilde her zamanki gibi dün adetimin 3.günüydü kan testi yaptırdım henüz 17 oh progesteron ile dhea sonucum çıkmadı fakat total tte 2 yıl önce 1.62 iken hiçbir ilaç kullanmama rağmen 1.46 olmuş bana göre bu düşüş çok iyi halen yüksek olmasına rağmen sanırım benim hormonlarım ilaca cevap verecek.

papatya diğer hormonları bilmiyorum ama androjenlerinin en düşük seviyede olması lazım onlar erkeklik hormonları hamile kalmanı engelleyen asıl onların yüksek olması inşallah ilaçla birlikte asıl onlar düşer

Kızlar böyle olumsuz mesajlar yazdığım için çok özür dilerim. sakinleşip kendimi toplamaya çalışıyorum. allahtan hayırlısını istedim hep. demekki hayırlısı buymuş.
Nihalcim kuzenin için çok üzüldüm. allah onlarada sabır versin. çok zor rabbim keşke hiç birimize yaşatmasa.
iyi ki yanımdasınız. öpüyorum hepinizi çok.

verir tabi canım. kortizona başlasın hele bi. benim testesteron değerim 0.29 ilaç kullandığım için. senin kide düşer.

evet canım erkeklik hormonlarım hep yüksek onlar bi düşse özelliklede 17 oh progesteron allahın izniyle inş gebe kalırım.
ama çok şaşırdım 2 yılda hiçbir ilaç kullanmadığım halde total tte değerimin azda olsa düşmesine 1.62 den 1.46 olmuş buna bile sevinir oldum bakalım 17 oh sonucum daha çıkmadı 19.00 dı acaba kaç oldu.

evet ilaçsız düşmesi inşallah bebek yolculuğunun başlangıcı olur

iyi olmana çok sevindim canım öyle arada gelip gidiyorlar demi ben diyorum hep kortizon kullananlarda depresyona yatkınlık var ilacın etkisi bu ondan oluyor hep

Kızlar bugün hayatımın en mutlu gününü yaşıyorum. sabah hastaneye tahlile gittim. değerim pozitif. eve yeni geldim. gelir gelmez yazıyorum buraya. doktorumu aradım hemen değerimi söyledim. biraz düşük çıkmış yarın tahlili tekrar et dedi. yarın değerim artarsa işler yolunda demekmiş :) yarın da hayırlısıyla bi geçsin inş. bayram etcem:44:

ohhhhhhhhhhhhh
bugün aldığım en güzel haber hamile kalanlar oldukça banada umut oluyor çok sevindim senin adına canım benim inş sağlıkla hayırla evladına kavuşursun ne mutlu sana ve eşine ama ben emindin hatta sen üzüldüğünde demiştin daha erken adet gününü bekle diye
canım artık sen annesin stres yok uzat ayaklarını 9 ayın tadını çıkar doya doya umarım gebeliğin hep neşeyle ve sağlıkla gecer.
hee bu arada bizede dua etmeyi unutma

canım benim çok sağol. inşallah herşey güzel gider. rabbim sana da yaşatsın bu mutluluğu. değerim düşükmüş bi tek o var. ama yine de mutluyum. hep dua edicem canım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…