Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

arkadaşlar bu hastalık doğuştan bende de var. ameliyat oldum hormol ilacı kullandım tedavi süreçleri geçirdim fakat beş yıldır adet olamıyorum çocuğum olmayacakmış. fakat ilacı kullanmayı bırakalı 2-3 yıl oldu degerlerim normal çıkıyor gelin görün ki adet olamama sebebini gittiğim doktorlar bulamıyor. bu hastalık ölünceye kadar olacak bunu da biliyorum ama çocuk sahibi olmayacaksam kontrollerinde önemi yok bence

Neden çocuğun olmayacakmış canım açıkladımı doktorlar nedenini birde doğuştan ilaçlarını kullanıp kontrollerini yaptırdınmı ? Bende doğustan hastayım ama şükür hiç adet sorunu falan yaşamadım

söyle ki doğuştan ilaçlar kullanmaya başladım ameliyatlar geçirdim. yaşım 23 yaklaşık 5 yıldır adet olamıyorum ilacımın kesmesinde ki sebep değerler normal dedi ama kıllanma ve adet sorunu nedeniyle konseye sunacağını söyledi. neden evladım olmayacağı konusuna gelirsek testerondan kaynaklı olduğunu söylediler

bu yuzden sağlıklı ilişkide kuramıyorum çocuk doğuramayan bir bayanı erkek ne yapsın bu yüzden içime kapandım

bu yuzden sağlıklı ilişkide kuramıyorum çocuk doğuramayan bir bayanı erkek ne yapsın bu yüzden içime kapandım
İlacını kesmeleri bana hiç mantıklı gelmedi canım bende doğuştan aynı tedaviyi görüyorum ve hiç kesmediler ilacımı tam tersi ömür boyu kullanacaksın dedi doktorlarım.İstanbulfamısın eğer istanbuldaysan birde benim doktoruma görün alanında cok iyi gerçekten.

ahh keşke orada olsam ya ankarada yaşıyorum. doğduğum üniverste hastanesin de tedavi oluyorum. bana da küçükken öyle diyorlardı ömür boyu diye ama şimdi kestiler. ve şimdi de adet uzun yıllar olamadığım için rahim kanseri olma ihtimalim varmış detaylı tahliller yaptıracağım ama hangi doktora gitmem gerekecek bilmiyorum

Çok geçmiş olsın canım üzme kendini Allah büyük o ol derse olur sadece unutma. Önce iyi bir endokrin uzmanına git sonrada iyi bir kadın doğuma git canım.

çok sa olun öyle tabi. araştırmaya başladım inşAllah herşey güzel olur. teşekkür ederim

Hayirli aksamlar arkadaslar araniza yeni katıldım. Ben 24 yaşındayım tuylenme ve adet duzensizligi ile endokrine gittim doktor kan falan aldi kahdan şüpheleniyodu diana 35 aldactone ve matofin ilaclarina basladik tuylemede hafifleme basladi genetik test yaptirdim sonucunu almak baya bi uzun sürdü familyal konjenital adrenal hiperplazi sonucu cikti vucudun bi enzimi uretmiyor omur boyu ilac kullanacaksin dedi ve bekarim ilerde cocuk sahibi olursan bizkm takibimizde olman lazim dedi beni nasıl bir surec bekliyor

Düzenli kontrol ve ömür boyu ilaç tedavisi bunun süreci. İstersen ilaçların ve tahlillerim ile birlikte iyi bir kadın doğum uzmanınada git

merhaba aramıza hoş geldiniz, bu kulüp sayesinde ümitlendim yardımcı oldukları için bende konjenital adrenal hiperplazi hastasıyım doğuştan sizi bekleyen süreçden bahsetmek gerekirse değerlerinize göre her ay kontrole gideceksiniz duruma göre 6 ay da bir bunun dışında bana da ölene kadar ilacı kullancaksın dediler ama 20 yaşında ilacı kestiler. çocuk olayına gelince evlat sahibi olamayacağımı söylediler şuan bekarım. çocuğun olmaz diyen doktorların hepsi de net konuşmuyor ben evli olupta evladı olan bayanlarda gördüm. bu yüzden endişelenmeyin. önemli olan ilacı düzenli kullanmak ve doktor kontrolünü ihmal etmemek. ben vaktinde ettim kötü sonuçlar aldım siz etmeyin...

Son düzenleme:
Bende bekarim sikayetlerim tüylenme falan uzun suredir vardi ama bu sene doktora gidip baktırmak nasip oldu ondada bu sonuc cikti kan sonuclarina gore tedavi basliycaz denildi adini duyunca bi arastiriyim dedim burayi buldum formu bastan sona kadar okumaya
Firsatim olmadi ama okudugum kadariyla cocugu olanlar var suan icin daha erken zaten bekar oldugum icin çocuk konusunu dusunmekte doktor da acaib hastaymisim gibi garip garip bakınca dedin ne oluyoz nasıl bi seymis bu yazdim hemen nedir ne deyildir bu sorim arastiriyim

detaylı araştırın, ses kalınığı oluyor bazı hastalar da. telefonla konuşurken bu bariz beli oluyor ben bu durumdan çok çekiyorum şayet ilaçları düzenli kullanmzsanız tüylenme, ses kalınlığı fazlalaşıyor. bu ara da adet düzeni görüyor musunuz ? adet düzensizliğinde veya olmama gibi durumunda doktorunuza söyleyin gerçi onlar sorar ama bazıları sormuyor.

Adetim duzenli değildi suanda diana35 kullaniyorum onun için birde bu KAH'in farklı turleri var sanırım yeni teşhis konulduğu için daha kapsamlı konuşamadım doktorumla adet donemi arasi kan vercem sonuclara göre tedavi uygulayacak

Son düzenleme:

Anladım sonuçları olumlu olumsuz paylaşırsanız yardımcı olurum. dediğiniz gibi farklı türleri de var. doktorunuzla tüm detayları konuşun. akınızda soru işareti kalmasın buradan paylaşırsanız arkadaşlara da yardımcı olursunuz. Rabbim şifa versin :)

Tabi paylaşırım sağolun

Merhabalar bende araniza yeni katıldım.benim yegenimde doğuştan konjenital adrenal hiperplazisi hastası.ilk amaliyatini oldu.dogdugundan beri Ankara dış kapı Hastanesi'ne gidiyorlar. Hastane değiştirmek istiyorlar. Ankara'da bu tedaviyi alanlar var mı? Varsa hangi hastane ve Dr onerebilirsiniz ?

üniverste hastanesi olarak gazi özel olarak başkent bu konuda hakkıyla yapıyorlar. yetişkin bölümü olmadığı için gaziyi söylüyorum ben doğuştan oranın hastasıyım. çocukluğumda üzerime titrerlerdi. yetişkin olunca yetişkin bölümü salla maaşı al maaşı şeklinde bilginize

Arkadaşlar yine siz bilirsiniz ama benim doktorum endokrin bölümünde türkiyenin sayılı uzmanlarındandır çapanın doktoru aynı zamanda amerikan hastanesi ve koç üniversitesi hastanesinin doktoru müthiş bilgili bir insan. İstanbulda yaşıyorum ben doktorda istanbul osmanbeyde. Kendisinin amerikadan gelen hastaları var öyle söyleyeyim size. İmkanınız varsa tanışın derim. Benim kontrollerim 6 ayda bir oluyor bende doğuştan rahatsızım doğuştan tanı koyulduğu ve şükür çok iyi doktorlara denk geldiğim için aylık gitmiyorum doktora

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…