Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

Selamun aleykum arkadaslar ben sonucu aldim doktor dogustan vucudun bi enzim dedi adini unuttum %50 uretmiyomus hayatini olumsuz etkilemez sadece ileriki hayatinda cocuk olmada sıkıntı olur dedi ilaclarimda diana 35 aldactone matofin bunlara devam edicem

arkadaşlar merhaba çok güzel haberlerim var..hamileyiiiiiiiiiiimmm. şuan 6 haftalık. 3 tüp bebekden sonra kendilğinden oldu.şükür Allahıma. isteyen herkse dua ediyorum.. isteyen kişilere ümit olsun diye yazıyorum.. hala inanmıyorum rüya da gibiyim. çünkü artık kabullenmiştim olmayacığı..yalnız şuan kaygılarım başladı.biliyorsunuz 0.50 mg dekort kullanıyorum. umarım bir sorun yaşamam.sağlıklı bir şekilde kucağıma alırım. kadın doğum doktorum kah lı hastalarda düşük oranı biraz yüksek oluyor. seni sıkı takip edeceğiz dedi.çok canım sıkıldı.. olduğuna sevinemeden bu kaygılar başladı..burada saglıklı hamlilelik geçirenler var biliyorum. umarım herşey güzel geçer. dualarınızı bekliyorum...

arkadaşlar merhaba çok güzel haberlerim var..hamileyiiiiiiiiiiimmm. şuan 6 haftalık. 3 tüp bebekden sonra kendilğinden oldu.şükür Allahıma. isteyen herkse dua ediyorum.. isteyen kişilere ümit olsun diye yazıyorum.. hala inanmıyorum rüya da gibiyim. çünkü artık kabullenmiştim olmayacığı..yalnız şuan kaygılarım başladı.biliyorsunuz 0.50 mg dekort kullanıyorum. umarım bir sorun yaşamam.sağlıklı bir şekilde kucağıma alırım. kadın doğum doktorum kah lı hastalarda düşük oranı biraz yüksek oluyor. seni sıkı takip edeceğiz dedi.çok canım sıkıldı.. olduğuna sevinemeden bu kaygılar başladı..burada saglıklı hamlilelik geçirenler var biliyorum. umarım herşey güzel geçer. dualarınızı bekliyorum...
Ayyyy canımmm senin adına çok çok çoookkkkk sevindim gözün aydın :) Rabbim sağlıkla evladını kucağına almayı nasip etsin inşallahhh. Kendine çok dikkat et sakıncalı hareketlerden uzak dur bol bol dinlen ve doktorunun bütün dediklerine uy canım darısı başımıza inşallah :)

Ayyyy canımmm senin adına çok çok çoookkkkk sevindim gözün aydın :) Rabbim sağlıkla evladını kucağına almayı nasip etsin inşallahhh. Kendine çok dikkat et sakıncalı hareketlerden uzak dur bol bol dinlen ve doktorunun bütün dediklerine uy canım darısı başımıza inşallah :)

Amiiiinnnnnn çok teşekkür ederim. darısı başına arkadaşım ..gönülden dua ediyorum valla.çünkü bunu ancak yaşayan bilir. siz tedavi mi görüyorsunuz.

Evet canım benim doğar doğmaz hastalığım tespit edildiği için ve çok iyi doktorlara denk geldiğim için şükür ilerlemedi basit 2 tane ilaçla tedavim sürüyor. Bende 1,5 ay önce korunmayı bıraktım doktora gittim şükür gebeliğe engel hiçbirşey çıkmadı zamanını bekliyorum hayırlısıyla arkadaşım :)

Çok teşekkürler arkadaşlar . Darısı olmayanların başına. Benim tedirginliklerim devam ediyor.endokrin le görüştük dekorta devam dedi. Merak ettigim birsey var. Bizim gibi hastalarda düşük oranı Cok mu yüksek bilgisi olan varmı . Acaba risk ilk 3 ay da mi daha yüksek .Doktoruma sorduğumda oluyor öyle şeyler . Bunları düşünmeyin şimdi dedi. Cevabı beni daha da tedirgin etti. Tatmin etmedi.Umarım sağlıkla kucağıma alırım. Çok dua ediyorum. (Bu arada benim kah in basit formu).

Çok teşekkürler arkadaşlar . Darısı olmayanların başına. Benim tedirginliklerim devam ediyor.endokrin le görüştük dekorta devam dedi. Merak ettigim birsey var. Bizim gibi hastalarda düşük oranı Cok mu yüksek bilgisi olan varmı . Acaba risk ilk 3 ay da mi daha yüksek .Doktoruma sorduğumda oluyor öyle şeyler . Bunları düşünmeyin şimdi dedi. Cevabı beni daha da tedirgin etti. Tatmin etmedi.Umarım sağlıkla kucağıma alırım. Çok dua ediyorum. (Bu arada benim kah in basit formu).
Gözün aydın arkadaşım ,Allah kucağına versin sağlık sıhhatle:halay:! Doktorlar genel geçer söylemiş olabilirler.KAH düzenli ilaç tedavisi ile çok kolay hamile kalan da var (topik te de gördük ) , zor hamile kalan da var ....Güzel düşünüp tadını çıkarabilmen dileğiyle :temizlik::confused:

bende üniversite hastanesini tavsiye ediyorum hatta istanbul cerrahpaşada kendi doktorumu tavsiye edebilirim ilacın dozajı ayarlandığı sürece hiçbir şekilde kilo almıyorsunuz

merhaba 12 aylık bır kızım var 4o gunluktu bu hastalıgı ogrendıgımızde:KK43:cerrahpasaya gıdıyoruz dok ra sız hangı dok gıdıyorsunuz

kızınıza doğar doğmaz teşhis yapıldığı ve tedaviye başlandığı için diğer çocuklardan hiç farkı olmayacaktır. önemli olan ilaçlarını düzenli olarak saatinde vermeniz. hidrokortizon ve florinf mi kullanıyor bebeğiniz? Bebeğiniz büyüdükçe neden ilaç kullandığını sorgulamaya başlayacaktır. hatta bazen içmek istemeyecektir :) (ben öyle yapmıştım. :))) tedavisi iyi takip edilirse sağlıklı çocuklardan hem fiziksel hem ruhsal olarak hiç bir farkı olmaz. Lütfen üzülmeyin. sizi üzecek yorumlar yapan çevre tanıdıklarla bu konuda konuşmayın. çünkü cahillikleri bazen çok yaralayıcı oluyor.
merhaba
bu hastalıgı yalnız bız yasıyormuscasına uzuuyordum kı karsımda sızlerı buldum..4o gunluktu teshıs konuldugunda genkort ve astonın kullanıyoruz..nısan ayında bır opersayon gecırıcez.dua edın lutfen :KK43:neler yasıycaz neler bızı beklıyor hıc bır fıkrım yok..duam baktıgımda saglam saglık lı bır beıs olması.. atak ve krız durumlarının olmaması durumuda en sevındıgımız tabı...allahım saglıklarını eksık etmesın..ırtıbat kurup konusmak ısterım sızınle mumkunse:KK43:

Arkadaşlar yok mu aranızda devlet hastanelerinde KAH için tedavi olan
haydarpaşa numune profesorlerin ömür boyu kullanacaksın diye söylediği Genkortu
kesmeye çalışıyorlar amaç ne anlamıyorum
Birde aranızda benim gibi Genkort kullananlar ilacı ücretli mi alıyorsunuz eczacılar birliğinden alıyorduk önceden ne güzel şuan maddi açıdan çok sıkıntı yaratıyor bu durum bana hemde ilacı ömür boyu kullanmam zorunlu iken

Ne olur arkadaşlar biriniz bana yardımcı olun lütfen!!!
su anda bızde eczaneden ucretlı alıyoruz ve taı yedeklı cunku heryerde ve har zaman bulunamıyabılıyor

X