Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

mrb arkadaşlar , ben yukarda hikayemi yazmıştım okuduysannız , benimki konjenital (doğuştan) yani . ama problemlerim ergenlikle beraber ortaya çıktı. 1 senedir bizde çocuk sahibi olmak istiyorduk doktorlar sansın düşük zor hamile kalırsın androjen hormonların baskılar vs. diolardı. ben yıllarca adet olamadığımdan di..na 35, yasmn kullandım yaklaşık 12 yıl bırakıyordum adet göremiyordum en son bu böyle olmaz dedim soğan kürü yaptım düzenli bi şekilde 15 gün ve ilacı tamemen kestim çok şükür, bu bana ümit oldu hamilede kalamayınca incir + havuçkürü ve testere dişli aslan pençesi kürü uyguladım Allahın izniyle şuan 13 haftalık hamileyim. arkadaslar sizde aşılama tüp bebekten önce incir+ havuc kürü ve testere dişli aslan pençesi uygulayın derim çünkü incir yumurta geliştiriyor havuç çatlatıyor, testere dişli aslan pennçesi hormon düzenliyor ayrıca incir kürü demir eksikliği tedavisinde etkili bendeki saç dökülmesinide neredeyse bitirdi ...bu arada geçen hafta CVS yapıldı plesantadan doku alındı inş bebekte sağlıklı olur...dua edin lütfen...sevgilerr ..

slm arkadaşlar bende doguştan kah hastasıyım yalnız dogup buyüdüğüm yer dolayısıyla tedavi görmem teşhis konulması 18 yaşından sonra kendi çabalarımla oldu 2006 yılında cerrahpaşa tıp fakuldesinde ameliyat oldum ve o günden beri dekort kullanıyorum kortizonun bütün yan etkilerini yaşıyorum fakat en büyük sıkıntım 4 yıllık evliyim ve cocuk sahibi olamadım bana cocuk sahibi olan arkadaşlar ve hangi doktor bu işin ehli kime gitmem gerektiği konusunda yardımcı olabilirlermi lütfennn

merhaba tebrik ediyorum inş saglıkla bebeginize kavurusunuz cok seviniriyorum bizim gibi hasta olup bebek sahibi olanlara rabbim en kısa zamanda bana da nasip etsin deneyimlerinizi benimle paylaşır yol gösterirseniz çok memnun olurum artık çıkmazlarda hissediyorum kendimi

herşeyden önce umudunu kaybetme
Allah yardımcımız olsun ..inş tez vakitte güzel haberlerini alırızzz

aaaa süper haber Gözün aydın çok sevindim. sağlıkla kucağına alırsın inşallah.. böyle duyunca seviniyorum bizlerede umut oluyor. darısı başımıza...

merhabalar herkese foruma yeni katılanlar olmuş evt burada yalnız olmadığımızı hissediyoruz belki konuşmak paylaşmak iyi geliyor okuyabildiğim kadarıyla kimi evli kimi bekar rabbim herkesin yardımcısı olsun :)

Merhaba arkadaşlar ...Ben de geç başlangıçlıyım....Aşılama ve tüp bebek tedavisi geçirdim sonuç olumsuz.....Aranızda tüp bebek tedavisi olan var mı ?Dekortun ve endokrin sistemimizin tüp bebek iğnelerine yanıtını merak ediyorum ....
Topikte dekort başlar başlamaz doğal yoldan hamile kalan çok arkadaş oldu.Sanırım aynı hastalığa sahip olsak ta hepimizdeki derecesi aynı değil ...Bu hastalığı ortaya çıkan çok fazla gen bölgesi mutasyonu var ,ne ta kadar mutasyon o kadar kah ta derece artışı oluyor ve bunun da gebe kalma şansını gitgide azaltıyor olduğunu düşünüyorum ;ama yine de mucize yaşayanların olmuş olması çok güzel....İnşallah biz de kendi mucizemizi yaşarız arkadaşlar....

ben tüp bebek denedim bu ay 5 embryomuz kaldı 5. güne 4 tanesi 1. kalite ve genetik olarak sağlıklıydı.en kalitelierden 1 tane transfer edildi .. herşey mükkemmel gitmişti ama boşuna sevinmişiz..çok güvenmiştik. ve türkiyenin en iyi tüp bebek merkezine en iyi proförüne yaptırdık.. ama malesef tutunmadı. olmayınca olmuyor.. elden de hiç birsey gelmiyor. maddi manevi yıkıldık...çok üzgünüm burada kimsenin umudu da kırmak isteiyorum.. ama şaştım kaldım. normal yolla bir defa gebelik geçirdim. neden olmuyor anlam veremiyorum. eşimle şoktayız günlerce kendimize gelemedik. çünkü normal yolla olmayınca amaaan ne yapalım tüp bebek yaparız çözümü var nasıl olsa diye teselli ediyorduk kendimizi.. şimdi sanki herşey bitmiş gibi asla bebeğim olmayacakmış gibi bir psikolojiye girdim... çok sıkıldık. ve bu tüp bebek tedavi süreci gerçekten çok daha stresli hele o bekleme süresi yokmu ömürden ömür gidiyor.. bilmiyorum.artık düşünmek de istemiyorum. doktorum 1 2 ay sonra gel dondurulmuşlarla deneyelim dedi.. ama bizim sabrımız kalmadı. doktorlara bunları söylemek çok kolay geliyor ama çok zor bir süreç... Alllah hepimize sabır versin..

Arkadaşlar mrb bebeğim doğdu çok sukur sağlıklı bir kız çocuğu hamilelikte dekort kullandığım.için kızimda görsel olarak kaha benzer bir durum yok ama tahlil yapıldı değerleri yüksek yurtdışından gelen bi ilaçla genkort kullancaz. İnş bi sıkıntı yaratmaz.

gözünüz aydın olsun.. çok sevindim..maşallah...bizde bu günleri görebilsek artık..

merhaba arkadaşlar bende doğuştan kahlıyım genital anomalim vardı 1 yaşından beri cerrahpaşada tedavi görüyordum deltakotril kullanıyordum ayrıca 2 defa vajina plasti ameliyatı oldum ailem çocuk sahibi olamayacağıma inandıkları için evlenmemi istemiyorlardı fakat eşim bunları bildiği halde evlenmeyi kabul etti biz elimizden gelen tedaviyi yaparız olmazsa yapacak bir şey yok dedi ve evlendik . evlendikten sonra gittiğim enaz 5 kadın doğum uzmanlarına hastalığımı anlattığım halde bir sıkıntın yok hamile kalabilirsin dedi ama olmadı bizde 1 aşılama ve 1 tüp bebek tedavisi gördük ve sonuç alamadık. 2014 yılında Kocaeli Üniversitesinde histeroskopi için randevu aldığımda beni endokrine yönlendirdiler. Endokrindeki uzman doktor benle çok yakından ilgilendi ve ilaçlarımı değiştirdi tam 8 ay dekort ve genkort kullandım ama beni mahvetti bu ilaçlar 50 kilodan 65 kiloya kadar çıktım yaşım 35 olduğu için vücudum ilaçlara tepki vermediği için her seferinde dekortun dozunu arttırdılar. Artık dayanayacak duruma gelmiştim artırılan kortizonlar beni mahvetmişti vücudum komple şişti adet günüm 20 gün sürekli olmaya başladı ruhsal yönden de çökmüştüm 17 alfa normaldi ama progesteron bir türlü düşmüyordu. En Sonun da ilaçları gece yerine sabah almaya başlayınca değerim düştü. Değerler düşünce hemen tekrar tüp bebek yaptırmaya karar verdik Doğum olana kadar endokrine heray kontrole gittik tüp bebek tedavisini de prof. dr. lemi İbrahimoğluna yaptırdık 8 embriyo döllendi 2 tanesi transfer edildi 1 tanesi tuttu bir kızımız oldu şuan 5 aylık hamilelik boyunca dekort ve genkort kullandığım için bebekde genital anomali çıkmadı doğduğunda endokrindeki profesörler gelip kontrollerini yaptı değerlerdede sıkıntı çıkmadı şuan gayet sağlıklı kızımız.

geçmiş olsun çok mutlu oldum konumuza katkı sağlamanıza ve hikayenizin güzel gitmesine de... dilerim ki bu hepimiz için umut oluşturur

Merhaba arkadaşlar ...Uzun eziyet ve emeklerin ardından hamile kalan ve doğuran arkadaşları tebrik ediyorum ve bebekleriyle sağlıklı ömürler dilerim...

Benim de endometrium yeteri kadar kalınlaşmıyor .O kadar araştırdım ki bir çözüm bulamadım.İlk tüp denememiz başarısız oldu, ikincisi yolundayım.Aranızda benzer sorunu olan var mı?

ilk tüp bebekde benimde kalınlaşmıyordu 5 mm di soğan suyu içtim bitki çayları içtim fayda etmedi. Transfer yapıldığında rahim duvarım 6 mm di tutmadı. 2 denemede endokrin doktoru bana glucophage kullandırmıştı 1000mg günde 2 tane alıyordum hamile kalmanı kolaylaştırır demişti kullanılan iğnelerimde farklıydı hangisi iyi geldi bilmiyorum ama 2. transferimde 10mm olmuştu.

merhaba ayferrr79 ...10mm endometrium ile hamile kalabildin mi?Glucop....... ı ne için kullanıyorsun diabet ya da insülin direnci gibi bir durum var?Başka ilaçlar da kullandım hangileri kalınlaştırdı bilmiyorum demişsin ,bana özelden kullandığın tüm ilaçları tek tek yazabilir misin lütfen?İlk transferim 8,7 ile yapıldı ,şimdi 7'nin altında olduğu için iptal edildi .

Ayrıca mesajımı cevaplama inceliği gösterdiğin için teşekkür ederim

Arkadaşlar aranızda teşhisi bebekliğinde konulup vajinadan ameliyat olan varmı? özelde bikaç soru sormak istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…