Komşuyla saç baş girisiyorduk şuan çok sinirliyim

Duru000

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2019
687
434
31
Kendimi böyle bir duruma düşürdüğüm için kendimden utaniyorum şuanda. Karakter olarak dışardan guleryuzlu konuşmama dikkat eden bir insanım alt komsumda sürekli seni çok seviyorum bu binada komşuluk yapacağım tek insansın derdi bana. Neyse böyle demesinin sebebi de semt olarak zabitalarinda kağıt sözleşmesi gibi bişey var pazartesi günü binada silkeleme günü diğer günler yasak. Benim bu üst katimdaki bayan hergun biseyler silkeliyordu ben saygısızlık olmasın süpürgeler var diye pazartesi dahi aşağıya hiç bişey silkemedim. Bu arada alt katındaki bayanda hergun aşağıya pislik atar, bizim arabalarinin tepesinden pislik atar , komşu hattı dedim üst katıma da alt katima da sesimi cikarmadim. Size göre yalnıs gelebilir belki haklısınız da , madem herkes hergun biseyler silkeliyor bende pazartesi günü hakkimi kullanayım dedim alt katımdaki komşuyu uyardım haberi Olsun diye. Abla pazartesi belki biseyler silkeleyebilirim dedim ve paspasim vardı onu silkeledim. Kadın hemen kapıma çıktı benimle kavga edercesine bağırdı çağırdı. Bende konuştum abla bak ben saygısızlık olmasın diye mutfak balkonunu 3yildir kullanmıyorum ama sen alt katin boş diye arabalarimizin tepesinden hergun biseyler silkeliyosun ben bunun icin Bir defa bile kapına inmedim, ufak tefek şeyler için kapıma çıkma dedm. Ayrıca sende dikkat et madem aşağıya pisliğini aticaksin pazartesi günü en doğal hakkin onu kullan dedim.Tabi bu hergun aşağıya pisligini attı yine , her pazartesi balkonuna çamaşır seriyorr, bu arada dışarıya pislik düşse komşulara beni gosteriyormus bunlar yaptı ben yapmadım diye iftarici cirkef bir bayan. Gecen kadının fayansi şişmiş 15yillik bina derzler tutmuyor artık. Kadın yine kapıma kavga için çıktı sizin yüzünüzden şişti halledin bune böyle diye. Allah'tan kayinpederim vardı ben yılların fayanscisiyim benim oğlumun evi de böyle fayanslar eski olduğu icin dökülme yapıyor dedi. Bu konuda boyle kapandı. Ben bu insanlarla interneti ortak kullanıyordum. Gününde ödüyordum, onlarda da bı sıkıntı yoktu. Neyse daha fazla yüzyüze gelmeyim diye bu ayın İnternet ücretini ödedim bir dahaki aya cikicaz dedim. Parayı verdikten sonra şifreyi değiştirdiler. Bende bu sabah komşuya indim para için degil. Abla interneti bu ayda kullanmamız gerekiyor dedim o da cikmasaydiniz da zaten bu ücreti vermeniz gerekiyorda, bende 3 5kurusun hesabını yapmaya gelmedim kimsenin bana 1lirasi geçmesin benimde kimseye kul hakkına giremem dedim. Daha sonra benim eşim asla böyle bişey yapmazdı sigarayi içip dışarı atmış komşuda bunu takip etmiş, bu arada kendi eşi de hergun atıyor. Bunu bas bas komşuların Duyacağı şekilde binayı siz pisletiyorsunuzda, eşimin yaptığı doğru demiyorum. Kendisi istiyorki binayı istediğim gibi kullanayim, kimse bna karismasin. Bende bu insana saygı gösteriyim, en ufak bi hatamizi yakalayıp komşulara karşı beni doldurmak arkamdan konuşması. Neyse asıl konu bu kadın bana hakaret etti, abla bak binanın bir kuralı vardır hergun aşağıya pislik atamazsın alt katında biri oturmuyor ama bunu yapıyorsanda pazartesi yap, ufak tefek şeyler olabilir biz komsuyuz yeri gelir ben seni idare ederim yeri gelir sen, ama senin yapmış olduğun hatayi biz yapsak kapıma çıkıp kavga çıkartıyorsun dedm. Bana gerizakalilik yapma evin tek çocuğu olduğundan seni şımarık buyutmusler salak falan dedi. Aşırı sinirlendim elim ayağım titredi eşiyle komşular geldi kadın elini kaldıracak oldu benimde gözüm döndü orda saç baş girisecektim. Eşi en son su kadının parasını atta sussun deyince istemiyorum başımın gözümün sadakasi olsun 3 5 kuruş için kendimi dusurmeye gelmedim ben dedim. Daha sonra çocuklarından parayı göndermiş ama almadım. Eşimle de konuştum bu konuyu akşam büyük ihtimalle kavga cikicak. Eşime yalvariyorum resmen bu daireden çıkalım diye. Malesef girmek istemiyor ailesine yakın oturuyoruz bu mallede büyümüş imkansız bakıyor bu duruma. Ben şimdi bu komşularla yüz yüze gelmek istemiyorum , mahalle kadını gibi dedikodu cirkeflik, yobazlık, bir tane kültürlü insan yok. Bu arada kendimde git gide degisiyorum bu insanlar böyle davrandikca sinirlerime hakim olamiyorum.

Son düzenleme:
Okuyan biri özet geçsin insanlık namına.
Çok uzun sinirden ne yazdığımı bile bilmiyorum. Kısaca alt katımdaki bayan çirkef bir bayan. Ben bu insana saygı gösterip komşu hakkı diye tepesinden 7 24pislik atmıyorum, gece gündüz rahatsız olmasınlar diye ses cikarmadigim için kadın en ufak biseyimizi görse kapıma kavgaya çıkıyor, sebebi binaya hergun kendisi pislik atıyor ses yapıyor ufak biseyimizi yakalayıp benimle kavga yapsinki komşulara beni kotulesin. Diğer komşulara karşı kendini temiz gösterip beni hedef gösteriyor arkamdan konuşuyor. Şeytan diyorki onun yaptığı gibi tepesinden hergun pisplik dokuyum ama bu insanların seviyesine düşmek istemiyorum

Hali silkeleme nedir . Supurge ile supurun. Olmadi kendiniz silin , o da olmadi hali yikamaya gonderin. Pazartesi bile yasak olmasi gerekirken her gun her gun.

Interneti zaten ortak kullanmayin. Ortak facebook , instagram hesabi hic anlamam. Herhangi bir nahos durumda ispat etmeniz zaman alir.

Son düzenleme:
artık kapıya gelirse açma,gördüğün zaman konuşma başka yapacak birşey kalmamış çok yüzgöz olunmuş.internet zaten zor birşey değil.1 haftaya bağlatırsınız.interneti ortak kullanmanız hata,başınıza işde açabilirlerdi.pazartesi hakkınızı kullanın sizde kafanıza göre takılın.arabayıda evin altına park etmeyin.

Kadında diyorki arabayı başka yeri park edin ben istedigim gibi silkelerim, ama sen pazartesi dahi bu hakkını kullanamazsın diyor.

Kadında diyorki arabayı başka yeri park edin ben istedigim gibi silkelerim, ama sen pazartesi dahi bu hakkını kullanamazsın diyor.
tamam siz kullanın işte hakkınızı ona mı soracaksınız?arabayıda evet gidin başka yere park edin sinirinizi bozduğunuza değmez çünkü.ben uğraşırım bu kadınla derseniz şikayet edin.

Aman hiç muhattap olmayın üç günlük dünyada bunlar için üzüldüğünüze değmez ayrıca ev değiştirilir ki bu konu içir. Biri sizi rahatsız mı ediyor yok sayın onu ve görmezden gelin
Kavga hiç hoş olmamış sonra daha pişman olursunuz ben bu duruma nasıl düştüm diye muhattap olmayın salın iplarini gitsi

Canm karşındaki insan saygısızca hakaret etmeye başlayınca onun dilinden konuşmaya başladım bende patlama noktasindaydim, sadece seviyesine dustugum için kendimden utanıyorum. Bu arada başa çıkılacak bir kadın değil ben sustukça üstüme gelip arkamdan konuşacak, susmasam da aynı şekilde cirkeflestikce cirkeflesecek.

Yüksek girişte oturuyorum mutfak balkonumun altında araba filanda durmaz boş, apartman bahçesi ona rağmen sofra bezini bile lavaboya silkeler ordan temizleyip atarım.Alt katta oturması her türlü pisliği yapma hakkı vermiyor bence komşunuza.Ayrıca çok çirkef duymamazlıktan ve görmemezlikten gelin.Sizi bilmem ama komşunuz kendi kendini çok şımartmış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…