Komşuyla saç baş girisiyorduk şuan çok sinirliyim

Ben de anlamadım. Bu yasak.
Yaşadığımız yerde pazartesi günleri yasak değil ki ben pazartesi bile bu hakkimi komşularıma saygısızlık olmasın diye kullanmiyordum. Baktım ki herkes hergun daireyi ahir gibi kullanıyor benim en ufak ya en ufak bir örnek veriyorum temizlik yaparken ses çıkardım diye kapıma kavgaya geliyordu bu arada öğlen 4den sonra süpürge bile açmam , çok TV'nin sesini yukseltmem. Ama bu kadın kavgaya geldikçe yapmadığım şeyleri kendi pisliklerini ört pas etmek için beni yapıyor olarak gosterdikce ben de inat uğruna pazartesi silkeliyordum, bu arada pislik atmıyorum. Mutfak balkonunu kullanmiyordum kendisi kullandığı halde bana izin vermiyor. Ve bu kadın bugün yine iftira attı sen mutfak balkonundan pislik atıyorsun arkandan da konuşuyorum dedi utanmadan çirkef kadın. Şimdi gel inadına mutfak balkonunu kullanma. Böyle böyle delirtiyorlar beni git gide seviyelerine düşüyorum. Ben anlayış gosterdikce komşum saniyorki ondan korkumdan yapmıyorum. Bı üst katında her Allah'ın günü pislik atar hem benim balkonuma atar hemde tartistigim bı alt komşumun balkonuna. Ama alt katımdaki benim üst katimdaki komşuya sesini asla çıkarmaz korkar . Şimdi soruyorum sana bu kadının hakkından nasıl gelirim ben. Taşınmam imkansız. Hiç bir şekilde bişey silkeme dersen . Kendileri her Allah'ın günü pislik atsın üstüne birde iftira atsınlar, binadaki diğer komşulara kendi attığı pislige sizi yapıyor diye hedef göstersin. Kendisi yaptığı halde , pazartesi uydugunuz kurala bile cirkeflik yapıp kapiniza kavgaya gelse, fayansim şişmiş sizin hatanız deyip gecenin bir vakti kapınıza kavgaya gelen bir komşunuz olsa.siz nasıl davranır Diniz soruyorum

Açıkcası bizim binada silkeleme günü falan olsa, yanlış bir olay ama olsa ben de hakkımı kullanırım. Bana da her gün lavaboya tezgaha sofra silkelemek zor geliyor onun yerine sofra sermeyip masayı el süpürgesiyle süpürüyorum ve siliyorum. Boyum 1.55. lavaboya uzun sofrayı silkeleyince sofra lavabodan dolayı ıslanıyor en nefret ettiğim olay. Yani silkeleme günü falan olsaydı hiç değilse o günlerde soframı komşulara haber vererek silkelerdim. Ha şart mı? Değil.
Ben suistimal etmem. Ama bu silkeleme gününü suistimal edip hergün silkeleyecek yapıda insanlar var. O yüzden hiç doğru bir uygulama değil. Zor da olsa süpürgeyle süpürsün herkes ya. Herşeyin bir çözümü var. İşte bu silkeleme günleri yüzünden böyle de kavga çıkıyor.
Ve konu sahibi komşunuz gerçekten çirkefmiş. Evet eşinizin sigara atması da doğru değil. Ama insan bazen şöyle düşünebiliyor. "Onlar hep yapıyorlar ben de bir sefer yapsam kıyamet kopmaz herhalde. Ben de yapayım bakalım ben yapınca ne tepki verecekler."
Eşiniz de böyle düşünüp sınamak için atmış olabilir. Ve en ortalık pisleten, kızmaya en son hakkı olan insanlar da hemen sizi suçlamış. Bu çirkeflikten başka birşey değil. Ben olsam taşınmaya ikna olana kadar eşimin beyninin etini yerdim. Allah yardımcınız olsun valla. :KK43:

Ayy komedi resmen ya dustugum duruma bak. İnsanlık yapa yapa insanlıktan ciktim bu insanların seviyesine dustum.baska çare bırakmıyorlar. Bu arada konuyu çok güzel anlamışsın aferin 😂
Önemli değil insanlık görmeni istedim 🤣

Yaşadığımız yerde pazartesi günleri yasak değil ki ben pazartesi bile bu hakkimi komşularıma saygısızlık olmasın diye kullanmiyordum. Baktım ki herkes hergun daireyi ahir gibi kullanıyor benim en ufak ya en ufak bir örnek veriyorum temizlik yaparken ses çıkardım diye kapıma kavgaya geliyordu bu arada öğlen 4den sonra süpürge bile açmam , çok TV'nin sesini yukseltmem. Ama bu kadın kavgaya geldikçe yapmadığım şeyleri kendi pisliklerini ört pas etmek için beni yapıyor olarak gosterdikce ben de inat uğruna pazartesi silkeliyordum, bu arada pislik atmıyorum. Mutfak balkonunu kullanmiyordum kendisi kullandığı halde bana izin vermiyor. Ve bu kadın bugün yine iftira attı sen mutfak balkonundan pislik atıyorsun arkandan da konuşuyorum dedi utanmadan çirkef kadın. Şimdi gel inadına mutfak balkonunu kullanma. Böyle böyle delirtiyorlar beni git gide seviyelerine düşüyorum. Ben anlayış gosterdikce komşum saniyorki ondan korkumdan yapmıyorum. Bı üst katında her Allah'ın günü pislik atar hem benim balkonuma atar hemde tartistigim bı alt komşumun balkonuna. Ama alt katımdaki benim üst katimdaki komşuya sesini asla çıkarmaz korkar . Şimdi soruyorum sana bu kadının hakkından nasıl gelirim ben. Taşınmam imkansız. Hiç bir şekilde bişey silkeme dersen . Kendileri her Allah'ın günü pislik atsın üstüne birde iftira atsınlar, binadaki diğer komşulara kendi attığı pislige sizi yapıyor diye hedef göstersin. Kendisi yaptığı halde , pazartesi uydugunuz kurala bile cirkeflik yapıp kapiniza kavgaya gelse, fayansim şişmiş sizin hatanız deyip gecenin bir vakti kapınıza kavgaya gelen bir komşunuz olsa.siz nasıl davranır Diniz soruyorum
Valla onlar yapıyorsa inadına ben de yaparım. Çirkefe çirkeflik, hakedene yaparım kimse kusura bakmasın. Ve oralı bile olmam kapıma çıktı, açmam olur biter.

Açıkcası bizim binada silkeleme günü falan olsa, yanlış bir olay ama olsa ben de hakkımı kullanırım. Bana da her gün lavaboya tezgaha sofra silkelemek zor geliyor onun yerine sofra sermeyip masayı el süpürgesiyle süpürüyorum ve siliyorum. Boyum 1.55. lavaboya uzun sofrayı silkeleyince sofra lavabodan dolayı ıslanıyor en nefret ettiğim olay. Yani silkeleme günü falan olsaydı hiç değilse o günlerde soframı komşulara haber vererek silkelerdim. Ha şart mı? Değil.
Ben suistimal etmem. Ama bu silkeleme gününü suistimal edip hergün silkeleyecek yapıda insanlar var. O yüzden hiç doğru bir uygulama değil. Zor da olsa süpürgeyle süpürsün herkes ya. Herşeyin bir çözümü var. İşte bu silkeleme günleri yüzünden böyle de kavga çıkıyor.
Ve konu sahibi komşunuz gerçekten çirkefmiş. Evet eşinizin sigara atması da doğru değil. Ama insan bazen şöyle düşünebiliyor. "Onlar hep yapıyorlar ben de bir sefer yapsam kıyamet kopmaz herhalde. Ben de yapayım bakalım ben yapınca ne tepki verecekler."
Eşiniz de böyle düşünüp sınamak için atmış olabilir. Ve en ortalık pisleten, kızmaya en son hakkı olan insanlar da hemen sizi suçlamış. Bu çirkeflikten başka birşey değil. Ben olsam taşınmaya ikna olana kadar eşimin beyninin etini yerdim. Allah yardımcınız olsun valla. :KK43:
Şuanda eşim cildirmis halde bugün kapılarına gitti ama yoktular evde. Eşimde madem iftira atıyorlar, anlayışlı davrandikca kavga çıkartıyorlar onlar nasıl davranıyorsa sende öyle davran, onlar pislik atıyorsa sen de at insanlık yaramıyor bunlara, mutfak balkonunu kullanıyorsa sende kullan. Sustukça sabrettikce hakaret etme kavga çıkarma haklarını kullanıyorlar madem bizde onların istediği gibi oluruz dedi sinirden. Aradan yarım saat geçti bilerek hayatım balkonda sigara icicekmisin diye sordum boşver aşkım yine kapıya gelmesinler dedi. Bende ayni şekilde onların seviyesine düşmek istemiyorum herşeyden önce Allah'tan korkarım ama inanın çileden çıkartıyorlar

Valla onlar yapıyorsa inadına ben de yaparım. Çirkefe çirkeflik, hakedene yaparım kimse kusura bakmasın. Ve oralı bile olmam kapıma çıktı, açmam olur biter.
Canm kimsem yok komsularimla güzel geçinmek istiyorum yapmadığım şeyler yüzünden iftiraya uğramak arkamdan konuşulmasını bilmek beni çok üzüyor. Eşimde aynı şekilde diyor madem iftira atıyorlar onların anlattığı gibi olalım dedik ama vicdanım el vermiyor. Yarın öbür gün bu kadın komşuları iyice doldurup benim üstüme bile salar. Nasıl başa cikicam inan bilmiyorum

Canm kimsem yok komsularimla güzel geçinmek istiyorum yapmadığım şeyler yüzünden iftiraya uğramak arkamdan konuşulmasını bilmek beni çok üzüyor. Eşimde aynı şekilde diyor madem iftira atıyorlar onların anlattığı gibi olalım dedik ama vicdanım el vermiyor. Yarın öbür gün bu kadın komşuları iyice doldurup benim üstüme bile salar. Nasıl başa cikicam inan bilmiyorum
Ne vicdanı ya. Onlar gibi pis, terbiyesiz, ahlaksız yobaz insanlarla niye iyi geçinip muhatap olayım ki? Apartmanda yolda görsem selam vermem tanımazdan gelirim. Evime almam kapıma koymam. Allah aşkına ne faydaları olacak anca yıpratırlar seni. Ben olsam taşınamıyorsam apartmanda kimsenin yüzüne bakmam konuşmam. Ki yaptım da bunu. Evlerimiz dip dibeydi balkondan bana meyve atsa tutardım. Gözümün içine bakardı benle tanışmak için ama balkona çıktığımda yüzüne bakıp selam bile vermedim. Çünkü çok dedikoducu olduğu hakkında uyarıldım ve evimi dikizliyordu sırf bunun için 2 yıl görmezden geldim. Apartmanda oturanları da asansörde binada falan gördüm baktım akranım değiller tipim değiller yobaz oldukları belli, muhatap olmadım gayet de hiçbir komşuyla iletişim kurmadan 2 yıl huzurluca yaşadım.
Yine olsa yine yaparım. İnsan seçmek lazım. Şimdi oturduğum binada farklıyım mesela. Karşımda benim yaşlarımda yeni evli bir kız var, baktım kibar kültürlü bir kız kahveye çağırınca gittim ve ben de davet ettim.
Apartmandaki neredeyse tüm komşular nezih, kültürlü hayvansever insanlar. Ben de adamına göre muamele yapıp sıcakkanlı yaklaşıyorum hakettikleri için.
Ama sizin komşularınız gibi olsalar kapımı çalsalar bile açmam bana ne.
Komşu komşunun külüne muhtaçmış derler yalan. Öyle komşuya muhtaç olacağıma öleceksem ölürüm, açsam aç kalırım. Bana altın tabakta yemek sunsa istemem.

Ne vicdanı ya. Onlar gibi pis, terbiyesiz, ahlaksız yobaz insanlarla niye iyi geçinip muhatap olayım ki? Apartmanda yolda görsem selam vermem tanımazdan gelirim. Evime almam kapıma koymam. Allah aşkına ne faydaları olacak anca yıpratırlar seni. Ben olsam taşınamıyorsam apartmanda kimsenin yüzüne bakmam konuşmam. Ki yaptım da bunu. Evlerimiz dip dibeydi balkondan bana meyve atsa tutardım. Gözümün içine bakardı benle tanışmak için ama balkona çıktığımda yüzüne bakıp selam bile vermedim. Çünkü çok dedikoducu olduğu hakkında uyarıldım ve evimi dikizliyordu sırf bunun için 2 yıl görmezden geldim. Apartmanda oturanları da asansörde binada falan gördüm baktım akranım değiller tipim değiller yobaz oldukları belli, muhatap olmadım gayet de hiçbir komşuyla iletişim kurmadan 2 yıl huzurluca yaşadım.
Yine olsa yine yaparım. İnsan seçmek lazım. Şimdi oturduğum binada farklıyım mesela. Karşımda benim yaşlarımda yeni evli bir kız var, baktım kibar kültürlü bir kız kahveye çağırınca gittim ve ben de davet ettim.
Apartmandaki neredeyse tüm komşular nezih, kültürlü hayvansever insanlar. Ben de adamına göre muamele yapıp sıcakkanlı yaklaşıyorum hakettikleri için.
Ama sizin komşularınız gibi olsalar kapımı çalsalar bile açmam bana ne.
Komşu komşunun külüne muhtaçmış derler yalan. Öyle komşuya muhtaç olacağıma öleceksem ölürüm, açsam aç kalırım. Bana altın tabakta yemek sunsa istemem.
Malesef canm benim başıma ne geliyorsa güler yuzumden insanlara guvenmemden geliyor, binaya ilk tasindigim günden beri herkesle iyi oluyum isterim bu süreçte herkeste benle iyi ama en ufak bi hatam olsa insanlar yüzüme gelip cirkeflik yapabilme hakkına sahip buluyorlar kendilerini. Keşke binada silkeleme denen bişey olmasa daha temiz daha insancıl olur. Ama şöyle düşün bir üst katın hergun tepemden aşağı pislik atsın bir alt katında her gün arabanın tepesine pislik atsın. Pazartesi de senin yasal hakkın silkeme günün. Bı sure sonra ya bunlar hergun yapıyor nasıl olsa o anlık en temizinden paspasiniizi silkelediniz ve anında alt katındaki bayan kapına kavgaya çıktı ? Bu sefer sizde onu uyarmazmisiniz madem ben hakkımı bile kullanamıyorum sende pazartesi kullanacaksın dediğin zaman iyice yuzsuzlesip üstüne komşulara kendi pisliğini sizi yapıyor olarak gösterse. Benim bile silkeme hakkında düşüncelerim degisiyor bazen diyorum madem iftiraya uğruyorum onun anlattığı gibi oluyum

Hanımlar 1saat önce eşimle bu tartistigim komşumun eşi konuştu adam eşinden dolayı özür diledi. Komsuyuz yüz yüze bakıyoruz, biz sizden çok memunuz binada en anlayışlı insanlarsaniz eşimin kusuruna bakmayın onunla da konuştum hatta kızdım tartışma istemiyorum demiş.

Malesef canm benim başıma ne geliyorsa güler yuzumden insanlara guvenmemden geliyor, binaya ilk tasindigim günden beri herkesle iyi oluyum isterim bu süreçte herkeste benle iyi ama en ufak bi hatam olsa insanlar yüzüme gelip cirkeflik yapabilme hakkına sahip buluyorlar kendilerini. Keşke binada silkeleme denen bişey olmasa daha temiz daha insancıl olur. Ama şöyle düşün bir üst katın hergun tepemden aşağı pislik atsın bir alt katında her gün arabanın tepesine pislik atsın. Pazartesi de senin yasal hakkın silkeme günün. Bı sure sonra ya bunlar hergun yapıyor nasıl olsa o anlık en temizinden paspasiniizi silkelediniz ve anında alt katındaki bayan kapına kavgaya çıktı ? Bu sefer sizde onu uyarmazmisiniz madem ben hakkımı bile kullanamıyorum sende pazartesi kullanacaksın dediğin zaman iyice yuzsuzlesip üstüne komşulara kendi pisliğini sizi yapıyor olarak gösterse. Benim bile silkeme hakkında düşüncelerim degisiyor bazen diyorum madem iftiraya uğruyorum onun anlattığı gibi oluyum
Onun anlattığı gibi ol zaten. Duyar kasmaya gerek yok hakediyorlarsa yaparım ben yanlış manlış, hakediyorsa bana ne. Ama kapına geldiklerinde de açma ki iyice kudursunlar. Çok tepen atarsa aç kapıyı bir güzel yol parçala bir cinnet herşeyi çözer. 🙈

Hanımlar 1saat önce eşimle bu tartistigim komşumun eşi konuştu adam eşinden dolayı özür diledi. Komsuyuz yüz yüze bakıyoruz, biz sizden çok memunuz binada en anlayışlı insanlarsaniz eşimin kusuruna bakmayın onunla da konuştum hatta kızdım tartışma istemiyorum demiş.

En azindan esi anlayisliymis.
Bundan sonra o kadinla muhattap dahi olmayin.
Selam vermeyin. Kapiya gelirse acmayin.
Acarsaniz ve birseyler ile ilgili sikayetci ise a öylemi tmm canim diyip kapiyi yuzune kapatin.
Gayet genis ve rahat olun.
Hatta evinizde tetikde degil rahat olun.
Ses icin uyariya gelirse sen yanlis duymussundur benden gelmedi diyin :KK66:

Baska komsular sana gelip x komsu bunu bunu dedi senin hakkinda derseler, o kadin ne yaptigini bilmiyor aldirmayin onun laflarina diyin :)

Dediklerimi yapin...
Cunki o cirkef komsunuz size psikolojik baski yapmis ve terör estirmis resmen size.
Neymis herkese seni anlatiyormus arkandan konusuyormus :KK70:
Hic baska bir komsudan birsey duydunuz mu acaba?
Duymadiysaniz inanmayin. Sizi kiskirtiyor. Belki anlatmiyordur. Sizin öyle olmanizi bekliyordur..sonra siz sinirden onu kotuleyip anlatirsaniz sizi cirkef gösterecek.
Ha anlatiyorsa yukarda yazdigim gibi cvp verin.

Kadin belki ordan cikmanizi ve herkesle kötü olmanizi istiyordur. Artik niyeti her ne ise...iyi niyetli degil...ama amaci vardir elbet.

Ama onun gibi olmayin..onu bekliyor zaten. Sakin olun, kendiniz olun ama ona karsi uyanik..tuzaga düsmeyin :)

Kendimi böyle bir duruma düşürdüğüm için kendimden utaniyorum şuanda. Karakter olarak dışardan guleryuzlu konuşmama dikkat eden bir insanım alt komsumda sürekli seni çok seviyorum bu binada komşuluk yapacağım tek insansın derdi bana. Neyse böyle demesinin sebebi de semt olarak zabitalarinda kağıt sözleşmesi gibi bişey var pazartesi günü binada silkeleme günü diğer günler yasak. Benim bu üst katimdaki bayan hergun biseyler silkeliyordu ben saygısızlık olmasın süpürgeler var diye pazartesi dahi aşağıya hiç bişey silkemedim. Bu arada alt katındaki bayanda hergun aşağıya pislik atar, bizim arabalarinin tepesinden pislik atar , komşu hattı dedim üst katıma da alt katima da sesimi cikarmadim. Size göre yalnıs gelebilir belki haklısınız da , madem herkes hergun biseyler silkeliyor bende pazartesi günü hakkimi kullanayım dedim alt katımdaki komşuyu uyardım haberi Olsun diye. Abla pazartesi belki biseyler silkeleyebilirim dedim ve paspasim vardı onu silkeledim. Kadın hemen kapıma çıktı benimle kavga edercesine bağırdı çağırdı. Bende konuştum abla bak ben saygısızlık olmasın diye mutfak balkonunu 3yildir kullanmıyorum ama sen alt katin boş diye arabalarimizin tepesinden hergun biseyler silkeliyosun ben bunun icin Bir defa bile kapına inmedim, ufak tefek şeyler için kapıma çıkma dedm. Ayrıca sende dikkat et madem aşağıya pisliğini aticaksin pazartesi günü en doğal hakkin onu kullan dedim.Tabi bu hergun aşağıya pisligini attı yine , her pazartesi balkonuna çamaşır seriyorr, bu arada dışarıya pislik düşse komşulara beni gosteriyormus bunlar yaptı ben yapmadım diye iftarici cirkef bir bayan. Gecen kadının fayansi şişmiş 15yillik bina derzler tutmuyor artık. Kadın yine kapıma kavga için çıktı sizin yüzünüzden şişti halledin bune böyle diye. Allah'tan kayinpederim vardı ben yılların fayanscisiyim benim oğlumun evi de böyle fayanslar eski olduğu icin dökülme yapıyor dedi. Bu konuda boyle kapandı. Ben bu insanlarla interneti ortak kullanıyordum. Gününde ödüyordum, onlarda da bı sıkıntı yoktu. Neyse daha fazla yüzyüze gelmeyim diye bu ayın İnternet ücretini ödedim bir dahaki aya cikicaz dedim. Parayı verdikten sonra şifreyi değiştirdiler. Bende bu sabah komşuya indim para için degil. Abla interneti bu ayda kullanmamız gerekiyor dedim o da cikmasaydiniz da zaten bu ücreti vermeniz gerekiyorda, bende 3 5kurusun hesabını yapmaya gelmedim kimsenin bana 1lirasi geçmesin benimde kimseye kul hakkına giremem dedim. Daha sonra benim eşim asla böyle bişey yapmazdı sigarayi içip dışarı atmış komşuda bunu takip etmiş, bu arada kendi eşi de hergun atıyor. Bunu bas bas komşuların Duyacağı şekilde binayı siz pisletiyorsunuzda, eşimin yaptığı doğru demiyorum. Kendisi istiyorki binayı istediğim gibi kullanayim, kimse bna karismasin. Bende bu insana saygı gösteriyim, en ufak bi hatamizi yakalayıp komşulara karşı beni doldurmak arkamdan konuşması. Neyse asıl konu bu kadın bana hakaret etti, abla bak binanın bir kuralı vardır hergun aşağıya pislik atamazsın alt katında biri oturmuyor ama bunu yapıyorsanda pazartesi yap, ufak tefek şeyler olabilir biz komsuyuz yeri gelir ben seni idare ederim yeri gelir sen, ama senin yapmış olduğun hatayi biz yapsak kapıma çıkıp kavga çıkartıyorsun dedm. Bana gerizakalilik yapma evin tek çocuğu olduğundan seni şımarık buyutmusler salak falan dedi. Aşırı sinirlendim elim ayağım titredi eşiyle komşular geldi kadın elini kaldıracak oldu benimde gözüm döndü orda saç baş girisecektim. Eşi en son su kadının parasını atta sussun deyince istemiyorum başımın gözümün sadakasi olsun 3 5 kuruş için kendimi dusurmeye gelmedim ben dedim. Daha sonra çocuklarından parayı göndermiş ama almadım. Eşimle de konuştum bu konuyu akşam büyük ihtimalle kavga cikicak. Eşime yalvariyorum resmen bu daireden çıkalım diye. Malesef girmek istemiyor ailesine yakın oturuyoruz bu mallede büyümüş imkansız bakıyor bu duruma. Ben şimdi bu komşularla yüz yüze gelmek istemiyorum , mahalle kadını gibi dedikodu cirkeflik, yobazlık, bir tane kültürlü insan yok. Bu arada kendimde git gide degisiyorum bu insanlar böyle davrandikca sinirlerime hakim olamiyorum.
Istediği kadar pazartesi camasr assın eger ki ogun silkeleyecek bişeyim varsa hiic cekinmem silkelerim ogun oyle bi günse sizin degil onun yaptgi yanlstr

Pazartesi günü halı vs. silkeleme günüymüş. Kendisi ara katta oturuyormuş, üst kattaki birşeyler silkelese birşey demiyormuş ama kendisi birşey silkelemiyormuş pazartesi bile. Aşağıdaki komşuyla arası bu yüzden de iyiymiş, interneti falan ortaklaşa kullanıyorlarmış. Aşağıdaki komşu hergün birşeyler silkelermiş bu arada altta ev yok diye. Bunların da arabası falan kirlenirmiş yine de bişey dememişler. En son pazartesi paspas silkelemek istemiş kendisi de alt komşuya da demiş ama yine de silkeledikten sonra komşu gelip bağırmış. Neyse aralarında gerginlik oluşmuş, bu ayın internet parasını da vermiş öbür ay çıkıcaz internet ortaklığından demiş. Komşu da parayı aldıktan sonra şifreyi değiştirmiş. Gidip demiş ki benim bu ay da kullanmam gerekiyor interneti, onlar da her halükârda vermen gerekiyor parasını gibisinden birşey demişler bu da eve dönmüş. Alt komşu başka başka sebepler bulup kavga meselesi çıkarıyomuş, alt komşunun eşi demiş ki şunun parasını at da sussun. Kavga büyümüş, eşine de anlatmış daha büyük kavga çıkabilirmiş. Çıkmak istiyormuş o evden ama eşinin büyüdüğü mahalle diye eşi çıkmak istemiyormuş evden.
Teşekkürler💐

En azindan esi anlayisliymis.
Bundan sonra o kadinla muhattap dahi olmayin.
Selam vermeyin. Kapiya gelirse acmayin.
Acarsaniz ve birseyler ile ilgili sikayetci ise a öylemi tmm canim diyip kapiyi yuzune kapatin.
Gayet genis ve rahat olun.
Hatta evinizde tetikde degil rahat olun.
Ses icin uyariya gelirse sen yanlis duymussundur benden gelmedi diyin :KK66:

Baska komsular sana gelip x komsu bunu bunu dedi senin hakkinda derseler, o kadin ne yaptigini bilmiyor aldirmayin onun laflarina diyin :)

Dediklerimi yapin...
Cunki o cirkef komsunuz size psikolojik baski yapmis ve terör estirmis resmen size.
Neymis herkese seni anlatiyormus arkandan konusuyormus :KK70:
Hic baska bir komsudan birsey duydunuz mu acaba?
Duymadiysaniz inanmayin. Sizi kiskirtiyor. Belki anlatmiyordur. Sizin öyle olmanizi bekliyordur..sonra siz sinirden onu kotuleyip anlatirsaniz sizi cirkef gösterecek.
Ha anlatiyorsa yukarda yazdigim gibi cvp verin.

Kadin belki ordan cikmanizi ve herkesle kötü olmanizi istiyordur. Artik niyeti her ne ise...iyi niyetli degil...ama amaci vardir elbet.

Ama onun gibi olmayin..onu bekliyor zaten. Sakin olun, kendiniz olun ama ona karsi uyanik..tuzaga düsmeyin :)
Evet canm çok güzel konuştun ama yapı olarak aniden parliyan herşeyi takan bir insanım. Keşke dediğiniz gibi yapabilsem. Eşim demişti 3yildir toplasan en fazla 2sefer dışarı sigara izmariti atmisimdir o da dikkatsizliğimden eşiniz binada benim adımı çıkarmış demiş eşi de valla ben hergun atıyorum bnim eşime aldırmayın siz eşiniz yine küs kalıyorsa konuşmasın tartışma da çıkmasın yani adam bile benim yasadiklarim karşısında şokta

Silkelenmeyin ya artık çok güçlğ süpürgeler var. Bırakın o pisliğinde boğulsun muhatap olup seviyesine düşmeyin.
Az önce üst kat komşu balkona silkelenmiş maydanozlar bana bakıyor. Kaç sefer uyardım dinlemiyor. Regl ağrısından ölüyorum çocuguma bakamayacak duruma geldim. Aklımda balkon temizliği var. Bırakın ne halt yerse yesin. Çirkefle uğraşılmaz.

Canm bu kavgalar ben pazartesi dahi silkelemedigimde kendi attığı pislikleri beni atıyor olarak gosteriyormus diğer komşulara. Sinirden pazartesi paspas silkeledim kadın kapıma kavgaya çıktı. Şuan pazartesi silkeliyorsam komşuma inadına. Malesef kendisi hergun yaparken buna bile dayanamıyor. Dua etsinki hergun tepesinden aşağı pislik atmıyorum onun seviyesine dusmurum. Bu arada kendisinin iki balkonu var benim gibi mutfak balkonunu altında kimse oturmuyor arabalar var ordan her Allah'ın günü silkeliyor, arka balkonun altında oturan var oraya attığı pisliği beni atıyor olarak gösteriyor kadına. Bende mutfak balkonunu kullanmiyordum ama bundan sonra kullanicam

Canm bende en üst katta oturuyorum ama kimsenin hakkına girip milletin balkonuna penceresine pislik atmak istemiyorum, bunu ben uyguluyorssam bı alt kattaki komsumundw uygulaması lazm.
Konunuzda üst katınızda da birilerinin oturduğundan bahsetmişsiniz. Nasıl en üst katta oturuyorsunuz?

Ya bu arada hangi şehirde/semtte oturuyorsunuz çok merak ettim. Silkeleme günü bile var. Resmen distopya.

X