Komsu Sesleri

Hanımefendi olağan ses olağan dışı ses ayrımını siz mi belirliyorsunuz sizin bakış açınız mı bunun belirleyicisi ? Komşumuzun Kuran okuma sesini ne gündüz ne akşam duymuyorum uyardığımdan beri. Demek ki uyarımdan sonra değiştirebildiği bir şey vardı ki sorunum ortadan kalktı.

Yorumunuzu alıntılayan kişinin nefreti, ezberi değil ilahi adalet bence Dümdüz düşünmeden söylediğiniz ya da yaptığınız herhangi bir şeyi şak diye önününüze çıkarır böyle hayat

Ben belirlemiyorum. Kaç yüzyıldır toplum içinde yaşama kurallari bir şekilde belirlenmiş zaten. Kanun koyucu bunun için var. Şikayet edin mesela birşey yapacaklar mi. Zabıta gelecek desibel ölçümü yapacak. Sizin takıntılı olduğunuz zaten belli. Size cevap yazmak da gereksiz..dua edin iyi bir komşuya denk gelmişsiniz..adam sizden belli saatler arasında müsaade istediği halde bile saçma tavrinizi surduruyorsunuz. Benim yazdıklarım gayet tutarlı..sizin gibi takıntılı insanlar işlerine geldigi gibi algılamaya devam ettiği için tutarsız gelebilir. Zaten laftan anlayan biri olsanız konunuza o kadar insan yazdı onu anlardiniz.

Sizde benle ilgili veya kuranla ilgili bir nefret var ki bu şekilde fırsat kollamissiniz.

Istediginiz kadar hakli olun ama su ustte alintiladigim kisim icin bir soru sormam lazim, yasadiginiz ulkenin cahil surusunun ne denli saldirgan olabilecegi hakkinda bir fikriniz var mi, merak ediyorum?

Istediginiz kadar hakli olun ama su ustte alintiladigim kisim icin bir soru sormam lazim, yasadiginiz ulkenin cahil surusunun ne denli saldirgan olabilecegi hakkinda bir fikriniz var mi, merak ediyorum?
Nasıl bir saldirganlik olabilir forum sitesinde. Lincse lincin her versiyonları her konuda yapılıyor zaten. İnsanlar nefret kusarken sorun yok. Ama nefretin nedenin altını çizerken mi sorun var. Herkes söylediğine dikkat etmeli. Yalnızca ben değil.

Siz takintilisiniz diye size kimse uymak zorunda değil.
sizin gibi takıntılı insanlar işlerine geldigi gibi algılamaya devam ettiği için tutarsız gelebilir. Zaten laftan anlayan biri olsanız konunuza o kadar insan yazdı onu anlardiniz.
Kişi kendinden bilir işi diye bir söz var tam olarak sizi anlatıyor. İki lafınızdan biri takıntılı Size cevap yazan kişiye karşı da hemen atağa geçip Kuran'a karşı olmakla suçladınız.Desibelmiş,yasal sınırmış tekrarlayıp tekrarlayıp duruyorsunuz. Kimin takıntılı gayet belli. İnsanlardan eleştiri alınca kendinizce yargılayıcı sıfatlar yükleyip kendinizi haklı çıkarmış olmuyorsunuz, tartışma seviyenizin ilkokul 3. sınıfta kaldığını gösteriyorsunuz

Dersine çalışma zamanı konu komşunun seslerine hassas olup sürekli kk da zaman geçirmek. Herkes üniversite okuyacak diye birşey yok. Meslek eğitimi alın. Başka kişilerin yazdıkları üzerinden geçen konunuzun acısını cikarmayin..zaten hırslı çalışan ogrenciler kütüphanede çalışıyor..ben de size iyi niyetle kütüphane önerdim. Gerçekten ders çalışmaya hevesli bir öğrenci olduğunuzu dusunerek. Gerek yokmuş.

Ben Diyetisyenlik ve Okul Öncesi Öğretmenliği olmak üzere iki Lisans bölümü bitirdim zaten. Çalışılan tek sınav üniversite sınavı değil

Ben Diyetisyenlik ve Okul Öncesi Öğretmenliği olmak üzere iki Lisans bölümü bitirdim zaten. Çalışılan tek sınav üniversite sınavı değil
Herkes atanmak zorunda da değil. Bu uslubunuzla biraz daha olgunlasin öyle çocuklara faydalı olursunuz.

Uslubunuzdan liseli sandım sizi. Hangi sınava çalışıyorsunuz bilmiyorum ama dediğim gibi ben kendi sınavıma yakın zamanda çalıştım ve sürekli kütüphaneye gittim. Evde çalışılacak 3 saate kütüphanedeki 1 saat daha verimli.

Komsumun makinesi tuvalette. Bizim tuvaletle yapisik. Havalandirmadan oturu cok ses oluyor. Bir de uzunlugu problem. Bozuk nemli birakiyor dedi. 4 saat 8 saate cikiyor. Hic durmadan calisiyor. Duvarlar kagit gibi. Kulak tikaci aldim hic kesmiyor. Evin butun odalarina geliyor. Komsum calismiyor. Ben calisiyorum. Bundan sonraki evimi mustakil dusunuyorum ama su an nasil olacak bilemiyorum. Evden sogudum. Mecbur binalarda yasiyoruz. Ev yok ki. Mustakiller pahali oldu artik.

Bunu anlamıyorum işte bozuk makineyi ısrarla çalıştırıp hem gürültü yap , komsuyu rahatsız et hem enerji israfı. Çağır usta yaptır makineni ya da çamaşırını as valla iyi sabretmişsiniz.

Çalıştığım süreçte gece 22 .00 den sonra sabah 9.00 dan önce makina çalıştırmadım . Şuan evdeyim o yüzden işimi gündüz yapıyorum. Yan daire komşum eve geç geliyor gece 23 den sonra çamaşır makinesini açıyor. Bir kaç kere işten gelirken gördüm söyleyecektim ama yorgunluğu yüzünden belliydi vazgeçtim. 2 cocuklu bir anne olduğu için idare ediyorum ama makina resmen evde yürüyor gibi . Arada benim duvara kafa atıyor resmen .

Bozuksa neden tamir etmiyor ki? Hadi tamir ettirmiyor calistirmasin? Annemizin karnindan kurutmayla çıkmadık ya.
Madem çalışmıyor gün içinde çalıştırsın. Kulak tikaci sesi nasil kesmez evin zilini zor duyuyorum doğru takmıyorsunuz sanırım

ruh hastası ya. başka bişey değil
8 saat kurutma makinesi mi olur?
bozuksa yaptırsın deli mi ne
gece vakti sabaha kadar kimseye o sesi dinletemez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…