gece gece mobilya çeken komşu çilesi

İşlerin inada binmesi herhalde en kötü şey 😅 ben inada bindirecek olursam üstte olan benim, öyle gürültü yaparım ki taşınmak zorunda kalırlar, kafayı yedirmesini iyi bilirim ama bu toplara girmeyi hiç istemiyorum doğal olarak 😂
Bu isin cozumu yok. Ust katimizda ev sahibiydi bizde ev sahibiydik. Guzelce konustum olmadi, cildirdim olmadi, ayni seyi yaptim olmadi, tavana telefon dayayip metallica actim olmadi. Kac defa gecenin bir vakti karakola gittik, birsey cikmaz diyorlar. Apartmandaki tüm katlar ve rahatsiz olan diger apartmanlar(izmirde yanyana 5 6 apartman oluyor, biliyorsunuzdur, ses diger apartmanlarada gidiyor, sikayet etmek icin bizim apartmana geliyorlardi) birlesirsek tahliye ettirebilecegimizi soylemislerdi. Siz yinede bir konusun, eger ciddiye almazsa ev sahibiniz görüşsün. Kiraci da olsaniz orasi sizin eviniz, barindiginiz yer, soz hakkiniz var hic cekinmeyin derim

İki evin de ev sahibi aynı kişiyse bence ev sahibine yazabilirsiniz bu yolu kendisi teklif etmiş başta. Belli bir saatten sonra ses yapan insana benim de hiç tahammülüm yok, eski komşumun gece 2 3 demeden kapısına dayanıp ziline abandığım çok oldu. Yaşıtım bir kızdı tabi ondan korkmadım, siz yapmayın.

Bu isin cozumu yok. Ust katimizda ev sahibiydi bizde ev sahibiydik. Guzelce konustum olmadi, cildirdim olmadi, ayni seyi yaptim olmadi, tavana telefon dayayip metallica actim olmadi. Kac defa gecenin bir vakti karakola gittik, birsey cikmaz diyorlar. Apartmandaki tüm katlar ve rahatsiz olan diger apartmanlar(izmirde yanyana 5 6 apartman oluyor, biliyorsunuzdur, ses diger apartmanlarada gidiyor, sikayet etmek icin bizim apartmana geliyorlardi) birlesirsek tahliye ettirebilecegimizi soylemislerdi. Siz yinede bir konusun, eger ciddiye almazsa ev sahibiniz görüşsün. Kiraci da olsaniz orasi sizin eviniz, barindiginiz yer, soz hakkiniz var hic cekinmeyin derim
anladım, peki şuna ne diyorsunuz; bunlar gece vakti bişey çektikleri vakit duvara vuruyorum ama ona rağmen (duvara vurma sesini duymama ihtimalleri yok) devam ediyorlar. kendini bilen insan komşusu duvara vurunca kesmez mi sizce? ya ben çok vurdumduymaz bir enerji aldım onlardan biraz bu sebeple kendileriyle konuşasım yok.

İki evin de ev sahibi aynı kişiyse bence ev sahibine yazabilirsiniz bu yolu kendisi teklif etmiş başta. Belli bir saatten sonra ses yapan insana benim de hiç tahammülüm yok, eski komşumun gece 2 3 demeden kapısına dayanıp ziline abandığım çok oldu. Yaşıtım bir kızdı tabi ondan korkmadım, siz yapmayın.
ya ben bu kapıya gitme olaylarından çekiniyorum, onların evde erkek var bizde yok çünkü. eski evimde alt katım madde bağımlısıydı, çok saçma sapan gürültüler yapardı. ben tabii bağımlı olduğunu öğrenmeden önce gecenin 3'ünde kapısına gidip uyarmıştım. tamam diyordu ama devam ediyordu. bir keresinde üst katımdaki 3 erkek komşuyu alıp gittim, kapıyı açmadı mesela o eski komşum. sonra madde kullandığını öğrendim ve asla kapısına gitmedim, apartmana girip çıkarken bile karşılaşmaktan çekindim bişey yapar diye. kadın tek yaşasa gece veya gündüz bi şekilde giderdim. insanlar gerçekten birbiri ile muhatap olmaya çekiniyor ve bu sadece bana olmuyor. geçen gece yan binada, merhabalaştığım komşumuzun alt katından son ses müzik geliyordu. balkona çıktım bakmak için. baktım bu komşu da epey rahatsız olmuş, konuştuk biraz. komşu önce kapısına gitmek istedi, eşi engel oldu. adam kendisi de gitmedi. sonra, yöneticiye söyleme kararı aldılar mesela. muhataplaşma olayına tek çekinen ben değilim maalesef. insan hayatı çok ucuz, anasının kafasını kesip balkondan aşağı atan manyaklar var bu ülkede, hepsiyle de iç içe yaşıyoruz.

ya ben bu kapıya gitme olaylarından çekiniyorum, onların evde erkek var bizde yok çünkü. eski evimde alt katım madde bağımlısıydı, çok saçma sapan gürültüler yapardı. ben tabii bağımlı olduğunu öğrenmeden önce gecenin 3'ünde kapısına gidip uyarmıştım. tamam diyordu ama devam ediyordu. bir keresinde üst katımdaki 3 erkek komşuyu alıp gittim, kapıyı açmadı mesela o eski komşum. sonra madde kullandığını öğrendim ve asla kapısına gitmedim, apartmana girip çıkarken bile karşılaşmaktan çekindim bişey yapar diye. kadın tek yaşasa gece veya gündüz bi şekilde giderdim. insanlar gerçekten birbiri ile muhatap olmaya çekiniyor ve bu sadece bana olmuyor. geçen gece yan binada, merhabalaştığım komşumuzun alt katından son ses müzik geliyordu. balkona çıktım bakmak için. baktım bu komşu da epey rahatsız olmuş, konuştuk biraz. komşu önce kapısına gitmek istedi, eşi engel oldu. adam kendisi de gitmedi. sonra, yöneticiye söyleme kararı aldılar mesela. muhataplaşma olayına tek çekinen ben değilim maalesef. insan hayatı çok ucuz, anasının kafasını kesip balkondan aşağı atan manyaklar var bu ülkede, hepsiyle de iç içe yaşıyoruz.
Yok yok çok haklısınız, ben de gittiğim zaman komşuma söylemiştim, kızım sen manyak mısın ne kullandığı belli değil demişti. Daha iki gün önce annemlerin evinden bağımlı bi kiracıyı çıkardık zar zor ki aile olarak kiracılığa başlamışlardı 2 senede ev randevu evine döndü. Ondan siz gidip muhattap olmayın ev sahibiniz ilgilensin. Biz de ev sahibiyiz bahsettiğim olayda, komşulara yok canum biz paramızı alıyoruz siz idare edin diyemeyiz sonuçta, herkes evinde huzurla yaşama hakkına sahip.

benim yatak odamla yan komşumun yatak odası birdir. Aramızda bir duvar ve asla ses yalıtım yok binada. Kardeşlerim yatak odamda giyinirken (5 dk) gülüp sohbet etmişler ve asla her zaman olan bir durum değil ilk kez yaşanıyor. saat 23:30 komşum bana mesaj atıyor yemin ederim kapısı yumruklayasım geldi. Bu bayan yeni evlendiğim zaman beni arayıp kocanla sesleriniz geliyor diyen bayan utancımdan yerin dibine girmiştim o an ona birşey diyemeyip sadece kusura bakmayın demiştim. Sonrasında bu bana tekrar mesaj attı başka bir akşam eşimle iki dk uyumadan yatak muhabbeti yapmıştık ya bunlar olağan şeyler değil mi??? Bana attığı mesaj erken kalkıyorum uyuyamıyorum bende ona en sonunda senin yüzünden yatak odamı değiştireceğim eşimle iki çift lafta mı edemeyeceğim deyip tersledim cevap vermesini bekledim yazmadı yazsaydı konu çöl farklı yerlere gidecekti. Ve Şuan bunları yazarken bile deli oluyorum. Bir insan bu kadar mı uyuz olur ya
ben olsam inadına yatakodasında gülüşür müzik açarım. oldu hanfendi uyuyup uyancagımız saatin listesinide verde ona göre yatakodasına giriş çıkış yapalım. rahatsız oluyosa oda değiştirsin sonucta norma konusmadan rahatsız oluyo napalım ağzımızımı kapatalım asıl o mesajla sürekli taciz ettigi için o uyuz suçlu :)))

Bir önceki alt komşum da böyleydi, bir defa uyardık hiç umurlarında olmadı. Ben de çocukları salıyordum ortaya, sakin sakin oturuyorlarsa kaldırıp oyun diye koşturuyordum evin içinde. Sonra o dayanamadı çıktı yukarı.

Kusura bakmayın ben sizi uyarmıştım, kendi gürültünüzün sorun olmayacağını düşündüğünüz için bizimkini de sorun etmezsiniz sandım. Karşılıklı dikkat edelim o halde dedim. Yine değişmediler ben de değişmedim sürdü gitti.

Şimdi yeni komşum var aramız da iyi, çocuklar gürültü yapınca sesim yükesliyor çoğu zaman. Öyle olunca hemen mesaj atar. Senin sesin çocuklardan çok çıkıyor, bir sus da çocuklar da ben de huzur bulalım der. Böyle insanın rahatına azami derecede dikkat ediyorum doğal olarak.

Önemli olan insan evladı olmak. Değillerse nereye söyleseniz boş çaba. Siz de onları huzursuz edin.

ben bu durumdan o kadar dertliyim ki evi yakasım var. sözde aile apartmanı. eşimin kardeşi ile birlite aynı binadayız. küsüz. ve *lti kişisi sırf olay çıakrtmak için üst katımız boş çatı. sabah 10 11 aksam 8 9 saat farketmeksizin veletlerini çıkartıp ahır gibi koşturtuyo eline alet verip yere vurdurtuyo. defalarca uyarmamıza ragmen tek karşilik idare edin cocuk bunlar. ki küslük olayıda aynı şekilde çatı gürültüsünden çıkmıştı ama beyin olmadıgı için hala devam ediyolar anlamasını beklemek bizim sucumuz. çatıda olmadıkları süreçtede alt katta aynı şekilde ahır gibi kullandıkları için sürekli bi tepişme bağrışma sesleri yüzünden kendi evimizde huzurumuz yok. dilimizde tüy bitti ne kendileri anlıyo nede anne duruma müdahale ediyo. torun sevdasına kiracı gibi sinir ola ola oturuyoruz. karaktersiz insana laf anlatamazsın hatta coguda söyledikten sonra inadına devam eder

Hödük dolu etraf,içinde olacak insanın.Soylesen kendilerince haklı bir sebepler bulmaya çalışırlar emin ol.Ben çocuk ağlasa hemen alıp salona geçiyorum ki alt üst uyanmasin, rahatsız etmeye hakkımız yok diye.

Ya zaten ben bu tip konularda diğer komşuları asla anlamıyorum, sağır mı bu insanlar, bu gürültülere nasıl katlanıyorlar? Neden herkes bu kadar sessiz acaba? Benim örnekte de mesela alt kata daha fazla ses gittiğine eminim hatta yan tarafı da duyuyor belki ama kimse ses çıkarmıyor, hayret.
Evet üst katın sesi alta çok geliyor bende çocuk yok ama illaki ses alta gidiyordur alt katımda 2 çocuklu onların gürültüsü bana pek gelmez

çocuğu okula gidenler de şikayetçi akşam çocuk ders yapacak bi anda dikkat dağılıyo. Hop yöneticiden uyarı mesajı
3 gün sonra yine aynı 😒
Diğer katlarda oturanların da benzer farklı şikayetleri var

anladım, peki şuna ne diyorsunuz; bunlar gece vakti bişey çektikleri vakit duvara vuruyorum ama ona rağmen (duvara vurma sesini duymama ihtimalleri yok) devam ediyorlar. kendini bilen insan komşusu duvara vurunca kesmez mi sizce? ya ben çok vurdumduymaz bir enerji aldım onlardan biraz bu sebeple kendileriyle konuşasım yok.
Kendileri gürültüye alışık olup, acayip acayip isler yaptiklari için sizinde esyalarla ilgilendiginizi bu sirada duvara vurdugunuzu düşünüyor olabilirler. Birde ust kata gurultu gitmez, baskasina tepki gosteriyorsunuz diye ustlerine alinmiyor olabilirler.

Yok yok çok haklısınız, ben de gittiğim zaman komşuma söylemiştim, kızım sen manyak mısın ne kullandığı belli değil demişti. Daha iki gün önce annemlerin evinden bağımlı bi kiracıyı çıkardık zar zor ki aile olarak kiracılığa başlamışlardı 2 senede ev randevu evine döndü. Ondan siz gidip muhattap olmayın ev sahibiniz ilgilensin. Biz de ev sahibiyiz bahsettiğim olayda, komşulara yok canum biz paramızı alıyoruz siz idare edin diyemeyiz sonuçta, herkes evinde huzurla yaşama hakkına sahip.
gönlümden muhatap olmak geçmiyor zaten. kimin ne çıkacağı hiç belli değil :KK43:

ben olsam inadına yatakodasında gülüşür müzik açarım. oldu hanfendi uyuyup uyancagımız saatin listesinide verde ona göre yatakodasına giriş çıkış yapalım. rahatsız oluyosa oda değiştirsin sonucta norma konusmadan rahatsız oluyo napalım ağzımızımı kapatalım asıl o mesajla sürekli taciz ettigi için o uyuz suçlu :)))
bize yaptılar onu :KK70:
şu an yeni taşınan kiracıların yerinde 1 ay öncesine kadar ev sahibimin ailesi oturuyordu, yaşlı bir çift. çıt sesine bile kapıya gelirlerdi, polis çağırmakla tehdit ederlerdi. takıntılı olduklarını anladım, yaşlı ve ev sahibi olmaları sebebiyle hep alttan aldım, dikkat ettim. akşam 10'da salonda ana kız normal sesle sohbet ediyoruz, duvara vururdu mesela. konuşma sesi için bişey demek özel hayata müdahale oluyor ve bu binanın suçu. ama gece gece ses yapacak şeyler çalıştırmak, eşya çekmek atıyorum yüksek sesli müzik, tv falan bunlar ciddi gürültü. zaten konuşma seslerinden kurtulmak için başka odaya geçtim bazen orada uyuyorum. ama eşya sesi her yere geliyor. şimdi ev sahibimin ailesi, alt kata bunlar taşınınca onların yanındaki daireye geçti. onlara da ses gidiyordur diye düşünüyorum ki sahiden çok takıntılı insanlar, akşam 10'da uyuyorlar.

selam hanımlar, şu an en sevmediğim şeyi yapıyorum ve gecenin bu saatinde konu açıyorum. sabahı beklemek istemedim çünkü sağolsun alt komşumuz uykumu 2 saat önce çok güzel kaçırdı.

kiracıyız, oturduğumuz apartman çok sessiz sakin. 2 senedir bu evdeyiz, komşulardan yana en ufak sorun yaşamadık. bu ayın başlarında alt katımıza birileri taşındı. binanın duvarları, ses aktarımı o kadar kötü ki her ses duyuluyor. bu zaten bir dezavantaj. şimdiye dek alt üst komşular erken uyuduğu için gece rahattık. bu alta yeni taşınanlar gece geç saatlere kadar oturuyorlar ve biraz dan dun tipler. şöyle büyük bir sorunum var, bunlar gece gündüz demeden eşya çekiyorlar :KK70: ilk zamanlar hadi temizlik, eşya yerleştirme falan dedim düzelir dedim sorun etmemeye çalıştım ama bu durum maşallah gece saat farketmeksizin devam ediyor. gece masa, sandalye çekiyorlar sanırım. bir iki kere duvara vurdum ama anlamadılar. yani duvara vurmak ne kadar doğru bir hareket bilemiyorum ama uykumdan uyandığım için sinirlenmiştim. gece geç saatlere kadar konuşma ve gülüşme sesleri de sinir bozucu olsa da eşya çekme sesine aşırı uyuz oldum ben. tamam kimseyi evinde susturacak halimiz yok, konuşma gülme diyemez kimse ama eşya çekmek nedir hanımlar ya? parkelerde öyle bir ses yapıyor ki bu durum anlatamam yani. genelde 2 civarı sesleri kesilir, ışıkları sönerdi, bu gece bu saat oldu hala ses var. misafir var sanırım, bilemiyorum.

şimdi ben bu konuyla ilgili ev sahibimize mesaj atmayı düşünüyorum. ama bu doğru bir karar mı bilemiyorum. uygun bir dille durumu anlatıp ikaz etmesini rica edeceğim. daha önce bizimle alakalı bir konuda bize ikaz mesajı atmıştı çünkü. (ikaz sebebi sakar bir aile bireyimin gece telefonu yere düşürmesiydi, alt katta başkaları vardı bu olay geçen seneydi) sizin de bi sıkıntınız olursa bana söyleyin demişti. şöyle bir sorunum var ki ben bu konularda çok çekiniyorum. çok mecbur kalmadıkça kimseyi uyarmayan, şikayet etmeyen biriyim. ama gecenin ikisinde mobilya çekme sesinin de anlayış gösterilecek, susulacak bir yanı yok, haksız mıyım? çalışan ve erken kalkan biri olmama rağmen ben de gece geç yatan biriyim, buna rağmen rahatsızım.

tabii ev sahibini boşver direkt komşuya söyle diyebilirsiniz. aslında olması gereken o, nezaket çerçevesinde. ama muhatap olasım yok hiç, 2 sebebi var:
1 - ben de kiracıyım, beni ne kadar ciddiye alırlar? bilmiyorum.
2 - ilk taşındıkları hafta apartmanda karşılaştım. ben komşularıyla her zaman selamlaşan biriyim. ben de yeni taşındığımda gördüğüm herkese merhaba, nasılsınız demiş biriyim. neyse ben bunları 3 kişi olarak gördüm, 2 erkek 1 kadın. kadın zaten görmezden geldi, başını çevirdi. erkekler de bön bön yüzüme baktı. bu hareketler üzerine ben de selam vermeyip direkt yanlarından geçtim. çok negatif bir elektrik aldım o an. kaba insanlar olduklarını düşündüm. bu ilk intiba nedeniyle kendileriyle konuşmak yerine direkt ev sahibimize söylemek daha cazip geldi.

siz ne diyorsunuz? siz olsanız ne yaparsınız? sizce haksız mıyım? genelde milletin onayına ihtiyaç duyan biri değilim ama böyle konularda nedense ihtiyaç duyuyorum. canım öyle sıkkın ve öyle hoşlanmıyorum ki bu tarz şeylerden, genelde 2'de susuyorlar bu gecelik böyle oldu diyerek kendimi avutuyorum. değişik bi kafadayım. içimi de dökmüş oldum, okuyan herkese teşekkürler.
Gerçekten rahatsız edici bir durum, bu tarz ses yalıtımı olmayan binalardan hiç hiç hoşlanmıyorum daha önce benim başıma da geldi 2 kez bu sebeple taşındık :KK43:
Sizin yerinizde olsam komşuya bir kek,börek bir şey yaparım tabağım elimde giderim, hem şikayetimi nazikçe dile getiririm rahatsız oluyoruz derim. Hem de hediyeyle gittiğim için olası kabalık-çatışmayı engellemiş olurum.
İnsallah çözersiniz.

Bir önceki alt komşum da böyleydi, bir defa uyardık hiç umurlarında olmadı. Ben de çocukları salıyordum ortaya, sakin sakin oturuyorlarsa kaldırıp oyun diye koşturuyordum evin içinde. Sonra o dayanamadı çıktı yukarı.

Kusura bakmayın ben sizi uyarmıştım, kendi gürültünüzün sorun olmayacağını düşündüğünüz için bizimkini de sorun etmezsiniz sandım. Karşılıklı dikkat edelim o halde dedim. Yine değişmediler ben de değişmedim sürdü gitti.

Şimdi yeni komşum var aramız da iyi, çocuklar gürültü yapınca sesim yükesliyor çoğu zaman. Öyle olunca hemen mesaj atar. Senin sesin çocuklardan çok çıkıyor, bir sus da çocuklar da ben de huzur bulalım der. Böyle insanın rahatına azami derecede dikkat ediyorum doğal olarak.

Önemli olan insan evladı olmak. Değillerse nereye söyleseniz boş çaba. Siz de onları huzursuz edin.
yani bilmiyorum insan gece 2'de eşya çekince ses çıkacağını düşünür, düşünmüyorsa geri zekalı falandır benim gözümde. paldır küldür tipler ya, aksi gibi bu apartmanda onlar tarzında insanlar yok herkes sessiz sakin. geçen gece kavga seslerine uyandım, kapılar falan çarpıldı. geldiklerinden beri gece uykum haram. ve o ilk karşılaştığımızda insan olmak yerine kafasını çevirip görmezden geldi ya, tiksindim o an orada. bu kadar yabanilik fazla. o davranışa da çok kuruldum. tam aklımdan "bunlar yeni kiracı herhalde, dur bi selam vereyim" demek geçti, ağzımı açmak üzereydim ki bu hareketi gördüm, bişey demedim.

Hödük dolu etraf,içinde olacak insanın.Soylesen kendilerince haklı bir sebepler bulmaya çalışırlar emin ol.Ben çocuk ağlasa hemen alıp salona geçiyorum ki alt üst uyanmasin, rahatsız etmeye hakkımız yok diye.
kesinlikle insanın içinden gelmeli. geldiği zaman düşünüyor zaten kimsenin bişey demesine gerek kalmıyor. çok fena kuruldum.

Evet üst katın sesi alta çok geliyor bende çocuk yok ama illaki ses alta gidiyordur alt katımda 2 çocuklu onların gürültüsü bana pek gelmez

çocuğu okula gidenler de şikayetçi akşam çocuk ders yapacak bi anda dikkat dağılıyo. Hop yöneticiden uyarı mesajı
3 gün sonra yine aynı 😒
Diğer katlarda oturanların da benzer farklı şikayetleri var
üst katın sesi alta daha çok geliyor ama alttan da üste bi ses transferi oluyor. bina da öyle iğrenç ki sorma gitsin.

Gerçekten rahatsız edici bir durum, bu tarz ses yalıtımı olmayan binalardan hiç hiç hoşlanmıyorum daha önce benim başıma da geldi 2 kez bu sebeple taşındık :KK43:
Sizin yerinizde olsam komşuya bir kek,börek bir şey yaparım tabağım elimde giderim, hem şikayetimi nazikçe dile getiririm rahatsız oluyoruz derim. Hem de hediyeyle gittiğim için olası kabalık-çatışmayı engellemiş olurum.
İnsallah çözersiniz.
kek ve böreği kendime bile yapmıyorum :KK70:
bilmiyorum ya, ev sahibine söylemek de istemiyorum, muhatap olmak da istemiyorum. kendi kendime sinir oluyorum yani.

X