Koltukta zıplama dedim suç oldu ve sonuç berbat bi gün

Veletlere bak ya. Ben çocukken misafirlikte nefes alamazdım camlar buğulanır diye. Çikolatalı sütlerine passiflorayı daya, mamana gibi dolaşsınlar etrafta

Evet çocuklar yapabilir ama kaygısızca oturan annelere tahammülüm yok.
Mesela iki komşum var sevdiğim birinin çocuğu çok yaramaz ama annesi yeterince ilgilenmezdi diğeri de çocuğu çok yaramaz olmadığı halde sürekli kontrol eder.
Yani karakter yapı meselesi
Aynen oyle.... cocuklarda skliyolar hakli olarak.. oyle kisilerle cok gorusmeyeceksiniz o zaman. Valla cocuklu misafiri cocuklu ev goturur genelde:))

Yedigi seyler bulasici seyler degil en fazla kirinti onu da sehpada yiyor zaten evi bu kadar kiymetli olanlar çocuklu kişileri davet etmesin lütfen boşuna anneleri geriliyor
Evin kiymeti olayi degilki bu.. bak cocuklar dondurma yese tabak alin derim altina.. ayni sekilde birseyler yeseler gebelde sofra bezi sererim.. ya bi tabak ya sofra bezi sart bencede : ( evim kiymetlide degildir, sonucta yiyecek olan cocuklarim. Amacim onlara o sekilde ogretmek. Kirinti dokulmeden temiz yemeyi ogretmek..

Aklıma eski günler geldi.Annemin is arkadaşları güne gelirdi çocuklarıyla yerlerine bir otururlardı çocuklar evi başımızada yıksa sesleri çıkmazdı.Onun için nefret ederdim bu sorumsuz tavırlarindan.
Misafirlikte çocuğumun peşinde olan annelerdenim.Herkes benim çocuğumun yaptıklarına göz yummak zorunda değil diye düşünürüm..Çocuktur yapar ama anne önlemini almak zorunda..Bence haklısınız görümceniz gereksiz alınganlık yapmış

Ben zaten gereğinden fazla pimpirikli bir insanımdır ondan çok ben dikkat ederim bana bile böyle müdehale ediyorsa gitmem evine zaten de çağırmıyor kıymetli evi batacak diye çocuğu olsun görürüm ben onu sofra beziyle mi geziyor ıslak mendille mi

İyi pazarlar hanımlar

Mesele şu;eşimin akrabaları bize oturmaya geldiler çoluk çocuk derken 20 kişiye yakın düşünün.
Görümcemin çocuğu koltukta zıplamaya tepesine falan çıkmaya başladı.annesi söyledi dinlemedi aradan birkaç dk geçti ben dedim ama derken asla kızarak değil.
Canım koltukta zıplanmaz güzelce otur dedim.
Ki gelecek çocuklar için rahatça oynamaları için bi odamı ayarladım.

Neyse aradan bi beş on dk geçti bu sefer şeker diye ağlamaya başladı o istediği şekerden de yok.görşmcem sinirlendi.hırpladı çocuğu.
Bizde dedik ya onun için kızışmaz edilmez çocuk bu diye.ve asıl bomba geldi :kızgın:

Normalde ben kızmam bu kadar ama beni sinirlendirdiler ondan dedi(burda bana ve diğer yengesine dedi çocuğuna zıplama dedik diye).orda ev sahibi olarak bende olsun çocuk bu dedim bana dönüp yüksek sesle nerdeyse bağırarak (güya şaka vari) hele sen hiç konuşma ev sahibi olarak demesin mi!
Ben şok ben iptalo_O
Moral sıfıra indi yani.çok bozuldum ama ev sahibiyim evimin üstünde birşey demek istemedim.
Ya hu arkadaş kimse çocuğuna kızmadı ki kızmaya hakkı da yok sen kimden neyin sinirini çıkarıyorsun.
Yaptığının hoş olmadığını msj atayım diyeyim dedim vazgeçtim çünkü kabul etmez biliyorum.
Hayatta birşey diyemezsin çocuğu ile ilgili kabul etmez.rahat biraz da evimde eline yiyecek veriyor gezerek yiyor.
Ben hemen örtü getiriyorum otursun diye elleme bırak öyle yesin,onu alır elleme birşey yapmaz yok zarar vermez yok bilmem ne:işsiz:

Yani insanı insanlardan soğutuyorlar.
Artık mümkün olduğu kadar konuşmak gelmiyor içimden çünkü sağlıklı iletişim kurmak mümkün değil ailesi ile.

-Nişanlı iken eşimin yüzüne bakmıyorum diye
(Ki ailemin yanında utanırım) altında birşey aradılar
-yok sevmiyor seni istekli değil demeler
-yok ablacım dememişim demeler
-eşimin adı ile (onun haberi yok)kuaför parası istemeler:olamaz:
-arayıp sormamaları saymıyorum bile

Off off neler neler
Anlatsam yuh bu kadar da olmaz dersiniz bazı şeylere

Ne diyeyim sabır sabır
Gorumce kör kepçe işte koy araya mesafeni görüşme olsun bitsin daha gider senin eşine anlatır bu gorumcek genelde mikser olurlar sen haklısın elinde yiyecekle çocuğun gezinmesi normalse misafrlige gitmesin en sevmediğim şey gelen misafirin çocuğuna sofra bezi koyarım burda yesin annesi derim yani bugüne kadar alınan olmadi:halay:

İyi pazarlar hanımlar

Mesele şu;eşimin akrabaları bize oturmaya geldiler çoluk çocuk derken 20 kişiye yakın düşünün.
Görümcemin çocuğu koltukta zıplamaya tepesine falan çıkmaya başladı.annesi söyledi dinlemedi aradan birkaç dk geçti ben dedim ama derken asla kızarak değil.

Neyse aradan bi beş on dk geçti bu sefer şeker diye ağlamaya başladı o istediği şekerden de yok.görşmcem sinirlendi.hırpladı çocuğu.
Bizde dedik ya onun için kızışmaz edilmez çocuk bu diye.ve asıl bomba geldi :kızgın:

Normalde ben kızmam bu kadar ama beni sinirlendirdiler ondan dedi(burda bana ve diğer yengesine dedi çocuğuna zıplama dedik diye).orda ev sahibi olarak bende olsun çocuk bu dedim bana dönüp yüksek sesle nerdeyse bağırarak (güya şaka vari) hele sen hiç konuşma ev sahibi olarak demesin mi!
Ben şok ben iptalo_O
Moral sıfıra indi yani.çok bozuldum ama ev sahibiyim evimin üstünde birşey demek istemedim.
Ya hu arkadaş kimse çocuğuna kızmadı ki kızmaya hakkı da yok sen kimden neyin sinirini çıkarıyorsun.
Yaptığının hoş olmadığını msj atayım diyeyim dedim vazgeçtim çünkü kabul etmez biliyorum.
Hayatta birşey diyemezsin çocuğu ile ilgili kabul etmez.rahat biraz da evimde eline yiyecek veriyor gezerek yiyor.
Ben hemen örtü getiriyorum otursun diye elleme bırak öyle yesin,onu alır elleme birşey yapmaz yok zarar vermez yok bilmem ne:işsiz:

Artık mümkün olduğu kadar konuşmak gelmiyor içimden çünkü sağlıklı iletişim kurmak mümkün değil ailesi ile.

Off off neler neler

Ne diyeyim sabır sabır
Banada koca bi sabır Allah bi görümcelere de eşlerimizin ailelerine de akıl versin çok değil birazcık ya bende dün bi kez daha şoku yaşadım ağladım ağladım sinirlerim hala bozuk elim ayağım boşaldı ama hala sürat yapan o anlamadım birsey

Ben zaten gereğinden fazla pimpirikli bir insanımdır ondan çok ben dikkat ederim bana bile böyle müdehale ediyorsa gitmem evine zaten de çağırmıyor kıymetli evi batacak diye çocuğu olsun görürüm ben onu sofra beziyle mi geziyor ıslak mendille mi

Tabi sizin çocuğunuz için evi batsın ne olacak. Bence de kimseye gitmeyin. Çocuğunuzun rahatca yiyebilmesi için altına serilen örtüyü bile hakaret olarak algılıyorsunuz.

Evinde adam gibi cocuk yetistirmezse insanlarda kizar ben mecbur degilim herkesin cocugunu kanepelerimde ziplatmaya kizarsa kizsin bosversene

İyi pazarlar hanımlar

Ben şok ben iptalo_O

Off off neler neler

Ne diyeyim sabır sabır
Vallahi birileri alınıp gücenecek diye susmayın herkes de çocuğuna sahip çıksın bi zahmet bu çocuğa laf söylenince delirenleri de anlamıyorum laf gelmesini istemiyorsan sahip çık çocuğuna bisey söyle ki başkası söylemesin aynısından bende de vardı kızı evimde saygısızlık yaptı kavga ettik defolup gittiler 7 aydır da konuşmuyorum onlar çocuksa siz güya büyüksünüz çocuklarınızı adam gibi yetiştirin tabi önce kendinizi yetiştirin çocuklarımız size bakarak yetişecek zaten

ben başkasının evinde elinde yiyecek ile gezinen çocuğa değil ama anneye sinir oluyorum
sen mi temizliyorsun o evi belki bel ağrım var, belki zor yetişiyorum
senden sonra da misafirim gelecek belki
uyuz oluyorum öyle annelere görgüsüzler

arkadaşımın evine gelince görümcesi böyle çok rahattır kendi evinde mutfak dışına çıksın anında döver böylelerine özellikle uyuz oluyorum
ama kendi evinde de rahat olan anneler var öylelerine birşey diyemem çünkü zaten kadın bunu normal görüyor ama kendi evinde yaptırmayıp başkasına yük olana sinir oluyorum

Doğruyu söyledim diye mi?? Yine söylüyorum o zaman kırıntılarınızı toplamak istemiyor diye kimseye darılamazsınız 100 kişiye de sorsanız aynısını söyler bunun için de gitmezseniz gitmeyin küserseniz küsün
Gitmiyorum zaten artik benim için sıkıntı değil tek kapım orası değil

Darilma gucenme olmasin diye bisey denmiyor belki ilk basta sonuçta aile arasinda olan konular ama gozune batiyor bisure sonra.dayanamayip uyarma ihtiyaci hissediyorsun.nekadar tatli dille uyarsan da o cocugun annesinin bakisi degisiyor iste bu bir gercek..arkadasin olsa istedigin kadar elestirirsin.Evet çocuk bu doker saçar bilmez belki ama kendi evinde degilsin biraz daha dikkat gostermeli anneler babalar.bazilari dikkat ediyor gercekten ama bazilari sanki çocuğunun misafir olarak gittigi evi dagitip batirmasindan keyif aliyor gülüyor. Ayip olan cocuklarin yaptığı degil ebeveynin rahatligi,sizin uyariniz gayet yerinde.Ama iste bazilari boncuk buluyor ya bazen :)))))) laf edilmez oylesinin evladina aman diyim.

Son düzenleme:
X