Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Sanada çok geçmiş olsun canım inşl hersey yolunda gider ve seninde bebeklerin olur.Ben biraz olayın şokundayım daha doğum ertesi bu çıkınca anlam veremedim ve çok yabancısıyım.Bir tarafım birşey olmaz boşver diyor sonra içimi korku kaplıyor.Şu konizasyon hayırlısıyla bir geçsin sonrası için araştıracağım.Bu yıl Türkiye planımız yok ama hiç belli olmaz sırf dr için gidebilirimde.Komple rahmi aldırmak gibi fikir geçiyor aklımdan .Daha sonra bunu araştıracağım sanırım.
Biz risk altındayız ve her kadın gibi bizim şansımız bunu bildiğimiz için duzenli kontrol yapicaz ama öteki kadınlar sımir ne bilmiyor onlarin kanser olma riski bence bizimkinden daha fazla biz olmadan öğreniriz inşallah canim o yüzden korkma bagisik liga yüklen bence ve ne olursa olsun düzenli konturol yap

Çok teşekkürler canım, eski mesajları okudum biraz senin yazdıklarınıda gördüm.Sanada çok geçmiş olsun son durumun nedir şuan?
Canım bende mayıs ayında makatta siğil farkettim hemen dr a gittim hpv dedi yakmamiz gerek dedi. Şok oldum.. Hiç smear vermeden direk ankaraya gittim iyi bi dr bulup kolposkopi ve biyopsi yaptı.. sonuçlarım temiz çıktı çok şükür.. ahcc kullandım o sigiller kendiliğinden düştü.. bu hafta kontrole gidicem ins yine temiz çıkar

Lutfen banada fikir verebilirmisiniz bu konuda hicbir bilgim yok..gercek neyse onu durmak istiyorum 3 gundur alt ust oldum..
20 gun onceki smear sonucum atipik glanduler hucre goruldu yaziyordu...2 sene onceki hpv testim negatifti(saglik ocaginda oylesine yaptirmistim smearle beraber temiz cikmisti ikiside) simdi fakultedeki doktorum tekrar smear ve hpv aldi benden sonuclari bekliyorum 1 haftaya cikicak since nedir bu terim...
lutfen bilgisi olan yazabilirmi beni neler bekliyor
Bende hala sonucumu bekliyorum insallah hayirli haberler alirim...Ama yapilan tahlilime gore doktorum kolposkopi yada ECC endoservikal kuretaj dedi

Kızlar rahim ağzı kanseri onlenebilen tek kanser türüdür.. dr um bu hastalığın on yıl için de tamamen biteceğini söylüyor aşısı var çünkü ve herkese vurulacak.. düzenli kontrol ile allahin izniyle bizlere hiç bişey olmayacak.. sadece kontrollerimizi aksatmayalım elimizden geleni yapalım

Kızlar rahim ağzı kanseri onlenebilen tek kanser türüdür.. dr um bu hastalığın on yıl için de tamamen biteceğini söylüyor aşısı var çünkü ve herkese vurulacak.. düzenli kontrol ile allahin izniyle bizlere hiç bişey olmayacak.. sadece kontrollerimizi aksatmayalım elimizden geleni yapalım
Doktorlar bu konuda ikiye ayrılmış hpv kapan aşı olamaz diyor bazı doktorlarda olabilir diyor bunu bi araştıralım bence arkadaşlar herkes kendi doktoruna sorsa burda birbirimize yardımcı olup bilinclensek işimiz daha kolay olur bence

Doktorlar bu konuda ikiye ayrılmış hpv kapan aşı olamaz diyor bazı doktorlarda olabilir diyor bunu bi araştıralım bence arkadaşlar herkes kendi doktoruna sorsa burda birbirimize yardımcı olup bilinclensek işimiz daha kolay olur bence
Canım benim doktorum smear temiz gelince yani orası temizlenince ol dedi

Rahim ağzı kanserinin aşısı yok ki hpv 16,18 6,11 in aşısı var . Rahim ağzı kanseri aşısı diye kandırıyolar insanları yahu hpv nin kanser yapan 20 türü daha var onlar ne olcak ? Bende 56 var aşısı var mı yok sonuç cin 2 eee rahim ağzı kanseri aşısı dedikleri aşı ne işe yaradı çöp

Resmen pazarlama tekniği bunların ki ya başka bişey değil bu zamana kadar en çok kanser 16 dan görülmüş onlarda onun aşısını yapmışlar . He belki bu zamana kadar diğer türleri ortaya çıkmamıştı yeni çıkıyor diğer türlerinden kanser olanlar yeni yeni çıkıyor. Hpv denen şeyin zaten her zaman yeni türlerinin bulunduğu söyleniyo garip bir şey . Kanseri hiç yok eder mi bunlar ya kanser dediğiniz şey dünyanın nerdeyse en önemli ekonomik gelir kapısı bu ilaç firmaları onlar bunlar insanları iyileştirmeye çalışmıyo ki daha güzel nasıl sömürürüz ona bakıyor

Rahim ağzı kanserinin aşısı yok ki hpv 16,18 6,11 in aşısı var . Rahim ağzı kanseri aşısı diye kandırıyolar insanları yahu hpv nin kanser yapan 20 türü daha var onlar ne olcak ? Bende 56 var aşısı var mı yok sonuç cin 2 eee rahim ağzı kanseri aşısı dedikleri aşı ne işe yaradı çöp
Rahim agzi kanserine neden olan virus hpv dir. Ve %90 kanser hastasında hpv 16 ve 18 bulunmuştur. Ve asi en yaygın iki tipe karşı gelistirilmistir. Yani aşının koruma oranı %90 dir. Bu rahim ağzı kanseri aşısıdır, ornegin verem hastalığına verem mikrobu neden olur ve asi verem mikrobuna karşı gelistirilmistir. Verem mikrobunun oluşturduğu hastalıga biz verem deriz tüberküloz yani. Mikrobun adı Mycobacterium tuberculosis 'dir. Mycobacterium tuberculosis aşısı değil de verem aşısı diyoruz ama oluşturduğu hastalik ile isimlendirilir çünkü. Başka high risk tiplerde vardır tabiki şanssızlık sonucu onlara da denk gelebiliriz sizinkide öyle olmuş geçmiş olsun

Ama verem mikrobu tek tür bu öyle değil ki bunda yüzlerce tür var . Bir de bağışıklık güçlendirme konusuna değinmek istiyorum bu zamana kadar türlü ilaç denedim bağışıklık için hiç birinde kelle paça çorbasının yarattığı etkiyi göremedim. Bağışıklık için bunu için arkadaşlar inanılmaz etkili . Benim babam lenf kanserinden vefat etti ancak 2. Tekrarlamasında oldu bu. İlk kanser olduktan sonra 20 sene yaşadı bunu da bence kelle paça çorbasına borçlu . 20 sene sonra şeker hastalığına yakalanması ve başka sebepler sonucu bu çorbayı içemedi ve bir sene içinde hastalığı tekrarladı öldü . Ben bu çorbanın bağışıklığa inanılmaz etkisi olduğunu düşünüyorum.

Ama verem mikrobu tek tür bu öyle değil ki bunda yüzlerce tür var . Bir de bağışıklık güçlendirme konusuna değinmek istiyorum bu zamana kadar türlü ilaç denedim bağışıklık için hiç birinde kelle paça çorbasının yarattığı etkiyi göremedim. Bağışıklık için bunu için arkadaşlar inanılmaz etkili . Benim babam lenf kanserinden vefat etti ancak 2. Tekrarlamasında oldu bu. İlk kanser olduktan sonra 20 sene yaşadı bunu da bence kelle paça çorbasına borçlu . 20 sene sonra şeker hastalığına yakalanması ve başka sebepler sonucu bu çorbayı içemedi ve bir sene içinde hastalığı tekrarladı öldü . Ben bu çorbanın bağışıklığa inanılmaz etkisi olduğunu düşünüyorum.
Tamam işte dedim ya zaten kanser yapan türler %90 oraninda 16 ve 18 ve asi bunlar icin yapılmış. Korunma oranı %90 bence iyi bi oran. Sizin kaç yıldır var yada atabildiniz mi ?

Resmen pazarlama tekniği bunların ki ya başka bişey değil bu zamana kadar en çok kanser 16 dan görülmüş onlarda onun aşısını yapmışlar . He belki bu zamana kadar diğer türleri ortaya çıkmamıştı yeni çıkıyor diğer türlerinden kanser olanlar yeni yeni çıkıyor. Hpv denen şeyin zaten her zaman yeni türlerinin bulunduğu söyleniyo garip bir şey . Kanseri hiç yok eder mi bunlar ya kanser dediğiniz şey dünyanın nerdeyse en önemli ekonomik gelir kapısı bu ilaç firmaları onlar bunlar insanları iyileştirmeye çalışmıyo ki daha güzel nasıl sömürürüz ona bakıyor
Bu konuda sana katılıyorum yanlız 9 li aşı var ama turkiyeye hala gelmedi içeriğini biliyorum ama ve ben ce kanserin caresi bulunsa başka bir hastalik çıkar bence

B
Tamam işte dedim ya zaten kanser yapan türler %90 oraninda 16 ve 18 ve asi bunlar icin yapılmış. Korunma oranı %90 bence iyi bi oran. Sizin kaç yıldır var yada atabildiniz mi ?

Ben geçen haziranda öğrendim daha bi daha hpv testi yaptırmadım bilmiyorum ki bende siğil fln da çıkmadı zaten

Kızlar hayırlı geceler, yarın sabah konizasyona gidiyorum.4, 5 aylık bebek ve 6 yaşındaki kızımla gidiyoruz inşl hersey normal gider ve evimize geliriz.Merak ettiğim bir konu var eğer ben hpv pozitif isem eşimede test yapılması gerekmiyormu? Ahcc yi biraz araştırdım sanırsam işe yarıyor , yarın dr a da soracağım.Yurtdışındayım 30€ olanıda var maddi olarak gayet uygun yalnız diyelimki ben içtim hpv bitti ama eşimde varsa bana tekrar bulaşır.Siz nasıl çözdünüz bu durumu?

Kızlar hayırlı geceler, yarın sabah konizasyona gidiyorum.4, 5 aylık bebek ve 6 yaşındaki kızımla gidiyoruz inşl hersey normal gider ve evimize geliriz.Merak ettiğim bir konu var eğer ben hpv pozitif isem eşimede test yapılması gerekmiyormu? Ahcc yi biraz araştırdım sanırsam işe yarıyor , yarın dr a da soracağım.Yurtdışındayım 30€ olanıda var maddi olarak gayet uygun yalnız diyelimki ben içtim hpv bitti ama eşimde varsa bana tekrar bulaşır.Siz nasıl çözdünüz bu durumu?

Bana doktorun demesi prezervatif kullanacaksın 1 sene temizlenene kadar ama benim kullanamadığım oldu açıkçası gerçi preservatife de yüzde yüz koruma vermiyolar yüzde 70 koruyormuş ama olsun koruma korumadır
Prezervatifsiz ilişki yaşamamaya gayret et canım bir sene

X