Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Canım araştırmalarım dahilinde cevaplayayım ve dr umun düşüncelerini de paylaşmak istiyorum
-ascus çoğunlukla kendiliginden geriler o yuzden dr lar hemen leep vs demezler mümkün olduğunca
-ascus hpv den bağımsız, servisit mantar ve başka enfeksiyon lar sebebi ilede olusabilir
- leep olduysan zaten tedavi olmuş sayılırsın bağışıklığa yüklen bol bol geçmiş olsun
Teşekkür ederim bilgi için :)

Hmm bi yan etksini gördün mü peki neden direk 3 gr şeklinde yapmıyolar ki hapı

Benimkinin üzerinde japonca bişiler yazıyo :) markası yok kocaman ahcc yazıyo önünde

Hmm ya enfeksiyon bende de var fitil kullanıyorum. Bi de bir şey sorucam siğili olan arkadaşlar siğilin görüntüsü nasıl bir şey ? Benim vajinanın dışında bacak tarafımda bi kabartı var ama et beni hiç değil sivilce de değil hiç bi şeye benzemiyo sadece bi kabartı doktora gösterdim siğil değil dedi ama ben bilemedim

Normalde siğil çıkmadı bende çünkü smear bozuk olunca öğrendim hpv yi

Merhaba aranıza yeni katılıyorum.Dün cin3 teşhisim konuldu ,Pazartesi leep olacağım.6 yaşında kızım ve 4,5 aylık bebeğim var.Nerden çıktı nasıl oldu anlamadım.Geçen aralıkta ilk hamilelik muayenesinde smear yapıldı ve temiz çıktı diye biliyorum.40 ım çıkınca kontrolum vardı yine smear alındı.Ozaman sonuç cin2 ydi.Tekrar randevu alana kadar işi ciddiye alansia kadar vs 2,5 ay geçti bu sefer sonuç cin3.Ben rahat gibi görünsemde içten içe stres yapıyorum.Bu hastalık peşimi bırakmayacak herhalde.Anlamadığım hamilelik boyunca nasıl gelişti ve nüksetti.Hpv sonucu hazır değil ve sanırım dr siğil var dedi.Yurtdışındayım daha 1 yıl oluyor geleli dile tam hakim değilim:KK43:.

Merhaba aranıza yeni katılıyorum.Dün cin3 teşhisim konuldu ,Pazartesi leep olacağım.6 yaşında kızım ve 4,5 aylık bebeğim var.Nerden çıktı nasıl oldu anlamadım.Geçen aralıkta ilk hamilelik muayenesinde smear yapıldı ve temiz çıktı diye biliyorum.40 ım çıkınca kontrolum vardı yine smear alındı.Ozaman sonuç cin2 ydi.Tekrar randevu alana kadar işi ciddiye alansia kadar vs 2,5 ay geçti bu sefer sonuç cin3.Ben rahat gibi görünsemde içten içe stres yapıyorum.Bu hastalık peşimi bırakmayacak herhalde.Anlamadığım hamilelik boyunca nasıl gelişti ve nüksetti.Hpv sonucu hazır değil ve sanırım dr siğil var dedi.Yurtdışındayım daha 1 yıl oluyor geleli dile tam hakim değilim:KK43:.
Öncelikle korkmayın. Hangi ülkedesiniz? Eşiniz dil konusunda size yardımcı olsun mutlaka. Hpv taşıdığınızı önceden biliyor muydunuz ? Yada siğil vs çıktımı? Korkmayın leep işleminden sonra sonuca göre bağışıklığa yuklenin. Ahcc kullanmaya başlayın

Öncelikle korkmayın. Hangi ülkedesiniz? Eşiniz dil konusunda size yardımcı olsun mutlaka. Hpv taşıdığınızı önceden biliyor muydunuz ? Yada siğil vs çıktımı? Korkmayın leep işleminden sonra sonuca göre bağışıklığa yuklenin. Ahcc kullanmaya başlayın
Belçikadayız eşim hiç dil bilmiyor ben idareten biliyorumda özel terimleri anlamıyorum.Dr 3-4 kez simpleks dedi test yaptı kutuya bişey koydu, laboya giden evraklarda hpv işaretlemişti.Hpv varmı yokmu bilmiyorum.Ben ömrümde ilk smearı 2,5 ay hamileyken yaptırdım.Pazartesi sabah bebeklerle leepe gideceğiz bırakacsk kimse yok ufak sadece anne sütünde.Simpleks herpes siğil demekmiş bu arada.

X