Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Canım herpes simpleks latince uçuk virüsü demektir. Emin misin öyle yazdığına? Tanıdık esin dostun varsa mutlaka yanında birini gotür canım.. korkma birşey olmayacak ama smear testini artık ihmal etme düzenli yaptır ya kıyamam ben sana gurbet elde çok daha zordur inan orda olsam gelirdim yanına.. Canım ahcc araştır iyi beslen turkiyede olsan daha çok yardımcı olmaya çalışırdım

Canım iyi niyetin ve tesellin için çok teşekkür ederim.Kimsesiz olmak böyle durumlarda çok zor.Annem dışunda kimseyede anlatmak içimden gelmiyor.Kansere çeyrek kalmışım demeye dilim varmıyor.Ben olayın ciddiyetini tam kavrayamadım ama bebeğime baktıkça içim gidiyor.Hpv yapılması gereken tetkikler arasında sanırım.Bana hpv sin demedi.Sinpleksi anlamadım ama bikaç kez tekrar etti bunu.Ben doğuma 2 ay kala alt tarafta ufak bir şişlik farketmiştim kaşıntıda var ağrıda.Hemen dr gittim enfeksiyon dedi kıl dedi vs fucidin krem sür dedi .Acaba o siğilmiydi.Hamileliğimin son3 ayı çok stresliydi hersey çok köyüydü bağışlılık sistemim zayıfladı herhalde.

Sanırım sende hpv nin yani sıra genital herpes te var. Siğil ağrı yada acı yapmaz. Siğil denilen şey et beni gibi görünür ağrısı acısı yoktur. Kanser olmayacaksın öyle birşey yok bunu unutmalisin.. rahim ağzını temizleyecekler ve düzenli kontrollerine gideceksin hepsi bu. Aşını vurulup bagisikligi kuvvetlendir tamamen kurtulursun

Canım korkma benimde cın 3 tü

Öncelikle siğil olsaydı mutlaka yayılırdı bu bir rahim ağzında olana siğil diye bilirler lgsigil hgsigil bu cın dereceleri canım eyer çocuk getirmek istemiyorsan direk konizasyon yap

Aşı ne için acaba?Bu konulara çok yabancıyım, birkaç gündür araştırıp okuyorum ama sitelerde hep koyala yapıştır aynı makaleler.Ben pazartesi hangi soruları sormalıyım ve tam olarak hangi detayları de dan istemeliyim acaba?İnşl bu operasyonla hersey son bulur.Annemin rahmi alındı lenf bezlerinede sıçramıştı.3 ayda smear veriyormuş 3 ayda kansere dönüşmüş bu tabi 16 yıl önceydi 40 lı yaşlardaydı.

Öncelikle siğil olsaydı mutlaka yayılırdı bu bir rahim ağzında olana siğil diye bilirler lgsigil hgsigil bu cın dereceleri canım eyer çocuk getirmek istemiyorsan direk konizasyon yap
Smear sonucu için gitmiştim kolposkopi ve biyopsi yapacağım dedi dr.Mikroskop ile bakınca hücreler beyaz dedi biyopsiye gerek yok leep olacaksın dedi.Tabi ben daha masadayken simpleksi dedi içime birşey soktu laboya gönderdi.Bana sormadı hiç leepmi konizasyonmu.Yaşım 36 olduğu için belkide.2 çocuğum var 3. düşünmüyorum rahim kesin çözüm gibi ama onunda genç yaşta alınması sıkıntı sanırsam.Annen bu yaşlarda kanserden ötürü konizasyon oldu erken menopoza girdi yan etkileri çok oluyor bünye yavaşladı kilo aldı depresif oldu vs.

Sorman gerekenler :
-smear sonucum tam olarak neydi?
- leep mi olacağım konizasyon mu ?
- hpv tiplendirme testi istediğinizi soyleyin tipi belli olsun
-simpleks konusunu aydinlatin neymiş tam olarak öğrenin
-asiyi konuşun ve ahcc yi konusun leep sonrası yapmanız gerekenleri öğrenin. Dr unuzla tanisin artık rutin kontrollerinizi o kişi takip etsin
-esinizde siğil varmi iyice baksın genitaline gözden kaçabilir varsa o da tedavi olsun yaktirsin

Günaydın kızlar, ben az önce yatış evraklarıma baktım konizasyon yazıyor .Bana leep değil konizasyon yapılacakmış.Hay Allahım kafam allak bullak.Leep ve konizasyon arasındaki fark nedir acaba?

Sen konizasyon mu oldun canım? Banada konizasyon yapılacakmış evraklarda öyle yazıyor.Dil sorunum var ben leep anlamışım doktorun tarifinden.

Sen konizasyon mu oldun canım? Banada konizasyon yapılacakmış evraklarda öyle yazıyor.Dil sorunum var ben leep anlamışım doktorun tarifinden.
Canım konizaasyon daha derin oluyor internetten leep ve konizasyon farkını araştır bi istersen. Ama sanırım leep olsan daha iyi

Canım konizaasyon daha derin oluyor internetten leep ve konizasyon farkını araştır bi istersen. Ama sanırım leep olsan daha iyi
Doktora güvenmekten başka çarem yok canım, zamanımda yok ki pazartesi sabah 7 de hastanede olmam lazım.Burada sistem Türkiyedekinden çok farklı.Hiçbir tahlil kağıdını eline vermezler mesela.Hamileliğim boyunca okadar test yapıldı hiçbirini bilmiyorum, sadece olumsuz birşey varsa haber veriyorlar ve be yapılacağını söylüyorlar.Özel hastane zaten yok ve işlem seçme şansıda yok pek.Annem konizasyon olmuştu yıllar önce sonrasında kanser oldu ve rahmi alındı.Daha annemle konuşamadım.

Acil şifalar diliyorum canım gelişmelerden haberdar edersin

Smearde mi çıktı bu sonuçlar biopsi de mi smearle cin sonucu çıkmıyor diye biliyorum ben

Benim çocuğum olmadı için leep yaptı ama çocuk tan sonra ben kendim sonrun olmasa da yaptıracam konisazyon en iyisini yapıyor doktor şuan için rahat olsun iki bebis lerin var canım ben leep yapmama rağmen bir buçuk yıldir sımir temiz cikiyor canım emzirm bitsin hemen ahcc başla ama şuan coreç otu yağı kullana bilirsin hem rahmi temizler hem sütünü çoğaltir Türkiye ye gelirsen Ali Ayhan hocama görün derim Ankara'da çok rahat konusur anlaşır siniz

Smearde mi çıktı bu sonuçlar biopsi de mi smearle cin sonucu çıkmıyor diye biliyorum ben
Evet doğum sonrası 40 kontrolümdeki smear cin 2 di .2 ay sonra tekrar edildi doğumdan kaynaklı hatalıdır filan diye .Bu defa cin 3 çıktı kolposkopide teyit edildi ve biyopsiye gerek görmedi dr pazartesi ameliyat olacaksın dedi.

Sanada çok geçmiş olsun canım inşl hersey yolunda gider ve seninde bebeklerin olur.Ben biraz olayın şokundayım daha doğum ertesi bu çıkınca anlam veremedim ve çok yabancısıyım.Bir tarafım birşey olmaz boşver diyor sonra içimi korku kaplıyor.Şu konizasyon hayırlısıyla bir geçsin sonrası için araştıracağım.Bu yıl Türkiye planımız yok ama hiç belli olmaz sırf dr için gidebilirimde.Komple rahmi aldırmak gibi fikir geçiyor aklımdan .Daha sonra bunu araştıracağım sanırım.

Canım korkma bende senin yaşadığın hersey yaşadım ne çocuğu hocam al rahmi dedim ben istemiyorum falan şok korku endişe falan doktorum kızım yaşın çok genç ben seni riske atarmiyim hiç dedi müdahale yaptım sen duzenli kontrol yap kanser olmazsin dedi ha eyer olacağı varsa ben senin içini de bosaltsam yine olur dedi Türkiye'de 10 kadından 3 meme kanseri geri kalan 7 si risk altında diye gelip hepsi memesini mi arsin Çöpemi atsın kalk evine git dedi

bir yandan mesajlarijizla rahatliyorum biryandan endise pesimi birakmiyor ama doktorlara guvenmekten baska care yok sanirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…