Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

reulin Allah senden razi olsun.. Yani keteme degil de universite hastanesune mi gideyim. Bi de seninki ilk baslarda negatif miydi hpv?
Rica ederim ne demek. Keteme taramanı yaptırabilirsin ya ama sonra kontrollerine üni hastanesinde devam et hatta orda de iste bence ayni testi uyumlu mu iki yer birbiriyle görürsün senin için avantaj olur. Benim hikayemi 130. Sayfadan okuyabilirsin. Orda anlarsın neden üniye git DNA taramanı yaptır lütfen dediğimi bi bak istersen.

En çokta o bekleme olayı işte evet biliyorum. Ama hpv 16 18 direk pozitif demiyor. Bir de sende siğil var hpv 16 18 biliyorsun çoğunlukla siğil yapmıyor. Hani bu testte özellikle hpv16 18 e bakılıyor ya belki ona bakıldığı ile ilgili bir referanstır. Ki bence öyle hemşire de güzel demez ya aksi durumda bence iyi olcak iyi :)
Aminnnnn insallah :)

Rica ederim ne demek. Keteme taramanı yaptırabilirsin ya ama sonra kontrollerine üni hastanesinde devam et hatta orda de iste bence ayni testi uyumlu mu iki yer birbiriyle görürsün senin için avantaj olur. Benim hikayemi 130. Sayfadan okuyabilirsin. Orda anlarsın neden üniye git DNA taramanı yaptır lütfen dediğimi bi bak istersen.
tamam okuyacagim tesekkur edwrim

Bu sekilde bi test sonucu var elimde ve en basinda hpv negatif yaziyor sonunu hpv 16 18 ile bagliyor :)

Eklentiler

• 20180907_211714.png
    20180907_211714.png
    208,4 KB · Görüntüleme: 108
Canım ne zaman göstericeksin doktora
Hangi doktora gosterecigimide bilmiyorum. 1 hafta sonra aile hekimine giderim. Kadinda hpv li cok ilgiliydi sagolsun. Belki ona giderim. Tavsiye ettigi doktoru arastirdim. Çapa da docentmiş. Ondan randevu alabilirsem ona gitmeyi dusundum. Macka da özel yeride varmis yarin arayip muayene ucretini sorarim ki 500 tl altinda oldugunu sanmiyorum. Offf of düsundukce daraliyorum.

Hangi doktora gosterecigimide bilmiyorum. 1 hafta sonra aile hekimine giderim. Kadinda hpv li cok ilgiliydi sagolsun. Belki ona giderim. Tavsiye ettigi doktoru arastirdim. Çapa da docentmiş. Ondan randevu alabilirsem ona gitmeyi dusundum. Macka da özel yeride varmis yarin arayip muayene ucretini sorarim ki 500 tl altinda oldugunu sanmiyorum. Offf of düsundukce daraliyorum.
Canım bence ikisine de göster ya farklı yorumlar var mı kritize şansın olur. Çapa 1 hafta sonraya randevu alırsın bence. Boşuna 500 lira vermesen. Birde deflagyn i sorsana bugün kullanmaya başlıcam gerçi ben işe yarar mı henüz bilmiyorum ama.

Canım bence ikisine de göster ya farklı yorumlar var mı kritize şansın olur. Çapa 1 hafta sonraya randevu alırsın bence. Boşuna 500 lira vermesen. Birde deflagyn i sorsana bugün kullanmaya başlıcam gerçi ben işe yarar mı henüz bilmiyorum ama.
Bu ilaci mutlaka sorarim. Bende merak ettim insallah iyi biseydir. Capadan randevu alabilirmiyim bilmiyorum. Doktor jinekoloji onkoloji doktoru. Ona sevk edilmesi icin once kadin dogum a gitmek gerekir galiba? Emin degilim. Arayip ogrenicem artik oda pazartesiye kaldi.

Bu ilaci mutlaka sorarim. Bende merak ettim insallah iyi biseydir. Capadan randevu alabilirmiyim bilmiyorum. Doktor jinekoloji onkoloji doktoru. Ona sevk edilmesi icin once kadin dogum a gitmek gerekir galiba? Emin degilim. Arayip ogrenicem artik oda pazartesiye kaldi.
Yok hayır kadın Doğuma hiç bulaşma bir fark ücreti olacaktır Prof olduğu için sadece onkolog diyorsun üstelik tavsiyeyi de hekim yapmış ay hadi çok umutluyum senden iyi birine rastlayacaksın inşallah bu sefer :)

Yok hayır kadın Doğuma hiç bulaşma bir fark ücreti olacaktır Prof olduğu için sadece onkolog diyorsun üstelik tavsiyeyi de hekim yapmış ay hadi çok umutluyum senden iyi birine rastlayacaksın inşallah bu sefer :)
Amin amin insallah canim. Bizi aydinlatacak iyi birine denk gelirim insallah. Birde bu smear testini yapan hemsire cok fazla akintin var dedi gosterdi hatta bide bu akinti icin ne yapicam ilac kullanmak istemem iyice ogrenmeden bide zarar vermeyeyim

Amin amin insallah canim. Bizi aydinlatacak iyi birine denk gelirim insallah. Birde bu smear testini yapan hemsire cok fazla akintin var dedi gosterdi hatta bide bu akinti icin ne yapicam ilac kullanmak istemem iyice ogrenmeden bide zarar vermeyeyim
Bişey kullanma bence de bakalım onkolog ne diyecek. Ona göre hareket edersin.

okudum.. Ben cok korkuyorum.. Ya her sey ilerleyip gitmisse... Ben kizimin büyüdüğünü gormek istiyorum.. Ya her sey icin cok gecse.. Allahim... Stres yapmamak elde degil.. Bu korku beni mahvedecek... Keske dun farketseydim de bugun hpv testi olsaydim...

Meraba hanimlar. Hpv dna sonucu cikmis. Hpv negatif. Ama altta devam ediyor hpv 16 ve 18diye. 16 ve 18 sitoloji anormal. Altinda sitoloji normal yaziyor. En alttada hpv yetersiz 3 ay sonra testi tekrar ediniz yaziyor. Aradim hemsireye sordum. Ne cabuk cikmis sonuc dedi. Oda bakti negatif cikmis korkma sorun yok dedi. 16 18 ne ozaman diye sordum. Korkma bisey yoj doktorunla konusunca aciklar dedi. Kafa karisti tabi negatif olan ne ? 16-18 ne ? . 16 ve 18 kanser riski yuksek olanlar nasil negatiflik bu ?

Hayat senin attığın resme baktım ben hpv sonuç kağıdında. O senin test sonucun değil yani şöyle hpv 16 18 pozitif olursa veya olmazsa ne yapılması gerektiğine dair aydınlatıcı bir klavuz sadece. Sende ise hpv negatif yani 16 18 yok. Sevinebilirsin yani tatlım. Siğil çıktığı için sende zaten 16 18 değildir. Bende 56 var mesela kanser yapan tür ama siğil yok. Smear anormal olmasaydı anlamazdım hiç. Siğil varsa korkma

Hayat senin attığın resme baktım ben hpv sonuç kağıdında. O senin test sonucun değil yani şöyle hpv 16 18 pozitif olursa veya olmazsa ne yapılması gerektiğine dair aydınlatıcı bir klavuz sadece. Sende ise hpv negatif yani 16 18 yok. Sevinebilirsin yani tatlım. Siğil çıktığı için sende zaten 16 18 değildir. Bende 56 var mesela kanser yapan tür ama siğil yok. Smear anormal olmasaydı anlamazdım hiç. Siğil varsa korkma
Gercektenmi ya dünden beri kafayi yedim bu nasil sonuc diye :KK43: tesekkurler canim aydinlattigin icin Allah razi olsun:)

Arkadaslar ocak ayi smear normaldi. Acaba cin3 falan olma olasiligim nedir. Hpv testi pazartesi gidecegim

okudum.. Ben cok korkuyorum.. Ya her sey ilerleyip gitmisse... Ben kizimin büyüdüğünü gormek istiyorum.. Ya her sey icin cok gecse.. Allahim... Stres yapmamak elde degil.. Bu korku beni mahvedecek... Keske dun farketseydim de bugun hpv testi olsaydim...
Yok bu kadar ileri bir durum olması mümkün değil. Üstelik smearlerin temiz biraz fazla panik yapmışsınız. Cin 3 olsa bile tedavisi var. Ben şuan çok iyiyim mesela biraz fazla heyecan yapmışsınız. Yapmayın gerek yok :)

Arkadaşlar DEFLAGYN’i kullanmaya başlayacağım kullanan arkadaşlar vajinal ovul gibi gece mi kullanıyorsunuz rica etsem nasıl kullandığınızı yazar mısınız? Firma gece yatmadan önce dedi ama ?

merhaba, çok geçmiş olsun ben de iki aydır DEFLAGYN kullanıyorum yakında son kutuya geçicem. Her gün yatmadan önce o plastik enjektörlere çekip 5 ml bir de içeri tam gitsin diye kalça altına yastık koyun dedi doktor öyle yatıyorum. Bir de spiral falan olmaması gerekiyormuş. Herhangi bir ilişkiniz varsa kullandıktan on dakika sonra cinsel ilişki önerdi bir de doktor erkekteki HPV ye karşı. Benim sonuç almama çok az kaldı.

X