Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

whiteand black....lutfen endiselenme ..senin durumunda olan ve hatta bilmeden saglıkla doguran cok kadın var..
ben de gebeyken ogrendim hpv tasıyıcısı oldugumu ve dogurdum ikizlerimi...
ve sonra da (yeni) cin1 oldugumu ogrendim...simdi bu hpv den kurtulmaya calısıyorum..lutfen moralini bozma ne mutlu ki bak öğrendin ne oldugunu onlem alacaksın..yaa ogrenmeseydin...binlerce kadın ogrenmeden yasıyor ve tedavisi imkansız durumlara giriyor.bozma moralini birsey olmaz cnm.

Canım bi de sorun oldu mu hamile kalman zor oldumu düşük tehliken falan büyük ihtimal alırlar bence rahim ağzımı koni şeklinde..

Canım bilmiyorum ya hep normal doğum isterdim artık sezeryana mecburum riske aramam evladımı bilmiyorum kafam karıştı bi sürü doktora gidicem hepsinden fikir alıcam param umrmda değil

Canım bi de sorun oldu mu hamile kalman zor oldumu düşük tehliken falan büyük ihtimal alırlar bence rahim ağzımı koni şeklinde..

Yok canım ameliyattan sonra bir yıl korunmamı istediler. Bir yılın sonunda da ikinci denemede hamile kaldım şükürler olsun. Gebeliğimde ameliyattan kaynaklı herhangi bir sorun yaşamadım. Yalnızca rahim boynu ameliyattan dolayı kısaldığı için ne olur ne olmaz diye erken doğumu önlemek için rahim ağzıma dikiş atıldı 14. haftada. Sana şuan için müdahale etmezler. Cin1 çıksa bile onun için hemen leep yapmıyorlar. Çünkü cin1in kendiliğinden gerileme ihtimali var. Benim cin1 cin2 cin3 hepsinden vardı leep sonucunda alınan parçalarda.

cnm bak ben turkiye de degilim,avrupadan yazıyorum ve burada tedavi oluyorum..

burada dr ler hpv ve ben de cikan cin 1 e hicbirsey yapmıyorlar,vucut kendiliğinden atacak diyorlar tek yapmamız gereken bağısıklık sistemini saglamlastırmak iyi beslenmek ...ve dua etmek...atacagız kurtulacagız sigara icme iyi beslen moralini yuksek tut,bebegini sezeryanla dogur ne olacak ki...
bir sürü doktora gidip para harcama ....yapılacak tek sey bunlar bu yazdıklarım herkes ayrı konusur takma..önemli olan tahliller analizler yaptır gerekirse koloskopi yaptır ....kolay gelsin canım.

Canım inşallah cin2veya 3 çıkmmazda dediğin gibi olur zaten ben sigara alkol vs kullanmıyorum kolposkopiden korkuyorm bakalım prof ve öğretim üyesi dr lara sirandevum var bilgi alıcam hepsinden..

Canım iyiki rahmini almamışlar benim kuzendede çıktı rahminide aldılar ondan ayrı bi endişe ediyorum zaten

Merhaba daha önce konuşmuştuk hpv yi bağışıklık sistemi yenerse esinizden tekrar bulaşma durumu olabilir mi doktora sordunuz mu bu konuda bilginiz var mı merak ediyorum

merhaba kxbxx, evet canım bu konuya iyiki dikkat cektin...
bizim kocalar hpv li oldugu icin ,bize de bu pislik bu pislik heriflerden bulastıgı icin ( kimse kusura bakmasın bu konuda cok dertliyim coook),bizden gececek biz atlatacagız ama eger bu kocalarda varsa ve onlar devamlı tasıyıcı iseler .evet bize gene gececek gene gececek.
iyice temizlendikten sonra ben burada ası olacagım ,gene de tam olarak soracagım dr ye buradan size de yazarım,neler yapmamız gerekiyor.

Canım iyiki rahmini almamışlar benim kuzendede çıktı rahminide aldılar ondan ayrı bi endişe ediyorum zaten

Onun ileri boyuttaymış demek ki canım. Dediğim gibi cin1de zaten müdahale etmiyorlar. Cin3 seviyesinde leep olunuyor ki yüksek ihtimal ilk leeple kurtulursun. Benim şimdilik öyle görünüyor en azından. 2-3 defa leep olunabiliyor bildiğim kadarıyla. Ama kişinin isteğine de bağlı biraz. Ben zaten daha da çocuk falan yapmam diyorsa eğer kişi, o zaman ikinci üçüncü kez leep yaptırmayıp rahmin alınmasını tercih edebilir. Mesela benim ikinci gebeliğim bu bir oğlum var Allah bağışlarsa bir de kızım olacak. Şu durumda Allah göstermesin ama tekrar cin3 seviyesine gelirsem bir gün leep olmak yerine rahmi aldırmayı düşünebilirim.

Canım benim ilk gebeliğim 21 yaşındayım evleneli iki yıl olmadı..

Hanimlar merhaba bende hamileyim ama hamileligimin basindan beri hep akinti sorunum var siz hangi sikayetle gittiniz doktora. Ben hamile olmadan oncede cok akintim vardi smear alinmisti bisey cikmamisti. Akintim kokusuz kasintisiz ama yesil ve sari renkte. Doktorum bi smear alalim dedi korkuyorum simdi

Bende yanma ve kaşıntı da vardı canım akıntıyla birlikte. Çok afedersin kanayana kadar kaşırdım çok kötüydü Smeari bu dönemde mi alacak doğumu bekleyecek mi?

Bende yanma ve kaşıntı da vardı canım akıntıyla birlikte. Çok afedersin kanayana kadar kaşırdım çok kötüydü Smeari bu dönemde mi alacak doğumu bekleyecek mi?
Yanma kasinti koku filan yok canim ya akinti var sade ama renkli. Gecen gittigimde fitil verdi gecmezde gel bakalim dedi büyük ihtimal smear yapacak. Daha oncede 2 kere yaptirdim 1 sene olmadi bisey yoktu enfeksiyon bile cikmadi. Anlamiyorum yani hicbisey yoksa niye bu akinti. Donem donem böyle oluyorum.p

Hamilelikte enfeksiyon da çok sık olur canım muhtemelen hemen herkesin yaşadığı türden bir enfeksiyon seninki de. Ama hamileliğin bu evresinde smear alınmıyor diye biliyorum. Su tüketimini arttır içebildiğin kadar. Vajinal bölgeni de iyice yıkayıp kurula her wcden sonra. Geçer umarım ama şuan için endişelenecek bir durum yok gibi senin açından. Doğumdan sonra da bir smear daha aldırırsın lohusalık bittiğinde için rahat eder.

İnsallah canim teşekkürler bilgilerin icin. Seninde az kalmis doguma Allah kurtarsin insallah hayirlisiyla

Canım ben hiç bi şikayetim yokken yıllık tutin kontrolde öğrendim lsıli rahim ağzımda temiz gözüküyor doktor da söyledi temiz duruyo diye ama öyle çıkmadı yani illa bişey olcak diye düşünme bende sıkıntı yokken böyle başka bi sebebi olabilir akıntılarının takma kafana

Tamam canim. Ben zaten yillik smear testimi yaptiriyorum. Ama forumda bazi kisiler hep temiz dendi sonra bu cikti diye yazmis cok sasirdim ve korktum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…