Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Evet canim. Cok az kaldi dogumumuza korku ve heyecan bir arada bende. Sen notmalmi yapacaksin ben sezeryan istiyorum korktugum icin doktorum yapmiyor ya

Ben ilk doğumumu normal yapmıştım bir aksilik olmazsa yine normal istiyorum inşallah. Bence sezaryen daha zordur ameliyat sonuçta ben de ondan korkuyorum:)) Ama asla normal doğum yapamam diyorsan doktorunla ciddi ciddi konuş hatta başka bir doktor bul kendine gerekirse. Korkuyorum ama yapabilirim de diyorsan kesinlikle yaparsın :KK66:

Ben ilk doğumumu normal yapmıştım bir aksilik olmazsa yine normal istiyorum inşallah. Bence sezaryen daha zordur ameliyat sonuçta ben de ondan korkuyorum:)) Ama asla normal doğum yapamam diyorsan doktorunla ciddi ciddi konuş hatta başka bir doktor bul kendine gerekirse. Korkuyorum ama yapabilirim de diyorsan kesinlikle yaparsın :KK66:
Korkuyorum ama yapabilirim diyorum bszen. bazen imkansiz diyorum bakalim nolacak hakkimizda hayirlisi

Korkuyorum ama yapabilirim diyorum bszen. bazen imkansiz diyorum bakalim nolacak hakkimizda hayirlisi

İlk hamileliğimin son ayını doğum hikayesi okuyarak geçirdim ve bana moral motivasyon açısından çok faydası oldu okuduğum hikayelerin. Hatta öyle ki yaptıracak ebe bulsam evde doğal doğum bile deneyebilirdim. Yapabilirim gibi diyorsan oku biraz sen de eminim cesaretin artar. Haa sakın her hikayeyi okuma. 'Olumlu normal doğum hikayeleri' diye bir site vardı o zaman sadece olumlu hikayeler vardı orda. Bu şekilde aratırsan bulursun. Biraz bak istersen..

Canım merhaba yeni smearim çıktı ascus yazıyo sonuç lsil di ascus olmuş sence iyi birşeymi? Doktor ona göre parça alcak ya da almıycak gidicem cuma günü bakalım ne diycek .. cnntrm cnntrm

Canım merhaba yeni smearim çıktı ascus yazıyo sonuç lsil di ascus olmuş sence iyi birşeymi? Doktor ona göre parça alcak ya da almıycak gidicem cuma günü bakalım ne diycek .. cnntrm cnntrm

Ascus emin değilim ama lsilin alt seviyesi olabilir. İnşallah hayırlı haberler alırsın doktorundan.

Gerilemiş de olabilir smearin alındığı yerle de ilgili olabilir smear her zaman çok sağlıklı sonuç vermeyebilir. Doktorun daha iyi karar verir ne olduğuna.
Canım merhaba ben tekrar doktorun dediği tarihte smear yaptırdım hatirlarsan ilk Lsil di sonra ascus oldu ve sonraki smearim çok sukur temiz çıktı bi ay oldu yaptırali bi ay sonra tekrar yapılacak.. acaba hpv virüsünün temizlenmismidirim bunu merak ediyorum.. öyle bi ihtimal varmı sence Süleyman engin akhan hoca yaşım genç olduğu için hiç birşey yaptırmamami söyledi kendiliginden virusu atabilirsin dedi acaba bu kadar çabuk atmış olabilir miyim?

Canım merhaba ben tekrar doktorun dediği tarihte smear yaptırdım hatirlarsan ilk Lsil di sonra ascus oldu ve sonraki smearim çok sukur temiz çıktı bi ay oldu yaptırali bi ay sonra tekrar yapılacak.. acaba hpv virüsünün temizlenmismidirim bunu merak ediyorum.. öyle bi ihtimal varmı sence Süleyman engin akhan hoca yaşım genç olduğu için hiç birşey yaptırmamami söyledi kendiliginden virusu atabilirsin dedi acaba bu kadar çabuk atmış olabilir miyim?

Bende hpv tiplemesi yapılmadı ama topikte tamamen kurtulan arkadaşlar var. İnşallah sen de onlardan biri olursun. Ne kadar hızlı gerileyip vücuttan atılacağı konusunda bilgim yok. Benim son smearim 6 ay önceydi. Yeni doğum yaptım en erken bir ay sonra smear verebilirim sanırım. İnşallah benim de temiz çıkar...

Bende hpv tiplemesi yapılmadı ama topikte tamamen kurtulan arkadaşlar var. İnşallah sen de onlardan biri olursun. Ne kadar hızlı gerileyip vücuttan atılacağı konusunda bilgim yok. Benim son smearim 6 ay önceydi. Yeni doğum yaptım en erken bir ay sonra smear verebilirim sanırım. İnşallah benim de temiz çıkar...
İnşallah canım..ben lsil çıkınca kendim istedim hpv tiplemesi yapılmasını inşallah kurtulmusumdur..

İnşallah canım..ben lsil çıkınca kendim istedim hpv tiplemesi yapılmasını inşallah kurtulmusumdur.. hayırlı olsun bu arada Rabbim analı babalı büyütmek nasp etsin :)

Arkadaşlar ben smear testi yaptırdım ve sonuç olarak asc-h yazıyor doktorum adetin bitince gel kolposkopi yapalım dedi çok korkuyorum ascusdan daha farklı ve ciddi bir durum anladığım kadarıyla tedavi olan ve sonuç alan var mı kanser demek mi hiç bişey anlamadım içim içimi yiyor. Ayrıca tüp bebek tedavisine başlayacaktık tüp bebeğe engel midir??

Arkadaşlar ben smear testi yaptırdım ve sonuç olarak asc-h yazıyor doktorum adetin bitince gel kolposkopi yapalım dedi çok korkuyorum ascusdan daha farklı ve ciddi bir durum anladığım kadarıyla tedavi olan ve sonuç alan var mı kanser demek mi hiç bişey anlamadım içim içimi yiyor. Ayrıca tüp bebek tedavisine başlayacaktık tüp bebeğe engel midir??
hemen telaş yapma o hücre değişimini gösteriyor bugğn bir bayanla karşılaştım sorunlu bölgeyi almışlar çocuğu bile olmuş kadının

Ya ben daha 23 yaşındayım böyle bişey çıkmaz diye düşünmüştüm acaba ilaç kullanımı yada farklı bir tedaviyle değişme mi sonuç

Özel bir hastanede yaptıracağım umarım korktuğum gibi olmaz...
yok canım acımıyor küçük iğne uçu kadar parça alıyor şimdi 3 senryo var
1 iyi gelir
2 cin 1 dir izlemeye alırlar
2.1-iyileşir
2.2 ilerler cin 2 olur
3 ileri derecedir o zaman mudahale olur rahim ağzın alınır
korkma canım erkenden öğrenmiş mudahale ettirmiş olursun

operasyon ne zaman

X