Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Merhaba bende size iyi haber vermek istiyorum hiç kimsenin umudunu kaybetmemesi için geçen sene adenokarsinoma in situ ve cin 2 çıkmıştı bugün gelen sonuçlarım temiz çıktı henüz sonuçları almadım fakat doktorum beni aradı ve temizsin leep bile olmana gerek yok yılda bir test yaparız şimdilik durum bu dedi hem şükrediyorum hem de kafamda soru işaretleri var
Gecmis olsun smear mi yoksa kolposkopi sonucunuz mu temiz cikti?

Benim Psikolojik olarak çok zorlandığım bi dönem oldu birinci sebebi geç öğrenmiş olmam yani smear testimi 15 ay unutmuşum hastane sağolsun aramamış o nedenle yeni smear çıkana kadar kanserim diye kendimi çok üzdüm ikinci sebepte kızım var küçük onla ilk ayrılışımızdı ama onun dışında kolaydı smear de cin 1 geldi ama gözle bile görülen lezyon olduğu için doktorum hemen kolposkopi yaptı ve 3 parça aldı sonra sonuç 2 günde geldi haftasına leep +ecc oldum ameliyat sonrasu hiç bi şikayetim olmadı 40 gün falan oldu olalı gayet iyi şu anda 3 ayda bir smear vermem gerekiyor şimdilik

Biraz önce doktordan geldim saat 12 yönünde cin 3 aşamasını geçmişsin ........başlangıcı olmuşsun dedi
Diğer bölgelerde cin 2 yi yenmişsin gibi görünüyor dedi uyuşturmadan parça aldı simir aldı ve küretaj yaptı allah kimseye yaşatmasın bunları o sandalyede olmak bile açı verici dualarınızı bekliyorum 10 gün sonra sonuç gelicek
Çok geçmiş olsun bende de cın 3 cıktı yarın leep ameliyatı olacağım çok korkuyorum patoloji sonucum ya kötü çıkarsa napacam henüz bebegim yok

Leep den sonra patoloji sonucun ne geldi canım bende cın 3 cıktı yarın leep ameliyatı olacam ama ondan sonra ki süreç ne olacak bilmiyorum çok korkuyorum ya kansersem ya rahimi alırlarsa psikolojim bozuldu yarın için de çok korkuyorum 😭

Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkese geçmiş olsun diyorum bu korkuyu yaşayanlar biliyor en çok :) ben yaklaşık 3.5 yıl önce tanıştım bu virüsle, ve yine tanıştığımdan beri tekrar hpv testi yaptırmadım. o test ile de yüksek riskli 31 ve 56 tipine sahibim. ilk ascus smearim üzerine öğrenmiştim bu sonucu. daha sonra normal smear-lsil-lsil-tekrar normal smear en son da ascus ve enfeksyion smear sonucu aldım. 2 yıl önce lsil sonucumda biyopsi yapılmış ve bir yıl sonra gelmem söylenmişti. son ascusumla birlikte tekrar biyopsi yaptırdım ve "şiddetli aktif kronik enflamasyon, serviks saat 12 yönünde" diye bir sonuç aldım. 5 aydır limon sarısı renginde bir akıntım var. koronavirüs nedeniyle doktoruma da ulaşamıyorum. bir süre hastaneye de gitmeyi tercih etmem heralde :) hpv'ye sahip olup bu şekilde serviks enfeksiyonu yaşayan var mı? bir ihtimal hpv'nin gitmiş olup bakteriyel bir enfeksiyon olması ihtimalini düşünüyorum, ki umarım öyledir :) şu an nasıl bir tedavi izleneceğini de bilmiyorum öylece kalakaldım :/

Biraz önce doktordan geldim saat 12 yönünde cin 3 aşamasını geçmişsin ........başlangıcı olmuşsun dedi
Diğer bölgelerde cin 2 yi yenmişsin gibi görünüyor dedi uyuşturmadan parça aldı simir aldı ve küretaj yaptı allah kimseye yaşatmasın bunları o sandalyede olmak bile açı verici dualarınızı bekliyorum 10 gün sonra sonuç gelicek
Alah şifa versin canım benim de cin 3 çıktı yarın leep ameliyatı olacam patoloji sonucu nasıl çıkar çok korkuyorum psikolojim bozuk yarın içinde çok korkuyorum

Hpv 16 çıktı parça aldılar patoloji sonucum cın 3 cıktı yarın leep ameliyatı olacam psikolojim çok bozuk yarın için de çok korkuyorum hiç genel anestezi de almadım yarından sonra ki sonuc ya kötü çıkarsa napacam çok korkuyorum uykularım kaçıyor

Hpv 16 çıktı parça aldılar patoloji sonucum cın 3 cıktı yarın leep ameliyatı olacam psikolojim çok bozuk yarın için de çok korkuyorum hiç genel anestezi de almadım yarından sonra ki sonuc ya kötü çıkarsa napacam çok korkuyorum uykularım kaçıyor
Korkma halecim ağrılı acılı bir ameliyat değil anlamayacaksın bile özelden yazdım sana

Alah şifa versin canım benim de cin 3 çıktı yarın leep ameliyatı olacam patoloji sonucu nasıl çıkar çok korkuyorum psikolojim bozuk yarın içinde çok korkuyorum
Merak etme çok iyi geçeceğini düşünüyorum ben yendim cin 3 alamasını geçmiştim Allah’ın izni ile sen de atlatacaksın bağışıklığını güçlendir mutlaka

Çok geçmiş olsun bende de cın 3 cıktı yarın leep ameliyatı olacağım çok korkuyorum patoloji sonucum ya kötü çıkarsa napacam henüz bebegim yok
İnşallah kötü çıkmaz o duyguları yaşamış biriyim her gece kansersem diye uyurdum çocuğuma bakar bakar ağlardım ama merak etmeyin kansere çevirmesi çok uzun yıllar alan bişey kanser değilsinizdir cerrahi sınırınız temiz gelmese bile bir kere daha leep olursunuz hamileliğiniz biraz yatarak geçer ama olur yinede kafanıza takmayın önce kendi sağlığınız sonuçta sizde birinin evladısınız 🙏🏼

İnşallah kötü çıkmaz o duyguları yaşamış biriyim her gece kansersem diye uyurdum çocuğuma bakar bakar ağlardım ama merak etmeyin kansere çevirmesi çok uzun yıllar alan bişey kanser değilsinizdir cerrahi sınırınız temiz gelmese bile bir kere daha leep olursunuz hamileliğiniz biraz yatarak geçer ama olur yinede kafanıza takmayın önce kendi sağlığınız sonuçta sizde birinin evladısınız 🙏🏼
Allah razı olsun çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için 🤲🤲🥰

Çünkü smear sadece dökülen hücreler o yüzden çıkmıyor ama sıvı bazlı ikili smearde çıkıyor
Sıvı bazlı smear nasıl oluyor canım ? Smearlerde sıvı bazlı sitolojik inceleme gibi bir şey yazıyor genelde ama ?

Sıvı bazlı smear nasıl oluyor canım ? Smearlerde sıvı bazlı sitolojik inceleme gibi bir şey yazıyor genelde ama ?
İkili smear iki farklı çubuk ile alınıyor biri normal fırçala smear çubuğu diğeri rimel fırçası gibi Süleyman engin Akhan gidiyorum o ilk böyle alınsaydı cin 3 olduğun halde smear normal gelmezdi dedi

İkili smear iki farklı çubuk ile alınıyor biri normal fırçala smear çubuğu diğeri rimel fırçası gibi Süleyman engin Akhan gidiyorum o ilk böyle alınsaydı cin 3 olduğun halde smear normal gelmezdi dedi
Ben hiç bir yerde öyle bir smear alındığını görmedim . Eskiden lamın üzerine koyarlardı smeari şimdi hepsi sıvı bazlı . Sıvıya koyuyorlar. Yani bugüne kadar 10 15 kez yaptırmışımdır smear farklı yerlerde. O dediğinizden hiç görmedim.

Ben hiç bir yerde öyle bir smear alındığını görmedim . Eskiden lamın üzerine koyarlardı smeari şimdi hepsi sıvı bazlı . Sıvıya koyuyorlar. Yani bugüne kadar 10 15 kez yaptırmışımdır smear farklı yerlerde. O dediğinizden hiç görmedim.
Devlet hastanelerinde yapılmıyor zaten

X