Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Ah canm bu hastalıpa görr çok gençsin gerçekten şaşırdm az örneklerden birisndr cin 3 ne ara buldu seni hemen 16 hpv mi kaptn sen
Sormayın ocak ayında başladı şuan önümüzdeki ocak ayında 1 yıl olacak ve benim hep cin3 hpv16 . Bi çok doktora hastaneye gittim şuan bi prof. Görüşüyorum. Sürekli gidiyorm smear alınıyor. Smear de acsus çıkıyor. Bunun sonucuna göre kolposkopi yapıyorlar. Kolposkopinin sonucuda hep cin3 hep cin3 ama yine de 3 ay bekleyelim dediler sürekli şuanda da bekliyorm. Ocakta 3 ay bitecek ocağın 6 sında kontrolüm var yine ama gebelik istiyorm

Her üç ayda kolposkopi mi yapıyorlar

Evet smear sonucuna göre yaptılar 3 ay geçti tekrar kontrole gittim ilk semar. Smear sonucuna göre kolposkopi yapıyorlar 4 olsu bu ocakta gidersem yaparlarsa 5 olacak 1 sene içinde 4 defa oldum yani
Hangi şehirdesiniz özel hastaneye mi devlet hastanesinemi gidiyorsunuz

Hangi şehirdesiniz özel hastaneye mi devlet hastanesinemi gidiyorsunuz
Ankaradayım gazi üniversitesine özel profösere gidiyorm kadın doğum bölümünün başkanı kendisi prof.Mehmet Anıl Onan doktoruma güveniyrm ama yinede insan tereddüt etmiyor değil

Merhaba herkese, bana bir hafta 10 gun icerisinde koterizasyon ile yakilma yapilacak (genital sigiller sebebiyle). Lutfen yaptiran varsa aci agri ve sonrasi hakkinda deneyimlerinizi paylasir misiniz? Beklemek cok zor

Leep olmak hamile kalmaniza engel degil.sadece hamile kaldiktan sonra rahim agzi yetmezliginden dusuge sebep olabilir.hamile kalamamaniz leepten degildir.hamilelik oncesi kullanilacak bir ilac verdi benim doktorum hem esime hem bana.esimin sperm,benim yumurtalik kalitesini arttiracak bir ilac.Doktorunuza yine danisin bir fikri ve tadavisi olacaktir.Umarim kalirsiniz

Teşekkür ederim bende doktoruma söyleyeceğim bunları. En azından hamile kalıp rabbim izin verirse dünyaya getirip rahmi aldırmayı düşünüyorm zaten

Sizde cin3 tesbit edildi ve bir tedavi yapilmadan bekleyelim mi dediler anlayamadim

Merhaba herkese, bana bir hafta 10 gun icerisinde koterizasyon ile yakilma yapilacak (genital sigiller sebebiyle). Lutfen yaptiran varsa aci agri ve sonrasi hakkinda deneyimlerinizi paylasir misiniz? Beklemek cok zor

öncesinde iğneyle uyuşturuyorlar koterizasyon olacak bölgeyi, iğnede canın yanıyor biraz ama koterizasyon esnasında hissetmiyorsun, sonrasında biraz kanama oluyor ama kalkıp gidebiliyorsun, çok sıkıntılı acılı bir işlem değil, korkma

Aynen 1 yıldır cin3 ama tedavi yok yani yada yaşımdan dolayı yapmıyorlar
Ama bunda bir sacmalik var ozur dilerim.cin3 iseniz muhakkak bir tedavi olmaniz gerekiyor.Oylece birakmalari mumkun degil..ilk once biyopsi yapilip sonra leep olmaniz gerek cin3un baska tedavisi yok diye biliyorum.sizi germek istemem ama bence baska bir doktora gidin.

4 defa yapıldı bana leep ama hepsi tırnak üstü kadar parçalardı. Onlarda biyopsiye gitti onlar da cin3 cıktı

O leep degil ama kolposkopi -biyopsi.yarin ben de yaptiricam.leep rahim agzinda bozuk hücrelerin hepsinin alinma yontemi.sanirim adini karistirdiniz.Tirnak kadar alindiysa biyopsi o.hepsinin alinmasi islemi leep

O leep degil ama kolposkopi -biyopsi.yarin ben de yaptiricam.leep rahim agzinda bozuk hücrelerin hepsinin alinma yontemi.sanirim adini karistirdiniz.Tirnak kadar alindiysa biyopsi o.hepsinin alinmasi islemi leep
Bilmiyorum yakarak alınıyor küçük küçük parçalar aldılar.

Benim sorumda leep konizasyon olan arkadaşlara konizasyon öncesi reglim önce kahverengi akıntı ile başlarken şimdi direk kanama ile başlıyor bu şekilde olan var mı

Sizin durumunuzu bende anlamadım gerçekten bir gariplik var cin 3 ile bir yıl neden bekletildiniz leep yapılır ve cerrahi sınırda devam ediyor ise küçük almanın alamı yok ki mutlaka alınan parçaların boyutu yazıyordur Patolojiniz de benim yazıyor du çünkü zaten bu işlemin amacı değişiklik olan hücreleri temizlemek

06,03 mm felan yazıyodu zaten. Valla bende anlamadım sürekli farklı doktorlarla görüştüm. Bu şekilde devam ediyor zaten bu tür işlemler. Bende bilmiyorm sizin nasıldı leep konizasyon önerildi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…