Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Bi sorum daha olacak yeni öğreniyorum kusura bakmayın bizde hpv tipi birden fazla varsa çıkoyormu yoksa birden fazla var ama en fazla hangisiyse o mu çıkıyor?

Bi sorum daha olacak yeni öğreniyorum kusura bakmayın bizde hpv tipi birden fazla varsa çıkoyormu yoksa birden fazla var ama en fazla hangisiyse o mu çıkıyor?
Evet kaç taneye maruz kaldıysan hepsi çıkıyor ama tüm tiplere bakan ketem sanırım ... Ketem de yaptırın ... Tüm tiplere bakılsın... Kimisi sadece yüksek tiplere bakıyormuş onlarda 20-30 tane, eee geriye 120 tip daha kalıyor... Ketem git en sağlıklısı

Evet kaç taneye maruz kaldıysan hepsi çıkıyor ama tüm tiplere bakan ketem sanırım ... Ketem de yaptırın ... Tüm tiplere bakılsın... Kimisi sadece yüksek tiplere bakıyormuş onlarda 20-30 tane, eee geriye 120 tip daha kalıyor... Ketem git en sağlıklısı
Saoş cnm evet ketem de yaptryorum her sene ama geçen seneki virüsle bu seneki farklı çıktı .birini atlatıp birini kapmışım tek tip çukıyor geçen sene 52 bu sene 68

Saoş cnm evet ketem de yaptryorum her sene ama geçen seneki virüsle bu seneki farklı çıktı .birini atlatıp birini kapmışım tek tip çukıyor geçen sene 52 bu sene 68
Şu da olabilir 52 için negatif oldun, 68 i bulaştırdın veya 52 tip değiştirdi kendi kendine 68 oldu.... Başka açıklaması yok

Peki leep hamilelikte risk yaratırmı sence.ben çocuk sahibi degilim daha ve bu sene istyordum çok kötü oldu bu :KK43:

Ben leep olacagim zaman doktorum bana sormustu.cocuk istiyor musun diye .evet dedim.ona gore alabilecegim yere kadar alacagim patolojiye gonderecegim cin3 lu hucrelerin hepsi icinde kalmissa baska bir islem yapmam kalmamissa tekrar leep yapicam cocuk sahibi olamazsin demisti.Allahtan aldigi parca icindeydi tum bozuk hücreler. Ben simdi hamilelik düşünüyorum. Hamile kaldigimda rahim agzini dikerek bir hamilelik yasayacagim.Yani demek istedigim leep in alindigi alanla alakali çocuk sahibi olup olamayacaginiz.doktorunuza cocuk istediginizi muhakkak belirtin.

Ketem her sene yapıyormu smear testi ben 5 yılda yapıyor diye biliyorum ama yanlış mı biliyorum

Neden böyle bunu Dr danışman lazım... Öğrenince buraya da yaz
Ketem her sene yapıyormu smear testi ben 5 yılda yapıyor diye biliyorum ama yanlış mı biliyorum
cnm ben araştrma devlet hastanesi semt polikliniğinde yaptryorum iki senedir ama ketem için de ayrı alıyomuş doktor aynı anda hem kendne hem ketem e

Ben bu hastalığı öğreneli ocak ayında 1 yıl olacak be benm hpv tıp 16. 4 defa leep oldum. Hepsinin sonucuda cin3 cıktı. Ama hiç bir tedavisi dahi yok 3 ay git tekrar gel kontrole diyorlar hep. Bir kızım var 4 yaşında ama şuanda gebelik düşünüyorm. Aranızda bu hastalıkla hamile kalanınız var mı varsa nasıl oldu acaba tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

Ben bu hastalığı öğreneli ocak ayında 1 yıl olacak be benm hpv tıp 16. 4 defa leep oldum. Hepsinin sonucuda cin3 cıktı. Ama hiç bir tedavisi dahi yok 3 ay git tekrar gel kontrole diyorlar hep. Bir kızım var 4 yaşında ama şuanda gebelik düşünüyorm. Aranızda bu hastalıkla hamile kalanınız var mı varsa nasıl oldu acaba tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
[/QUOTEyal kaçtı sizin.çok leep yapmışlar:KK43: ama dikişle falan hamile kalırsınız bence ya

Ciddi misiniz 🙄 evet 4 defa yaptırdım ama aldıkları tırnak üstü kadar parçalardı o kadar büyük konizasyon felan olmadı. Gidince gebelik düşündüğümü söyleyeceğim ama rahat 4,5 aydır denememize rağmen olmadı 🙄😑

Ciddi misiniz 🙄 evet 4 defa yaptırdım ama aldıkları tırnak üstü kadar parçalardı o kadar büyük konizasyon felan olmadı. Gidince gebelik düşündüğümü söyleyeceğim ama rahat 4,5 aydır denememize rağmen olmadı 🙄😑
Tırnak üstü kadarsa normal leep gbi bnce sorun yoktr ya dikiş her leep olana olcak diye bişey yok tabi.szin yaş kaçtı öğrendiğinizde?

Ben de cin3 ile leep oldum.su an hamile kalmak istiyorum .daha kalmadim ama doktorum hamile kaldigimda rahim agzini dikerek hamileligimin olabilecegini soyledi.bir de leep te alinan kisim önemli ne kadar alindigi.ama kalinmaz diye birsey yok

Ben de cin3 ile leep oldum.su an hamile kalmak istiyorum .daha kalmadim ama doktorum hamile kaldigimda rahim agzini dikerek hamileligimin olabilecegini soyledi.bir de leep te alinan kisim önemli ne kadar alindigi.ama kalinmaz diye birsey yok
Benm doktorumda ilk başta gebelik düşünecek mısn ilerde dedi bende evet deyince sadece yalın takip tuttu ve tırnak üstü kadar parçalar alındı sadece 4 defa ama yine de tutar mı tutmaz mi bilmiyorm 4,5 aydır denememize rağmen gebelik oluşmuyor

X