Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Valla profa gittim sizin kadar ayrıntılı bişey söylemedi. Gerekse söylerdi diye düşünüyorum leep 7bin TL çünkü konizasyondan da bi o kadar alacağını düşünürsek.
7bin TL nedir ya özeldemi doğum mu yapıyoruz para tuzağına bak ya herseferinde olduğunda 7bin TL mi verecek hem maddı hem manevi hallediyorlar sağ olsunlar🤔😬😡

Öncelikle çok geçmiş olsun pembe akıntı çok normal vücut ısısı yüksekse pembe olabiliyormuş.. onun dışında felaket bir kokusu var kaşıntı çıldırtan cinsten 😔 ben zaten bu ilacı kronik mantar rahatsızlığım için kullanıyorum tavsiye üzerine. Mantarda yaşadığım kaşıntının 2 katı resmen

Merhaba arkadaşlar adetimin 12 gün sürmesiyle doktora gittim ilişki sırasında ağrıda oluyordu seamr testi ve idrar testi yapıldı sonucum cın1 ısıl ve tipi bilinmeyen hpv cıktı ayrıca üroplazma var ve rahim içinde 2 intihap varmış doktor 1 ay antibiyotik tedavi sonra parca alıcaz dedi bende güvenemedim ve başka bi doktora gittim sonuçlarımla bu sefer doktor gözle görülür derecede rahim ağzında lezyon var hemen konizasyon yapalım dedi ben korktum tabi gözle görülür derecede lezyon yani cın1 olunca . Başka bi doktora bu sefer araştırma hastanesine gittim oradaki doktorda gözle görülür lezyon olduğunu ve kolposkopi yapılmasını ve tekrar smear alınmasını bu arada hpv nin tipininde ne olduğunu öğrenilmesini istedi şimdi sonuç bekliyorum kolposkopi yapıldı biopsi alındı . Benim sorum gözle görülür derecede lezyon olması ilerlemiş demekmi ? Yani cın 2 cın3 cıkma ihtimali varmıdır .?şimdi den teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar adetimin 12 gün sürmesiyle doktora gittim ilişki sırasında ağrıda oluyordu seamr testi ve idrar testi yapıldı sonucum cın1 ısıl ve tipi bilinmeyen hpv cıktı ayrıca üroplazma var ve rahim içinde 2 intihap varmış doktor 1 ay antibiyotik tedavi sonra parca alıcaz dedi bende güvenemedim ve başka bi doktora gittim sonuçlarımla bu sefer doktor gözle görülür derecede rahim ağzında lezyon var hemen konizasyon yapalım dedi ben korktum tabi gözle görülür derecede lezyon yani cın1 olunca . Başka bi doktora bu sefer araştırma hastanesine gittim oradaki doktorda gözle görülür lezyon olduğunu ve kolposkopi yapılmasını ve tekrar smear alınmasını bu arada hpv nin tipininde ne olduğunu öğrenilmesini istedi şimdi sonuç bekliyorum kolposkopi yapıldı biopsi alındı . Benim sorum gözle görülür derecede lezyon olması ilerlemiş demekmi ? Yani cın 2 cın3 cıkma ihtimali varmıdır .?şimdi den teşekkürler.
Cin 3 bile olsa yakma veya dondurma işlemi ile o bölgeyi temizliyorlar, 3 veya 6 aylık kontroller ile negatif olabiliyorsun... Tabi cinsellik ara versen iyi olur.... Daha hızlı atlatman için, geçmiş olsun

Cin 3 bile olsa yakma veya dondurma işlemi ile o bölgeyi temizliyorlar, 3 veya 6 aylık kontroller ile negatif olabiliyorsun... Tabi cinsellik ara versen iyi olur.... Daha hızlı atlatman için, geçmiş olsun
Zaten cinsellik diye bişi kalmadı 😐 bide 2 . Evrede bile kemoterapi görenler var diye biliyorum yayılıma bağla😐

Geçmiş olsun canım burda herkes birşeyler yaşıyor ne yazıkki bağışıklığını yüksek tut hpv vardiye kanser oldum diyede üzülme öyle birşey yok arkadaşımın dediği gibi operasyonla temizleme olur atlatırsın üzülme moral herleşin ilacı moralimi yüksek tut yokmuş gibi davran gripmişşin gibi tedavi ol ☺️

Geçmiş olsun canım burda herkes birşeyler yaşıyor ne yazıkki bağışıklığını yüksek tut hpv vardiye kanser oldum diyede üzülme öyle birşey yok arkadaşımın dediği gibi operasyonla temizleme olur atlatırsın üzülme moral herleşin ilacı moralimi yüksek tut yokmuş gibi davran gripmişşin gibi tedavi ol ☺
Bende öyle düşünmek istiyorum ama korkuyorum işte elimde değil nasıl gecicek bu 10 gün hiç bilmiyorum 😶

X