Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

16 siğil yapmıyor .. 9 ve11 siğil yapıyor... Bende de hpv 51 var.. Burda o kdr çok şey okuyoruz ki İnternet ortamında vs sivilce görsem siğil mi veya kırmızı sivilce görsem frengi mi oldum, aids miyim, hepatit miyim, aklıma saçma sapan onca şey geliyor... Oluruna bıraktım yoksa kafayı yersin...

Yaa bende öyleyim açik yara bantlamaktan usandim başka birsey bulaşacak diye panik atak hastasiyim birde Allah yardimcimiz olsun gerçekten

16 yapmaz canim ama düşuk dereceli hpv varsa arkadasin dedigi gibi 6 ve 11 o yapiyor

KAÇ KUTU KULLANDINIZ ACABA?

Merhabalar bende smair muayene sonucunda test yaptirdim hpv 16 ve 18 negatif cikti ama kagitta (diger hpv pozitif )yaziyo ve tanidada dusuk dereceli LSIL (skuamoz intraepitelial lezyon) yaziyo sanirim bu cin1 yanilmiyorsam daha doktora sonuclaro gosteremedim ama epitelial hucre anormaligi diye de eklenmis yardimci olursaniz cok sevinirim

Merhaba iyi bir onkoloji ve jinekolaga gidin ve bağışıklığı izi yüksek tutun

Hpv 16 ve 18 negatif fakat hpv 'nin 150 tipi var ve kalan 148 tiplerden bir veya birkaçını taşıyor olabilirsiniz. Hpv tiplemesi konusunda yeniden test talep edebilirsiniz ayrıca bağışıklık ile yenebileceğiniz bir durum... Dr. kontrollerini aksatmayın.. Geçmiş olsun .

En kotusu 16 ve 18 diye biliyorum bende hpv oldugu cikmisti ama tiplemesi icin bu testi yapmislardi pazartesi gittigimde dr ye tekrar bi konusucam testi istiyeyim ama benim anlamadigim simdi cin1 tasiyo olmam diger testleri yaptirdiginda cin2 cikma istihali oluyo mu cok mu karisik ben mi karistirdim anlamadim ne dusunucemi falan

Smear de cin 1 kesinse tabiki cin 2 cin 3, çıkma olasılığı yüksek onkolojik tipler sadece 16_18 değil diğer başka tiplerde var ama bu ne kadar etkilemiş rahim ağzını bu kolposkopi ile belli olacak

Kolposkopi yaptirmaniz gerekiyor benim de smear lsildi kolposkopide cin1 cikti 6 ay bekleyelim dedi doktor.

Bugün kolposkopi yapıldı hpv 33 benim. Biyopsi yapmayalım boşuna dedi prof dr. Direk leep yapılacak pztesi.
Ahcc için falan para tuzağı dedi. A ve C vitaminli ve yeşil sebzeli beslen dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…