Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Merhaba arkadaşlar 1-2 saat önce biyopsi alındı rahimden anestezi olmadan alındı. 2 dakika falan sürdü kramp gibi bir ağrı oldu sadece ama kesinlikle dayanılmıycak bir ağrı değil. Ben olmadan önce çok araştırmıştım okumuştum formları anestezi olan var olmayan var kafam karışıktı. Başka bir doktor anestezi demişti iyiki anestezi olmamışım bilgi olarak paylaşmak istedim. Herkese geçmiş olsun.
Merhaba kızlar. Bende hpv 33 vardı. Dr bugün kolonoskopi ve biyopsi yapılması gerekiyor dedi Onkoloji ye randevuda yok yakın zamanda

Arkadaslar doktorlar hpv yi hep rahim agzi icin inceliyor ama vajinaya ve vulyaya da bulasma durumu yok mu ornegin bir kisi leep olup temizlense diger ihtimalleri goz ardi edebilir mi?

Sonuç ne kadar zamanda çıkacak. Umarım sorun yoktur

Sonuç ne kadar zamanda çıkacak. Umarım sorun yoktur
5 aralık emar çekilecek. biyopsi sonucu 15 gün sonra çıkarmış. araştırıyorlar şuan. özele gitmiştim çok para çıkardılar.tıp fakültesine gittim bugün ordan devam edicem artık. onkolojiden randevu alabildinmi

Emar neden çekiliyor. ?

Arkadaslar doktorlar hpv yi hep rahim agzi icin inceliyor ama vajinaya ve vulyaya da bulasma durumu yok mu ornegin bir kisi leep olup temizlense diger ihtimalleri goz ardi edebilir mi?
Bu dediğiniz çok na
Mr neden

Korkacak bir şey yok boşuna stres yapmayın takip olacaksınız okadar neden tedirgin oldunuz ki bu kadar

Devlette sadece 1 onkolog var burda. 5 Aralık dedi ama çok uzun süre özele bakıcam heralde.

Arkadaslar ben 1.5 sene once cin1 leep oldum. Oldugumdan beri kontrollerime gittim hep temiz cikti. En son 8 ay once temizdi.
Ama son adetim cok uzadi sizinti seklinde devam edip durdu yani 5 gun normal ise 5 6 gunu sizinti seklinde 10 11 gun falan surdu, ayrica son 2 adetimlerimden once 2 3 gun sizinti kan geliyor ve sonra adet oluyorum yani hem adet onu hem sonu sizinti gibi kan gelmis oluyor,ayrica bundan 1 ay once iliskiden sonra kan geldi ve iliskide biraz aci ve tahris hissediyordum zaten(adetim yakindi 3 gun sonra da adet oldum, erken oldum ama)
Bu sikayetlerle doktora gittim ama leep yapana gidemedim, anlattim hepsini muayene etti bakti, enfeksiyon var dedi ilaclar verdi basladim kullanmaya.
Ama bir de demesin mi iliskiden sonra kan gelmesi hosuma gitmedi ilaclarin bitince acilen smear yaptir
Tabi benim icime de bi vesvese dustu. Leep olmama ragmen ve 8 ay once smearim temiz gelmesine ragmen rahim agzi kanseri olasiligim var mi sizce bilgilerinizce?
Ne bileyim leep yapan doktor artik yilda 1 gelebilirsin demisti. Kac gundur hem ilaclarimi iciyorum hem de uzintuden aknelerim cikti
Bu arada doktor benden hem de hormon testleri aldi ostrojenim cok dusuk cikti ve erken menepoza benziyor dedi,ilaclarim bitince smearle beraber onu da soyleyecegim ama onunla alakasi var mi sikayetlerimin bilemedim. Bilgisi olan varsa yardim edermisiniz?

Yaşınız kaç... Muhtemelen enfeksiyon sorunları bu anlattıklarınız... 8 ay önce temiz çıkan smear için korkmayın ama Dr yılda 1 kez smear dese bile bence 2 yıl 6 ay aralıklarla düzenli smear verin.... Korkululacak bir durum yok gibi... Cin1, 2 yılda vücut temizleyebiliyor üstelik leep olmuşsunuz... Dert etmek yerine bağışıklığınızı güçlendirin... B12, propolis, kefir vs... Geçmiş olsun

34 yasindayim. Tesekkur ederim ya icimi rahatlattiniz. Yani boyle bi risk olsa doktor 1 yil beklmeden kontrol olacagini soylerdi heralde. Ne bileyim ya insan korkuyo iste ama siz de soylediginiz gibi enfeksiyondandir sanirim

merhaba bende hpv16 tanısı konuldu biyopsi yaptılar cin 3 çıktı daha sonra leep yapıldı onun sonucunda cin 1 ve cin 2 kalmıştı pataloji sonucunda bende deflegayn getirttim yurt dışından şuan hic kullanmadım adetimin bitmesini bekliyorum ama birhafta önce genital bölgemde iç dudak kısmında pütürlü bişey çıktı ama okuduklarımdan siğilde değil gibi doktorada gidemiyorum resmen dengem bozuldu eşimde siğil yok bende yok zaten hastalığıda tesadüf öğrendim hpv 16 siğil yapıyomu evet doktorlar doğru dürüst bilgi vermiyor siğil yaparmı 16 olan cevap verirsen sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…