Kolajen(Collagen) Takviyesi

ya eskiden ben ingiliz bir marka alıyordum, sorunsuz geliyordu, ama şimdi daha sıkı kontrol oluyor sanırım. İşte TR'ye her ürün gelmiyor, gelince de fiyatlar 2, 3 katı oluyor ya, ondan acaba diyor insan ama haklısın; hem riske hem beklediğin süreye değmez belki de.

Hadi yaa bir ara çok popüler olmuştu, biotin içmeyeni dövüyorlardı ben 1 kutu solgar bitirdim, hiç faydasını görmedim. Gerçi zor çözünüyor, çok çok çok su ile içmek lazım diyorlar, ona bağlamıştım.

Senin aldığın ürün gerçekten iyi yorumlar almış, fiyatı da gayet makul. Ben de deneyeceğim sanırım. Bir araştır istersen ama C vitaminiyle tüketmeye özen göster derim. Ester-c

Su ile ilgisi yok canım, fazlası vücuttan atılır zaten, yani diyelim ki 100 tlye aldın biotini, o 100 tlyi idrar yoluyla attın Ondan işe yaramadı.
Ester-c aklımda benim, ama yazın c vitamini sıkıntılı, şöööööyle bir ekim kasım olsun, cila niyetine onu da alırız
Aldıktan sonra gördüm ben yorumları, hepsiburada, n11 gibi sitelerde kendi adlarıyla yorumlar var, inancım arttı açıkçası. İşe yarar gibiyse anneme de alacağım.

Osman Müftüoğlu min 10g kollajen olmalı diyor. Doppel Herz'de 2.5 g, suda collagen'de 5.5 g kollajen var, bunlara dikkat edin. Ayrıca balık kollajen çok kötü kokuyor, insanın midesi bulanıyor.

Sitenizi geliştirin öncelikle. Ürün içeriklerine ulaşılamıyor, çok amatör bir site. Güvenip de alışveriş yapmam ben. Dediklerimi ciddiye alın, yıllardır online alışveriş yapıyorum.
Haklısınız ams daha 1 aylık site kurulum aşamasında

Rica ederim. Denemedim, sadece okuduğum kadarıyla güzel gözüküyor. Bir de Türkiye de satan siteden hiç alışveriş yapmadım. Güvenilir mi acaba?
Türklere artık güvenelim çok profesyonel satış yapan siteler var sadece sosyal medyadan uzak durun yeter

Osman Müftüoğlu min 10g kollajen olmalı diyor. Doppel Herz'de 2.5 g, suda collagen'de 5.5 g kollajen var, bunlara dikkat edin. Ayrıca balık kollajen çok kötü kokuyor, insanın midesi bulanıyor.

ben swedish nutra 10gr lik sıvı balık kolajeni kullanıyorum tadı ve kodusu muhteşem senin bahsettiğin gibi mide bulandirmanin aksine siseyi kafaya dikesin geliyor :)

3 gündür kullanıyorum, bugün 4. dozajı alıcam. (uuuu dozaj mozaj)
Şimdi öyle cildimde, tırnağımda vs bir gelişme yok. Zaten daha çok erken.
Öte yandan, geceleri ve sabah ilk kalktığımda yürürken ayaklarım ağrıyor ne zamandır, çünkü kilo aldım. Hepi topu 8-9 kilo ama ayaklar hemen protesto ediyor, yük hayvanı olarak gelsem ömrüm yokmuş, direkt vururlarmış beni. Neyse işte, ayaklarımdaki ağrı yok Ancak zaten geçecekti ve kolajen kullanım zamanına denk mi geldi yoksa gerçekten bu arkadaş mı hemen etki edip geçirdi bilmiyorum.

Türklere artık güvenelim çok profesyonel satış yapan siteler var sadece sosyal medyadan uzak durun yeter
konunun türklere güvenmekle ne alakası var? internetten satış yapan sitelerin zaten neredeyse tamamı türk. bahsedilen sitedeki ürün de yerli değil, ithal ürün. üstelik sosyal medyadaki satıcılar da türk.

ben swedish nutra 10gr lik sıvı balık kolajeni kullanıyorum tadı ve kodusu muhteşem senin bahsettiğin gibi mide bulandirmanin aksine siseyi kafaya dikesin geliyor :)
Ben şahsen sığır ve balık kollajenlerinin ikisini de kullandım. Balık kollajen içerken insanın midesi bulanıyor. Kiperin Collagen'i özellikle öneriyorum hiçbir şekilde içerken tadı ve kokusu gelmiyor. Özellikle kahve ile içerken keyif alıyordum.

Günlerdir arastiriyorum bu konuyu.sonuc olarak anladigim kadariyla voonka ve supra marka collagen takviyeleri en iyilerinden.ama birisi balik birisi hayvansal.buna ragmen supra protein collagen daha pahali.voonka marka da kendi online sitesinde pahali ama hepsiburada gibi alisveris sitelerinde ise neredeyse yari fiyatina.bu yüzdennbir güvensizlik olustu.supra protein ise kendi sitesi dahil heryerde ayni fiyatta.ve cok az bilgi var supra ile ilgili.acikcasi karar veremedim.bilgisi olan ve kullanan arkadaslar varsa yardimci olabilir mi?

Osman müftüoglu ayrica moleküler agirliktan bahsediyor.3000 daltonun altinda olmayacak diyor.online siteden aldigim ürünün moleküler agirligina nasil bakacagim.kendi sitelerinde bu konu ile ilgili bilgi verilmiyor.
Ayrica Osman müftüoglu moleküler agirliktan bahsediyor.3000 daltonun altinda olmayacak diyor.online siteden aldigim ürünün moleküler agirligina nasil bakacagim.kendi sitelerinde bu konu ile ilgili bilgi verilmiyor.

Balık mı sığır kollajeni i daha iyi kafam karışık benim de.Ama balık kollajeni koku hassasiyeti olanlar için çok uygun değil gibi görünüyor.
Voonka kullanan eczacımızın müşterisi memnun kaldığını ifade etmiş , eczacımın yalancısıyım.Eczacımız da voonka kullanan da bariz fark olduğunu söyledi.Voonka da sadece tip 1 kollajen olduğunu gördüm.Balık kollajeni kaynağı.İçinde hyaluronik asit ve C vit olması avantajlı gibi.

Supra da incelediğim ürünler arasında miktar bakımından iyi görünüyor.10000mg kollajen içeriyor.İçinde hem tip 1 hem tip 3 kollajen var.Supra sığır kollajeninden elde ediliyor.Ben bu iki ürün arasında kararsızım.
voonka eczenelerde gereksiz pahalı , nette güvenilir bir satıcı bulmak ta zor.
Supra kendi sitesinde şuan indirimde.
Netleşemedim gitti .

Gözle görünür bir değişiklik oldu mu cildinizde ? Bir de yaşınız kaç acaba ?

Evet genelde voonka ile ilgili yorumlar daha olumlu ve daha fazla.ama benim kafami karistiran diger bir konu ise voonkanin balik kalojeninin tablet seklinde olmasi.herkes toz ya da siviyi öneriyor.diger voonka beauty plus ise sigirdan yapiliyor ama toz seklinde.tam voonka derken bu defada bu noktada takildim.

Merhaba,

Ben 1 kutu supra protein kolajen kullandım. 28 günlük kullanım yazıyor üzerinde ama 1 ölçekten kullandığım halde daha fazla gün yetti. Benim kullandığım kutulu olan yeşil ambalaj. Onun da iki tür paketlemesi var. biri kutu, diğeri saşe. Kutu olan fiyat ve miktar olarak bence daha avantajlı. Diğer mor saşe olanda ise bazı ek takviyeler var. C Vitamin vb gibi... Kolajen c vitamini ile çalışmaktaymış ama kolajen içine konulan c vitamini miktarlarına bakıldığında günlük alınması gerek 60-100 mg arası olduğunu gördüm. Bunu da bir bardak portakal suyundan, günlük tükettiğimiz c vitamini kaynaklarından sağlıyoruz. (Yeşil biber, kivi, limon vb. hatta c vitaminli limonlu soda bile var :) ) Her ihtimale karşı Kolajene başladıktan 2-3 hafta sonra solgar hyalüronic asit 120 mg da kullanmaya başladım.

Supradan memnun kaldım mı? Kullanmaya başladıktan sonra saçlarımda dökülme azaldı. Tırnaklarım daha hızlı uzadı. Ve derim daha nemli oldu. Mucize yaşamadım ama bu farklar bile insana iyi geliyor. Bacaklarımın kuru olması her zaman rahatsız ederdi beni bu sorunu %70 çözdü.

Şimdi ise amerikadan getirttiğim vital marka ürünü kullanıyorum. Daha 1 ay olmadı. Aynı şekilde yanında solgar hyaluronic acid kullanıyorum. Saçlarımın dökülmesi sanki arttı. Derim de daha kuru gibi... Halbuki iyi yorumlar okumuştum ürün hakkında. Bunu da bitirdikten sonra Neocell kullanmayı düşünüyorum :) Onun hakkında da oldukça iyi yorum okudum.

Bu arada Osman Müftüoğlı 50 yaş altının kolajeni yılda 6 ay, 50 yaş üstünün yılda 9 ay kullanmasını önermiş bir yorumda. Ben burdan 3 er aylık 2 kür yapmam gerektiğini anladım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…