Kocama bir şans daha vermelimiyim

Ben boşanma kararı verdiğimde eski eşim, değiştim dedi ve değiştiğini gösteren şeyleri yaptı. Ancak bir insan özünde neyse geri ona döner ben buna inanıyorum. Baskıyla, kaybetme korkusuyla yaptığı şeyler ona yük olacak. Mesela bir insan tembelse tembeldir. Ne kadar çalışabilir zorla? Şimdi boşanmamak için bunu yapıyor, 5 sene sonra karşıma çıkıp yıllardır senin için yaptım, mutsuzum dese ne olacak diye düşündüm.
Paranı idare edemiyorsan, sana çok basit idare yöntemi söyleyeyim. Olmayan parayı harcama. Maaşın kadar harcama yap. Kartlara güvenme. Gezmek, alışveriş yapmak istiyorsan, her ay belli miktar koy kenara o parayla plan yap.
İlişkilere olan güvenim gitti diyorsun. Merak etme boşanmış kadınların çoğu aynı durumda. Yalnız değilsin.
Mutsuzum diyorsan psikiyatriste git. Terapi fırt zırt ben pek inanmıyorum.

Daha önce bahsetmiştim körü bir sevgililik dönemi kötü bir evlilik sonumda destek alarak hayatımı değiştirerek bir karar verdim ve eşimi geride bıraktım. Çok uzak şehirlerde yaşıyoruz çalışan bir bayaım yeni bir şehire geldim ev tuttum yeni okul.gelirken ondan sadece evdeki 3 tane beyaz eşya ve takılarımı istedim evliliğimiz boyunca hiç takanamıştım.altınlar değil arkadaşlar yanlış anlaşılmasın sadece takılarım vardı bilezik kolye gibi ama bana sen git ben sana hakkın olanı vericem dedi bir kere 2bin gibi komik bir para yokladı takılarımı da yollamadı boşanmıycağını benden sonra çok üzüldüğünü çok boşanmak istiyorsam dava açmamı istedi avukat tuçak param yoktu yeni ev dizmiştim çok uzağa gelmiştim duygularım altüsttü hem göç etmiş hemde evimi bırakmıştım ailemi arayıp benimde hatalarım olduğunu söyledi.kavgalar ettik barışmak istedi yüzünü bile görmek istemiyordum beni aradı eşim çalışmıyordu bana psikolojik şiddet uyguluyordu ama aslında dönmemin sebebi ikimizde birbirimize daha temelden uygun değildik sonunda her yerden engelledim ve hazır olmayı bekledim derken bir yıl sonra çıka geldi bana hediyeler alıyor sevdiğini söylüyor affetmemi istiyor.bu bir yılın sonunda ben çok yıprandım çevremde yeni ilişkileri görünce korkuyorum ve paramı kontrollü harcayamadım gezmek istedim artık özgürdüm ama bu. Seferde kart borcum oldu şuan hem ilişkilerden korktuğun için hemde alışveriş kolik olduğım için kendime güvenim gitti bazen dönsem mi değiştim diyor işte diyorum sonra o evliliğin içinde nasıl hissettiğimi hatırlıyorum😞
Yapmaaaa
Toksikliğin içine hapsetme kendini.
Tüm enerjini kendini düzeltmeye yönelt
Elalemin yetiştirdiği adama değil.

Bir yılda almadım bu kararı maddi fiziki manevi hiç bir ortak noktamız yoktu bu evliliğin içinde çürüyordum destek aldım öyle bıraktım ama şimdi kendime güvenimi kaybettim tam o zaman geldi kafam karışıyor çok mu kestirip atıyorum diye ama bi ev kurdum bir daha dönersem yine çok uzak bir yere evimi dağıtıp gidicem.ya olmazssa ben yine nasıl aynı şeyleri yaşıycam bilmiyorum her gün iş çıkışı bekliyor gelmiş otelde kalıyor benim için 20 gğndür burda pişmanım diyor 😞
İşi gücü uok mu çalışmıyor mu?

İşi gücü uok mu çalışmıyor mu?
Babasının iş yeri vardı ama uzaktı gitmiyordu eskiden belediyede çalışıyormuş sonra benim ısrarlarımla işini geri almaya çalıştı haksız yere çıkarklmış tam detaylarıda bilmiyorum benle olmadan önce şimdi geri almış ama yine bi sıkıntılar çıkmış şuan mahkeme süreci varmış.yane ben ordayken hiç çalışmadı zaten ben trakyalıyım o doğu anadolulu kültürel fark hakarete dönüştü işsizlik ve kardeşinin ölümüse eklenince bende ölğmden döndüm.artık dayanamamaya başladım

Onları harcamadı biliyorum ailesinde ben yapamiyim geri döneyim zorlanayım diye vermedi benim zorlanıp burda acı çekmemi bile istiye istedi kendide itiraf etti zorlan parasız kal geri dön diye yaptım herşeyi dedi
e tamam madem seni düşünüyor askindan emin olmak icin iste parani
of ne kadar safsin ya. bu adam olmasin g.tünde don olmayan baska bir fukara gelir iki guzel soze kandirir seni yer memur maasini. bu kafayla nasil okudun da sinavi kazandin ogretmen oldun sastim.
sen zorlan sen aci cek diye cabalayan merhametsiz adama geri donmek istiyorsun. ustelik adam kendini kanıtlayabilir altinlari sana vererek.

ayrılmadan önce eşimle durumumuzu yazmıştım çok ızun diye yazmadım.ayrılmadan önce çok kararlıydım hayatımı güzelleştirmiştim spor yapıyordum sigarayı bıraktım hayaller kuruyordum.şimdi sigaraya başladım spora düzenli gidemiyorun paramı bile kontrol edemiyorum kendime güvenim gitti bunu ablatmak istedim
çocuğunuz var mı? özgürsünüz daha ne döneceksiniz? hayatınızı elinize almışsınız yeni bir düzen kurmuşsunuz. borç ödenir. bende boşandım bir kızım var kendi düzenimizi kurduk. çok şükür bir iş de kurdum yuvarlanıp gidiyoruz. bende borç içindeyim ama dönmek aklımın ucundan geçmedi. kendinize gelin kötü bir evlilikten sıyırmışsınız kendinizi ve sanırım çocuk da yok, hiç düşünmeyin arkanıza da bakmayın.

Nasıl insanlarsınız ya ne yaşadığımı nerden biliyorsun burda ne kadarını anlatabiliyorum sadece konuşabilmek istedim ama gerçekten haddinizi aşıyorsunuz belki çok doğru kararlarla muhteşem bir hayat kurmuşsunuzdur lütfen kendi hayatınıza dönün bana yorum yapmayın bıktım artık böyle insanlardan
e tamam madem seni düşünüyor askindan emin olmak icin iste parani
of ne kadar safsin ya. bu adam olmasin g.tünde don olmayan baska bir fukara gelir iki guzel soze kandirir seni yer memur maasini. bu kafayla nasil okudun da sinavi kazandin ogretmen oldun sastim.
sen zorlan sen aci cek diye cabalayan merhametsiz adama geri donmek istiyorsun. ustelik adam kendini kanıtlayabilir altinlari sana verere

çocuğunuz var mı? özgürsünüz daha ne döneceksiniz? hayatınızı elinize almışsınız yeni bir düzen kurmuşsunuz. borç ödenir. bende boşandım bir kızım var kendi düzenimizi kurduk. çok şükür bir iş de kurdum yuvarlanıp gidiyoruz. bende borç içindeyim ama dönmek aklımın ucundan geçmedi. kendinize gelin kötü bir evlilikten sıyırmışsınız kendinizi ve sanırım çocuk da yok, hiç düşünmeyin arkanıza da bakmayın.
Aslında ilk geldim çok iyi gidiyordu herşey sonra bocalamaya başladım büyük bir şehire geldim çok iyi iki dostum vardı her zaman birbirimizi iyi yönde etkiliyorduk burda bi arkadaşım var oda boşanmış sürekli bunları konuşur oldum kendimi kurban gibi hissetmeye başladım bide bi çocuğum bile yok demeye başladım bi hayatım yok kaç yaşına geldim hayata bağlıycak ne var demeye başladım sonra eşimin arkadaşları aramaya başladı işte gezme tozma hayat nereye kadar kaç yaşına geldin derken konuşmalar hep buralara geliyordu sevdiğim için engellememiştim ama sürekli alttan alta beni suçlu hissettirdiler sonrada eşim çıka geldi hediyeler kapılarda beklemeler gözleri dolu dolu off tekrar yıkıldım

Buraya yazarken lütfen saygı çerçevesinde yazın ben burda 10 yıllık bir ilişkiyi 2 satırla anlatamam.kendimi çokta ifade edemediğim bir dönemden geçiyorum bende dışardan baksam çok kolay yorum yaparım.Tek istediğim bunları yaşayanlar varsa yalnız hissetmek istemiyorum korkuyorum ve burda bunu açık açık söyleye biliyorum diye buraya yazdım

Aslında ilk geldim çok iyi gidiyordu herşey sonra bocalamaya başladım büyük bir şehire geldim çok iyi iki dostum vardı her zaman birbirimizi iyi yönde etkiliyorduk burda bi arkadaşım var oda boşanmış sürekli bunları konuşur oldum kendimi kurban gibi hissetmeye başladım bide bi çocuğum bile yok demeye başladım bi hayatım yok kaç yaşına geldim hayata bağlıycak ne var demeye başladım sonra eşimin arkadaşları aramaya başladı işte gezme tozma hayat nereye kadar kaç yaşına geldin derken konuşmalar hep buralara geliyordu sevdiğim için engellememiştim ama sürekli alttan alta beni suçlu hissettirdiler sonrada eşim çıka geldi hediyeler kapılarda beklemeler gözleri dolu dolu off tekrar yıkıldım
manipule ediliyorsunuz farkında mısınız? neden gezme diyorlar? kafanın dağılması lazım. bende bir süre çok kötü zamanlardan geçtim ama barışmadım. maddi durumun iyi olur barışırsan belki ama huzurun olmayacak. insanlar değişmiyor hayatım değişmiyor bunu bir kabullenebilsek sorun kalmayacak. barışırsan kaldığın yerden devam edeceksin mutsuz olmaya bu sefer de bunun pişmanlığıyla yaşayacaksın. düzenini bozmuş olacaksın. şuan tek sorun ne yalnız yaşamaktan keyif mı almıyorsun?neden barışmak var aklında?

manipule ediliyorsunuz farkında mısınız? neden gezme diyorlar? kafanın dağılması lazım. bende bir süre çok kötü zamanlardan geçtim ama barışmadım. maddi durumun iyi olur barışırsan belki ama huzurun olmayacak. insanlar değişmiyor hayatım değişmiyor bunu bir kabullenebilsek sorun kalmayacak. barışırsan kaldığın yerden devam edeceksin mutsuz olmaya bu sefer de bunun pişmanlığıyla yaşayacaksın. düzenini bozmuş olacaksın. şuan tek sorun ne yalnız yaşamaktan keyif mı almıyorsun?neden barışmak var aklında?
Aslında kötü hiç birşey yok önceleri biraz ailem bunaltıyordu onlarla sınır oluşturdum.Cidden çok şey başardım yanımda olan insanlar da oldu destek olan tam huzurla yaşamam gerekirkensaçma sapan davranmaya başladım bu yaşa geldim hiç bişeyim yok gibi hissettmeye başladım herşey böyle başladı herkesin bi düzeni var boşananların çocukları var benim hiç bişeyim yok demeye başladım

Aslında ailesi öyle yetiştirmişki heryerde çaşışamam diyordu.işssizli ve kıskançlık ve hakaretti sorun sonra kardeşi hastaydı ailesi onunla ilgilenme işini ona bıraktı başka şehire tedaviye gidiyorlardı ben yalnız kalıyordum ama bunu dert etmedim ama kardeşi vefat etti bir sene geçti yine çalışmadı birde bütün acısını benden çıkardı ve ben dış gebelik geçirdim bu sırada ölüyordum iç kanama geçirmişim bir ay bu dönemde kardeşi vefat etti ve benim canıma okudu.şimdide psikolojim bozulmuştu diyor

Esinizin de yasadiklari kolay degil. Ben ona inanirim. Ama adamda hicbir degisiklik yok ki. Yani neyine güvenip gideceksiniz. Adam gelip sizin sehirde ise girip calisip kendini ispat etse neyise. Ama ortada elle tutulur hicbir yani yok. Calisma konusunda da kimsenin "ben orda calisamam" deme lüksü yok is ailesini gecindirmeye gelince. Ögrenciyken babam vefat etti. Bir cok farkli iste calistim kendi harcligimi cikartmak icin. Esiniz zora gelemiyor. Sorun o.

Esinizin arkadaslari sizin arkadaslariniz degil. Görüsmemeniz lazimdi!

Nasıl insanlarsınız ya ne yaşadığımı nerden biliyorsun burda ne kadarını anlatabiliyorum sadece konuşabilmek istedim ama gerçekten haddinizi aşıyorsunuz belki çok doğru kararlarla muhteşem bir hayat kurmuşsunuzdur lütfen kendi hayatınıza dönün bana yorum yapmayın bıktım artık böyle insanlardan
allah askina konu sahibi sen kocana kizsana.
evlenmissin adam calismayi birakmis. tum maasinla evde ac ac yatan adami beslemissin..ha evde yatmis ev erkegi mi olmus? evi mi temizlemis yemek mi yapmış?
hayir. doguluymus adam onlarin kulturune ters seyler yapmamis ama onlara ters olan kadin parasi yeme isini yapmis. kiskancliktan seni kisitlamis ona yedirme kısmı haric bir sey almana bir yere gitmene izin vermemis, sana küfürler etmis, siddet uygulamis, evde yalniz bırakmış, merhamet etmemis ic kanama gecirecek kadar kotuyken "tembellikten yatma" diye kendi isine kosmus bir adam.
ustelik size hakkiniz olan altinlari vermemis çalmiş.
simdi belli ailesi bikmis harçlığını vermiyor. "ah eski gunler ne guzel hem evde insan yerine koymazdim karımı , hem gecelerimi senlendirirdi, hem yemeğimi temizligimi yapar cebime parami koyardi..bagirir çağırır egomu tatmin ederdim. esek kafam neden kacirdim gul gibi kadini" demis gelmis size yalandan ayak yapiyor.
siz de buna inanıyorsunuz. ustelik adam "sen kotu ol diye altinlari vermedim, sen sürün diye, bana muhtac ol diye" falan diyor. bunu da normal karisliyorsunuz. bu merhametsiz demek. merhametsiz adamla daha ne dusunuyorsunuz.
"ver altinlarimi kanitla sevgini" demeye de gucunuz yok cunku vermeyecegini biliyorsunuz.
sonra bu ezikliginize - onca imkaniniz varken insan yerine konmadiginiz ve ezildiginiz- size bir gram katkisi olmayan adama donmeye ve bu yuzden simdiki evini kapatmak icin tonla masraf yapmaya heves etmissiniz. yazik degil mi bu merhametsiz adam sizi iki aya pisman edecek yine basa döneceksiniz

Aslında kötü hiç birşey yok önceleri biraz ailem bunaltıyordu onlarla sınır oluşturdum.Cidden çok şey başardım yanımda olan insanlar da oldu destek olan tam huzurla yaşamam gerekirkensaçma sapan davranmaya başladım bu yaşa geldim hiç bişeyim yok gibi hissettmeye başladım herşey böyle başladı herkesin bi düzeni var boşananların çocukları var benim hiç bişeyim yok demeye başladım
destek almalısınız, sanırım birçok şeyin üstesinden geldiğiniz için anksiyete yaşıyorsunuz. psikiatriste gitmeyi tavsiye ederim eski eşinizle barışmayı değil.

destek almalısınız, sanırım birçok şeyin üstesinden geldiğiniz için anksiyete yaşıyorsunuz. psikiatriste gitmeyi tavsiye ederim eski eşinizle barışmayı değil.
Sanırım evet yalnız kalmaktan hiç korkmazdım artık korkuyorum hata yapmaktan korkuyorum sanırım haklısınız ben en iyisi bir an önce kendim için bişey yapmalıyım

sana öncesinde psikolojık şiddet uygulayan adam 1 sene sonra gene uygular sonunu bildiğin romanı tersine yenı baştan okumak istiyorsun çok saçma illa kendine iyilik yapmak istiyorsan kocanı defet psikaytriye başla

X