Kocam mı? İşim mi? Annem mi? :(

kuzuzuzubambino

Anne Şeni Çok Şeviyom....
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2008
3.492
22
Kocamla yaklaşık iki sene önce annemin yanına taşındık. Taşınma sebebimiz hem annem yalnız kalmasın hem de biz kiradaydık biraz birikimimiz olur, çocuk olursa annem çocuğa bakar diyeydi. Annemin yanına taşındığımızda kız kardeşim evlenmek üzereydi. Çok problemlerimiz oldu. Kocam damadın gelip gitmesinden, eve gelen misafirlerden hep rahatsız oldu. Evliliğimiz bu süre içerisinde çok yıprandı ben o arada hamile kaldım ama strese dayanamayıp çocuğumu düşürdüm hep arada kalıyordum stresten vücudum her yeri kaşınıyordu... İlk yaptığımız hata annemin yanına kız kardeşimi evlendirmeden taşınmamızdı. Ama olmuştu bir kere elden birşey gelmiyordu. Bu kararı ikimiz vermiştik. Yaz geldi kız kardeşim evlendi. Rahat ederiz artık derken problemlerimiz devam etti kocam gelenden gidenden hep rahatsız oldu. Annecim evine misafir davet edemez oldu. Kız kardeşime bile laf ediyordu bizimki.. Her şeyi eleştiriyordu. Ben arada kalmaya devam tabii..
Velhasıl şua n 5,5 aylık dünyalar güzeli bir oğlumuz var annem 1,5 aydır ona bakıyor çok şükür hiç bir problem olmadı annem daha önce de iki çocuğa bakmıştı (ki çocuğuna baktığı kişiler de çok memnun kaldılar annemden) e bizi de annem büyüttü bu konu da eline kimse su dökemez. Ama bizimkine hiç bir şekilde yaranamadık. Annemin iyi kötü bir işi vardı yarım gün çalışıyordu ben işe başlayınca işini bıraktı karşılıksız torununa bakmaya başladı. 1.5 aydır da bakıyor şimdi kocam ben rahat edemiyorum gelenden gidenden rahatsız oluyorum hiç bir şey benim kontrolüm altında olmuyor diyerek evden taşınmak istiyor benden de işimi bırakmamı çocuğumuza bakmamı istiyor. Hayatımla ilgili bir karar almam gerekiyor. Yıllardır aynı yerde çalışıyorum işimi bırakmak istemiyorum. Ben ne yapacağımı şaşırdım ona güvenemiyorum. İşimi bırakıp da sonradan pişman olmaktan korkuyorum işimi bırakmasam bu sefer kocamı bırakmak zorunda kalacağım e annemde bir yandan taşınsak yalnız kalacak kadını işinden de ettik nasıl olacak bilmiyorum aklım almıyor... Kendimi çok büyük bir çıkmaz da hissediyorum bana akıl verin kızlar ben bu işin içinden nasıl çıkacağım.. Yarın bir gün beni eve kapatacak kimseyle de görüştürmeyecek misafiri sevmiyor ya eve misafir de istemeyecek. Ben ne yapmalıyım?????

Arkadasim kizma ama yaziklar olsun senin kocana....:mymeka:

Ne kadar nankör bir adammis!!

Bütün cibanlik esinde, ne istiyormus beyfendi, kiradan kurtuldu, cocugu bakiliyor, eli avucu para gördü, ehhh daha yapacaktiniz onun icin yaranmak icin??

Gelen gidenden rahatsiz oluyormus, birazcikta o anlayis göstersin, ödün versin rahatindan olmazmi?? :mymeka:

Sabah sabah sinir oldum, ben olsam ne yaparim cok iyi biliyorum arkadasim ama sanada yap diyemem...benneyaptımki

Allah sana sabir versin sadece ufak bir tavsiye benden ona yaranmak gibi bir derdin olmasin bundan sonra birakda oda birazcik sana yaransin

biti kanlanınca su yüzüne çıktı derler ya o misal..
Eşiniz sıkıntıdan kurtulup feraha erince birşey oldum sanmış...
Sanmıyorum ki anneniz onu gerçekten rahatsız edicek bir şey yapsın zira böyle birşeyin kızını mutusuz edeceğini bilir..
Ama diğer tarftanda eşinin kaprisleri ve saçmalıları yüzünden evliliğiniz sorunlu gidiyor..
Acaba annenize yakın bir eve taşınsanız ve siz işe gidip yine çocuğa anneniz baksa olmza mı acaba?
gerçi kiraya çıkınca maddi sıkınşıklık olur belki ama bu yolu denenmenizde fayda var
Kesinlikle İşten çıkmayın derin.. insanoğlu beşer şaşar , dünya hali ne olacağı elli olmaz..

senin kocanin ipiyle kuyuya inilmez. aklini basina topla. kendisine iyilik deen herkesi bir kalemde silmis bencil adam. senin de iyiliklerini silebilir. gerekirse bir bakici tut.

en kotusu kendi evinize tasinin annen sizinle kalsin. evinin kirasini da kendi alir. biraktigi isine bedel.

zordayken kayınvalidesi evini actı
yedirdi doyurdu
cocuğuna baktı
bey efendi birikim yaptıı
ohhh
şimdi 2 kurus görünce ayrı eve cıkmak istiyor
rahatsız olduğunu söylüyor

bence de sizde tam olarak güvenemiyorsunuz kocanıza
düzeninizi bozmayın bence

bence siz hatayı dediğiniz gibi en başında yapmışsınız,
annenizin yanına taşınarak...
hani derler ya ev ev üstüne olmaz diye işte öyle gerçekten,
anneniz çok iyi biri olabilir,çocuğunuza bakabilir,para biriktirebilirsiniz,
ama işte eşiniz orası sizin eviniz olmadığı için,yetkinin kendinde olmadığını hissetmiş olsa gerek,misafirleri sorun etmesi de bundan kaynaklanıyor olabilir...
bence taşının kendi evinizde oturun,sonuçta insanın kendi evi gibi olmaz hiçbirzman,işinizi bırakma konusunda bişey diyemeicem,ama ben olsam bebk küçük olduğu için bırakır bebğimle kendim ilgilenirdim,biraz büyüğünce çalışmaya tekrar başlardım.sonuçta evlilik zoru göğüslemektir canıma.s.

eşin iyilikten anlamıyor galiba..
ne güzell kadın size evini açmış..çocuğunuza bakıyo..kadının evine gelen misafire bile sinirlenilirmi?
eşinle konuş annemle yaşamak daha iyi olacak de..zaten ekonomik kriz var..bi süre idare edelim herkes iş ararken ben niye işten ayrılayım de bence cnm..belki değişir düşünceleri..

Bakın aynı hikaye birde şöyle olsaydı, orumlarınız gene aynı mı olurdu....
Yaklaşık iki sene önce kayınvalidemin yanına taşındık. Taşınma sebebimiz hem annesi yalnız kalmasın hem de biz kiradaydık biraz birikimimiz olur, çocuk olursa anesi çocuğa bakar diyeydi. Annesinin yanına taşındığımızda görümcem evlenmek üzereydi. Çok problemlerimiz oldu. Damadın gelip gitmesinden, eve gelen misafirlerden hep rahatsız oldum. Evliliğimiz bu süre içerisinde çok yıprandı ben o arada hamile kaldım ama strese dayanamayıp çocuğumu düşürdüm . Sıkılıyordum görümcemin dünürleri nişanlısı bisürü insanın gelip gitmesinden. Eşimse hep arada kalıyordu. stresten vücudunun her yeri kaşınıyordu... İlk yaptığımız hata kaynanamın yanına görümcemi evlendirmeden taşınmamızdı. Ama olmuştu bir kere elden birşey gelmiyordu. Bu kararı ikimiz vermiştik. Yaz geldi görümcem evlendi. Rahat ederiz artık derken problemlerimiz devam etti kaynanamın misafirleri hiç bitmiyordu gelenden gidenden hep rahatsız oldum hep. Kaynanama ve misafirlere surat yaptım, bu kadar misafir istemediğimi söyledim. O da artık misafir misafir davet edemez oldu. Görümcem de sürekli geli duruyordu. Bu evi hiç benimseyemedim. ep onların evinde misafir gibi hissettim kendimi.Eşim de arada kalmaya devam tabii..
Velhasıl şua n 5,5 aylık dünyalar güzeli bir oğlumuz var kaynanam 1,5 aydır ona bakıyor çok şükür hiç bir problem olmadı kayınvalidem daha önce de iki çocuğa bakmış (ki çocuğuna baktığı kişiler de çok memnun kalmışlar) e eşimi de annem büyütmüş. Ama bişeyler eksik gibi sanki ne biliyim işten gelince çocuğum hep kaynanamla bana ve baabasına pek yüz vermiyor. Kaynanam hep onunla ilgilenmek istiyor. Kaynanamm gün çalışıyordu ben işe başlayınca işini bıraktı karşılıksız torununa bakmaya başladı. 1.5 aydır da bakıyor ama ben rahat edemiyorum gelenden gidenden rahatsız oluyorum hiç bir şey benim kontrolüm altında olmuyor ve evden taşınmak istiyorum.

Evet kızlar???
Nasıl ki ev ev üstüne olmaz gelin kaynana aynı evde olmaz diyosak, aynı şekilde damat kaynana da aynı evde olmuyor işte. Hele erkek için daha da zor. Anneniz için de zordur muhakkak. Ama size yardım amaçlı kabul etmiş. Bence durumunuz uygunsa ayrı eve çıkın ama annenize yakın olsun. Çocuğa gene anneniz bakmaya devam etsin. Siz de annenize bir miktar düznli maddi katkıda bulunun ki işi bıraktığına değsin.
Bu alternatifi eşinizle konuşun kabul edecektir. Etmiyosa da aynı düzene devam. Çünkü günümüz şartlarında işten çıkmanız çok mantıksız olur. Zaten birikim çin annenizin yanına taşınmışsınız. Şimdi ayrılırsanız kira da ödemeniz gerekecek, bir de işten ayrılırsanız tek maaşla nasıl geçineceksiniz.
Tüm bunları eşinizle paylaşın ve en doğru yolu birlikte bulun...

canim benim bu adama guvenip isinden olma
bak yillardir alistigin isin var ne guzel
tam da kriz varken ne isten cikmasi?

bu adama yaranacagim diye duzenini bozma
annen daha ne yapsin
sizi kiradan kurtarmis ayda en az 500-600 ytl
az para mi?
cocuga da bedava bakiyor
sizin yuzunuzden isinden de olmus
simdi onu yuz ustu birakamazsin o senin ANNEN

ev buyukse bir oda sizin oturma odaniz bir oda annenizin oturmasi olacak sekilde ayarlarsaniz belki rahat edersiniz

Aynen katılıyorum. Hata baştan yapılmış zaten. Çoğu erkek aslında kabul edemez böyle birşeyi. Madem annenizin yalnız kalmasını istemiyordunuz kardeşiniz evlendikten sonra annenizi yanınıza alsaydınız.

Şimdi anne torun bakmak için işten çıkmış, düzenini bozmuş sizin için, ayrı eve çıkalım diyorsunuz. Peki anne ne olacak bu durumda. Herşeye baştan başlamak zorunda kalacak.

Eşiniz aslında bir nevi haklı. Bende olsam kendi annemlerin yanında bile evimdeki gibi rahat edemem. Sonuçta artık benim evim değil. İnsanın kendi evi gibi olmazki.:sm_confused:

Off zor bir durum, ne desem bilmiyorum.

ben kocana kızmıyorum açıkçası siz hatayı zaten başta annenin yanına giderek yapmışsın insan ne kadar melekte olsa olmaz canım ev ev üstüne olmuyor bunu az kaldı bende deneyecektim kayınvalidemin yanına 2 seneliğine gitmeyi düşünüyordum hemde tek yaşıyo melek gibi kaın ama ben herkesin misafirini çekemem kayınvalidemin hergün misafiri gelcek ben hergün hi,zmet edicem bana ters düştü ve gitmedim eşimde buna saygı duydu yapacağını tek şey ayrı eve çıkmak annenene ara ara kardeşinle ortak bir sen bir o gidersiniz yapılcaK birşey yok yuvanı dağıtacak halin yok heralde.. ehh işte Türk erkekleri rahatlıklarına fazla düşkün biri gelse bağ gibi hissediyor ebnce biraz annenin evinde kalma ezikliğide var..

canım arkadaşlara katılıyorum bende. ev ev üsütne olmaz
annenin yakınlarında bir ev tutun işinizden cıkmayın çocuğa gene anneniz baksın sizde ona belirli miktarda her ay para verın sonucta sizin çocuğunuza bakmak için işten cıktı kadıncağız da ortada kalmasın
eşiniz bi yönden haklı herkesin kendi evi gibisi yok canım sevgiler

canım bende kocana kızmadım
ev üstüne ev olmaz
ya kayınvalidenin yanına gitseydiniz o zaman ne olacaktı
eşinin yerine koy kendini
sende aynı şeylerden rahatsızlık duymazmıydın
bence annene yakın bir yerlerde ev tutun
işe giderken çocuğu bırakırsın,hatta annene parada verirsin,bakıcıya vermekten iyidir
annen yalnız kalacak diye düşünme,sonuçta her anne baba evlatlarını evlendirip yalnız kalıyor sadece senin annen değil
sen ve kardeşin devamlı uğrar anneni yalnız bırakmazsınız,bi ihtiyacı varmı sorarsınız
ama ayrı eviniz mutlaka olmalı,huzurunuz mutluluğunuz için
azıcık aşım,kaygısız başım

bence bi evin kuralları ve düzeni varsa sonradan gelenler onlara uymak ya da uyum göstermek zorunda. eşiniz gelen gidenden rahatsız oluyor olabilir ama eminim anneniz de eşinizin çıkardığı problemlerden ve sizin bu problemler yüzünden yaşağıdınız sağlık sorunlarından muzdariptir. ama evladı için alttan alıyordur. bence bu pozisyonda en büyük fedakarlığı yapan anneniz. eşinize de biraz fedakarlık düşüyordu ama yapmamış ve bu durumdasınız.

siz ise bece tabiri caizse 'ya bu diyardan gidceksiniz; ya bu deveyi güdeceksiniz.' durum aynı evde çözülemeyec gibi göründüğünden bence annenize yakın bir yere taşının, işinizden ayrılmayın, anneniz gene torununa baksın ve siz ona ufak-tefek (fatura yatırma, buzdolabı alışverişi v.b) katkılarda bulunun.

eşinin yaptığının savunulacak bir tarafı yok.
taşınmayı kendiniz istemişsiniz.yani oda onaylamış.iç güveysi psikolojisine girmiş olabilir diyeceğim ama yine de yaptığı nankörlüğü affettirmiyor.
hakimiyet kuramıyorum ne demek;?ne yapacak hakimiyet kuracakta?eğer siz onu sizin e vinizde,annenizin evinde kaldığı için aşağılamıyorsanız yaptığı tam anlamıyla nankörlük...
işten ayrılmaksa yapabileceğiniz en büyük hata olurÇok üzgünüm çoook

kocan kaynanasının evinde oturmaya utanmıyor da bi de artistlik yapıyor
kaynanası işini bırakmış çocuğuna bakmış sizi evine almış daha napsın be :mymeka:
sen işine devam et kocana güvenme annen çocuğa bakmaya devam etsin ..
o eve giderken olacaklarını tahmin etseydi tabiki annenin geleni gideni olacak
şimdi işten ayrılmasan annenin yanından ayrılsan kira ödeyebilecek misiniz?
annen çalışıyordu torunu için işini bıraktı annene bi miktar yardım edebilecek misiniz?
sen değil kocan düşünsün evin erkeği ya!!!!

kocanızı sonucta zorla annenızın evıne getırmemısınızkı zor zamanınızda sıze destekte olmus eve gelen gıdenden rahatsız olmasıda cok acayıp sonucta mısafır evın bereketını arttırır.kocanız nedense cok anlayıssız ve sızde hep alttan alıp ıdare ettıgnız ıcın hatasının farkında dııl bence guzellıkle oturup konusun bu zamanda tek maasla helekı kırada oturupta ev gecındırmek cok zorkı bıde bı cocugunuz var

Ben Kendi adima konusayim arkadasim, benim yorumum ayni olurdu, madem kaynananin evine tasindin madem bunu isteyerek yaptin ordaki evin düzenine kurallarinada uymak zorundasin...Bazi fedakarliklar yapmak bazi yerde kendinden ve rahatindan ödün vermelisin, bunlara katlanamiyorsun bastan tasinmicaksin...

Konus sahibi arkadasimiz esini zorlamadi kendi istegi ile gitmis....nasilki biz kadinlar icin zor oluyorsa kayinvalide ile gecinmek bir erkek icinde problemler olabilir lakin ben erkek icin daha zor cümlesine katilmiyorum....problemler olabilir ama gecinmek istedikten sonra herkez gül gibi gecinir yeterki niyet olsun....hep ben zihniyeti olmasin...erkekler iste cogunlukla burda kaybediyor malesef....

işin o kadar zorki canım yazık sana ya sende istemes misin evin yolun ayrı olsun... esinede su konuda biraz empati yaptım bende olsam rahat gezebileceğim evim yuvam ayrı olan bi yaşam isterdim neticede iyiliğini görsemde surekli değişmeyen bi gundemle aynı ortam ve sıkınıtı ustune sıkıntıyla bende başa cıkamaz doğru duzgun ifade edemezdim ve isyan ederdim... hak veriyorum demiyorum ama kendi istediği kendi kontrolu dışında olan seyler adamın mantıklı dusunmesini yada hareket etmesini engellio. dolaysıyla siz bi sure daha idare edeceğinizi sonra hayatınızın değişeceğini hem anneye hem kocanıza anlatmalısınız. anneniz işine geri döner esinizde ne zaman sonra kendi yaşamınıza sahip olacağı düşüncesiyle biraz dişini sıkar... sonucta insan yeri gelio kendi ailesinden bile kaçmak kendi yaşamını konrtol altınada tutmak istiyo kaldıki belli bi noktadan sonra karşı tarafın ailesine hiç tahammul kalmıo en yakınını ne en samimisini çekemio buda manen kaç parçaya ayrılmak anlamına gelio bence ... önce annenizin işini duzene koyun bence sonrada yakın vade planı yapın işten ayrılmak yerinede mumkunse izin yapın ücretsiz izin yada emzirme izni falan(detaylı bilmiyorum) sonra işinize dönersiniz. belki kendinize zaman kalması esinizide psikolojik olarak rahatlatır

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…