Kocam mı? İşim mi? Annem mi? :(

ya arkadaşlardan bazılar arkadaşı suçlamışlar arkadaşında kötü bi düşüncesi yokki para biriktirelim düşüncesi felan var gelin kaynana ilişkisi ayrı damat kaynana ilişkisi ayrı arkadaşlar tamam ev ev üstüne olmazda arkadaşın kocası sınırları zorluyo kaç senelik işini bırak diyomuş varmı böyle bişi suçmu bi kadın çalışıp para kazanıyosa neyse allah sana sabır versin kardeşim haklısın biz gelin olarak dayanırız ama damatlar dayanamaz

Kimse kusura kalmasın ve büyük konuşmak gibi de olmasın ama şöyle düşünüyorumda senin yerinde olsam ve eşim kardeşimi istemese evde eşim değil isterse feriştah olsun onun anlını karışlarım ben be hadi anladık kardeşinin kocasını görmek istemiyor onu anlarım belki bakışından duruşundan tavrından huysuzlanmıştır ama kalkıpta kardeşini bile istemeyecek tarzda bir tavır sergileyecek kadarda cüretkar valla senin yerinde olsam işimi asla bırakmam illaki ayrı eve çıkmak istiyorsada annene yakın bir ev bulsun annen çocuğu bakmaya devam eder elinden geldikçede annene maddi destek çıkar yardımcı olmaya çalışırsın ama sana diyebileceğim tek şey annenle konuş seni anlamasını sağla.

Kocanın ipi ile kuyuya inersen olsa olsa içinde boğulursun benim şu an gördüğüm sadece bu sen bile " Yarın bir gün beni eve kapatacak kimseyle de görüştürmeyecek misafiri sevmiyor ya eve misafir de istemeyecek" diye düşünebiliyorsun ki bunu yapabilecek bir kapasitenin olduğunu az buçukta belli etmiş ama icraata geçememiş anlaşılan daha Allah sabır versin ne diyeyim.

bencede işini bırakma canım işini bıraktıgında eşin dahada üstüne gelir sonucta hiçbir güvencen yok annenizin yanına tasınmanız konusundada senin annen oldugu için rahatsız oluyor bence onun ailesiyle beraber kalsaydınız böyle yapmazdı diye düğsünüyorum a.s.

eşinizin rahatsızlığını az çok tahmin edebiliyorum ama baştan bunları düşünemedi mi? fazla söz hakkı olmaz bence.
orası sonuçta annenizin evi, elbette kızı da misafiri de gelecek. sizden dolayı gelme sıklığı azalır sadece(kardeş hariç,sanmıyorum ki o da çok sık geliyordur).

yeterince süre geçmiş anladığım kadarıyla, siz birikim yapmışsınızdır.
annenize ya da sizin işinize yakın bir yerde ev tutun, bebeğe anneniz bakar yine. siz de maaşınızın bir kısmını annenize verirsiniz. yeterince kiradan tasarruf etmişsiniz zaten, eşinizin buna itiraz etmemesi gerekir.
eğer bebekten ayrı kaldığınız için üzülüyorsanız bir süre çalışmaya ara verebilirsiniz.anneniz de belki eski işine dönebilir.
ama eşiniz istiyor diye işten çıkmayın.

vallahi canım eşine kımazk yanlış bence, çok azdır herhalde eşinin annesinin yanına taşınan eş siz kayınvalidenizin yanına taşınsanız ne kadar zorsa eşiniz için bu da o kadar zordur bence annenize yakın bir yerde ev bulun yine anneniniz baksın bebeğinize sizde işten çıkmayın yine çalışmaya devam edin akşamları bebeğinizi alır evinize geçersiniz, annenize de biraz maddi yardımda bulunursanız sorunuz çözmüş olurusnuz bence.

vallahi canım eşine kızmak yanlış bence, çok azdır herhalde eşinin annesinin yanına taşınan eş siz kayınvalidenizin yanına taşınsanız ne kadar zorsa eşiniz için bu da o kadar zordur bence annenize yakın bir yerde ev bulun yine anneniniz baksın bebeğinize sizde işten çıkmayın yine çalışmaya devam edin akşamları bebeğinizi alır evinize geçersiniz, annenize de biraz maddi yardımda bulunursanız sorunuz çözmüş olurusnuz bence.

çok zor bir durum canım ya
Alah yardımcın olsun canım ya
eşin bir kere kopmuşg eri dönüşü yok
mutlu olamk istiyosan başka eve taşın
işini bırakma ama
annen gelip baksın
akşam kocanla yalnız ol
bence kocanı bu şekilde kandırmaya bak
erkekler biraz yalnızlık istiyolar
benimki anenm bizim evde olduğu halde nefes aldırmıyo zor durm zor

kusura bakma ama senin kocan biraz nankör galiba vallahi sinirim bozuldu annen ne güzel bebeğinize de bakıyormuş ne derdi varmış yada o zaman neden taşınmış annenin yanına bence annene yakın bir yerden ev tutun sende çalışmaya devam et annende bebeğe baksın annenede azda olsa maddi açıdan yardımda bulunun ne tas yansın ne kebab hem eşinin dediği olsun hemde senin istediğin olsun bu durumuda eşine sakin bir anında anlat bence deki:bende çalışayım hem maddi açıdanda destek olurum sana kirayı falan ben karşılarım canım sende bunalmazsın hem anneme yakın olması da iyi olur tekte kalmaz bide evimizde rahat oluruz sende rahat davranırsın istediğin gibi olur herşey hem annemide torunundan ayırmamış oluruz annemede bebek meşgale oluyor annem çokta güzel bakıyor bebeğimize falan de bence belki bir iki itiraz eder ama sonrada kabul eder boşanmaktansa yada annenden yada işinden ayrılmaktansa birde böyle deneyin bence bu benim fikrim vallahi keşke canım benimde annem çocuğuma baksa ama vallahi kimse yanaşmıyor annenin kıymetini bil canım koca bulursun iş bulursun ama ananı bulamazsın ki artık sende annesin annenin sana olan sevgisini şimdi çok iyi anlıyorsundur bak tekrar diyorum bu sadece bir fikir ama inşallah herşey gönlüne göre olur canımmın içi

valla zor bi durum
ama fikir olarak
yakında bir ev tutubilirsiniz
ve siz işe giderken bebeginizi ya annenize bırakırsınız yada anneniz size gelir
yani sadece kapıları ayırarak bi rahatlıga çıkabileceginizi düşünüyorum

uvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv:1shok:bu ne ya bermuda seytan ucgenı gıbı allah yardımcın olsun guselım ne dıcemı sasırdım fisfisfisfisfisfisfisfisfis

Ne kadar nankor bir insanmis esin ya...
zorla tasinmadi herhalde o eve degilmi ? oda istekliydi..;
e simdi biraz durumu duzelince ne oluyoruz ?
hem gelen damada, hem kizkardesine, annene, ne oluyor ya ?
hiç birsey hukum altinda degil de ne demek ? ne yapacakmis ki ?

sakin isden ayrilma...sakin...hiç guvenilir biri degil (kusura bakma)
annene yakin bir ev tutarsiniz, annen yine bakar bebege ama isden çikma
zaten eger boyle birsey yaparsan, yasayacagin seyleri sende az çok tahmin etmissin

konuyu birde gelin-kaynana seklinde yazan arkadasa da sunu soyleyim, yorumun ayni olurdu.
kosullari kabul eden bir geline, vah vahh ah canim çabuk gidin o evden demezdim
hem kaynanan sayesinde durumunuz duzeldi, hemde kadinin evine, kurallarina, misafirine karisiyorsun diye kizardim :dilcikar:

dogruya dogru !

kocammı işimmi annemmi demişsinya...
anneler hayatımızdaki en değerli varlıklar,eşinse ama iyi ama kötü sonuçta çocuğunun babası,işse bugünün şartlarında sanslı insanlar arasındasın ki işsiz onca insanı hesaba katarsak...olan olmuş zor günler geçirdim demişsin haklısındır.davulun sesi uzaktan hoş... senin derdin bana hafif gelir diğerine ise çok fazla işin özü herkes çektiğini bilir.
eşine yorum yapmıycam.hoşlanmıyo olabilir gelenden gidenden napıcan hepimizin kocası bir değilki güzelim hepsinin farklı huyları var işte...ama sunuda yazmadan geçmek istemiyorum belki eşin seninle sarılarak oturmak,yatarak televizyon seyretmek kısacası seninle cilveleşmek istiyo da yapamıyo olamazmı...ne kadar olursa olsun bir evde 2 kişiyken davranışların daha rahat olmazmı...düşün işte adamlar süsten ilgiden bu tarz şeylerden hoşlanır bastan tamam demiş işin rengi sonradan değişmiş belki baktı yapamadı olamazmı...bu açıdan düşündünmü hiç....
işini bırak dese bile sana eşin böyle bi zamanda asla bırakma derim.üstelik yıllardır aynı yerde çalışıyorum demişsin bırakmak aptallık olur.eşin tasınmak istiyo sende anneni bırakamıyorsun diye kocandan vazmı geçeceksin yani çocuğuna ilerde ne diyeceksin...o çocuk sana hesap sormazmı...
sana önerim şu canım,annenin yakınından bi ev tutun sen çalışmaya devam et bu arada annen zaten çocuğuna bakıyormuş bir anneanne olarak torununu bırakmaz bakmaya devam eder.sabah bırakıp aksam alırsın ki bu tempoda büyütüyo insanlar çocuklarını...
anneciğinede katkıda bulunursun hiç bişey yapamadın 1 tas yemektemi koyamıcan önüne.oda kimsenin kaprisine katlanmadan çağırsın misafirlerini yada haftasonları o gitsin arkadaslarına...hem eşinin gönlü olur,hem annen açısından kafan rahat olur.
bastada yazdığım gibi annede,eşinde,işinde önemli canım...umuyorum düzenini bir an evvel oturtursuna.s

Senin kocanda dayak istio herhalde klava:
Hadi bakalım kolaysa kiralık ev tutsun birde bakıcı tutsun çocuğa o zaman nolacak madem çok parası vardı rahat düşkünüydü niye annein yanına taşındınız

canım ben eşine pek de kızamıyorum.tamam baştan kabul etmiş belki de kabul etmek zorunda kaldı.böyle olacağını tahmin edemedi,problem yaşanmaz zannetti ama yapamadı olmadı demekki.belki çok spesifik örnekler olacak ama ne biliyim adam işten geldiğinde belki don atlet oturmak istiyor tv karşısında senle sarılıp tv izlemek istiyor sonuçta ne kadar yakın olursa olsun insanın hareketleri özgürlük alanı kısıtlanıyor bir yabancıyla aynı ev paylaşıldığında bu anne,kayınvalide,kayınbaba..vs olsa bile..bir insanı çok sevebilirsin çok iyi anlaşabilirsin ama bu demek değildirki aynı evde yaşamak dan memnun olursun.yok böyle birşey.hem kendini koy yerine işten yorgun argın gelmişsin evde kayınvalidenin misafirleri var.halbuki hiiç misafir ağırlamaya halin yok ayaklarını uzatıp koltuğa dinlenmek istiyorsun.amaan banane o ağırlasın misafirlerini diyemezsin ayıp olur mecbur misafirlerin yanında oturuyorsun sende.ne kadar zor olur değil mi?evet diyorsunuz ki baştan kabul etmeseydi haman adama buldu parayı tabi yapıştırması yapıyorsunuz sanki bir düşmandan bahsediliyor.bence biraz haksızlık yapılıyor.elbet suçlu yanları vardır ama sanıldığı kadar değil bence.bence taşının kendi evinize annene yakın biryere taşının çocuğu sabah annene bırak işe giderken akşam iş çıkışı al.bakıcıya 300 verceksen annenin hiç olmazsa mutfak masrafını karşılarsın çalışmak zorunda ise annen.beni sabah babanneme bırakırlardı akşam alırlardı.uykuma babannemde devam ederdim sabahları:)hiçbirşey çözümsüz değildir canım allah dermansız dert vermesin..

arkadasim cok zor durumdasin allah yardimcin olsun ben olsam annemi ve isimi tercih ederdim mademki huysuz kocan var iyi dusun derim anne bulunmaz sizi dusunup isini birakmis kadincagiz simdi siz eve cikinca o uzulmezmi?yinede karar senin tabi.

O eve taşınırken bunlarında olabileceğini düşünmek gerekirdi aslında ama bazen şartlar veya başka nedenler el vermiyor işte..Eşinizin hatalı olduğunu düşünüyorum ancak onun içinde bu durumun çok zor olduğu kanısındayım.İnsan kendi evinde rahat etmek ister ama orası annenizin evi ve dolayısıyla rahat olamıyordur.Tabiki bu durum karşılıklıdır..bunu baştan düşünmeliydi burda annenizin bir suçu yok ancak sisin durum her horoz kendi çöplüğünde olayına dönmüş.Annenizin evinde söz sahibi olamayacağını bildiği için onu rakip olarak görmeye başlamış.Ataerkil bir düzen istiyor belki..Şikayet etmek yerine ayrı ev açsın..Sizde işten ayrılmayın bence..Madem rahatsız maddi olarakta sıkıntısını yaşayacak..Ne olursa olsun ev ev üstüne olmuyor.Bence biraz empati yapmayı deneyin..Sizde arada kalıyorsunuz .En iyisi bunu en kısa zamanda sonuçlandırın ve kimse daha fazla yıpranmasın..Olan zavallı anneciğinize olmuş..Bence size yaptığı bu iyiliğin karşılığını bir şekilde ödemelisiniz.Eşinizde yaptığı hatayı telafi etmeli..

Ayrı ayrı güzel yorumlar gelmiş tatlım. İnşaallah hiçkimsenin madur olmayacağı sağlıklı kararı verirsiniz.
Yanıtlamak istersen bir iki sorum olacak. Annenin yalnızlığı söz konusu olmasaydı-kendi yağınızla kavrulabilliyormuydunuz yoksa kirada oturduğunuz için zorluk yaşıyormuydunuz?
Karar anına geldiğiniz şu günlerde-yapılabileceklerle ilgili annen fikir üretiyormu? Kiraya çıkar ve işten ayrılmayı kabul edersen-esinin kazancı ihtiyaçlara yetermi?
Bu soruların cevaplarına göre de faydalı yorumlar alabilirsin canım. Allah yardımcınız olsun.

Demekki ev ev üstüne olmuyormuş, demekki herkes kendi evinde rahat ediyormuş. Eşin başta kendisi istemiş ve annenin evine yerleşmiş, öyleyse o evin kurallarını kabul etmek zorunda. Çünkü orası kayınvalidesinin evi. Ehhh durumu toparlayınca sıkılmaya başlamış, yapı olarakta misafiri sevmiyormuş böyle olunca tabiki işler yürümemiş.
Her ne olursa olsun olan anneciğine olmuş, kadın işini bırakmış. Bence en güzeli ne biliyormusun (gerçi bir kaç arkadaş daha söylemiş ama isimlerini hatırlamıyorum) annene yakın bir yerde ev tut. Hem çocuğunu sabah bırakır akşam alırsın, hem işini bırakmazsın, hem eşin kendi evinde rahat eder, hemde annene harçlık mahiyetinde maddi destek olabilirsin. Bu öneriyi eşine götür eminimki kabul edecektir.

Şunu anlamamışsınız baştan ev üstüne ev olmaz ,üç beş kuruş için;çocuk bakımı için bir evde yaşanmaz ben .hiç böyle yaşayıp da mutlu olanı görmedim..yanlış bi karar yüzünden anneniz de işinden olmuş tabi artık olan olmuş..yerinizde olsam yuvamın evimin huzuru için doğru olanı yapardım devlet memuru değilsiniz ki istifa etmek zor olurdu ama işinizi eşiniz maddi olarak size bakacaksa bırakın bence..bebek biraz büyüsün calışan annelrin çocukları hep özlem içinde oluyor zaten..bebeğinizi siz biraz büyütün..

Kızlar değerli cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Fikirleriniz benim için çok kıymetli. Olaya objektif bakabilmem açısından sizlerle paylaştım. Biraz daha rahatım şu an daha sakin düşünebiliyorum. Bugünler de işim bir hayli yoğun olduğu için tek tek cevap yazamadım ama tüm cevapları okudum şu günlerde düşünüyorum kendimi onun yerine koyuyorum haklı yanları da var haksız yanları da var bu benim içinde geçerli...
Gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.
Ev ev üstüne kurulmaz sözü gerçekten çok doğru bir sözmüş.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…