Kocam karşı komşumdan mi hoşlanıyor?

Eşim şarkıci zaraya çok güzel kadın dedi ona bile sınır oldum bide ulasamayacagi bi kadın kaldiki arkadaşıma diyecek 🤦‍♀️

Yani o değil de tanımadığınız etmediğiniz insanlara ne kolay yakıştırma yapıyorsunuz.

Siz kendiniz eşinize, çocuğunuza salak, aptal filan dersiniz belki daha ağır da konuşursunuz ama başkasından duymak ağır gelir.

Başlık sahibi eşine hakaret etmenizi değil, yol gösetmenizi istiyor.

Hanımefendi, alın karşınıza, ne niyetle söylersen söyle bu tarzın hoşuma gitmiyor. Bir daha bana bu imalarınla gelirsen olaylar istemediğimiz bir noktaya gelecek, diye konuşun. Tavır alın ve bu konuda müsamaha göstermeyin kesinlikle. Bakın konuşmanın üstüne böyle bir konuyu gündeme getirirse tartışmayın bile. O kadar kararlı olun. Gerekirse gidin evden. Bu da verdiğiniz ilk şans olsun.

Ben sizi biraz alttan almış gördüm bu konuda. Kesin ve kararlı olmamışsınız. Eşiniz sizi kıskanmış gibi görmüş. Öyle olun, değişen bir şey olmazsa önünüze bakarsınız.

Ben öyle hoşlanma filan olduğunu da sanmıyorum. Erkekler bazılarını obje etmeyi severler. Sizinki dilini tutamıyor. Yani bu dediğime tepki verenler de çok olur da şimdi, maalesef öyle.

Kararlı ve kesin olmak her zaman işe yarar.

Vay be çeliğin komşukızı adlı bestesi canlandı birden gözümde.
Çöüzümü basit ters psikoloji ile ikisininde niyetlerini anlayabilirsiniz.

Merhabalar. Eşimle çeşitli konulardan kavga edip tartistigimizda konu bir şekilde komşuma geliyor. Üzeri kapalı bir şekilde beni kızdırmak için onun güzel olduğunu onun kocasının kendisi kadar evine bağlı olmadığını onunla görüşmemem gerektiğini filan söylüyor açık açık değil ama kimi zaman gülerek şakayla karışık kimi zaman başka bir şeye sinirlenip benim canımı acıtmak için filan. Bugün yine kavga ediyoruz tamamen alakasız bir konuyla alakalı konuyu yine ona getirdi onun gibi aptal birisini bulacaktım ki böyle üzülmezdim dedi onun kadar güzel olsaydın bari dedi sonrasında sessizce. Kalakaldım. Ne düşüneceğimi şaşırdım. Çok eskiden bu arkadaşım hafiza kartindaki fotoğrafları benim telefonumdan whatsapp uzerinden kendisine atmıştı. Ben sildim merak etme dedi bana. Ben de bir daha bakmadım. Meğer silinmemiş eşim görmüş bikinili fotoğraflarını ve bunun üzerine bana dediki kendisini bana göstermeye mi çalışıyor. Görüşme o kızla diye. Ben tabi o tarz bir elektrik almadığım için kıza karşı bir güvensizliğim oluşmuyor. Bu anlattığım olay iki senelik. Ama eşimin ara sıra onun hakkında yok vücudu güzel yok söyle yok böyle tarzı yorumları beni çileden çıkarıyor. Sonrasından hep şoyle acikliyor seni siniirlendirmek için soyledim kiskaniyorsun ya onu o yüzden madem kıskanıyorsun ne diye görüşüyorsun? Halbuki benim asla öyle bir kötü düşüncem yok arkadasiz ve asla kiskanmiyorum bi kere kendimden daha guzel de bulmuyorum esime karsi da bu tarz bi ilgisi oldugunu asla hissetmiyorum bu yuzden bir sorunum yok onunla fakat eşim beni çileden çıkarıyor en son da bunu dedi onun kadar güzel olsaydın bari .. Ne düşüneceğimi şaşırdım. Dışarıdan bakılınca durum nasıl gözüküyor ? Acil yardım 🥺
Ya allah askina sizede kiziyorum ben bu durumda nasil sesiz kalabiliyorsunuz nasiil?? Agzinin payini verip tepkinizi sert bir sekilde ortaya koysaniz birdaha size karsi komsudaki kadindan hsetmeye cesaret bile edemez. Ben acik acik soyliyim bunlarin arasinda birsey vardir kimsenin gunahinida almak istemem ama hayataki tecrube ve gozlemlerime dayaanarak soyliyorum arlarinda birsey olanilir fotograflarin olmasi size onun vucudunu ovmesi guzepligini ovmesi bunlarin alti bos olmaya bilir. Ve farkettimde sizi ondan uzaklastirmaya calisiyor komusma gorusme ozaman diye. Buda eher gorusuyorsa ki sizin birseyleri anlamanizi istemedi icinde olabilir. Litfen sessiz kalmayin tepkinizi gosterin ve nekadar uzuldunuzu dile getirin esinize. Birdaha da karsi komsuyu falan sizi kiyaslamasin. Size son tavsiyemde iliskinizi kesin komsunuzla hic birsey kaybetmezsiniz. Aileniz daha onemli kimseyede guvenmeyin komsunuz melek olsa dahil..

Yani o değil de tanımadığınız etmediğiniz insanlara ne kolay yakıştırma yapıyorsunuz.

Siz kendiniz eşinize, çocuğunuza salak, aptal filan dersiniz belki daha ağır da konuşursunuz ama başkasından duymak ağır gelir.

Hanımefendi, alın karşınıza, ne niyetle söylersen söyle bu tarzın hoşuma gitmiyor. Bir daha bana bu imalarınla gelirsen olaylar istemediğimiz bir noktaya gelecek, diye konuşun. Tavır alın ve bu konuda müsamaha göstermeyin kesinlikle. Bakın konuşmanın üstüne böyle bir konuyu gündeme getirirse tartışmayın bile. O kadar kararlı olun. Gerekirse gidin evden. Bu da verdiğiniz ilk şans olsun.

Ben sizi biraz alttan almış gördüm bu konuda. Kesin ve kararlı olmamışsınız. Eşiniz sizi kıskanmış gibi görmüş. Öyle olun, değişen bir şey olmazsa önünüze bakarsınız.

Ben öyle hoşlanma filan olduğunu da sanmıyorum. Erkekler bazılarını obje etmeyi severler. Sizinki dilini tutamıyor. Yani bu dediğime tepki verenler de çok olur da şimdi, maalesef öyle.

Yakıştırma derken??hanımefendi konuyu pek okumadınız heralde
Her tartışma kavgada konuyu karşı komşunun güzelliğine şusuna busuna getirip karısıyla kıyaslayan bir şerefsiz var ortada.hayırdır gözün mü var derler adama..
Duyar kasmak bu değil

Böyle hödükler ile niye evleniyorsunuz anlamiyorum. Üstüne adam seni asaglamasi degil de, komsuya ilgisi olmasi senin icin sorunmus.

Ne denilir ki bu durumda? Bosan desek, ee zaten bu adam ile ilk basta evlenmen, hödüklügüne razi geldigini gösteriyor. O halde ses etme, baska ne diyelim?

Merhabalar. Eşimle çeşitli konulardan kavga edip tartistigimizda konu bir şekilde komşuma geliyor. Üzeri kapalı bir şekilde beni kızdırmak için onun güzel olduğunu onun kocasının kendisi kadar evine bağlı olmadığını onunla görüşmemem gerektiğini filan söylüyor açık açık değil ama kimi zaman gülerek şakayla karışık kimi zaman başka bir şeye sinirlenip benim canımı acıtmak için filan. Bugün yine kavga ediyoruz tamamen alakasız bir konuyla alakalı konuyu yine ona getirdi onun gibi aptal birisini bulacaktım ki böyle üzülmezdim dedi onun kadar güzel olsaydın bari dedi sonrasında sessizce. Kalakaldım. Ne düşüneceğimi şaşırdım. Çok eskiden bu arkadaşım hafiza kartindaki fotoğrafları benim telefonumdan whatsapp uzerinden kendisine atmıştı. Ben sildim merak etme dedi bana. Ben de bir daha bakmadım. Meğer silinmemiş eşim görmüş bikinili fotoğraflarını ve bunun üzerine bana dediki kendisini bana göstermeye mi çalışıyor. Görüşme o kızla diye. Ben tabi o tarz bir elektrik almadığım için kıza karşı bir güvensizliğim oluşmuyor. Bu anlattığım olay iki senelik. Ama eşimin ara sıra onun hakkında yok vücudu güzel yok söyle yok böyle tarzı yorumları beni çileden çıkarıyor. Sonrasından hep şoyle acikliyor seni siniirlendirmek için soyledim kiskaniyorsun ya onu o yüzden madem kıskanıyorsun ne diye görüşüyorsun? Halbuki benim asla öyle bir kötü düşüncem yok arkadasiz ve asla kiskanmiyorum bi kere kendimden daha guzel de bulmuyorum esime karsi da bu tarz bi ilgisi oldugunu asla hissetmiyorum bu yuzden bir sorunum yok onunla fakat eşim beni çileden çıkarıyor en son da bunu dedi onun kadar güzel olsaydın bari .. Ne düşüneceğimi şaşırdım. Dışarıdan bakılınca durum nasıl gözüküyor ? Acil yardım 🥺
Ben çekileyim o zaman aranızdan onu çok istediysen diyip odanıza çekilip bi süre kapıyı açmamayı ve onunla konuşmamayı denediniz mi? Yani bilmiyorum sanırım çok fazla zayıf noktan yok seni ancak bununla vuracağını düşünüyor ama yanlış yani bi kere başkasının namusu, sizin gururunuz ağzına yapışkan ettiği cümle. Siz bu olaya tavrınızı koyun bi an önce. Birşey de olursa diyecek ki ben seni uyarmıştım sen görüşmeye devam ettin, ula adam sen niye bu gibi şeyler düşündün derler adama. Sinir etti beni bu konu gece gece ya. Yahu fıstık gibi karın dururken yanıbaşında ne bu tuhaf hallere giriyorsun..

Evet var. Ama her şeyi konuşuyorum onunla. Hata ediyorum
Herşeyi anlatmakla hata ediyorsunuz evet. Birincisi kadında hiçbir hata yok. Sizde zaten kadından yana böyle bir hisse hiç kapılmamışsınız. Sizin eşiniz problem. Artık komşunuzla konuştuğunuz ikinizin arasında kalsın. Kocanıza anlatmayın kesin bunu bu bir. İkincisi kocanız sizi kızdırmak için söylediğini iddia ettiği laflardan birini söyler söylemez çok büyük tepki verin sessiz kalmayın. Sen nasıl insansın elalemin evli barklı işinde gücünde kadınına nasıl bu gözle bakarsın. Onun eşi de benim için böyle mi konuşuyor. Başkasının kocası senin karın hakkında böyle konuşsa ne düşünürsün. Ayıp değil mi utanmıyor musun? Bir daha asla duymak istemiyorum. Sen ahlaksız bir adamm mısın sana saygımı mı yitireyim derdin ne diye bağırın avazınız çıktığı kadar. İstemiyorsan beğenmiyorsan git güzelini bul kapı orda diyin susup köşeye oturmayın. Komşunuzla da o yokken görüşün onunla iletişimini kısıtlayın sadece kendiniz gidip gelin konuştuğunuzu da kendinize saklayın. Telefonunuzda kalan resimlere bakıp bu lafları söyleyen adama sessiz kalmayın. Sizi kıskandırmak kızdırmak bahanesiylr içini döküyor resmen karaktersiz!

Hangi semt? Size komşu olmayayım da...

Aslında bundan bir önceki olayımızda aynen dediginiz gibi tepkimi koydum ve uzun bir süre ağzından duymadım bu tarz bir cümle ama bu sabah yeniden. Bu sefer sessiz kaldım evet. Olayı büyütmek istemedim çünkü yanımızda çocuklarım vardı ve çok etkileniyorlar zaten kavga esiyorduk konuyu bambaşka bir noktaya çekti uzatsam çocuklarım korkacaktı. O yüzden ilk tepkimi koyamadım bu kez

X