Kocam güçsüz ve beceriksiz

Siz zaten boşanacak bütün maddeleri yazmış kafanızda bitirmişsiniz. Ne diyelim ki kocam kötü, çirkin,kısa .. Çok kötü bir konu hepsini okumadım bile Boşan diyip gideyim ben Adam kurtulur bari sizden..

Birinin güçlü olması için ona güçlülük nasıl olur göstermeye çalışıp pehlivan olmuşsunuz. Oysa ki ondan daha zayıf kalıp alan açmaya calışsaydınız zamanında durum farklı olabilirdi.

Eşinizin fiziksel özelliklerini saymanız bu konuda yanlış. Bir kadın buraya gelip kocam bana selülitin var dedi dediğinde tüm bdv ayağa kalkıyor kocan Brad Pitt mi diye kusura bakmayın siz de Angelina Jolie değilsiniz.

Yorulmuş olabilirsiniz ama çözüm sadece bireysel terapi+çift terapisi.

Boyu kilosu kaç?

Yaaaa 10 yıl flört ettiğiniz bir erkekle evlenip adamın fiziksel (boyu, kilosu, güçsüzlüğü) özellikleri ve beceriksizliği ile ilgili konu açıyorsunuz. Allah aşkına on yıl n'aptınız, bu adamı bilmiyor, tanımıyor olman imkansız. Evlenmeseydin keşke, adama üzüldüm. Terapi falan sizi kurtarmaz. Çocuk yokken boşanın, adamı komplexe sokmuşsundur, saygı da duymazsın artık.

Eşi bu kadının istediği gibi biri olmak için sözler verip çabalıyormuş, çok üzüldüm adama… Üyelik iptal edip kaçmış gitmiş birde. O adamı boşa kurtar kendinden…

180 altı biriyle evlenirseniz bile cocugunuzun arkadaslari veli toplantilarinda falan gorup kiyaslamaya basliyor benim babam daha uzun seninkinden daha omuzlari geniş diye. Ilk duydugumda şok olmustum ama durum böyle. Dünya maalesef ruhlar alemi degil ve herkes acımasızca dış görünüşe yorum yapıyor. Dürüst olmak gerekirse bende esimi çok begenmiyorum fakat ne yapabiliriz,,hicbirsey,,turkiye sartlari

Bazi erkeklerde görülüyor bu çekingenlik ve beceriksizlik.
Dizi, film veya skeclerde karakterlerde görmüşüzdür elinden iş gelmeyen, başı sık derde giren erkekler, gercekte de var az da olsa.
Sosyallik ve iletişim becerisi açısından kendine güveni olmayabilir (bir ustayla, garsonla uygun kelimeleri bulup düzgün konuşamıyor olabilir insan), bunu sorun ve cevabını dinleyin, çözümleri üzerinde konuşun, cesareti yoksa yapıcı bir dille onu yüreklendirin. Kendine güven kazanma üzerine çalışsın. Eksik yaptığı yerleri uygun bir sekilde anlatın, kaçırdığı bir detay varsa görür öğrenir. Doğru yönlendirmeyle ve baska kisilerde görerek alisabiliyor insan, yaşanmış örnekleri çevremde mevcut.
Fiziksel güçsüzlük icin egzersiz, spor, yürüyüş iyi gelir sanırım.
Aslında 12 yıl gibi uzun bi zaman geçirmişsiniz birlikte, öğrenip iyilestirdigi şeyler olmadı mı acaba.
Belediyelerin, aile bakanlığının psikolog hizmeti, aile hizmeti vs. vardir, yaşadığınız yerde koşulları bi araştırın, basvurun, bulursunuz iyi gelir umarım.
İnsan gercekten ister ve cabalarsa kendini geliştirebiliyor, belki eşiniz yeterince cabalamadi. Belki de o vakit gelmedi. Ha hiç gelişmeyenler de var nadir de olsa. Onlar da o hâliyle kabul ediliyorlar toplumda.

Cinsel hayatımız iyi diyorsun demekki eril tarafı var. Erkeklerin çoğu böyle bence kadınlar gibi dışadönük değiller. Baba olunca sosyalliğinde bi miktar artış olur yaş ilerledikçe de artar. Sosyal ilişki kuramayan sohbet edemeyen bekar kişiler bi ara köpek alıp gezdiriyordu sırf konuşabilmek için. Benim babam da konu komşuyla selamı bile zor alır verirdi şimdi yaşlandıkça bakıyorum saatlerce konuşur oldu. Bu meseleyi kurduğun cümlelere bakınca önemli bi sorun görmedim anlatmadıkların varsa bilemem tabi.

Turkiye sartlari mi? Turkiyede boşanilmiyor mu ya da baştan begenmediginiz insanlarla evlenmenizin Turkiye şartlariyla alakasi nedir? daha neler duycaz.

Burada begenmiyorum ama cok iyi insan diye konu acildiginda genelde olumsuz yorum yapanlardan biriyim cogunluk tipine bakma vs diyor. Sonuc bu.

Aynı şeyi erkekler yapmıyor mu? Rus veya yabancı kadın hayranı hepsi. Instagramda beğendikleri kısmına bakın eşinizin görürsünüz. Herseyden önce buradaki kadınları ayda minimum 50 bin lira kazanan plaza kadını olarak algilamayalim. Kadinlar erkegin kara kaşına kara sakalına aşık olup evlenmiyor yuva kurmak için evleniyor ve bircogunun bosanmaya cesareti yok çünkü çalışmiyorlar. Konuyu açan arkadaşta böyle biri kocasıyla ne gönül bağı var ne saygı bağı imkani olsa o da kocasını boşayıp dünyaya açılmayı isterdi ama kadında ne para var ne de cesaret var.

Eşim insta kullanmiyor. Begendigi kadinla evlendi zaten. Size göre begenilmek icin illa rus ya da yabanci olmak lazimsa slav köklerim var, gorunus olarakta genel Türk yapisinda degilim ama olay bununla alakali degil. Türk kadinlarda güzel kadin yok mu? Bazi sacma tiplerin rus hayranliginin nedenleri başka. Ruslar da onlari beklemiyor.

Rus ya da baska ırk begenileri olup, hayrani olupta sizinle evlendiyse zaten begendigi kadinlarla evlenemeyevek, birlikte olmayacak kapasitede erkeklerle birliktesiniz demek. Yani siz nasil mecbur kaldiginizi soyluyorsaniz onlar da sizinle.mecbur evlenmis demek ki.

Burada konu ben değilim konuyu açan arkadaş. Benim böyle bir sorunum olsaydı adamın özellikleri beni çok irrite etseydi boşanırdım. Herkes masallardaki gibi evlilikler yapmıyor maalesef siz öyleyseniz ne mutlu size mutlu olmaya devam edin.

Kore'de yabancı gelinler videosunun altında yine Rus kadınlarının ne kadar saygılı ve tokgözlü:) olduklarını okudum. Şu kelimeleri sarf eden adam belli gelir grubu ve sosyo kültürel seviyenin altında olunca o kadın onu görmeyecek bile. Sabah sabah günüm şenlendi vallahi. Tanıdığım en almadan vermeyen ırk yani. Bu şekil olacaksın işte o zaman kıymetin oluyor şekil A.

Ben de begenmiyorum ama Turkiye şartlari dediginiz icin begenilmeyen adamla evlenme mecburiyetini merak etmistim. Tesekurler.

Ay cidden ya sanirsim hepsi rus uzmani. bi de paraya bakmiyormuslarrr yaaaaa yaaa ona bakmiyo buna bakmiyo siifr beklentili adriana lima hayalleri olan garibanlar

Teyzemin oğlunun bu tarz bir evliliği oldu. Teyzemin oğlu çok yakışıklı boylu poslu bir erkekti. 5 yıl çıktılar sonra evlendiler. Eşine evde çocuk bakımından, ev işlerine kadar yardım eder, yemek yapar, eşine kendine zaman ayırması icin evde olduğu zamanlarda çocuklarla ilgilendir sürekli eşine minik sürprizler yapardı. Yengem 1 gun ona kahvaltı hazirlamamistir. Tam tersi kuzenim sabah kalkar kendi ve eşine kahvaltı hazırlar çocukları okula hazırlar yengemi uyandjrmazdı.Ama eşine göre bu zayıflık ve güçsüzlükmüş . 10yillik evliliği duygusal tatminsizlik nedeniyle bitirdi. Mahkemede kocamı kocam olarak göremiyorum benim üzerimde sözü geçen bir koca istiyorum demiş. Tip olarak kocami beğeniyorum ama davranış olarak daha sert erkek seviyormuş. Kuzenim sonrasında ağır bunalıma girdi. Resmen ahını aldı. Birgün otobüste gördüm hödüğün teki ile evlenmiş elinde 6 7tane poşet vardı taşımakta zorlanıyordu Adam elinde telefon onunla oynuyordu. Demekki bu tarz adamlardan hoşlaniyormus.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…