Kocam güçsüz ve beceriksiz

DunyaliBirKadin

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2024
1
-34
Hanımlar merhaba. 2 yıldır evliyim yaklaşık 10 yıllık bir flortun üzerine evlendik. Eşimi fiziksel ve karakter olarak güçsüz buluyorum. Hep boyleydi, her şeyin farkında olarak evlendim. Madem oyle evlenmeseydin kardeşim, diyenler olacaktır, su an bunun bir faydasi yok ne yazik ki. Fiziksel olarak çelimsiz, zayif ve boyu kisa.

Birbirimizi seviyor ve kıymet veriyoruz, iyi bir iletisimimiz ve guzel bir cinsel hayatımız var, ev islerini her zaman olmasa da cogu kez birlikte yapariz. Mutsuzluklarimin hepsini biliyor, bazen karşılıklı konuşup bunlar icin agliyoruz. Her psikolog evlilikte iletisimin oneminden bahseder, bizde o var. Var var olmaya ama senelerdir hicbir sey degismiyor. Her şeyi konusuyoruz neler yapabiliriz duzelmesi icin kafa yoruyoruz uygulamaya calisiyoruz. Fakat baska bir olayda yine ayni seyler yasaniyor, degisim gerceklesmiyor.

Esimin karakteri, sosyal iliskileri zayif, bir ortamda sessiz kalıyor, aktif iliskiler kuramiyor, kendi guvenli alani dışında garip davranislar sergiliyor, normal ortalama biri gibi duramiyor, duz gunluk sohbet bilmiyor. Etse bile o iletisimi devamli hale getiremiyor. Komsuyla konuştular geçen, nasilsin iyi misin, hastaymis. Bir sonraki görmeye demiyor ki nasıl oldun. Burda yaşıyoruz su an, dogru duzgun bi sosyal cevremiz olsun, ama kimse umrunda degil, bu yuzden o da kimsenin umrunda degil. İyi iliskilerle duzgun huzurla yasamak istiyorum mahallemizde. Beni herkes bi sekilde bir miktar bilir, ama eşim var mı yok mu belli değil.

Zor geldigi icin sorumluluk almaktan iletisim kurmaktan kaciyor. Genel olarak yaşama becerileri zayif. İş halletmeyi bilmiyor, ne zaman nasıl ogrenecek bilmiyorum. Belge isleri olsun, is ortaminda nasil daha iyi var olunur bilmiyor ve sanırım ogrenemiyor. Her seferinde daha iyi olmak icin sozler veriyor ama yok bir seyi bu sefer iyi yapsa digerini beceremiyor. Cogu seyde ben akil veriyorum ben yol gösteriyorum. Makine bozuluyor anlamıyor, ustayla iyi iletisim kurmuyor. Cekinik kalıyor. Sosyal ortamlarda birlikte girmekten çekinir oldum cunku yük gibi uzerimde bir ağırlık hissediyorum. Terapi alması üzerine konuşuyoruz, maddi durumumuz iyi degil, yapamadık. Ya da spor yapmasını soyluyorum belki fiziksel olarak guclenirse karakterine de yansır. Bir iki yapıyor sonra yine bırakıyor tekrar hatırlatmam gerekiyor. Kilo alsa da iyi olacak ama kilo alma diyetlerine uyamiyor, çok sık yemek yapma derdi oldugu icin. Kendi hayatına dair enerjisi düşük. İkimiz de calisiyoruz yoğunuz bir yandan.

Esimle ortalama mutlu çocuklu bir hayat hayal ederdim. Simdi eşimden cocuk dusuncesi zor geliyor, eşim ne kadar dogru bir baba figuru olacak suphelerim var. Gercekten iyi bir iliskimiz var, iyi huylu birisi, cogu insan aramizdaki iletisime gipta ile bakiyor ama tum bunlar beni cok yoruyor. Güçlü erkek, ya da eril otorite denilen seyin bu kadar önemli oldugunu bilmezdim. Guclu kadin olmaya odaklandım, oldum da. Simdi gucsuz bir erkekle birlikteyim, ne yapmalıyım bilmiyorum.

Deveye diken, insana s.... diyorum ve gidiyorum

Adamı gömdükçe gömmüşsün…
10 yıl birlikte olmuşsun evlenmişsin yine gömmüşsün…

Ne sevmesinden bahsediyorsun?
Silah zoruyla mı evlendin?

Adama yazık.
Sevme falan yok, çekip çevireceği,borusunun öteceği bir evlilik istemiş,sonra fikri değişmiş elini masaya vuracak adam istiyor ama insanlar deri değiştirir gibi karakter değiştirmiyor.Bilmiyorsa artik

Herkesin bi huyu vardır değişmez. Karakteri değişmese de, becerilerini artırması için tüm sorumluluğu ona yükleyin. Basit işleri bile ona söyleyin, yapınca da teşekkür edip övün. Dışardaki tüm işleri o halletsin. Kilo da kolay alınmıyor. Benim eşim de zayıf, asla kilo almıyor.
Evlilikten önce önemli olmayan şeyler evlenince yüzümüze duvar gibi çarpıyor maalesef.

Olduğu gibi kabul etmelisiniz. Siz ondan karakter değiştirmesini bekliyordunuz

Cinsel hayatınızın iyi oldugunu da sanmıyorum bu yazdıklarınızın sonucunda.
Kusura bakmayın ama sizde çok matah, kendinin farkında bir kadın olsaydınız bu kadar gömdüğünüz, beğenmediğiniz ve dolayısıyla sevmediğiniz biriyle o kadar yıl sevgili kalıp evlenmezdiniz.

Son düzenleme:
Sülalede biri var. Adam zayıf, kilo almak için diyetisyene de gitti ki denenen yol sağlıksızdı. Spora gitti bir süre. Tamirat işlerinden anlamaz. İçe dönüktür ama asosyal değil. Pasif agresif ve kaygılı da.

Bunlar kötü gibi gelse de genel olarak kafası iyi çalışır. Ev işlerine yardım ediyor. İyi bir baba. Kaygı için psikiyatriye de gitti eş zoruyla. Şu anda iyiymiş.

Genele bakınca olumlu özellikleri daha baskın. Kilo alsa nolur, almasa nolur? Sağlıklı ise sıkıntı değil ki. Irsidir belki de.
Tamir edemese nolur etmese nolur? Tamirci çağırırsınız ki çoğu erkek basit işler hariç anlamaz ki.

Asosyalliği içinse tanıdıkların olduğu kalabalık ortamlara girsin. Düğün, derneklere gitsin. Tanıdık oldukça daha rahat hisseder. Gözlemlesin etrafını. Psikolog içinse devlet ve belediyelerde de var. İlla özele gitmeye gerek yok. Aşılmayacak bir durum değil. Çok aktif olamazsa da yaşamını idame ettirebilir.

Siz başına kaktıkça da uzaklaştırırsınız. Öğretmen gibi dikte etmeyin.

Babamı anlattınız sanki. Benim babacım da sessiz sakin bir insandı, kendi halinde, kimseye kötü bir söz söylemişliği yoktur kimseyi kırmamıştır hayatında. Annem zaman zaman şikayet ederdi söylenirdi, ama annemin onca sözüne karşılık bir kötü söz söylemezdi.
Siz yanınızda her anlamda daha etkili daha güçlü bir koca istiyorsunuz, eşinizi değiştirmek istiyorsunuz ama bu hem sizi hem onu yorar.
Eğer yapamam diyorsanız çocuk yokken yolları ayırın derim, ya da olduğu gibi kabullenin. Ben eşiniz için de üzüldüm bu arada, düşünsenize 10 yıl birliktelik sonunda evleniyor ve eşi onu beğenmiyor yazık adama.

Eşinizin yerinde olmak istemezdim. Bu kadar kötüleyeceğiniz adamın yanında 1 dakika durmayın onunda günahına girmeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…