Kocam ,eski eşi ve hamileliğim, ağlamaktan çıldıracağım yardım edin bana!

bernice

Guru
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2008
225
4
48
Uzun zamandır yazılanları okudum bir türlü yazmaya cesaret edemedim.Ama birine anlatmaya çok ihtiyacım olduğundan şimdi yazıyorum.Bana yardım etmenizi umuyorum arkadaşlar...
Her zaman insan kendi kendinin psikoloğudur diye düşünüp tüm küçük sorunlarımı kendim hallettim şimdiye dek ama artık başedemiyorum.2 üniversite ve akabinde masterımı bitirdikten sonra tam iyi bir yerlere gelecekkken evlendim.Ev kadını oldum, şehirden ilçeye taşındım.Eşim 45 ben 31 yaşındayım.Eşimin ikinci evliliği ve bir çocuğu var.Evlenmeden önce bunları tabiki biliyordum, hiç sorun olmaz gibime geliyordu yani çocuk kesinlikle sorun değil ama kadına katlanmam gerektiğini bilemezdim.(Kadın diye hitap edeceğim için affedin, nefretle doluyum.)Eski eşi de 45 yaşında ve yabancı, aşk evliliği değil mecburiyet evliliğiymiş, teyze 150-160 kilo civarında) Biz 2,5 yıldır evliyiz.SORUN:
Biz senede 15-20 gün görüşüyoruz yüzyüze.Ya onlar geliyor ya biz gidiyoruz.Ama her gidiş geliş sorun oluyor ve benim psikolojim çöküyor sanki.İlk geldiklerinde uçakla eşimin memleketine gidecektik, ben uçaktaki 3lü koltuklara oğlu ile yanyana otursun ve hasret gidersin dedim(bu arada çocuğu 13 yaşında) ayrı koltuğa gecerim dedim ama kadın kocamın yanına oturup çocuğu cam kenarına itti bense 2 saatlik yolculukta tek başıma gittim, oraya vardığımızda sırnaşık hareketlerini acaba abartıyor muyum diye görmezden geldim, üstelik bana hediye de almıştı.Kimseye birsey söylemedim.Ağladım ağladım.
İkincisinde biz oraya gittik.Kadın bu kez arabası ile bizi gezdirecekti, ama ayağımı burktum diyerek ön koltuğa O geçti, araba kullanamıyorum dedi, eşim kullandı böylece ben oğlu ile arka koltukta yolculuk yaptık.Bu arada yanımda hepimizin bildiği ortak dil ingilizce yerine durmadan kendi dillerini konuşmaları sinirimi bozdu.Eşime bunu söylediğimde birşey demedi.Türlü türlü şeyler yaşadık, kadın Avrupalı olduğundan çok geniş, regli oldugunu bile eşime durup dururken söylüyor ya çıldıracağım.
Neyse su anda hamileyim.Tüp bebek.Bunlar gecen ay yine geldiler. Çocuğu tek bırakmıyor kadın bu yüzden sülük gibi peşimizde, ilk zamanlar çocuğu üzülmesin diye eşimin elini bile tutmadım onların yanında mesafeli davrandım.Ama sonra kimsenin bunu umursamadığını ve haketmediklerini düşündüm.Son gedldiklerinde (aynı konu yüzünden eşimle küs olmama rağmen) elini tuttum onların yanında. Çocuk çok olgun sorun olmadı amaaa anası bozuldu. hıh dedim salak kafam keske baştan bunu yapsaymısım.Kadın bir de durup durup eskiden biz şunu yapardık, yaprak sarardık, çok kıskanırdı beni falan diye anlatıyor.Ay acaba ben mi çok iyiyim çözemedim.Ve bomba: Kadın masaj yaptıracaktı otelde, dedi ki bana:' benim eşim demiş ki kadın mı erkek mi yapacak, kadınsa yapsın!, bunu duyunca artık tepem attı ,akşama kadar sabrettim, evde eşime sorum ama O böyle bişi demediğini ,asla da umrunda olmadığını söyledi.İmdaaat.
Daha o kadar çok sey yaşadık ki, hamile halimle durmadan gizlice ağladım, stresden sigaraya başladım yine.Etrafta konuşabileceğim kimsem yok, yalnızım, kendi kedime çözmeye çalıştım ama olmuyor. Boşanmayı bile düşünüyorum. eşimi seviyorum biliyorum o da beni seviyor ama aklıma bunlar geliyor ve soğuk davranıyorum.onunla konuşmayı denedim ama O benim abarttığımı düşünüyor.Allah'ım bana moraal verin, birseyler söyleyin lütfen.Siz olsanız ne yapardınız?Allah'ın izni ile bebek doğsun sağsalim sonra mı karar vereyim?senağlama
Önümüzdeki yıl aynı şeyleri yaşamak istemiyorum.

peki eşin nasıl davranıyor
eğer oda samimi davranıyorsa resti cekmemin zamanı gelmiş
cocuğunu göndersin o hangi yüzle geliyor ki :uhm:
eşiniz de olgun bir insan konustuğunzda sizi anlayabilir
o kadının evinize gelmesini istemediğinizi söyleyin
en doğrusuda buu
neden boşanmayı düşünüyorsun ki
belkide kadının amacı budur
bebeğinizin sağlığı içinde sigara içmeyin a.s.

simdi anladigim kadariyla cocugu yurtdisinda ve babasiyla gorusmek icin Turkiyeye geliyo ama annesi yanliz birakmadigi icin oda pesinde......oylemi???/

Canım bana çok enteresan bir ilişki gibi geldi yani ben eşimin eski eşiyle asla görüşmezdim.Çocukları için arada bir araya gelmelerine izin verirdim ama bukadar da değil...Siz kadınla aile gibi olmuşsunuz...Sana yardım etmeyi çok isterdim canım inan ne yazacağımı bilemiyorum...Eşinle içindekileri konuşup rahatlaman şart geldi bana....

Neden sürekli birlikte geziyorsunuz ?
Herkez tatilini istediği şekilde geçirsin birlikte olmak zorunda değilsiniz ki.
Dediğin gibi eşinizin oğluda 13 yaşında imiş az çok eğriyi doğruyu ayırt eder.
Bunları kafanıza takmayın, bebeğinizi düşünün.
Eşinize bu konuda rahatsız olduğunuzu açık açık dile getirin.
Bir sonraki sene inşallah bebeğinizde doğmuş olacak umarım herşey yoluna girer.

Kusura bakmayın ama biraz sizde hatalısınız yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla bu tür ilişkilerin sınırları baştan çizilmeliki sonrasında sorun yaşamayın..
öncelikle daha sakin davranın ve bebeğinizi düşünerek sigarayı bırakın stresi azaltın bu yaşadığınız durumlar yüzünden allah korusun bebeğinize bişey olursa ne eşinizi ne kendinizi affedemessiniz..
eski eş yabancıda olsa bir kadın ve kadınca hamleler yapmış çoçuğu cam kenarına oturtarak ayağının incindiğini bahane ederekk..tamam anladık yabancılar rahat biras ama siz neden bukadar rahat davranıyosunuz arkadaşım eşiniz ince düşünmez ona kızmayın bunları kabul eden sizsiniz her erkek eşiniz gibi davranırdı..
öncelikle bu yaşadıklarınızı kötü bir tecrübe olarak adlandırın ve üstüne bir çizgi çekin eşinizi başına kakarak ve eskiyi irdeleyerek kendinizi strese sokmayınnn..
bundan sonra nasıl davranacağınızı panlayın çocuk 13 yaşında ve annesiyle seyahat etmek zorunda değil yalnız gelmesini isteyin illede birlikte geleceklerse otelde kalsınlar ve çoçuk babayla yalnız buluşsun eşinizin sorumluluğu çocuğuna karşı kadına değil..
o giderkende yalnız gitmesine müsade etmeyin sizde gidin kadının evinde değil otelde kalın ve çocuğu birlikte ağırlayın annesiyle değil yalnız..
unutmayın eşinizin akılı orda olsa boşanıp sizle evlenmezdi eşiniz sizi sevviyor ve sizinle yani mutlu olan sizsiniz..umarım daha rahat bi hamilelik geçirip sorunlarınız çözesiniz..a.s.

ben olsaydım hiç umursamaz kocamla ve doğacak çocuğumla ilgilenirdim.zaten aradabir görüyomussun kadını boşver umursamıyomuş gibi davran .kaybeden sen olma sakın.herşeyi allah ayarlar zaten.inşallah kocan ve bebeğinle çok mutlu olursun.

enteresan bir ilişki olmuş gerçekten. ne olursa olsun bu şekilde gereksiz yere bir araya gelmeleriniz bi kere yanlış bana göre. ama siz her halukarda içinizi ferah tutun.bu ilk eş kıskanıyo ve sizinle kendince bir rekabete girmiş. adam napsın ki? onun eski eşi ile kadın erkek anlamda kesinlikle bir bağıntısı kaldığını sanmam. onun için sadece çocuğunun anası konumunda o kadın. sizse gereksiz yere bir takım iyilikler yapıyosunuz. bunlar iyilik bile değil. evliliğinize saygı gösterin kabullenin. ve evliliğinizin kabullenip saygı görülmesini sağlayın. hamile halinizle sigara içmeye başlamak ne demek? yazık değil mi karnınızdaki bebeğe? kendinize de karnınızdaki yavrunuza da değer verip dikkat edin. önemli olan en önce sizsiniz şu anda ve bebeğiniz.

Aaaaaaaaaaaaaaaaa bu ne ya! gelen eş senin eski esin olsaydı kocan dayanabilir miydi? abarttıgını dusunuyormus bak sen.Ya bu erkekler ne kadar benciller.Tama ona karsı birsey hissetmeyebilir ne de olsa cocugumun annesi diyordur ama kadının cocugunu bırakmaması ilginc.bu durumu fırsat bilip geliyor bence.Tut kocanın elinden sende.ayagını burktuysa burktu gecsin arka koltukta otursun.yellozluk yapma zamanın gelmiş de geciyor.Niye fedekarlıkları hep biz yapıyoruz ya neden hep biz!sigara falan içme bebegini dusun.

offf offf.öncelikle sabrınıza hayran kaldım...
böyle bir ilişkiyi herkes kaldıramaz...ama içimdeki kızgınlığı da söylemek istiyorum size...
siz 2 üniversite bitirin,üstüne master yapın ve bunların hepsini bir kenara itip evlenin...
neden acele ettiniz evlenmekte ,inanın anlamakta zorlanıyorum...
neyse bunlar kader,kısmet meselesi...
gelelim şimdiki durumunuza...
baştan müsaade etmeseydiniz,bu içli dışlı olmaya,belki şimdi bu kadar üzülmezdiniz..
ama belli ki,eski eşi baya bir rahat..onun o tavrına eşinizin müdahale etmesi gerekiyor bence...
bir kere oğlu gelecekse,bindirir uçağa,siz karşılarsınız...
buradan kalkıp sizin gitmenize inanın anlam bile veremedim...
bakın arkadaşım,şu an hamilesiniz,karnınızdaki bebeğinizi düşünerek,
sizin için önemsiz olan bir insanın ,sizi üzmesine izin vermeyin ...
en azından şimdilik kafanızdan silin ama eşinizle mutlaka ve mutlaka konuşarak,kesin kararlar almanız şart...
kafanızda düşündüğünüz boşanma işini bile söyleyin ki,bakalım tercihi ne yönde olacak..
ama dediğim gibi şuan değil,doğumdan sonra...
görüşmeler sadece oğluyla olmalı,eski eş sizin aranızı bozmaya çalışıyor buna izin vermeyin lütfen...
siz aklı başında,kendini geliştirmiş,tehsilli bir bayansınız...
umuyorum ki inşallah sizin için hayırlısı neyse o olur...
ama o eski eşi,eşinizden uzak tutun...
sevgiler...

İlginç CADIARZU Sadece şunu söyleyeyim umarım eşinizin eski eşi, ilerki yıllarda bu şekilde sizinle bu denli içli dışlı olmaz. Kötü bir niyeti yoksa yani sadece çocuğunun yanında olabilmek için sizinle birlikteyse kendinizi ve eşinizi üzmeyin bence.
Unutmayın zaten eski eşiyle mutlu olsa ayrılmaz ve sizinle evlenmezdi. Soğukkanlı olun , tatlı dille bunun uygun bir davranış olmadığını anlatmaya çalışın. İnsanız biz, içimizde bir takım duyguların kabarması doğal. Ayrıca eşinizle elele olmanız çocuğu üzmez, doğal olun. Çocuğu üzecek tek şey babasının onunla ilgilenmemesi olur. Bir de sizin olumsuz davranışlarınız.
Eğer çocukla ilgili bir problem olduğunu söyleseydiniz yazacaklarım daha farklı olurdu, ama eski eşle sıkı fıkı bir ilişki çok gereksiz ve kaldırılması zor. Eşinizle sakin bir şekilde bu konuyu konuşun acaba böyle bir durumda kalsaydı kendisi ne hissederdi? yerimseniben

bence arkadas en güzelini söylemis agzına saglık arkadasım a.s.

ya bence cocuk icin bi arqa ya gelipte böyle aile gibi yasamaya hic gerek yok.cocuk 13 yasinda annesizde gelebilir babasinin yanina onu görmeye ne gerek varki annesinin gelmesine bence kadin senin üüzülmen aranizi bozmak icin cocugu kullaniyor.bence esine anlatmalisin artik okadini isrtemedigini ayni ortamda olmak istemedigi acik acik anlat esine.ne bu ya kuma hayati yasar gibi cok sacma bence.allah sana sabir saglik versin.bebegini de saglikli dünyaya getirmeyi göstersin.

kimin olsa canı sıkılır böyle bi durumda ama senin iki kez canın sıkılır
çünkü sen hamilesin
olayları büyüttüğün,havadan nem kaptığın dönemdesin
biraz serin dur,sakin ol
kıskanılacak o değil sensin
adam senin kocan
al kocayı karşına bu görüşmelerin sana ters geldiğini,anlayış gösteremiyeceğini bi güzel anlat
ni ye veresen ki bu tavizi
çocuğuyla görüşmesi tamam ama eski eşe noluyor
onunla görüşmek zorunluluğumu var bizim bilmediğimiz
ağlama gizli gizli.açık açık kocanın yanında ağla
ağla ki seni nasıl üzdüğünü görsün
yoksa tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış

Anladığım kadarıyla, eşinizin eski eşine bir ilgisi yok, tüm cilveyi yapan eski eş.
Bence babayla çocuğu elbette görüşmeli, anne yalnız bırakmıyor olabilir, tamam o da gelsin ama otelde kalsın, çocukta sizinle kalsın. Öyle her yere birlikte gitmek zorunda değilsiniz.
Ayrıca hamilesiniz ve stresten sigaraya başladım diyorsunuz. Hiç değermi kendini bilmez bir kadın yüzünden karnınızdaki bebişe zarar vermeye.
Lütfen, önce sakinleşin ve sigarayı bırakın, sonra eşinize güvenin (ki anlattıklarınızdan ben eşinizin masum olduğuna inandım) kendi hayatınızı yaşayın ve lütfen eski eşi hayatınıza bu kadar sokmayın.

ya ben deli oldum okurken...ben varya yolar atarım o eski eşi.. boşuna eski dememişler ne kaşınıyor hala.. ama bence sendede biraz hata var işte demiş ya masajı kadınmı erkekmi yapacak vs.. sana niye bunları söylemesine izin veriyorsunki.. özür dilerim ama o herşeyi yapar sen öyle etkisiz eleman gibi davranırsan.ya eğitimlisin cahil bir kadın değilsin niye ezdiriyorsun kendini??? ez o kadının kafasını ezilmek nasıl olur görsün.... sen elin turistine bizim memlekette bizim hemcinsimize nasıl laf ettirip sinir ettiriyosun kendini... hamilesin artık sen bir sıfır öndesin yeni bebek gelecek büyük çocuktan zaten uzak senin değerin başka artık... sende öyle terbiyesizzz biri için üzme ve ayrılmayı asla düşünme... sen önümüzdeki sene için bir plan yap ve tek kişilik bir şebeke örgütünün başı yap kendini gerekirse kadını bombala:))))) hadi görelim seni...

Bana kabahat eşinezdeymiş gibi geldi...
Eski eşi ne şekilde davanırsa davransın izin veren kendisi...
Eşiniz umrunda bile olmayabilir ama sizi sinir etmek hoşuna gidiyor bence..
Ve bunu başarmış anladığım kadarıyla...
Eşinizle konuşun çocuğu elbette onu görmesine kimse bir şey diyemez...
Ama annesini görmek durumunda değil...
Öne oturmak istiyorsa müsade etmeyecek mesela...
Karısı, yarısı, hayatı, anlamı sizsiniz artık...
Düşünmeyin ve mutluluğunuza bakın...

Kadın avrupalı dediğinize göre yurtdışında yaşıyorlar sanırım.
Senede 15-20 gün görüşüyoruz demişsiniz,kadın niye gelip sizinle beraber zaman geçiriyor ?
Oğlunu göndersin ya da kendi kalacağı,zaman geçireceği başka bir yer bulsun.
Burada yapılması gereken eşinizin gerekli tavrı koyması.
Yani bana tuhaf geldi,eşiniz memlekete giderken eski eşini ve yeni eşini nasıl götürüyor beraber ? Ailesi ne diyor ?
Sanki onlar yine bir aile ve siz fazlalık gibi bir durum oluşmuş.
Hamilelik dönemindeymişsiniz,duygusal bir dönem ilgiye ihtiyacınız olduğu bir dönem.
Eşinizin abartıyorsun demesi ve davranışları garip biri olduğunu uyandırdı bende.
Madem katlanamayacak boyuta geldiniz çekin bir kenara adam akıllı konuşun eşinizle.
Hareketlerine ve davranışlarına dikkat etsin.
Restinizi çekin.

esiniz suclu cünki gereken mesafeyi halen daha asiyor..

sizde suclusunuz cünki böyle bir terbiyesizligi kabul ediyorsunuz...

yanlis anlamayin ama bagirmazsaniz kimse acidigini anlamaz bu böyledir. bu arada bebeginizi düsünerek sigarayi birakin. sonucda bu onun sucu degil dimi?

Evet kadının amaı bu olabilir. Dediğim gibi 2 yıldır içime atıp durdum hep kimseye anlatamadım.Bu yüzden kafam epey karıştı.Kocam da bunu söyledi.Bana onun yanında soğuk davranırsan ümitlenir dedi, İster miydin dediğimde Allah yazdıysa bozsun, imkansız dedi.
Çocuğu annesi yalnız göndermiyor, ben de dedim eşime, çocuk gelsin bizde istediği kadar kalsın, zaten mülayim bir çocuk ben onu seve seve gezdiririm diye.Ama uyuz annesi kocamın çouğu kaçıraağından korkuyor galiba.(ki bu imkansız asla öyle bişi yapmaz.)Ya da amacı beni yıldırmak. ben de sabı küpüyüm ya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…