Kocam eltime cok mu düskün yoksa ben mi abartiyorum

ben kötüe yorma diyorum ama araştır abartmadan..isminizi karıştıması hem de bikaç kez cok büyük sagısızlık olmuş.ablası gibi görse dahi otursun karısının adını ezberlesin bence...acaba siz ne kadar cıktınız,ne kadarlık evlisiniz?görücü usulü mü çok merak ettim bunları bilsem yorumlarım farklı olabilirdi almanyaya o nedne gelmedi ?umarım iyi tanımışsınızdır evlenmeden..

Siz yurt dısında yaşayan kızlarımız aynı hatayı yapıyorsunuz.Turkiyeden biriyle niye evleniyorsunuz ki?buradakiler sizleri yurtdısına kapak atma yolu olarak görüyorlar.Boyle evlilik mi olur?sehirlerarası bile değil ülkelerarası ayrılıkla evlilik.Yok muydu almanyada evlenebilecegin biri?taaa Turkiyeden bulmussun.

işte benim aklıma da bu geldi ama görücü usulüyse eşinizin işi,parası,eğitimi yoksa bu düşünülebilir.tabi ki genellemeler yanlış ..eger iyi tanıdısanız sorun yok ama eşinizin size eltinizin adıyla hitap etmesi bana cok uzun bi ilişki yasamdığınızı size ve isminize cok alışmadığını düşündürdü belki yanılıyorumdur:nazar:bırakın doktora götürsün bu sorun değil de bence su isim karıştırma cok cok sinir bi durumÇok üzgünüm çoook

hem eltiniz hem de eşiniz hakkında ne düşündüğünüzü farkındamısınız siz...
lütfen...
bu kadar da şüphe etmeyelim artık birbirimizden...

of canım zaten eşimle görüsemiyormuşun kocası ğötürsün hastahaneye bence eşinle konuş hem ne demek eltinin ismiyle seni çağırmak böğle saçmalık da yeni duydum

ya çok normal bir davranış belkide sizin ondan hoşlanmadığınızı bildiği ve kızacağınızı yada küseceğinizi düşündüğü için eşiniz size söyleyemiyordur öbür taraftanda abisi rica ettiyse iki arada kalmıştır...bence kabul edin yada etmeyein sevin yada sevmeyin siz artık bir aile sayılırsınız böyle şeyler için yardımlaşmaları iyidir hoştur....bugün ona yarın size bence kapris yapıpta eşinizide zor durumda bırakmayın benim eşiminde abisinin boş zamanı hiç olmazdı....ama eşimin hafta arası tatili vardı evindeki musluğa kadar biz çıkar ilgilenirdik ...adamın elindende gelmezdi beceriksizdi yani....eşi üniversitede okuyordu sınava bile bazen biz yetiştiriyorduk birliktelik güzeldir.....yardımlaşma güzeldir...keşke kaynımın evliliği bitmeseydide herşeyine yine biz koşsaydık hayatta daha mühim meseleler var ...altında başka birşey aramayın bence...midenizi çürütmeyin derim...sevgiyle kalın...a.s.

Evli değilim,hiç eltim olmadı belki de bundandır ama ben bu samimiyetlerinin yalnızca akrabalıktan ileri geldiğini düşünüyorum..Aksi olamaz sanırım korkunç bişi olur bu ya hangi zihniyet abisinin eşine akrabalık ilişkisi dışında samimiyet gösterebilir ki ya da hangi kadın eşinin kardeşineCADIARZUBilmiyorum ama bana pek mantıklı gelmedi..Hemen hemen her yazında eltini sevmediğini yazmışsın,bence bu yüzden abartıyosun olayları..Eltini sevmediğin sürece naparsa yapsın ya da ne olursa olsun sana batacaktır..Bence eltini sevmeye çalış yoksa evliliğini çatırdatmaya başlarsın

ya bı olay var,

sen demıssın kı eltım kaynanamı da kocamı da parmaganda oynatıyo cok svıyolar onu
demek sevdırcek seyler yapıo bı sekılde baglıo ve sözunde n cıkamıo senınkıler de

belkı sen de turkıyede olsan sen de onlar gıbı olucan sen de onlara hızmet edıcen
bunu düşün

bızı m de öl e bı tanıdıklar vard aynı boyleydı bırısı bııd ı bıdı edıyodu gelını tanımadıgı ıcın aman ne ılgılenıolar dıyodu
tanıdı öle oldu o da

sen de öle olabılırdın bılmıyorum benım öle bı kız arkadasım var neden dıyodum herkes ona hedıyeler alıyo hıc anlamıyodum, sonra bı kere dısarı bı cıktyık kız yarım saat kazaga baktı yaa dıcektım neyse alayım da cıkalım, o derece yaptırabılıolar ıstedııkllerını

belkı beraberlıklerı yotur ya da vardır ama koca kısmını cok bos bırakmaya gelmez bunu bil

beraberlıklerı yoksa bıle onu kızdırmamaya bak esınden falan ayrılma durumuna getırıp de haıkate n kaptırma 2 kocalı oluverırı yoksa eltın görursun sonra .

yıllık ızın falan al atla gel bakalım turkıyeye sen bı ara, ya da para bırıktır kesın gel veya kocan gelsın gelebılıosa heme n işte.. bana söle de eltımle cıkıcaksan anlıyorum sıze muhtac de ,
sölesın her seferde bölece tekrar tekrar kızabılırsın ona ..

benım de son erkek arkadasım cafede otururken bı defa en yakın kız arkadasını aradı,
bır defa da baska zaman bana sölemeden aradı
ben kızı kıskanıyorum dıye yaptı bunu kıskanmasam söleyıp yapardı sakllıolar kıskanınca..

Siz yurt dısında yaşayan kızlarımız aynı hatayı yapıyorsunuz.Turkiyeden biriyle niye evleniyorsunuz ki?buradakiler sizleri yurtdısına kapak atma yolu olarak görüyorlar.Boyle evlilik mi olur?sehirlerarası bile değil ülkelerarası ayrılıkla evlilik.Yok muydu almanyada evlenebilecegin biri?taaa Turkiyeden bulmussun.

Bence herkesi ayni kefeye koymamak gerekir benneyaptımki

benim de bir eltim var üstelik son zamanlarda biraz bozuk aramız,ama bir şeye ihtiyacı olsa hastane vs vs eşide müsait değilse yardımına koşacak ilk kişi eşim olur ve ben bu durumda zerre kadar rahatsız olmam.eşinizin tek başına hastaneye götürdüğü belli bile değil eşinizde araç varsa ve gideceği yerler uzaksa kardeşinin karısı yengesi tabiki de götürecek bunda anormal birşey göremiyorum açıkcası..isim karıştırma olayına gelince eşiniz normalde eltinize ismiylemi yoksa yenge diyemi hitap ediyor .dil sürçmesi olabilir sonuçta çok sık görüştüğü bir insan..

bu nasil bir yorumdur ya nasil bir asagilamadirkötükedihüso cok kizdim acikcasi bende türkiyeden evlendim hic bir problem yok istisnalar kaideyi bozmaz tabikide,ama bu denli ve asagilarcasina bir genellemeyi cok ayipladim...ona bakarsaniz türkiyede de parasi icin zenginligi icin evlenilen kizlarimiz var... insanin icinde olmasin yeterki ha yurt ici ha yurt disi hic farketmez.. ayrica bu isler nasip kismet isidir arkadasim insan kaderini kendisi bir yere kadar belirler....:kızgın:

pozitif bakmak gerek diyoruzda olayin basina inmekte gerekiyor,kizcagiz zaten esinden ayri ülkede,onun stresiyle insan neler düsünüyor gercekten yasamayan bilemez!
onun ismiyle hitap etmeside olayi tetiklemis,cünkü inanin kizlar esinizden eger ayriysaniz,ayri olmak zorundaysaniz en yakininda olanlar gözünüze öyle bir batiyor ki...
canim bence esine rahatsizligini uygun bir dille söyle..ve sana tavsiyem imkansiz diye bisey yoktur esinle en yakin zamanda bir araya gelmeye calis,yoksa büyüyüp gider gözünde böyle seyler

canım bence iyiyi düşün derim
uzaksanız ondanda kaynaklanıyor olabilir bu şekil düşünmen

bence siz abartıyorsunuz.kardeşi sürekli çalıştıgı için oda bazı işlerde yardımcı oluyor benim anladıgım bu.kendinizi boş yere üzmeyin derim

allah yardimcin olsun canim dikkatli ol derim ben... ama ofkeyle kalkan zararla oturur..:mymeka:

yaa onun ısmıyle hıta etmesıne hepınız cok laf etmıssınız

ama arkadaslar benım babam da halama cok sık gıdıp gelır halam bır de kızı var evde, dıgerı evlı

evde olan kızı ve halamın adını

bana ve anneme söler hep isimlerımızı yanlıs söler
hıc umursamayız yıllardır bu böle
hep onların ısımlerını bıze söler, cunku alısıyo ıunsan

bı ıkı gıdıp geldı mı konustu mu hemen benımsıyo yanlıs söluo olabılır bu

bız bısey demıyoz annemle artık ılk ne dıyo yaa falan demıstık yıllar evel, ama napsın adam karıstırıo bısey yok bunda abartmayın

eltısı her an yanında kaynanası da eltıyı sevıyo ılgılenıyomus , belkı cıdden ılgıye muhtac belkı bunları parmaganda oynatıyo ama ısmınle hıtapta sorun yok önemsemesı n kız da demeyın öle . bısey yok bunda. ..

bir de eltim ikinci gelin bende ücüncü, aslinda ilk gelinin adi ankilmali ama onlarda ikinci gelinin adi daha cok ankiliyor....

Yapma canim sen bu eltini sevmiyorsun galiba ben öyle görüyorum...bende 3 gelinim ve 2 inci gelinin ismiyle cagiriliyordum, ben bunda kötü bisey görmüyorum yaa olabilir, daha yeniyiz onlarda alisirlar buna:nazar:

bence abartıyorsun....

eltin eşininde kardeşi sayılır yani yabancı değiller ve ona yardım etmesi iylikte bulunması ona düşkünlük ve seni ihmal etme sayılmaz....biz kadınlar kim olursa olsun hemcinsimizi kıskanıyoruz....heleki bu bir elti ise....

eltim de beni kıskanırdı kaynımbenimle çok ilgileniyor diye..
yeni evliydim heves etmiş bize adam eltinin kıskançlığına bak diyordum
eltim benimle ilgili sorunu eşine anlatamıyordu yani :nazar:
neyse bence abartıyorsun kendine gel
abisinin eşi sonuçta hastaneye de götürecek pastaneye de
ismini yanlış söylemişse söylemiş ne var bunda ben bilem kaç isim saymışımdır :lepi:

simdi insan sever asik olur türkiyeden evlenir bunda kötü olan taraf ne bilmyiorum, o yazan arkadasi da kiniyorum,
sonucda gönül bu ask bu almanyada yasiyan birinede gönül koardi degil mi, nasip buymus sevdik birbirimizi evlendik,
simdi ben esimin ynaina gidemem calisiyorum izin almam da cok zor yani imkansiz az da kaldi gelmesine allahin izniyle su vizesi ciksada yanima gelse artik,
arkadaslar insan uzakda oldumu her kücük sey göze batiyor, insan düsünüyor ki simdi benimle ilgilensede baskasini birakip bir tek gözü bende olsa gözü bendne baskasini görmese, hele hele bu kadar uzakdayken hersey göze batiyor hata kusur kücük bir sey de olsa göze batiyor yani yanlis anlamayin eism ile eltimin arasinda bir sey vardir demiyorum bir tek ikidebir onunla ilgilenmesi beni sinir ediyor, benimle ilgilensin ya arasin mesaj atsin en bilim

Eltin bu durumdan hoşnutmu onada bakmak lazım,bir kadın neden kaynı ile gitsin herişini yapmaya,ya yanına bir bayan alır,yada tekbaşına gider,zor durumlarda tamam giderde,ne o öyle ya,hem dinimizdede nikah düşen kişiler haramdır okadar samimiyet.

X