Kocam eltime cok mu düskün yoksa ben mi abartiyorum

yangına körükle gitmek istemem ,

haa eşinin ona karşı bişey hissettiğini düşünüyorsan onuda aklına sokma derim ama,,

herşeyine eşinin koşması alış verişe bilebirlikte gitmeşleri bana abes ve düşündürücü geldi,hadi çok önemli bişey olurda ayda yılda bir koşar ama eşinizde iyice suyunu çıkarmış bence.

sizin ayrı ülkelerde yaşıyor olmanız da çok yanlış böyle bir evlilik olamaz sebebi her ne olursa olsun sizin eşinizin yanında olmanız gerekir.

bu dönemde herşeyi düşünmek gerek bence... ama yine de sen eşini ağır bir şeyle itham etmeden bizden fikirlerimizi paylaşmamızı istiyorsun...

siz sadece nette mi görüşebiliyorsunuz ; ne kadar sürecek bu ayrılık ... çok zor canım... Allah kolaylık ve sabır versin öncelikle...

eltini hastaneye ya da alışverişe götürmesi pek tuhaf gelmedi ama şöle ki belki araba ile götürme gibi bir durum olabilir... eşin çok iyi niyetli ve insanlara hayır diyemeyen biri olabilir... genelde böyle durumlarda da hayır diyebildikleri eşler ya da sevgililerdir... onları kaybetmeyeceklerini bilirler çünkü...

bence eşine bu iyi niyetinin ; seni ihmal etmesine ve size zarar verdiğini güzelce anlat... bunu anlayacak ve dikkat edecektir eminim...

birşeylerden emin olmadıkça da sakın suçlama eşini... bazen kızgınlıkla yapılan hareketler suçlu olan tarafa suçunu örtbas etmesi için gerekli zemin ve zamanı hazırlar ...

hakkında hayırlısı olsun canım :)

bu dönemde herşeyi düşünmek gerek bence... ama yine de sen eşini ağır bir şeyle itham etmeden bizden fikirlerimizi paylaşmamızı istiyorsun...

siz sadece nette mi görüşebiliyorsunuz ; ne kadar sürecek bu ayrılık ... çok zor canım... Allah kolaylık ve sabır versin öncelikle...

eltini hastaneye ya da alışverişe götürmesi pek tuhaf gelmedi ama şöle ki belki araba ile götürme gibi bir durum olabilir... eşin çok iyi niyetli ve insanlara hayır diyemeyen biri olabilir... genelde böyle durumlarda da hayır diyebildikleri eşler ya da sevgililerdir... onları kaybetmeyeceklerini bilirler çünkü...

bence eşine bu iyi niyetinin ; seni ihmal etmesine ve size zarar verdiğini güzelce anlat... bunu anlayacak ve dikkat edecektir eminim...

birşeylerden emin olmadıkça da sakın suçlama eşini... bazen kızgınlıkla yapılan hareketler suçlu olan tarafa suçunu örtbas etmesi için gerekli zemin ve zamanı hazırlar ...

hakkında hayırlısı olsun canım :)

ayri ü+lkelerde olmamaiz evet cok zor ve güzel bir durum degil, bilyiorsunuz ki vizesini bekliyoruz vizem ciksin bir gün daha durmam diyor zaten esim, bende calisiyorum calismasam gelemez ki nasil yanina gideyim???
Esimin eltimle bir iliskisi vardir demiyorum inanmiyorum da ama ikidebir onun islerine kosmasi benim hosuma gitmiyor, kendi esi gitsin ya yada annesi babasi kardelseri akraba falan....
bende baskasiyla gitmiyorum ya doktora yada alisverise kendi isimi kendim görüyorum hele bir konusalim bakalim eltimle mi ilgilendi yine ama eger öyle ise varya acacagim agzimi yumacagim gözümü:)
kac kere konusduk bu elti mevzusunu...
bir de eltim ikinci gelin bende ücüncü, aslinda ilk gelinin adi ankilmali ama onlarda ikinci gelinin adi daha cok ankiliyor....

bence haklisin sinirlenmekte.esinle bu durumu konusmalisin.insllh hersey gönlünce olur.

kizmakta son derece haklisin, isim karistirmak ne demek, insanin fikri neyse zikri odur bence,

biraz acik konusacagim ama dost aci soyler, sonucta ben karsi cinsten bir insanla kocamin sikca gorusmesinden rahatsiz olurdum, alisverise gitmek ne demek, ne yani kocandan fikir mi aliyo bu yakisti mi guzel oldu mu diye tövbe tövbe,

sonucta elti de elin kiziydi bir kac yil oncesine kadar kocanla arasinda kan bagı bile yok ki,

bir de onun icin seni ihmal etmesi hic hayra alamet gelmedi bana.
uzgunum

arkadaşım kötü düşüncelere kapılma hiç.sonuçta eşinin yengesi.benim ailemde de yenge abla-kardeş gibidir.kaynının işi eşini hastaneye götürmesini engelliyor ki yengesine yardımcı oluyor.eşinde senin eltine karşı düşüncelerini bildiğinden herhalde sana söyleyip keyfini kaçırmak istememiştir.sen eşinle daha açık olarak konuşsan diyorum ama onu yaptıklarından dolayı yargılamadan.sanırım seninde için rahat eder o zaman

Eşinin abisiyle arasında yaş farkı varsa, aynı evde yaşadılarsa bir sure,eltin eşin için abla gibi kıymetli olabilir.Bekarken her işlerine eşin koşturmuşsa,bu duruma iki tarafta alışmıştır ve evlenmesine rağmen eşin aynı şekilde davranabilir.Aile yapılarınıda yazsaydın objektif bakıs acısıyla yazılabilirdi yorumlar.

bence durumu abartmayın...
belki kardeşi karıma yardımcı olabilirmisin diyo, o da kardeşini kıramıyo. ayrıca sen her işni kendin yapabilecek olgunluktasındır ama o her işinde desteğe ihtiyacı olan biridir.....
mesela ben şuan çalışmıyorum eşim ben buraları pek bilmediğim için beni kardeşiyle gönderir. benimde eltim var. kıskanırmı bilmem ama o benim kayınbiraderim ve bana yardımcı oluyo. çünkü beni yaşıt olmamıza rağmen ablası olarak görüyo.
canı sıkılır gelir eşim yatar biz sabaha kadar oturur dertleşiriz....
içimizde hiç art niyet olmaz...
tabi bu durum kişiye göre değişir..
eşinin nasıl karakterde biri olduğunu sen bilrsin...
bu kadar büyütüp kendini yıpratma bence...
zaten vize çıkınca nerden göriceksin eltini...
sabır...
eltin için kavga çıkarıp aranıza soğukluk sokma canım
...

şimdi eşinizin abisi var muhtemelen yani ilgilendiği abisinin karısı bi nevi ablası sayılır. ve eşiniz ondan küçük olduğu için abisi izin almıyodur güvenmiştir eşinize hadi koçum yengene yardımcı ol, ben yokken ilgilen falan dediyse eşinizde bunu yapıyordur. elti gemisi yürümez demişler dolayısıla eşiniz sizin rahatsız olduğunuzu bildiği için de yalan söylemiş olabilir size. tövbe yarabbim aklımız nelere çalışıyor. sizde aklınıza saçma sapan şeyleri getirip huzurunuzu kaçırmayın. allah göstermesin size birşey olsa yada aynı durumda olsanız kaynınız sizinle ilgilenmek durumunda kalsa ve eşi istemiyo diye yardım etmese siz buraya bu sefer ne pislik aileye düştüm kimse kılını kıpırdatmıyo yarabbim diye başlık açabilirdiniz. ve bence hastaneye giderken yanıma bir bayan almaktansa yanımda erkek bulunmasını tercih ederim sonuçta başım döner bayılırım bişey olur erkek her zaman fiziksel olarak yardım eder. tek taraflı düşünüp kendinizi üzmeyin.

bence siz cok uzak oldugunuz icin birde yeni evli oldugunuz icin böyle düsünüyorsunuz baska bir konudada kayinvalideniz icin bir konu acmistiniz evet cok zor bir duurm..
fakat ben terslik göremedim sonucta abisinin eger hastaneye götürecek biri yoksa elbette bunu biri yapmali baska bir adama emanet edemeyeceklerine göre esin gitmis...
aile bence bu demek birinin yardima ihtiyaci varsa ona yardim etmek gerekiyor..o abisinin esi lütfen akliniza kötü seyler getirmeyin...yaniniza gelecek nasil olsa ve bunlari bosuna sorun yapmis olacaksiniz...

Siz yurt dısında yaşayan kızlarımız aynı hatayı yapıyorsunuz.Turkiyeden biriyle niye evleniyorsunuz ki?buradakiler sizleri yurtdısına kapak atma yolu olarak görüyorlar.Boyle evlilik mi olur?sehirlerarası bile değil ülkelerarası ayrılıkla evlilik.Yok muydu almanyada evlenebilecegin biri?taaa Turkiyeden bulmussun.

yorumum konu disi olacak belki ama ne alaka??
gönül bu.. sehirlerarasi ülkelerarasimi tanir.. varmi böyle sacmalik..
yurtdisina kapak atma ne demek.. nerden doguyor size bu hak bölye asagilamaya...
yazik..

niye evlenmiyelimki anlamadim ? benneyaptımki
yani türkiyedeki bütün erkekler, yurt disindaki bayanlarla sadece, yurt disi icinmi evleniyorlar. bunumu kastediyorsunuz. fisfisfis
Evet böyle olaylar birkac defa olmus olabilir ama genellemek cok yanlis.
Bizimde sevmeye hakkimiz yokmu. benneyaptımki
Hem almanyada evlencek birini bulamamissinmi demissiniz, Bence burdaki erkekler, türkiyedekilerden daha sorumsuz, bu benim kendi fikrim, o yüzden bende türkiyeden evlenmeyi isterim, tabi orda kalmayi. buraya getirmeyi degil pek, CADIARZU
gerci kismet hic belli olmaz bu isler. fisfisfis
Hem gönül bu, kime konacagi nerden belli ?
Yorumunuzu yadirgadim ayrica konu disi

Kocan bi kaç kez sana eltinin ismiyle hitap etti??? :1shok: :1shok: :1shok:
Kusura bakma ama böyle bişiyin olması için eltinle sürekli görüşmesi lazım,normal görüştüğün birinin ismini eşine şaşırıp sölemez insan,yerinde olsam 2sini de çok sıkı takibe alırdım,sana onun adını sölemesi hiç de normal bi durum deil çünkü kardeşi ablası flanı deil,yengesi...

bence kesinlikle sen abartiyorsun
zaten daha öncede devamlı eltinlen ilgili konular açmıştın onu kıskandığını düşünüyorum ve bu yüzden herşeyi sana batıyor
evet eşinin onun ismiyle sana hitap etmesi hiç hoş değil tabiki bunun için kızmakta haklısın
ama eşin ona yardım ediyor diye bukadar çıldırmanında bi anlamı yok bence
allah biran önce kavuştursun sizide bu dertlerden kurtulun inşallah

canım şimdi benim anladıgım siz yurtdışındasınız eşiniz türkiyede.tabii eltiniz de türkiye de.şimdi eşiniz sizden çok eltinizle ilgileniyor yani?canımm sen uzaktasın seninle ilgilenmk istese bile yanında degilsin ki.hem arkadaslara katılıyorum abisinin zamanı olmadıgı için o ilgileniyordur.çok fazla büyütmeyin bence.ama sadece kafama takılan eşiniz sizden korkuyor sanırım kızarsınız diye.yani eltinizle doktora gittigini söylemedigini sakladıgını söylüyorsunuz ya,sizin bu konuda hassas oldugunuzu bildigi için söylememiştir bence.isminizi karıştırıp eltinizin adını söylemesi hoş degil ama buna bende kızardım tabiki.hatta benim eşim binde bir kardeşinin ismini söyler.kızarım.ama rahat ol.bence kötü bişey yoktur.

Bravooooo canim, konuya en faydali yorumu sen yapmissin, kutluyorum senibenneyaptımki

Evet Zilanurcum, ne diye türkiyeden evlendinki?? Kabahat sende güzelim, hem adam seninle sirf kapak atmak icin evlendi bak arkadasimiz hemen tespit etmis herseyi....

Ayrica benim esimde benimle almanya icin evlendi muhtemelen, kapagi atali 9 yil oldu:lepi:

Hadi Rastgele hepimize:roflol:

Öncelikle söylemek isterimki, bu yazınızla eşinize ve eltinize ağır bir yük yüklemiş oluyorsunuz. Açıkcası bu duygularınızı eşinize açmamanızı tavsiye ederim.
Sonra gelelim olayın içeriğine, benim kaynımda beni yere göğe koyamaz, hatta onlara gittiğimde benim sevmediğim bir yemek yapılmışsa eşine kızar bile, eltim bana eşinin hep benden bahsettiğini beni yere göğe koyamadığını söyler. Gerçekten bir yenge der bin yenge çıkar ağzından. Ne dersem ne istesem yapar. Şimdi bu durumda eltimin benim ve eşi hakkında değişik düşünme ihtimali bile tüylerimi diken diken ediyor.
Tabiki olayın iç yüzünü kimse bilemez ama bence biraz daha sakin düşünürseniz daha iyi olur, çünkü bu şüphelerinizi açıklarsanız sanırım daha kötü olaylara meydan verebilirsiniz. Biraz olumlu yönden bakın ve olayları gözlemleyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…