Kocam eltime cok mu düskün yoksa ben mi abartiyorum

Zilanur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
1.019
3
Ya nasil yazacagimi nasil hislerimi tarif edecegim bilmyiorum ama arkadaslar yine size ihtiyacim var.....
Bugün esimle nette görüsecekdik zaten pek görüsemiyoruz calisiyor bende calisiyorum ve pek zamanimiz olmuyor görüsmeye, tam görüsecegiz diyoruz ya onun isi cikiyor yada benim isim cikiyor nette görüsemiyoruz.
Bugün de netet girmedi yaziyor ki ufak tefek islerim var onlari hal etmem lazim, ve bugün de Eltimin hastanede randevusu vardi oraya gidecekdi, ve esimin abisi yani eltimin kocasi devamli calisiyor hatli münübüsde, yani böyle hastane kagit isleri oldumu esim hep ilgileniyor. Ve ben bundan adim gibi eminim ki esim eltimi hastaneye götürdü ve nette o yüzden girmedi. Neden böyle yapiyor, bu eltisine niye bu kadar düskün zaten bir kac kere adimi karisdirdi eltimin adiyla hitab etti bana cok bozuldum bunu esime de dedim.
Simdi bu bir kac kere oldu ynai ilk defa degil bu eltim icin kosturdugu ve beni ihmal ettigi, ve bu beni cok bunaltiyor acikcasi sevmiyorum eltimide yani esim de toz kondurmaz eltime hani bunu böyle ypati dedigimde yok yanlis anladin der hep bana. Simdi sizce arkadaslar ben abartiyormuyum, zaten birbirimizi pek görmüyoruz eltim icin de beni görmemesi acikcasi beni cok üzüyor....
Sizce abartiyormuyum, ne olur bana yardim edin, zaten bu aralari cok hassasim bu da üzerine tuz biber oldu.
Eltimin esi ilgilensin karisiyla ya niye benim esim kosturuyorkötükedihüso

kendi kocamdan bilidğim kısmını söyleyeyim..

senin eşin de benimkisi gibi herkese ben yardım edeyim,ihtiyacı olanı yanlız bırakmayayım şeklinde
düşünen düşünceli biriyse ve buna karşılık senin de kaynın kendi işlerinde bile kılını zor kıpırdatan biriyse
yaptıkları bundan kaynaklanıyor olabilir.

ama isimlerinizi karıştıması sinir bozucu olmuş,buna mazeret bulmak zor:uhm:

iki kere hemde karisdirdi isimlerimizi hemde almanyaya dönmeme bir gün kala bende o gün ikidebir baska birinin adini koydum ona onunda hosuna gitmedi gönlümü almak icin öptü sarildi bana ikidebir ama yinede insan bir kirildimi bir daha zor oluyor düzelmesi ama bu ikidebir eltime yardim etmesi alisverisini bile yapiyor ha gicik oluyorum resmen deliye dönüyorum

Neden eltiniz hastane işlerini tek başına yapamıyor, çok mu hasta??

Yakın bir bayan arkadaşı, ablası, annesi yada ne bileyim kızkadeşi yokmu ona hastaneye giderken refakat edecek de kaynı götürüyor?

Üstelik eşiniz neden size ufak tefek işlerim var diye yalan söyleyip eltisini hastaneye götüreceğini size açık açık söylemiyor?

Tamam belki yangına körükle gitmemek lazım, belki herşey iyi niyettendir ama genede bana da biraz tuhaf geldi...Siz uzaktan takibe devam edin derim ben...

walla ben bile eşimin iyi niyetinden kendim kadar emin olmama rağmen ben de gıcık oluyorum ve hatta kıskanıyorum..

bence eşinle konuş rahatsızlığın ciddi boyuttaysa.
seni düşünüyorsa buna hem bir çözüm bulacak hem de gerekli açıklamayı yapacaktır..

Arkadaşım benim eltim olmadığı için yaptığım yorum ne kadar doğru olur,bilemem...
Ama eltinin eşi yoğun çalışıyormuş,eltine de yardımcı olacak biri gerektiğine göre eşinin yanında olması doğal değil mi?yerimseniben
Belki araları çok iyidir,birbirlerine nazı sözü geçiyordur diye eşin de kıramamıştır..
Eşin çalışmıyor galiba.. Çalışıyor olsa tüm işlere o da koşturamayacaktı,boşta olduğuna göre aile fertlerinden zor durumda olanlara yardım etmesi bana normal geldi..gamyoncuiremsu

benim küçük amcam da annemi çok sever
ablalık, annelik etmiştir cunku annem ona kaydirigubbakcemile2
isimlerinizi karıstırması sinir bozucu olabilir ama çok abartmışsın bence mirmirmirmir

Bi an ablası zannettim ama elti abla olmuyo dimi :)
Ya bi kerelik olabilir tabi ama sürekli böyle ise o başka...
Ama size eltinizin ismi ile seslenmesi tahammül edilemez birşey dil sürşmesi bile bi kere olur...
Eşinize söyleyin gitmesini istemediğini hem elitinizin eşi ne diyo bu duruma yani biliyor mu ?

zilanur seni iyi anliyorum.Bende esimle nisanliyken onunla cok sik görüsemedigim zaman baskalariyla görüsmesinide kiskaniyordum.Buna ablasida dahil.Osiralar ablasi hamileydi ve esi dururken hep benim esim onu doktora götürürdü.Tabiki senin kuskularin daha farkli ve bu kiside eltin.Bence sen abartiyor olabilirsin.Ama cok fevri davranma ve bekle biraz gözlemle.Zaten birsey varsa er yada gec anlarsin yoksada haksiz yere suclamis olmazsin.

simdi benim esim calisiyor ama bir gün calisiyor bir gün dinlenyior, ve eltim annesi kardesleri var onlar niye ilgilenmiyorlar, simdi ben tahmin eixoyrum eltimi hastaneye götürdügünü cünkü bana acik yazmadiki hastaneye götürüyorum.
Bana yazdiki ufak tefek islerim var ama ben tahmin ediyorum cünkü biliyor benim kiskanc oldugumu ve eltimi sevmedigimi o yüzden yazmamisdir ama ögrenecegim bakalim ufak tefek isi eltimmi diye, ama adim gibi eminim eltimi hastaneye götürüyordur!!!! Cünkü bir kac kez oldu bu alisverise gittiler ufak isim var diye yazdi ama ben sonradan ögrendim ve kizginligimi acik ve net dedim oan belli ettim ynai bakalim umarim eltimle gitmemisdir yoksa kiyameti koparirim

Bana nedense hiç normal gelmedi bu durum

Eşin de yoğun çalışıyor sen de...buna rağmen neden eşin koşturuyor hastane işlerine,kendi gidemiyor mu ? yada bu hanımın başka kimsesi yok mu (arkadaşı,kardeşi,annesi,komşusu) da eşin gitmek zorunda kalıyor...

Kendi eşi neden izin alıp götürmüyor da senin eşin izin alıp götürüyor..tamam iyi geçiniyor olabilirler,samimi olabilirler ama ne kadar böyle olursa olsun bu senin eşinin eltin ne zaman hastaneye gitse onu götürceği anlamına gelmez...aynı şey benim başıma gelse hoş karşılamam tabiki,kendi eşi götürsün derim...

onun eşi seni götürüyor mu ihtiyacın olduğu zaman

isimleri karıştırması da ayrı bir vaka hiç o konuya girmeyim ben en iyisi...anlayışla karşılancak bir tarafı yok çünkü...biri senin karın diğeri abinin karısı...isim karıştırmak da neyin nesi

benim eltim ayrıca teyzem de olur durumumuz tıpkı senin ki gibi kaynımın hiç izni yok dolayısıyle her işlerine eşim koşturur ama bunu dert etmemen gerekir bence tam tersi durumda olabilirdiniz eminim o zamanda kaynın sana yardımı olacaktır.

simdi biz ayri ülklelerde yasiyoruz ben almanyada esim türkiyede, bu arada kaynanam da ikidebir isimlerimizi karisdirir bana hep eltimin adini der esim gibi yani, zaten cok düskün kaynanam eltime öl dese ölür herhalde gicik sey

valla hoş görülcek pek bir tarafı yok bencede nedir öle cnm koskoca kadın kendi işlerini neden halledemiyo eli ayağı tutmasa neyse birine muhtaç dersinde yok alışverişine beraber gitmesi bence tavrını koy bu nedir ki böle bana tuhaf geldi şahsen akraba ilişkilerinde sağlık konusunda insanlar birbirlerine yardımcı olmalı ama acil ihtiyaç durumlarında normal dr. yokmu gitçek kardeşi anası arkadaşıda mı yok haklısın tavrında cnm vazgeçsin bu gereksiz iyilik koşuşturmalarından eşin dimi ama sevgiler tavrında devam et bence konuş seni anlamamış eşin yeterince bide sölemicek hıı isim konusuna hiç girmeyim...((((((((((((((((

İş şimdi daha da değişir...
Eşiniz çok uzağınızda ki bu bence çok yanlış...
Ayrı ülkelerde evlilik ne kadar güvenebilirsiniz ki kusura bakmayın bu benim düşüncem...
Önce eltiniz ile olup olmadığını öğrenin sonra eğer eltiniz ile ise size yalan söylüyor ki bu başlı başına bir sorun...
Devam ederse açıkçası ben şühelenirdim..
Hem alışverişe çık hem hastaneye götür...
Ne alaka bu kadarı bence çok fazla....

canim bence kendini okadar harap etme esin aslinda eltine yardim degil esinin abisimi yoksa kardesimi bilmiyorum ona yardim ediyor sizde nasildir bilemem ama bizde aile fertlerine yardim basta gelir kendini uzme bu cok dogal

yardim etsin ben etmemi diyorum ama annesi var kardesleri var onlar yapsin ya hem pek görüsemiyoruz eltisi icin beni tercih ediyor bu beni deli ediyor siz olsaniz sizde deli olamzmisiniz

Siz şu açıdan hatalısınız:
Eltinizi sevmediğiniz için eşiniz ya da kayınvalidenizin eltinize olan ilgisini ya da alakasını yanlış anlıyorsunuz, tabiri caizde eltiniz size batıyor..

Ama eşiniz de şu açıdan hatalı; size açıkca söylemek ya da yanlış anlamanızı düzelteceğine neden ''ufak tefek işlerim var..'' diyerek saklıyor? Tamam siz kızacağınız için saklıyor belki ama o da hatalı..

Her boş vaktini de yengesinin ihtiyaçlarını karşılamak için doldurması da doğru değil..Sonuçta eltiniz de yapayalnız kimsesiz bir kadın değilmiş..

Büyütmeyin fazla ama eşinize de rahatsızlığınızı dile getirin..

kötü niyetli düşünmek tabiki istemeyiz ama ailesinde bu kadar insan varken alışverişine kadar eşinizin yapması çok ilginç.birde size ltinizin adıyla seslenmiş o da düşündürücü.ben olsam temkinli olurdum arkadaşım.haaa bu arada neden eşinizle farklı ülkelerdesiniz onuda merak ettim

eşiniz iyilik yapmıs eltini hastaneye götürmüş
bunda ne kötülük varki
zaten akşam eve gelince görüşmüyormusunuz gündüzleri nette görüşme isteğinizi anlamadım :uhm:
bence fazla sık boğaz etmeyin daha cok aklına sokarsınız yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…