Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

Tam olarak rahatsızlığın nedir bilmiyorum ama PKO'lu olup bebek düşünüyorsan klomen ilk aşama.Eğer PKO'luysan doktorun verir herhalde.En kısa zaman da güzel haberler alırsın inş..

canım benim adetlerim düzenli yani her ay olurum.en fazla 35gün sürer ama oda senede bir kere falan.diğer zamanlar 28 30 arası değişir.hormonlarım şöyle
lh5,69 fsh 6,65 tsh 2.08 bunlarında güzel olduğunu söyledi doktorum.eşim sperm testi yaptı oda baya iyi çıktı.ben bu ay rahim filmi çektirdim oda temiz çıktı.yumurtlama testi yaptırmıştım 19 çıkmıştı oda çok güzel demişti doktorum.ama ultrasonda bir kaç tane küçük kistler gördü.onun haricinde bir sorunum yok.ama 16 ay olmasına rağmen olmadı.bende artık birşeyler yapmak istiyorum.doktor adet olunca gel demişti.sanırım klomene başlıycak.başlamasa da ben istiycem.beklemek çok zor şimdiye kadar sadece 7 gün soğan suyu içtim.başka da kür ilaç vs.kullanmadım.

canım benim adetlerim düzenli yani her ay olurum.en fazla 35gün sürer ama oda senede bir kere falan.diğer zamanlar 28 30 arası değişir.hormonlarım şöyle
lh5,69 fsh 6,65 tsh 2.08 bunlarında güzel olduğunu söyledi doktorum.eşim sperm testi yaptı oda baya iyi çıktı.ben bu ay rahim filmi çektirdim oda temiz çıktı.yumurtlama testi yaptırmıştım 19 çıkmıştı oda çok güzel demişti doktorum.ama ultrasonda bir kaç tane küçük kistler gördü.onun haricinde bir sorunum yok.ama 16 ay olmasına rağmen olmadı.bende artık birşeyler yapmak istiyorum.doktor adet olunca gel demişti.sanırım klomene başlıycak.başlamasa da ben istiycem.beklemek çok zor şimdiye kadar sadece 7 gün soğan suyu içtim.başka da kür ilaç vs.kullanmadım.

Rabbim yardımcın olsun,en kısa zamanda göbüşünde bebiş olur inş :))

kimse cevap vermeyecek mi kızlaar, küsücem hepinizeeeeeeee :KK43: yumurtlama ve döllenme zamanı mı dinlenilmeli yoksa yerleşme döneminde mi?

kimse cevap vermeyecek mi kızlaar, küsücem hepinizeeeeeeee :KK43: yumurtlama ve döllenme zamanı mı dinlenilmeli yoksa yerleşme döneminde mi?

canım ben pek anlamam aama mantık olarak yumurtlamadan sonra 1 hafta içinde bebek yerleşmeye başladığına göre yumurtlamadan adete kadar olan dönem önemli diye düşünüyorum.

Öncelikle doktor kontrolünde kullanılması şart. Çünkü çoğul gebelik riski yüksek,artı klomenle büyüyen yumurta çatlamazsa kist oluşma olasılığı var.Her iki ihtimali de yaşadım sayılır.Ben de PKO'luyum ve geçen ay günde 2 adet klomen kullandım. Ve şu an 6 haftalık hamileyim:nazar: Fakat iki tane kese gördü doktorum yani ikizler. Bu benim için çok güzel haber ama şükür ben de 2 kese var klomenle fazla yumurta gelişip,5-6 tane bile döllenme olabiliyor. Bunun da sonu çok iyi olmuyor ya redüksiyon uygulayıp 2'ye düşürüyorlar bebek sayısını ya da zaten hepsi birden tutunmuyor,çünkü rahim bu kadar sayıya müsait değil. Kist oluşma olasılığına gelirsek onu da yaşadım.Klomende bu 4.ayımdı fakat 2.ayda yumurtalarım gelişti ama çatlamadı ve bana çatlatma iğneside vermemişti doktorum. Ertesi ay normal adet olamayınca ultrasonla baktığında kist gördü ve bunun içinde doğum kontrol hapı kullandım 1 ay. Yani 1 ayım zayi oldu.Bu yüzden klomen doktor kontrolünde kullanılırsa çok yararlı ve zahmetsiz bir tedavi diye düşünüyorum. İnş isteyen herkese bebek nasib olur.

leyl_e klomeni kaç ay kullandın kaçıncı ayında hamile kaldın pek anlayamadım yardımcı olursan sevinirim

canım mrb hoşgeldinn :KK34: Canım friendlyde söylemiş iğne falan olursan çalışmalara başladığın zaman tatile çık iyice dinlen yat ama tabi dr.unada danışabilirsin bunu canım onunda fikrini alman iyi olur ne diyim :KK34:

canım ben pek anlamam aama mantık olarak yumurtlamadan sonra 1 hafta içinde bebek yerleşmeye başladığına göre yumurtlamadan adete kadar olan dönem önemli diye düşünüyorum.

canım mrb hoşgeldinn :KK34: Canım friendlyde söylemiş iğne falan olursan çalışmalara başladığın zaman tatile çık iyice dinlen yat ama tabi dr.unada danışabilirsin bunu canım onunda fikrini alman iyi olur ne diyim :KK34:

kızlar ikinize de çok teşekkür ederim ama benim sadece ve sadece 5 günlük iznim kaldı... bu ay bebiş olsun istiyorum olmazsa rahim filmi çekilecek ve ben çok korkuyorum. doktor stres yapmazsan olur dedi ama çok zor tabi biliyosunuz. pazartesi doktora gidicem bakalım sorucam ona da ne zaman derse o zaman alırım... gerçi bugün çıkarken 2 hafta sonra kullanıcam diye imza attım ama doktor dedi dersem belki değiştirirler :)

ya arkadaşlar bilginiz vardır diye yazıyorum bişey soracağım ben dün dr a gittim idrar yollarım için ürolojiye temiz çıktı belimde ağrı vardı iltehab falan var sandımm bu arada bebiş istiyorum bu ay korunmadık sol kasığımda yumurta olduğunu anladım ağrıdan ovülasyon testide 16. günü pozitif çıktı ancak neyse gün aşrı ilişki oldu ama dr a dedim yumurtalıklarımı anlayabilirmisiniz diye sordum sanki sol taratfa kisk gibi bişi var dedi tam yorumlayamam dedi
sonra kadın doğumcuya gittim aynı hastanede sıra yoktu hemen kısaca sordum o dedi yanlış yorumlamış olabilir dedi yumurtada olabilir dedi adetime 5-6 gün var normalde 23 ekimdi sat 3 gün önce olurum sorum şöle hala hamile kalma şansım varmı o yumurta ordaysa hamile kalmamış olabilirmiyimm:KK43: bide kist varken bebiş olurmu adetten sonra gel dedi ama çok da ilgilenmedi konuyla bana bi cvp lütfen

kızlar ikinize de çok teşekkür ederim ama benim sadece ve sadece 5 günlük iznim kaldı... bu ay bebiş olsun istiyorum olmazsa rahim filmi çekilecek ve ben çok korkuyorum. doktor stres yapmazsan olur dedi ama çok zor tabi biliyosunuz. pazartesi doktora gidicem bakalım sorucam ona da ne zaman derse o zaman alırım... gerçi bugün çıkarken 2 hafta sonra kullanıcam diye imza attım ama doktor dedi dersem belki değiştirirler :)

rica ederim canım.ama seninde dediğin gibi doktor ne zaman uygun görürse iznini ozaman almalısın.rahim filminden de hiç korkma bende çok korkarak gittim ve hastaneden geri döndüm.aslında doktor 2 dklık bir işlem demişti ama oraya gidince birden korktum.ve durağa geldim.sonra dedim kendime bundan kaçış yok çektir kurtul ölcek değilsin ya dedim.ve tekrar gittim.gerçekten hiç ama hiç korkulacak bir durum değil.spekulum takılması haricinde çokkk kolay inan ilacı verirken falan hiçbirşey hissetmedim ben.kendimi kastım bir ara ilaç gitmedi ama sonra rahat bıraktım ve ilaç hemen gitti tüpler açık çıktı.inan bunu duymak okadar rahatlatıyorki dünyanın acısını da çeksen değer.acaba tüpler mi kapalı diye kendimize soru sormak kafaya takmak daha çok can acıtıyor.inşallah gerek kalmaz.kolay gelsin sana canım.

merhaba kızlar...ben dün kullanmaya başladım klomeni inaşllah faydasını görürüm..geçen sene 8+6 da bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum..adetlerim düzensiz..doktor takibine başladık..klomen+çatlatmaiğnesi+srinone adında bir jel verdi..yorumlarınızı uzun süredir okuyorum ama içinizde bu jeli kullanan pek yok sanırım...

canım çok geçmiş olsun ben de 8 ay önce 8 haftalık bebeğimi kalp atışları durduğu için kaybettim 3 ay korunduk 3 aydır da deniyoruz olmuyo benim de yumurtlamam çok az yumurta çok direnç gösteriyor iğne ve ilaç kullanıyorum gelişsin diye.o da bu ay kist olmuş 1 ay doğum kontrol hapı kullanıcam malesef.ben sana düşüğün için araştırma yapıldımı diye sorucaktım özelde mi oldun kürtaj neden olduğunu söylediler mi araştırması yapıldı mı genetik?

bugün adetimin 3. günüydü aşılama planlıyorduk ama doktorumun geçen ay yüklenip zorla büyüttüğü ve 16 mm ken çatlatma iğnesi vurduğu yumurtam adetle birlikte atılmamış ve kist olmuş nurtopu gibi bir kistim oldu benim de sonunda diane 35 yazdı 3 haftada gider dedi yani 1 mens dönemi tatildeyim.şimdi ben ne diyim yani geçen ay hep dedim kendi kendime boşuna uğraşıyor bu kadar direnç gösteriyorsa kessin tedaviyi dedim onca iğne vuruldum ayrıca bilemiyomuydu kiste dönüşebileceğini.allahtan 1 ay kullanmam yeterli olucak tabi o da giderse bidahaki adetle.napıcaz bilemiyorum ya
bi kistim eksikti bende ne güzel demiştim yan etki yapmadı iğneler falan..ama nafile umarım birdahaki ay atılır.

ayrıca adetin 3. günü yapılan bu muayne işte bu yüzden önemli bana bakmadan ilaç verseydi bu kistik yumurta büyümeye devam edicekti ve daha kocaman bir kist olucaktı o bakımdan rahatım ama doktoruma da kızdım gerçi kadının benimle ilk ayıydı tedaviye ilaçlara iğneye nasıl tepki verdiğimi kaç dozluk iğne ile kaç mm büyüdüğünü anlamaya çalıştı ama ilk başta 75 lik iğne vermişti sonra keşke 150 ye çıkarıp adetimin 20. gününe kadar onu büyütmeye çalışmasaydı.
ama çok fazla kafama takmıyorum 3 haftada gider dedi yani doğum kontrol hapında 21 tane var zaten bu akşam başlicam o bittikten bikaç gün sonra adet olucam sonra 3. günü tekrar gidicem.yani aslında çok önemli bir kist değil haberimiz olmadan da böyle kisteri vücudumuzdan atıyoruz zaman zaman.yani hap vermeyedebilirim ama o zaman tedaviyi ertelemiş oluruz daha fazla dedi demekki kendi kendine birdahaki adetle de atılmayabilir o yüzden.
yani zaten çok bunalmıştım bu da bahane olucak bu ay dinlenmedeyim.

canım yazdıklarını okudum ve üzüldüm. hatırlarsan son klomenden sonra bendede kist olmuştu primalut n vermişti ona ragmen 16mm kist girmemişti . daha sonra tüp bebekmerkezine gittigim de bana cyclo proginova verdi kist gitti dogum kontrol hapıda kisti gideriyor . şimdi ikisi arasındaki fark dogum kontrol hapındaki her bir hapta hem ostrojen hem pregesteron var gebeligi önlüyor ve kist varsa gidiyor . cyclo da ise ilk 11 günlük hap ostrojen takiben kullandıgın 10 günlük hap pregesteron . gebelikten korumuyor(ilk ay) kist varsa gidiyor . ben daha önce klomen kullanırken farkettigim dogum kontrol hapı kullandıktan sonra klomen kullandıgım da yumurta gelişmiyordu sonraki ay eşimin ailesinin yanına gitmiştik o ay yumurta gelişti klomensiz hemde . benim görüşüm cyclo ve dogum kontrol hapını kullandıgın ayı takip eden ay yumurta oluşumu zayıf gibi geliyor . canım benim hissettigim bu tabi bunyeden bunyeyede degişebilir . benim sana tavsiyem bu ay dr. sor dogum kontrol hapı yerine cyclo kullanabilirmiyim diye ve sonraki ay hiçbir ilaç kullanma ara ver ve hergün hayıt tohumu haşlayıp iç seni takip ediyorum biliyorsun aşılama ve igneler çok pahalı benim senin gidişatınla ilgili hissettiklerim bu . canım tuhaf gelecek belki ama aynı şeyi demosta da hissetmiştim kendine iyi bak canım . benim geçirdigim ve malesef biten süreçte net anladıgım acele ettikçe insan yanlış kararlar alıyor . bence aşılamadan önce 1 ay takipli ara ver kendine canım belki aşılamaya bile gerek kalmaz.canım çok öptüm kalbim seninle.

ben rahim filmi cektirdim biras acı olması cok normal ama internette yazdıgı kadar öyle cok acılı bir işlem degil..ilac tüplere basılırken basınctan dolayı adet sancısı gibi bir agrı oluyor..oda 1dk bile sürmüyo...bence internettekileri okuma..ben okudum cokta korkarak gittim..ama dedigim gibi öyle büyütecek birşey yok..rahim filmini çektirip tedaviye öyle devam etmen iyi olurr.tüplerin inşallahh acık cıkar..kapalı cıkarsa okadar hapı hormonu boşuna alıyorsun demek olur.Allah hakkında hayırlısını nasip etsin :KK16:

bugün adetimin 3. günüydü aşılama planlıyorduk ama doktorumun geçen ay yüklenip zorla büyüttüğü ve 16 mm ken çatlatma iğnesi vurduğu yumurtam adetle birlikte atılmamış ve kist olmuş nurtopu gibi bir kistim oldu benim de sonunda diane 35 yazdı 3 haftada gider dedi yani 1 mens dönemi tatildeyim.şimdi ben ne diyim yani geçen ay hep dedim kendi kendime boşuna uğraşıyor bu kadar direnç gösteriyorsa kessin tedaviyi dedim onca iğne vuruldum ayrıca bilemiyomuydu kiste dönüşebileceğini.allahtan 1 ay kullanmam yeterli olucak tabi o da giderse bidahaki adetle.napıcaz bilemiyorum ya
bi kistim eksikti bende ne güzel demiştim yan etki yapmadı iğneler falan..ama nafile umarım birdahaki ay atılır.

ayrıca adetin 3. günü yapılan bu muayne işte bu yüzden önemli bana bakmadan ilaç verseydi bu kistik yumurta büyümeye devam edicekti ve daha kocaman bir kist olucaktı o bakımdan rahatım ama doktoruma da kızdım gerçi kadının benimle ilk ayıydı tedaviye ilaçlara iğneye nasıl tepki verdiğimi kaç dozluk iğne ile kaç mm büyüdüğünü anlamaya çalıştı ama ilk başta 75 lik iğne vermişti sonra keşke 150 ye çıkarıp adetimin 20. gününe kadar onu büyütmeye çalışmasaydı.
ama çok fazla kafama takmıyorum 3 haftada gider dedi yani doğum kontrol hapında 21 tane var zaten bu akşam başlicam o bittikten bikaç gün sonra adet olucam sonra 3. günü tekrar gidicem.yani aslında çok önemli bir kist değil haberimiz olmadan da böyle kisteri vücudumuzdan atıyoruz zaman zaman.yani hap vermeyedebilirim ama o zaman tedaviyi ertelemiş oluruz daha fazla dedi demekki kendi kendine birdahaki adetle de atılmayabilir o yüzden.

cokk gecmiş olsun ercelfcim ..umarım kistin hemen atılırda yola devam edersin..hormonlu ilaçlar böyle yan etki yapabiliyor..ama doktoruna da kızdımm büyümedikçe basmış igneyi hapı..:KK20: ama üzüllme herseyde bi hayır vardır..Allah hakkında hayırlısını versin canım:KK16:

slm ercelf..
Benim de 3.klomen kullanmamda 6 yumurta gelişmişti ve onun hatırası 3-4 tane kistim olmuştu.adetin 3. günü çatlamayan yumurtalarım 45 mm ye kadar gelmişti.doğum kontrol hapı ile hepsi gitti..sadece 1 ay tedavi gecikti...hoş sonraki aylarda yumurta oldu da ne oldu. olmadı mı olmuyor , kıvamlı yumurtalar veletsiz heba oldu gitti...nasip işte...bu ay 3.aşılamam olacak.Tahminen c.tesi olur.Bakalım artık, yıl bitmeden geliş haberini alsak şu veletlerin ne iyi olur...Allah inşaallah hayırlısı ile nasip edecek...

slm ercelf..
Benim de 3.klomen kullanmamda 6 yumurta gelişmişti ve onun hatırası 3-4 tane kistim olmuştu.adetin 3. günü çatlamayan yumurtalarım 45 mm ye kadar gelmişti.doğum kontrol hapı ile hepsi gitti..sadece 1 ay tedavi gecikti...hoş sonraki aylarda yumurta oldu da ne oldu. olmadı mı olmuyor , kıvamlı yumurtalar veletsiz heba oldu gitti...nasip işte...bu ay 3.aşılamam olacak.Tahminen c.tesi olur.Bakalım artık, yıl bitmeden geliş haberini alsak şu veletlerin ne iyi olur...Allah inşaallah hayırlısı ile nasip edecek...

ben de bu ay 3. defa klomen kullanıcam ... geçen ay 3 yumurtam olmuştu ve olmadı. bu ay da olmazsa zaten rahim filmi çekilecek düşünmek ble istemiyorum ... hiç aklımdan çıkmasa da :KK43: ...

canım benimm :KK5: üzülme desem olmuyor kafaya takma herşey oluruna gider desem olmuyor artık ne diyim onuda bilemiyorum..Çok klişe gelecek ama rabbim zamanı var diyor demekki çok yıpratıyorsun kendini rahatta bırakamıyor insan biliyorum ama ooofff inş. kistlerinden kurtulursun canım..Hem bu dinlenme senin ve eşin içinde iyi olacak kafan rahatlayacak en azından canım hayırlısı olsun hakkında..Hepimiz için aynı zamanda..
ben de bu ay 3. defa klomen kullanıcam ... geçen ay 3 yumurtam olmuştu ve olmadı. bu ay da olmazsa zaten rahim filmi çekilecek düşünmek ble istemiyorum ... hiç aklımdan çıkmasa da :KK43: ...
valla benimde 3.klomen olucak canım gidicem dr. yine vericek eğer tutmazsa bende rahim filmi kendim isticem korksakta tırssakta benim dr. 6 ay böle devam edicez dedi klomenle ama 3.ay olmazsa benimde bir tüplere bakalım dicem..Peki tüpler kapalı ise allah korusun bir tedavisi oluyormu ki yoksa yapılcak bişe olmuyormu??

X